Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

bitsurugi reče Dne, 30. 11. 2022 at 20:43:

HOLY MOLY TO PA JE SURPRISE! ALL CAPS INTENDED!

 

Must have za vse tiste, ki ste igrali World na PS in sedaj nimate Rise na PCju.

 

https://insider-gaming.com/monster-hunter-rise-game-pass/

 

Januar 20 2023 @Gatsu

 

Ni več izgovorov, Rise je že sedaj 5x boljši kot Iceborne kar se endgama tiče in monster rosterja. Pa še 2 updejta imata za pridet.

 

Jaz bom 100% triple dipnil in igral še na PS5.

 

Umirite malo svoje konje.

 

Monster Hunter World (in Iceborne) mi je osebno en izmed top 5 iger vseh časov pomoje.

 

MH:R Mi je en velik meh. Pač ni tiste magije, ko res padeš v svet, razuskuješ, loviš monsterje. Grafika je enostavno tak krš, plus premikanje po mapi s tistim psom da nekako občutek da raziskuješ mapo samo za tiste combat bonuse, in pa da nekako prideš do monsterja. 

Leveli v MHW so res magical, igra je toliko bolj podrobna..

 

 


Res pa je da nisem igral Sunbreak DLC, ampak dvomim da so nevemkaj spremenili.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 6 minutami:

 


Res pa je da nisem igral Sunbreak DLC, ampak dvomim da so nevemkaj spremenili.

 

:huh::lol:

 

Drugače že to, da gledaš na MH skozi prizmo grafike delaš že v štartu napako. Sej ne, da je eno main titula, drugo je pač portable titula... za Switch!

Če bi si pogledal osnovni post te teme bi videl, da Capcom ima formulo main title/portable title že desetletje (portable pride ven, ko se dela na nasledniku main titule).

Vertikalnost, wirebug mobility, instanti loading časi (na Switchu!) so pač bili nek trade off grafiki.

 

Nalagalni čas MW vsakega kvesta brez SSDja na PS4 so bili po minuto in več. Rise na fucking Switchu ima par sekund. Na PCju pa si že v kvestu preden se ti tipka vrne v začetni položaj po pritisku.

 

Subreak je konkretno, ma res konkretno boljši od osnovnega Rise, endgame, monsterje in na sploh kot igra pa je v vseh relevantnih pogledih korak naprej od Iceborna in še ni končan. 

 

In seveda roster monsterjev, kar je bistvo Monster Hunterja, od povsem novih, do starih, ki vračajo in starih, ki jih povprečni evropejc ni še nikoli izkusil.

 

Povezava do prispevka

Ok model, ne rabiš se nekaj razburjat tukaj. Meni je pač immersion pomemben, in v Rise tega enostavno ni na istem nivoju. Štekam da je Switch portable in vse, sam ni to to.


Saj ne rečem, wirebug mehanike so kul, isto vertikalni mobility in vse.. Sam pač ni isto. Meni je world na dosti višjem nivoju, dosti bolj zabavno za igrat.. Bolj je res tisto občutek da si nek hunter v divjini, nabiraš dejanske surovine, raziskuješ skrivnosti mape.. Saj pravim, Rise mi je bolj kot neka arkadna arena kjer fajtaš monsterja. Pa še moj priljubljeni Insect Glaive je precej meh v Rise, ajde nevem kak je v Sunbreak.


Drugače pa mislil sem da glede stvari ki jih omenjam dvomim da so kaj spremenili v Sunbreak, glede na to da je še vedno Switch port in najbrž niti ne morejo.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Bitsu je kulturen, jaz nisem, Galktični, ne seri.

 

Sicer pa, šel sem probat Apex monsterje, najprej high rank gear, in lahko samo rečem, kako za vraga ste to sploh špilali???

Rathian me oneshota, skoraj vsak napad je karting. Ampak ajde njega mi je uspelo.

Pol pa grem na Rathalosa, ni šanse, 3x probal, navigirat med konstantnimi eksplozijami je nemogoce :D

Sem vzel svoj master rank gear, šel nazaj in vseeno je trajalo skoraj 30min, povprečni master rank fajti so 15 minut aloooo :D

Pizda Malzeno dela velik manj damagea kot Apex monsterji v high ranku :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Bitsu je kulturen, jaz nisem, Galktični, ne seri.

 

Sicer pa, šel sem probat Apex monsterje, najprej high rank gear, in lahko samo rečem, kako za vraga ste to sploh špilali???

Rathian me oneshota, skoraj vsak napad je karting. Ampak ajde njega mi je uspelo.

