Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Glede komentiranja grafike, prosim ne. Poznamo ozadje Risea in vemo zakaj je taki.

 

Glede art designa, NE. Art design monsterjev je vec ali manj isti, kar se tice ponavljajocih. Teostra Rise je 10x lepsa od Teostre Iceborne. Isto velja za Kushalo, Zinogra...

 

Malzeno ima lepsi design kot 80% Iceborne posasti. Imam poln kurac ur v obeh in menda vem kaj govorim. 

 

Bo treba preigrat, pol se lahko menimo naprej. Tole je glupo.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 4 urami:

Da mi te neumnosti pribije nek random foker ajde, ma ti ki igraš Hades, Celeste in vsako drugo indie špilčico, zakaj soliš glede grafike, kot da je nekaj najpomembnejšega že? A si me kdaj videl uletet v temu Hades in scat po njemu, ker pač npr. Returnal zgleda 100 kategorij lepše? Ne in me niti ne boš. 

 

In po moje si porabil več časa za postanje v tej temi kot v igranju same igre. Tako da nisi ravno na mestu za delat zaključke, sploh glede Sunbreaka, ki ga nisi niti igral. Sej kul, razumem, ti ni všeč, respectam absolutno osebne preference, ampak daj imej tudi ti respect do ljudi, ki so butnili v franšizo in v to igro na tisoče ur. Najbrž nekaj vemo in smo na mestu, da dajemo neke zakljkučke/ocene, a se ti ne zdi? 

 

Sej glej, nenazadnje je to dobronamerni nasvet ljudem, ki so morda spregledali špil ali nikoli taknili franšizo in jim želimo dobro, tudi zato hvalimo to igro, ker si res zasluži. Žal nimam še provizije Capcoma, da bi hvalil iz koristoljubja.

Jaz mislim, da je moja kritika povsem na mestu. Saj se ne rabiš strinjat. Vse kul. Men se samo zdi, da zagriženi fani franšiz imate velik bias in dopusčate tem igram marsikaj.

Saj mi je jasno. Tebi je game loop zakon od začetka do konca. Meni pač ni, ker se moraš za proper zadeve res ful preveč posvetiti igri. Takega investmenta si ne morem privoščiti, če me igra začne dolgočasiti, jebi ga.

Si pa vzel vse skupaj ful preveč osebno. Jebena igrica je. Who the fuck cares, resno.

Povezava do prispevka

Ja, ampak mi zagrizeni fani ne silimo nobenega, da bi igral. Vi, ki niste preigrali, govorite bedarije, mi se z vami strinjamo, da je vanilla Rise dolgocasen, in razlozimo, da igra pol postane 100x boljsa kasneje. In ti prides in to ponavljas vsaka 2 mesca, kot da se nismo ze vse dogovorili. Ce noces vlozit 30ur v to, ok. Idi spilat nekaj drugega. Sam eno in isto govoris ze skooooz in cakas, da ti vsi kimamo in se strinjamo s tabo. 

 

In pol ko z neutemeljenim mnenjem, ker nisi preigral niti tretjino igre, mal razpizdis Bitsuja, in ti tip ponovi ISTI KURAC kot en mesec nazaj...pol reces, sej je samo igra. To pasivno agresivno izdrkavanje je tecno. 

 

Noben ne jemlje nic osebno, sam dolgcajt postane, ko te nekdo hoce prepricat v nekaj. In ne popusca. Mi se strinjamo s tabo, ampak nam je vseeno kul igra. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 27 minutami:

Ja, ampak mi zagrizeni fani ne silimo nobenega, da bi igral.

A jaz koga prepričujem naj ne igra?

Vučko3 reče pred 27 minutami:

Vi, ki niste preigrali, govorite bedarije

Spizdi s takimi zabitimi, dej resno.

A če preigram, se mi bo odklenil nek grafični upgrade? A če preigram, mi bo iznenada tistih 20-30 ur, ki so mi bile dolgočasne na začetku iznenada postale dobre?

Moja kritika je na mestu. Zakaj? Ker edini odgovor, ki ga kdajkoli dobim od vaju je "treba je igrati dalje dokler ne postane zares dobro". A to kakorkoli nasprotuje tistemu kar sem kritiziral?

 

Drugače pa ni panike. Ne bom nikoli več postal semle, da vaju slučajno ne spravim v jok al neki. Uživajte v echo chamberju. :rolleyes:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Če pa trobis ene in iste stvari skos, tak kot mi. In spet, noben ne joka, tako da umiri te pasivno agresivne neumnosti, samo zato ker ti ne kimamo z glavo gor dol. 

 

Se ze zelo dolgo ne strinjamo glede tega, in se tudi ne bomo. Jaz te še vedno mam rad. 

