Skoči na vsebino

Družinsko drevo


dreknapalci

Priporočeni prispevki

Tega maš na netu polno, sam pogoogla family tree generator. Če pa hočeš neko lepo zadevo, boš pa pomojem najlažje naredil sam, ker te online generatorji niso najbolj lični. Sicer pa pri meni vsi odpovejo, ker sta star ata in njegov brat poročila dve sestre, in očitno je to nekej nepojemljivega za sprogramirat :D

Povezava do prispevka

Drgač, da bo bolj zanimivo, pejte do župnika oz. bolj verjetno v škofijski arhiv in poglejte malo dlje nazaj, če le poznate prababice_dedke in njihov rojstni kraj (oz. pod katero župnijo so spadali). Če imate srečo, se da dobit tam za 16xy, večina pa od 1780 naprej.

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 6 minutami:

Drgač, da bo bolj zanimivo, pejte do župnika oz. bolj verjetno v škofijski arhiv in poglejte malo dlje nazaj, če le poznate prababice_dedke in njihov rojstni kraj (oz. pod katero župnijo so spadali). Če imate srečo, se da dobit tam za 16xy, večina pa od 1780 naprej.

Plus mislim da ima MB z okolico zdaj marsikatere knjige krstov itd. digitalizirane.

 

Sicer pa ya, iti do župnika je the way za začet raziskovanje pri cirka 95 % slovenskih družin :D 

Povezava do prispevka
reder reče pred 17 minutami:

Kako to sploh poteka? Ok za generacijo, dve, tri lahko izveš preko prednikov v kolikor so še živi. Kaj rabiš za naprej? A greš najprej na UE na matični urad ali takoj na župnijo? Ima vsaka lokalna župnija svoj arhiv ali je kaj centralizirano? 

Lj. nadškofijski arhiv ima za vse župnije, ki spadajo pod LJ, to je od dolenjske do gorenjske; Mb isto za svoje; ne vem pa kako je z novoustanovljenimi (Celje ipd)

 

morda tudi v župnijah se še morda dobijo, to ne vem

Povezava do prispevka
reder reče pred 18 minutami:

Kako to sploh poteka? Ok za generacijo, dve, tri lahko izveš preko prednikov v kolikor so še živi. Kaj rabiš za naprej? A greš najprej na UE na matični urad ali takoj na župnijo? Ima vsaka lokalna župnija svoj arhiv ali je kaj centralizirano? 

UE ti ne pomaga nič, ker jih drži varovanje zasebnih podatkov (100let nazaj). Nato pošljejo  knjige v škofijske arhive, kjer pa so prosto dostopni. V arhivu zgleda tako, prideš tja izpolniš obrazec katere knjige (krstne, mrliške, poročne) želiš. Knjige izbereš iz njihovega seznama. Prideš par dni kasneje in te knjige čakajo za prevzem, slednje potem pregleduješ v čitalnici.

Sam uporabljam že navedni My herritage, kjer imaš do 200 oseb zastonj, potem je naročniški model. Program te tudi obvešča preko maila o vseh približajočih se praznovanji.(obletnica poroke, rojstni dnevi,..)

 

Nasvet: Fino se je prej pozanimati, kdaj je tvoja župnija nastala in kam je spadala preden je bila ustanovljena.

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 1 uro:

Lj. nadškofijski arhiv ima za vse župnije, ki spadajo pod LJ, to je od dolenjske do gorenjske; Mb isto za svoje; ne vem pa kako je z novoustanovljenimi (Celje ipd)

 

morda tudi v župnijah se še morda dobijo, to ne vem

Celje ni nadškofija. Ima enak status kot recimo Novo mesto (Dolenjska). Istočasno ustanovljene so bile škofije NM in CE pa še MS se mi zdi.

uredilo bitje Caffrey
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 8 urami:

Če imate srečo, se da dobit tam za 16xy, večina pa od 1780 naprej.

 

edina dobra stvar, ki so jo nacisti (belogardisti, ki so delali 'sezname prevzgojne odrešitve') pustili za seboj na tem prostoru. mojemu dedku so izpisali družinsko drevo vse do leta 1786. :ododava:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 7 mesecev kasneje...
dreknapalci reče Dne, 8. 2. 2021 at 21:34:

Nisem ziher, če spada semle, ampak nisem uspel najti nobene izbe, kjer se debatira o programih/aplikacijah ipd.

 

Ima mogoče kdo že kakšne izkušnje s programjem za izdelavo druinskih dreves? :)

pred 15 leti sem se lotila zaradi faksa  izdelave druzinskega drevesa po dedkovi strani.

bil je en od 13 otrok, torej si lahko predstavljas, kako grmicevje (in ne drevo) je nastalo.