Pol pa grem na Rathalosa, ni šanse, 3x probal, navigirat med konstantnimi eksplozijami je nemogoce :D

Sem vzel svoj master rank gear, šel nazaj in vseeno je trajalo skoraj 30min, povprečni master rank fajti so 15 minut aloooo :D

Pizda Malzeno dela velik manj damagea kot Apex monsterji v high ranku :D

 

Probaj Emergency Apex Zinogre. Ne bo ti žal :D 

 

Drugače Apexe imaš tri vrste:

- navadni Apex v kvestih in rampage (to so HR monsterji s HR HPjem in materiali)  - to so klasični Apexi mišljeni kot Boss rampage misije. Šele kasneje so jih dodali kot kvest

- Emergency Apexe, ki so izključno in samo na voljo v posebnih event kvestih (to so HR monsterji, ki pa so jim navili napad/HP in te bodo znali lepo namlatit, če ne boš prišel v fight z dostojno dozo lifa )

- Apexi v Anomaly Investigations (to so MR monsterji z MR materiali in  MR HPjem - dobiš jih izključno v endgamu Sunbrejka)

 

Po težavnosti gredo nekako: Zinogre >>>>>>> Rathalos >Dialbos >>> Mizu >>> Medo >>>>>>>>>>>>>>>> rathian (najlažji)

 

In če si že mimo Malzena potem si relativno blizu konca štorje.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 17 urami:

Slaba novica za "dinozavre" . 

 

 

 

V skladu s SF5 / RE 8 trendi. Capcom so ratali v zadnjih letih na polno gaas firma, delajo rekorden keš z ingame purchasi in s tem v mislih tudi razvijajo vse špile. Škoda res, meni so oni verjetno top 5 devov v gamingu.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 3 urami:

Kake sanse so, da bos ti dejansko to igral? Ajde eno resno oceno rukn za prijatelje :D

 

MH World mi je zelo zelo hud špil, res mi ima carski loop - zelo sem užival tako v fajtu kot v nabiranju opreme, tko da šanse bi ble kr ornk visoke :) Ne bi pa tok cajta pustil noter kot si ga ti ali Bitsu, to pa zihr

 

No sej mogoče pa vseeno pride goty izdaja čez pol leta :innocent: :D

Povezava do prispevka

Včeraj sem prilezel na MR 70. Na poti tja srečal Crimson Glow Valstraxa, uradno najbolj zajeban monster do zdaj. Sicer sem ga dobo v prvi rundi, ampak enkrat kartal in vse skupaj je trajalo 35min, kar je moj daleč najdaljši fajt.

Dobesedno vsak napad je pol health bara adijo, vsakič ko je v zraku sem mislil, to je to :D itak sem šel solo, 2x sploh ne vem kak sem prezivel. In seveda, njegov long sword je za kurac :D

Povezava do prispevka

A nisi ga fightal na HR? On je drugače na voljo že v Vanilla Rise. Sicer mislim, da ga odkleneš nekje pri HR 50 ali 100.

 

Meni je bil to najboljši fight vanille.

 

Čaki, da dobiš aflicted Scorned Magnamalo. Tisto bo šele veselje.

 

Aja in to moraš vedet, da je Valstrax v ta ''lahki'' različici. End game različica pride z naslednjim patchem, ko bo na voljo Risen Valstrax. Tisto bo dober fight.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 uro:

A nisi ga fightal na HR? On je drugače na voljo že v Vanilla Rise. Sicer mislim, da ga odkleneš nekje pri HR 50 ali 100.

 

Meni je bil to najboljši fight vanille.

 

Čaki, da dobiš aflicted Scorned Magnamalo. Tisto bo šele veselje.

 

Aja in to moraš vedet, da je Valstrax v ta ''lahki'' različici. End game različica pride z naslednjim patchem, ko bo na voljo Risen Valstrax. Tisto bo dober fight.

Tistega v HR ne štejem, nekak je bil izi, pa itak sem mel MR gear. Tale se pa ni hecal + imel par dodatnih napadov in kombinacij.

 

Sej zdaj se ukvarjam z afflicted, mislim, da sem tam nek level 80 investigations.

 

Fuuuul bi rad pohvalo, da so vpeljali companione, in to dejansko uporabne!! Za farming so super, ko se mi ne da ukvarjat s folkom.

Mam pa pravilo, vsakega monsterja solo, pol pa malo multiplejer, malo companioni, malo solo. Hinoa + Luchika = amazing :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 urama:

 

@bitsurugi a si reko, da je Teostra zajebana? :D glej tole, 70% mojih poskusov takih counter napadov se konca drugace :D

 

Ne, lol, rekel sem, da je težja kot v World. Sploh Risen verzija je lep fight.

 

Jaz Risen verzijo konstantno farmam v solo s časi okrog 8 min... z lance. Ne vem, če sem sploh kdaj cartal.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...