 

In nehaj omenjat grafiko jebotebog :D

 

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Jaz mislim, da je moja kritika povsem na mestu. Saj se ne rabiš strinjat. Vse kul. Men se samo zdi, da zagriženi fani franšiz imate velik bias in dopusčate tem igram marsikaj.

Saj mi je jasno. Tebi je game loop zakon od začetka do konca. Meni pač ni, ker se moraš za proper zadeve res ful preveč posvetiti igri. Takega investmenta si ne morem privoščiti, če me igra začne dolgočasiti, jebi ga.

Si pa vzel vse skupaj ful preveč osebno. Jebena igrica je. Who the fuck cares, resno.

 

Sem še enkrat prebral kar sem napisal in mogoče izpade moj ton preveč agresiven, se ti zato opravičujem, ker res ni bilo mišljeno tako. Sem pa želel poudariti, da so razni neumni stereotipi stila ''Rise ima PS2 grafiko'' in ''MHW je nadsuperioren grafično'' že kar moteči, sploh, ko se na pamet izrekajo ponovno in ponovno. 

 

N-krat sem izpostavil, kar je meni sicer kristalno logično, da je eno portable špil, drugo pa špil za main konzole ter PC. Hruške in jabolke. Navkljub temu, pa je Rise tehnično za moje pojme ''boljši'', sploh, ker ima World kriminalno slabe nalagalne čase. Pa tudi toliko lep ni, izvzemši PC port z dodatnimi teksturami, po drugi strani je Rise prokleto lep, sploh, ko prideš do Citadele, zlasti na PCju in PS5. Pa še teče 120 fps kot namazan, kar ni za stran vreč, sploh za ta žanr.

 

Rad bi tudi, da se včasih daš v mojo kožo, ko uletiš in daješ vodo na mlin nečemu, kar ne enostavno ne drži, sploh pa se mi ne zdi fair dajati neke ocene o igri, ki je nisi niti igral (Sunbreak - za Rise niti ne vem do kod si prišel). In mimogrede, ne rabiš dat 1000 ur, da ti je igra všeč. Včasih je dovolj kvest ali dva, da te prime volja in za it enkrat čez štorjo rabiš tistih 20-30 ur super počasnega igranja, torej klasični SP time. Tistim, ki je combat všeč, pa imajo na voljo tolko ur kot jim srce poželi. Kot je sedaj zastavljen endgame, praktično neskončno. 

Povezava do prispevka

Neki ste se razpickali

 

Pac ne mores it na forum o horoskopih trobit, da so horoskopi BS. Not a good idea. Razen, ce hoces malo nagajat. Ma dvomim, da je kekit to zelel.

 

Pac to so te grinderske igrice, ki se mores malo navucit in zahtevajo popolno predanost za daljse obdobje, da ti zadogajajo. Stiff learning curve al kako recejo.

 

Jaz se osebno strinjam s kekitom, grafika ni neki privlacna in igra je malo dosadna na zacetlu sploh, ko pomislim koliko je za igrat oz. koliko sem igral MHW. Zato nisem igral vec kot eno uro in ne vem sploh zakaj tle pisem.

 

Kot receno pa sem igral MHW, kar dosti. Povleklo me je not ker je bila nova zadeva in ko sem enkrat bil navucen, nisem moral nehat dokler nisem minmaxal, po svoje. Pa, ko obvladas combote hoces speedrunat monsterje in delat cimboljsi score, imet boljso opremo ipd.... te kar povlece not.. jaz sem pri MHW cutil tezko navucenost, kot samo pri IMO njaboljsij igrah. Ceprav igra ni bila popolna. Ne vem podobno kot Destiny al Diablo al Diviso al ne vem kaj, ki ima svoje tezave ampak, ko se navciis, si ga najebal.

 

Skratka lahko razumem obe strani. Igra ni nek balzam za oci in ne delivera takoj nekomu, ki ni obozevalec. Upam pa trdit, po vsem prebranem, ce se lotis igrat in ko obvladas zadeve, od combotov, do craftanja in seveda posasti, postane drogica

 

Spomnem se, ko sem igral MHW Iceborn po dolgem casu od vanille in sem prisel v mesto, pogledal vendorje in upgrade zadeve, se mi je kar zavrtelo, overwhelming je prava beseda in me je minilo takoj.

 

Ampak, ko pride MHW2 bom ziher igral na fullpower, preigral in minmaxal. Pac nova grafika me bo motivirala al neki :)))))

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Drugače je meni hands down najboljša pridobitev Sunbreaka, ne le napram Rise, ampak tudi napram vseh MH v preteklosti, follower quest system. S tem so zadeli res v nulo.

