Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 22 minutami:

To nima veze. Imaš ljudi, ki ne športajo in jim je mogoče itak normalno njihovo počutje, sploh ne razmišlja o temu če se nekaj spremeni za kak dan ali dva na slabše, za bolj aktivne ljudi se pa tolk bolj pozna sprememba na slabše po zaužitjo premastne hrane.

What? 

 

Jaz vodim precej aktivno zivljenje, drkam fitnes, hribe, košarko, fuzbal, ne jem cukra, ne pijem gazirano, pazim prehrano precej, alkohola se prakticno ne dotikam (razen ce gremo ven, kar je ful redko). Če spijem prevec, 2 dni mrtev.

Če maznem tako pico, mi nic ne bo. Tko da, ne bi reko, da tale teorija drzi.

Povezava do prispevka

Jaz se zdele kakšen mesec držim ful nazaj pri hrani, malo zaradi boljšega počutja, bolj zaradi košarke - pri mojih letih (40) absolutno nimam kaj iskati na igrišču pri 1.80 m in 93 kg. 

 

Še vedno 1x na teden jem pizzo (napolitano) in 1x skočim na kak manjši burger, ampak ostalo se pa ful držim - polnozrnata roba, veliko zelenjave, manjši obroki, ne jem po 20:00, ful manj hidratov, skoraj nič cukra, nič sladoleda kljub temu da ga ljubim, nič snackov, nič gaziranih pijač, pivo samo takrat ko jem pizzo pa še takrat samo 2 dl itd itd. In se že po enem mesecu opazno boljše počutim. Več mam energije, manj me stiskajo gate hehe, že čutim da hitrejše tečem, dejansko se fizično počutim "lažjega".

 

Biti debel je res kurac. Prov tko, ene 15% slabše se počutiš že na splošno, da ne omenjamo ostalih zdravstvenih tveganj, pa da manj fukaš in da te čefurji kličejo Buco

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 urama:

What? 

 

Jaz vodim precej aktivno zivljenje, drkam fitnes, hribe, košarko, fuzbal, ne jem cukra, ne pijem gazirano, pazim prehrano precej, alkohola se prakticno ne dotikam (razen ce gremo ven, kar je ful redko). Če spijem prevec, 2 dni mrtev.

Če maznem tako pico, mi nic ne bo. Tko da, ne bi reko, da tale teorija drzi.

Pozabu si vejico med "drkam" in "fitnes"

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

Saj to :D Smešno pa mi je, ko se nekateri na vse načine trudijo drugim dopovedati kako to ni pizza, ni zdrava, je bljek, ne tega jest... Ja ne jest ti pač, če tebi ne paše. Pustim drugim, da jejo kar hočejo, tebe noben ne sili. 

Smešno je, ko ti trdiš, da je to pica :whistle:

 

Če ti pa odgovarja, ti pa želim samo dober tek.

 

Enkrat smo bili na Ptuju, nam ena lokalka priporoča pivnica pico.

Ok.

Na vratih še neka nagrada za naj pico.

Pol pa dobimo na krožnik tale zmazek :sick:

Povezava do prispevka

Ja, ker pizze imajo uradno definicijo glede debeline testa :D Nimam pojma kaj bi sploh rad povedal tbh. Je pa več kot očitno, da nekaj delajo dobro, če so preživeli toliko let in še delajo. Naštej mi par pizzerij, ki so preživele tak dolgo :) Očitno še zdaleč nisem sam (s par forumaši), ki nam tekne točno taka. Ti pa imaš tudi sigurno druge lokacije primerne tvojemu okusu.

 

Sicer pa hvala za dober tek... teknilo bo 100% po par letih saj vem, da bo isto kot vedno in točno to tudi pričakujem, če ne sploh ne bi šel.

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Kje po Sloveniji pa imate kaj izkušnje z dobro morsko hrano? Samo ne mi naštevat restavracij z obale :D Kjerkoli drugje po Sloveniji, da si zacahnam za primere, ko me pot vodi tja...