 

malo sem prescrollala temo in ti razne predloge tipa spletnih appov  odsvetujem. meni so se za doticni primer zdeli izredno bedni, ker nimajo vsi samo enega zakona v zivljenju in enega sibllinga.

na koncu sem popizdila in drevo naredila v excelu. 

frendica je letos se lotila delat drevo in potrdila mojo tezo o spletnih appih. sicer je na koncu to fotr ji zrisal na plakatu, ampak ce se ti ne ljubi z excelom, predlagam izdelavo drevesa z uporabo "miselnega vzorca" v diagram.io (ali v Visiu). na koncilu je DD ravno to. pa se lahko je urejat in dodajat.

 

pa se pregledno je to okrog nosit kakim babicam,  ker one se spomnejo, ce vidijo napisano

 

 

glede na obseg druzine in "izvor" sem DD dala na stran, ker moram it v zupnije ob meji z italijo.

 

ce ti nimas teh tezav in si en srecnezev, ki bo svoje prednike nasel v digitalni arhivski kolekciji lj/mb nadskofije, ti izredno zavidam.

 

 

 

HellAngel reče Dne, 10. 2. 2021 at 12:59:

 

A je to sarkazm? Sam fašem epilepsijo ko se matram brat tiste srednjeveške krace..

povej, kje te matra?

par nasvetov: ne glej tega na telefonu. men ko frendica to med sihtom posilja screenshote iz digitalnega arhiva, se samo smejem.

glej spocit.

ce te kej zanima, mi lohk posljes. mogoce mi se kej rata prebrat

Povezava do prispevka
lizz reče pred 10 urami:

pred 15 leti sem se lotila zaradi faksa  izdelave druzinskega drevesa po dedkovi strani.

bil je en od 13 otrok, torej si lahko predstavljas, kako grmicevje (in ne drevo) je nastalo.

 

malo sem prescrollala temo in ti razne predloge tipa spletnih appov  odsvetujem. meni so se za doticni primer zdeli izredno bedni, ker nimajo vsi samo enega zakona v zivljenju in enega sibllinga.

na koncu sem popizdila in drevo naredila v excelu. 

frendica je letos se lotila delat drevo in potrdila mojo tezo o spletnih appih. sicer je na koncu to fotr ji zrisal na plakatu, ampak ce se ti ne ljubi z excelom, predlagam izdelavo drevesa z uporabo "miselnega vzorca" v diagram.io (ali v Visiu). na koncilu je DD ravno to. pa se lahko je urejat in dodajat.

 

pa se pregledno je to okrog nosit kakim babicam,  ker one se spomnejo, ce vidijo napisano

 

 

glede na obseg druzine in "izvor" sem DD dala na stran, ker moram it v zupnije ob meji z italijo.

 

ce ti nimas teh tezav in si en srecnezev, ki bo svoje prednike nasel v digitalni arhivski kolekciji lj/mb nadskofije, ti izredno zavidam.

 

 

 

povej, kje te matra?

par nasvetov: ne glej tega na telefonu. men ko frendica to med sihtom posilja screenshote iz digitalnega arhiva, se samo smejem.

glej spocit.

ce te kej zanima, mi lohk posljes. mogoce mi se kej rata prebrat

Koprska škofija se je trudila zadeve pospravit v centralni škofijskih arhiv v Kopru, ne vem pa če je že use uspelo. Tako da si zdaj načeloma manj odvisen od muhavosti župnikov.

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 23 minutami:

Koprska škofija se je trudila zadeve pospravit v centralni škofijskih arhiv v Kopru, ne vem pa če je že use uspelo. Tako da si zdaj načeloma manj odvisen od muhavosti župnikov.

zal mi to nic ne pomaga. jazbi mogla najdit arhive iz goriskega konca

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 4 minutami:

To je še vedno del Kopeske škofije, razen če misliš na Gorico to je italjansko stran, z njihovimi arhivi nimam najbolj pozitivnih izkušenj...

tega je sicer ze 15 let ampak mislim da je so oni konci avtomatsko sli v italijo. 

kaj si pa ti raziskoval? lastno DD ali kaj drugega?

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 44 minutami:

eni ti župnijski arhivi, ne vem, če čisto vsi, so zdaj na voljo prek spleta (torej matične knjige)

 

sem menda že omenil v tej temi, pa bom še enkrat; zdaj a si folk narišeš na plakat, vpišeš v tabelo ali uporabiš myheritage al whatnot, je po moje še najmanj važno :D

mal temo prescrolli. vse ze predebatirano.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...