 

Upam, da to ostane tudi v bodoče. Modeli sicer ne delajo praktično nič dmg-a, ampak madona so jih dobro codirali: mountajo tako kot je treba (če so bugi na steni bodo butnili monsterja točno v njih, kot bi sam delal, uporabljajo tripple wirebug pred mountom , celo ti gredo v sosednjo cono po drugega monsterja in ga mountajo ter pripeljejo v tvojo cono, ipd.), če je monster na sleep dajo bombico na prave dele in na sploh niso nesposobni kot randomi, ki ti cartajo na 2 min v endgame kvestih. Prav razbije tisto monotonost huntanja, če igraš kot jaz skozi solo. Pa so se potrudili in jih naredili precej različne med seboj v obnašanju.

Povezava do prispevka

A se sam men zdi Sunbreak mal preveč škrt z materijali po huntu? En mačkon pokrade več loota kot ga na koncu dobiš za nagrado lol... Dejansko sem prigural do MR5 z HR opremo ker bi za dobre kose prej moral grindat monstre kar se mi zdi na tej točki res čist mimo. Šele ko so me začel oneshotat monstri sem si scraftal gear z cool socketi in uporabnimi skili... 

 

Je pa res veliko novih monstrov zame ki nisem igral drugih MH iger ko World in Rise zaenkrat. Pa followerji so res dobro skriptirani.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 19 minutami:

A se sam men zdi Sunbreak mal preveč škrt z materijali po huntu? En mačkon pokrade več loota kot ga na koncu dobiš za nagrado lol... Dejansko sem prigural do MR5 z HR opremo ker bi za dobre kose prej moral grindat monstre kar se mi zdi na tej točki res čist mimo. Šele ko so me začel oneshotat monstri sem si scraftal gear z cool socketi in uporabnimi skili... 

 

Je pa res veliko novih monstrov zame ki nisem igral drugih MH iger ko World in Rise zaenkrat. Pa followerji so res dobro skriptirani.

 

Ma niti ne, bolj ali manj isto kot pretekle titule. Razen gemov se da vse dobit v 1-2 hunta. Geme boš na čistem endgamu tudi lahko direkt kupoval.

 

Drugače pa svetujem sledeče:

- pogledat hunting listo ter videt kaj dropa kateri kos. Določene stvari ne moreš dobit če capturaš in obratno. Določene stvari so 10% chance, ki postane whooping 80-100%, če brejkaš kak del. Tak da MOČNO svetujem delat break rune, torej ko monsterju brejkaš skoraj vse kar se da ter odrežeš rep

- uporabi mounte in rumeni wirebug. Meni so dropali gemi dostikrat od shinijev po tleh

- plunder palico oz. dva palica s plunder (tole sem jaz fural večino začetnega časa)

- če nardiš brez carta ali z dvemi carti se konkretno pozna razlika v lootu

- če vidiš Felicicrow nehaj delat karkoli delaš in ga takoj ulovi, ti skoraj podvoji loot

- če se le da, daj si good luck geme noter v build, ko greš na farm run, se še kako pozna

- če pride daily hrana za luck, jo pojej na prvem mestu 

 

To nekako je to iz glave. Skratka razen gemov oz. mantlov v MR, ki imajo relativno nizke šanse, dobiš vse v par huntih. Sicer boš imel za vsakega monsterja 3-4 queste tako ali tako za nardit, če hočeš imet vse kveste narejene, tako da se ne preveč sekirat.

 

Močno priporočam čim prej prešaltat na MR gear. Se kar pozna razlika, ko upgrejdaš in seveda dobiš 4-slote ter na sploh imajo bogate skille. Sploh nekateri so skriti biserji že v early MR in jih furaš praktično do Risenov. 

 

PS: ne skippat follower kvestov (poudarek na kvestih in ne support survey), ker ti odklenejo dodatne opreme/armor sete.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Ingot Greaves :D še zdaj mam

 

Sicer pa, najslabsi MR armor/weapon, je boljs od najboljsega HR.

 

Moj edini problem je bil pri Rathalos mantle. Enostavno ga nisem dobil, pa ni vazno kaj sem delal kaj sem mel equipano. Dejansko sem ga mogel menjat za investigation coinse na koncu.

Povezava do prispevka

Ja sej to je blo tud v Icebornu pa sem bil tako zaljubljen v svoj build da sem isto zelo dolgo vztrajal z HR gearom :P Men je pa Rathalos fuknu v enmu huntu 2x mantle in 1x gem. Gathering Palico ftw :D Zinogre mi pa ni dropal krepljev kljub temu da sem ga 4x ubil in zmeraj razbil krepmlje... RNG pač lol.