 

Po celem forumu se 90% debat vrti okrog fast food-a, ki pa ga res redko jem. Vedno raje potem kaj konkretnega pojem, če sem že kje okrog.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 minutami:

Ja, ker pizze imajo uradno definicijo glede debeline testa :D Nimam pojma kaj bi sploh rad povedal tbh. Je pa več kot očitno, da nekaj delajo dobro, če so preživeli toliko let in še delajo. Naštej mi par pizzerij, ki so preživele tak dolgo :) Očitno še zdaleč nisem sam (s par forumaši), ki nam tekne točno taka. Ti pa imaš tudi sigurno druge lokacije primerne tvojemu okusu.

 

Sicer pa hvala za dober tek... teknilo bo 100% po par letih saj vem, da bo isto kot vedno in točno to tudi pričakujem, če ne sploh ne bi šel.

 

 

Pa kje si videl da se riba šunka na pico?

 

Škoda za tiste ki se (smo se) bodo ujeli za 1 obisk in dobili ta zmazek na mizo.

Še dobro, da je tamal zaspal, preden so prinesli. To ne bi nikdar več naročil pice v lajfu :blink:

 

Drugače pa Stara krška picerija peče pice že od mojega otroštva. Takrat smo se čudili, kaj to je. Še zdaj imajo v ponudbi originalno iz modela, ki je malo debelejša. Eni še zmerom najraje naročijo to.

Povezava do prispevka

Na pizze dajejo ananas, ribje palčke, bolonjsko omako, hrenovke, tatarsko omako... tebe pa moti, da je šunka ribana/drobno narezana (karkoli pač od tega) :D

 

Smo razumeli, zanič ti je. Legit osebno mnenje pač. Koga briga kaj je meni ali tebi dobro ali zanič. Vsak si sam najde nekaj po svojem okusu ;) Zato imamo toliko različnih pizzerij/restavracij.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 urami:

Jaz se zdele kakšen mesec držim ful nazaj pri hrani, malo zaradi boljšega počutja, bolj zaradi košarke - pri mojih letih (40) absolutno nimam kaj iskati na igrišču pri 1.80 m in 93 kg. 

Drugač tudi če si 21 star, pri 1.80m ni kaj za iskat na igrišču :)

 

Galko reče pred 5 urami:

Še vedno 1x na teden jem pizzo (napolitano) in 1x skočim na kak manjši burger, ampak ostalo se pa ful držim - polnozrnata roba, veliko zelenjave, manjši obroki, ne jem po 20:00, ful manj hidratov, skoraj nič cukra, nič sladoleda kljub temu da ga ljubim, nič snackov, nič gaziranih pijač, pivo samo takrat ko jem pizzo pa še takrat samo 2 dl itd itd. In se že po enem mesecu opazno boljše počutim.

Mi lidliči nimamo problemov s sladoledom. Jest mam tud ful rad sladoled. Jest mam rad samo te oldschool sladice, sladoled, kremšnita, na 100 let kak domač dober štrudelj...

image.jpeg.74eacfb6ba8bd563ed646344d3abfa33.jpeg

Tko dobesedno 2x manj kalorij, cukra in več proteinov.si od običajnega. Je pa 3x slabši :) Ne sj ne... ni 3x slabši, ampak ja, kompenzacija je, ampak če imaš rad sladoled je pač to the way...

 

Galko reče pred 5 urami:

Biti debel je res kurac. Prov tko, ene 15% slabše se počutiš že na splošno, da ne omenjamo ostalih zdravstvenih tveganj, pa da manj fukaš in da te čefurji kličejo Buco

V bistvu ne moreš pavšalno 15%, ker je odvisno, kolk si predebel. To gre premosorazmerno. Poglej andrejusa... S čefurji se ne obremenjuj, mene so klical ćelo, pol sm brke pustil in sem bil že na, đe si brko...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
gerozaver reče pred 18 minutami:

Pa kje si videl da se riba šunka na pico?

