Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Vučko3 reče pred 1 uro:

Ma ta healing build bom ponucal za brachyija sam, pol gre stran. Cilj mi je brachy longsword in gold rathian longsword, ostalo pa usput.

 

Ej tiste nastavitve za guiding lands, ce nastavim fixed, pol je skos isto? Ne gre dol ali gor?

 

Svetujem ti da si nardiš healing augment na weaponu. Game changer.

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 12 minutami:

A kdo kj ve, če je Rise planiran tudi za kake druge sisteme, ali bo prej world 2?

 

Rise bo še na PCju enkrat pozimi oz. po leakih sodeč so rekli cca pol leta po izidu, kar je že mimo, ampak bo gotovo in to najbrž letos ali takoj v 2022. Močno dvomim, da bo kjerkoli drugje še kot na PCju.

 

Naslednja faza bo Expansion za Rise, najbrž nekje sredi leta 2022, prej dvomim.

 

''World 2'' oz. MH 6 pa bo po tej logiki 2023 ne prej. Časovno smo bolj ali manj v takih zamakih kot med prejšnjimi titulami.

 

Vse seveda vzami z določeno dozo rezerve, to so vendarle špekulacije.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 3 urami:

Torej, radiant flow + elementless jewel od Share, pol Icebrink od Velkhane zaradi ice damage, od Namielle zarad water damage. Kej boljsega v mojem master ranku ni...razen Safi verjetno. Al pa Kulve. Manjka mi še en kos nečesa da craftam raging brachy longsword :D

Heh to imaš same rarity 12, nič čudnega pol da nimaš nič augmentov. Daj naredi vsaj en Crimson Viperfang  in  pokni nanj health regen, ker na te ne boš mogel prej kot MR 100.  :D

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 2 urama:

Rise bo še na PCju enkrat pozimi oz. po leakih sodeč so rekli cca pol leta po izidu, kar je že mimo, ampak bo gotovo in to najbrž letos ali takoj v 2022. Močno dvomim, da bo kjerkoli drugje še kot na PCju.

 

Naslednja faza bo Expansion za Rise, najbrž nekje sredi leta 2022, prej dvomim.

Ryozo Tsujimoto pravi, da bo PC verzija early 2022. Leaki, da bo že letos so bili napačni.

Monster Hunter Rise Is Coming to PC in 2022

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

kak fajn, da v guiding lands skrijejo bonepiles in mining, prasci. Sej vsepovsod se načeloma vidi, ampak ancient forest je res lepo skrita. Mam pa 3 locala na level 4, level 5 je maks kar lahko trenutno odklenem. Sem pa ze skoraj na master rank 69, kar pomeni, da se level cap dvigne ko opravim s tempered glavenous in tempered brachy. Sicer pa Guiding lands so kar v izi, monsterji padalo dokaj hitro zaenkrat.

Povezava do prispevka

Jap, mam že sprintano mapo :D 

 

Sem malo bral, kak se spreminjajo materiali katere dobis iz bonepiles pa mining, najprej sem mislil, da se spreminjajo z dvigovanjem levelov regij, ampak ne! Imajo lasten progress tree.

Pa tudi nisem vedel, da attack boost ni glih toliko učinkovit, in sem žrtvoval attack boost iz 7 na 5, weakness exploit pa dal na max. Je nekaj matematike tukaj :D

 

Povezava do prispevka

Ti seti so za njega brezveze.

 

Nima augmentov, nima decoracij in večina hoče stvari, ki jih on ne bo imel (safi, challenger V upgrejd na charmu in seveda fatalis set).

 

Kot sem že tebi pred časom dejal, meta seti so za folk, ki se še uči bolj škodljivi kot koristni, saj predvidevajo ne le gear, ampak tudi znanje, ki je ''učenec'' še nima.
Raje si daš utility skille, kot recimo free meal secret, rec up, rec speed, div blessing kot neke agitatorje.

 

Recimo folk niti ne ve/zna kako imet non stop agitator. Pač moraš se skozi prilepit s clawom na monsterja, pa ga agitirat s tremi žlepami. Če tega ne delaš je agitator wasted slot. Povrh vsega monsterji, ko so agitirani so težji in novinca bodo zmleli. Predlagam tudi, da si set prilagodiš vsakemu monsterju posebej. Ne samo njihove weaknesee, ampak tudi njihove prednosti negiraš (minds eye, posion res ipd.) Tudi Quick sheath je dober za longsword, earplugs, evade window, evade distance... to so vse super dobri utility skilli, ki jih meta seti ignorirajo, ker so namenjeni speedrunih, ti pa imajo koncept tisoč in en reset do tistega ENEGA runa, kjer se vse poklopi in prišparaš tistih nekaj sekund.

 

Za Guiding Lands tudi priporočam kot nujo geologist 1, saj pobereš lahko dvakrat materiale monsterjev in imaš x2 drop vsega.

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Te sete bom gledal ko bom dovolj daleč. 

 

Mi je pa fajn kombinirat, toliko ur imam, da vem kaj je relativno kvalitetno in nekaj kombinacij lahko naredim. Je pa res, da se ne rabim pretirano prilagajat monsterjem trenutno, razen če res imajo kake specialne pizdarije kot so poison, bleed in podobne tečne stvari. 

 

Dekoracije imam zdaj ok recimo, ceprav mi manjka crit boost, tega enostavno ni, in še par uporabnih manjka. Kompenziram z drugimi, malo se špilam pa gre brez problema.

 

Kakorkoli, fajn mi je probavat raznorazne kombinacije, se mi ne mudi preveč.

Povezava do prispevka

@Majek @bitsurugi Alo prijatelji, zdaj mam problem! Torej odklenil sem nekaj, in ne vem kaj točno naj počnem. Pri elder melderju mam opcijo analyzing special tracks in creating lures.

 

Zdaj mi ni jasno a lures pripeljejo tempered verzije monsterjev al navadne? In kako sploh dobiš tempered v guiding lands in kako jih razlikuješ od navadnih, če jih sploh? 3 regije mam level 4 trenutno, forest, wildspire in rotten.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...