 

 

Povezava do prispevka

OK,.. ker mislim da sem Rise osnovni špil precej daleč prišel,.. (mogoče je po lvl 100 še kak kvest?,.. sem okoli 68,..)sem zdaj se vrnil na MHW )domnevam da imam za tistega dlc )po creditsu ugotovil da nimam za nobenega dlc:( ),.. ali pa tudi ne,.. vglavnem sem thistega modrega vraga fental sicer je samo level 9 quest ampak traja tako dolgo fight da nikdar nisem šel dalje,.. danes sem ga zmlel,.. skoraj 20 minut fukanja,... in spustilo je creditse?Ja je tudi mhw je precej kul ,.. Le da je veliko počasnejši,... Grafika je bolana ampakmi je stil in ostrost vsega v Rise precej všeč,.. MHW se mi zdi da je na vseh treh opcijah zelo mehak,..

V Rise mi je tudi všeč da je veliko manj tavanja po mestu,.. vse je zelo blizu in hitro.

RAvno razmišljam če bo za Rise dlc ali za MHW nabavil,.. Bolj me vleče Rise.

Sem pa zelo navajen na svojo pigmask,.. k potem preden začneš poješ različne gobe in si buffan skoz,..

 

Koji kurac Gerald je uletel not ,.. jao

Ok zdaj špilaš kot on v neke side questu

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
foker reče pred 2 urama:

OK,.. ker mislim da sem Rise osnovni špil precej daleč prišel,.. (mogoče je po lvl 100 še kak kvest?,.. sem okoli 68,..)sem zdaj se vrnil na MHW )domnevam da imam za tistega dlc )po creditsu ugotovil da nimam za nobenega dlc:( ),.. ali pa tudi ne,.. vglavnem sem thistega modrega vraga fental sicer je samo level 9 quest ampak traja tako dolgo fight da nikdar nisem šel dalje,.. danes sem ga zmlel,.. skoraj 20 minut fukanja,... in spustilo je creditse?Ja je tudi mhw je precej kul ,.. Le da je veliko počasnejši,... Grafika je bolana ampakmi je stil in ostrost vsega v Rise precej všeč,.. MHW se mi zdi da je na vseh treh opcijah zelo mehak,..

V Rise mi je tudi všeč da je veliko manj tavanja po mestu,.. vse je zelo blizu in hitro.

RAvno razmišljam če bo za Rise dlc ali za MHW nabavil,.. Bolj me vleče Rise.

Sem pa zelo navajen na svojo pigmask,.. k potem preden začneš poješ različne gobe in si buffan skoz,..

 

Koji kurac Gerald je uletel not ,.. jao

Ok zdaj špilaš kot on v neke side questu

 

Ker si tolko investan v Rise in ker si šel čez vanillo ti osebno MOČNO svetujem, da greš dalje v Sunbreak. Ker MHW ima precej drugačen stil kombata. Če ti bo še volja MH po Sunbreaku lahko MHW še vedno kasneje zalaufaš.

 

Na High Rank 100 se ti odklene še zadnji monster v vanilli: Valstrax. Se splača it še do njega. Če pa ti ni volja farmat ranke, greš direkt v Sunbreak (roko na srce bi ti to kar svetoval, HR se ti skupaj z MR nabira tudi kasneje istočasno), Valstraxa boš pač kasneje v MR prvič srečal. Imaš pa tudi event kveste z ''advanced'' ter ''emergency'' rankom in tiste so ta težje v vanilli.

 

Pa ko govoriš o levellih mi včasih ni točno jasno kaj misliš, ker zna bit zmešnjava, sploh kasneje, namreč imaš:

- Hunter rank lvl (HR)

- Master rank lvl (MR)

- anomaly research level (čisti endgame... o teh je običajno govora, ko rečemo npr. lvl 88) in anomaly investigation kvest level

- zvezdice v monster listi aka tkim. threat level (bolj ali manj brezveze in za občutek težavnosti psoameznega monsterja, ampak to vzami zelo informativno in približno)

 

Zvezi komplicirano, ma res ni, boš videl.

 

Povezava do prispevka

Ok HR101 88+ ur ,.. tako da več kot ne sem končal pol pa gledam trofeje,.. te niso jebeno normalni 1000velikih ,.. bronze ,..because fuck you that is what is up,.. Niso težke samo annoying ali časovno insane,.. Ne vem kaj naj si mislim,.. skoraj nemogoče da me špil drži tako dolgo dandanes,.. tko da GG crapcom,.. ampak da je dame old same old,..je pa tudi res,.. (seveda mogoče zdaj sprobam še kako drugo orožje,.. mislim vedno je čudno da igram špil 100 ur pa sem še vedno zanič) Verjetno rataš res dober če soliraš vse samo potem vsaka pizdarija res traja uro,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...