 

Škoda za tiste ki se (smo se) bodo ujeli za 1 obisk in dobili ta zmazek na mizo.

Še dobro, da je tamal zaspal, preden so prinesli. To ne bi nikdar več naročil pice v lajfu :blink:

 

Drugače pa Stara krška picerija peče pice že od mojega otroštva. Takrat smo se čudili, kaj to je. Še zdaj imajo v ponudbi originalno iz modela, ki je malo debelejša. Eni še zmerom najraje naročijo to.

Dobesedno maš miljon vrst pizz, od napolitane, roma, style, new york, detroit, faking deep fried pizza... Tudi če bi rekli, da je pizza testo in paradajz, kot naj bi bila prva, imaš danes white pizzas, k so brez paradajza. Še v bosni so nehal, filozofirat iz kakšne mešanice mesa morajo bit čevapi... Maš Sarajevske, Banjalučke (po 4 skp), Leskovačke... še puranje čevape imaš danes... zanč sm lih gledal doku enega busanca, k ma čevabđinico še iz časa Ilirov, kako je s solzami v očeh razlagal, da je moral nabavit kečap pa majonezo zaradi mlajše populacije, še je jaz sem cmok dobil v grlu.

 

Tole iz pivnice spominja na Persian Style pizza... men je to cool, brez roba, na robu zapečen sir, bolj pečena, debelejše testo...

Iranian pizza - Wikipedia

 

Persian mixed pizza - Picture of Pizza Culture, Boroondara - Tripadvisor

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

pač jasno je, da je gerozaver odraščal v gozdu, daleč stran od civilizacije, pa se zdaj počasi uči osnov družbe. Samo smo ga sfukali, ker se pogovarjamo o picah, on pa še v učbeniku ni prišel do tam

 

Zato tole:

AF1QipO2sovRaEqCwZ89YVK3QG7evvTehdLNyGOs

 

ni pizza

17168_r.jpg

 

ampak brusketa:

tomato-bruschetta-recipe-1.jpg

 

  

gerozaver reče Dne, 29. 7. 2023 at 21:50:

Tisto v pivnici Ptuj ni pica, ampak brusketa :sick:

 

 

Pač kaj čmo, teško se je enkrat integrirat, ko si cel lajf živel z zajci in polži :(

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Po moje, če boš še ene 3x povedal, da ti je grda, ogabna in bedna... se bo tudi nam priskutila in je ne bomo več marali :D

 

"jebe uporan a ne zgodan" 

 

Al se ti je prvič v življenju zgodilo, da ti je kdo nekaj predlagal pa ti potem bi blo všeč? Meni se je veliko krat. Ker pač, različni ljudje... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 urami:

Jaz se zdele kakšen mesec držim ful nazaj pri hrani, malo zaradi boljšega počutja, bolj zaradi košarke - pri mojih letih (40) absolutno nimam kaj iskati na igrišču pri 1.80 m in 93 kg. 

 

Še vedno 1x na teden jem pizzo (napolitano) in 1x skočim na kak manjši burger, ampak ostalo se pa ful držim - polnozrnata roba, veliko zelenjave, manjši obroki, ne jem po 20:00, ful manj hidratov, skoraj nič cukra, nič sladoleda kljub temu da ga ljubim, nič snackov, nič gaziranih pijač, pivo samo takrat ko jem pizzo pa še takrat samo 2 dl itd itd. In se že po enem mesecu opazno boljše počutim. Več mam energije, manj me stiskajo gate hehe, že čutim da hitrejše tečem, dejansko se fizično počutim "lažjega".

 

Biti debel je res kurac. Prov tko, ene 15% slabše se počutiš že na splošno, da ne omenjamo ostalih zdravstvenih tveganj, pa da manj fukaš in da te čefurji kličejo Buco

 

Kako bi se šele dobro pocutil ce ne bi hujsal po nasvetih iz leta 1959

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...