Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Overrated sm mislil cenovno. Zato sem pri trojki dal brancina. 
Pač dober steak košta, kot tradicionalno redki omejeni resursi mesa/živil. Samo zaradi cene.

Če je svinjska ribica 7€-10€ kg, ne more bit od govedine pol kr 4x dražje…

Za napolitano si sam napisal. To je v Napoliju 6€.

Povezava do prispevka

Kak pa ti pripraviš govedino na hitro? Jaz vedno vse pripravim (popečem, prepražim, podušim) v slovkukerju na plošči, potem pa fuknem za 3-3,5 ure zaprto v pečico na 160 stopinj. Kak lahko zajebeš ribo, če za 90% velja (cele ribe), da jo daš v pečico za 20-30 minut na 180-200. Ti trgovinski vakumirani stejki so perfektna roba, če bi rad, da se stejki nekomu, ki jih ne pozna dobro, zamerijo za do konca življenja. Jaz jih že celo večnost ne kupujem več, ker sem vedno žvečil kot budala, da sem ga po grlu spravil.

 

Pizz pa itak nisem ljubitelj. Ko jem par krat letno pa hočem našo "staro" verzijo in konkretno obloženo - pivnica Ptuj stajl ipd.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 28 minutami:

Slovenske pizze so bile tradicionalno najboljše v okolici i šire. Vsakič, ko si prišel v tujino na pizzo si dobil domotožje.

Potem pa pride ta drožomania in te pizze, ej atomic a veš kako te ta pizza ne napihne. Ja kaj me bo pa napihnilo? Saj nič ni gor! Testo, ki ni hrustljavo, mal paradajza 3,7 dag mocarele in listek bazilike…

Če ti pa slučajno dajo gor 2 rezini mortadele in potresejo s pistacijo, pa računajo tolk, k da ti je un turk z dolgo čupo potresel pistacijo.

Sj ne rečem, lepo zgledajo barve italije za na instagram. Sam vseeno futr raje jem kot slikam.

Slovenska pizza = best pizza

 

 

 

dober tek

 

gPd0yVP.thumb.jpg.7b956064f217aeef290f8fe5a980d8ff.jpg

Povezava do prispevka
atomic reče pred 44 minutami:

Za napolitano si sam napisal. To je v Napoliju 6€.

Zadnjič sva se z žensko vozila skozi neke hardcore rovte domov. In vidiva random vaško picerijo ter se ustaviva. Majketi restavracija, kjer se je čas ustavil leta 2006 al neki. Pica klasika velika 6 €, narejena kot pri babici doma, mastna, šunke toliko, da bi si lahko še sendvič naredil iz ostanka, sira naribanega gor 3x preveč, natakarica neka stara, ki zraven kuha kavo v džezvi nekim debelim tipom. Crazy, najboljša pica letos. Ne upam sploh na googlemaps it gledat, kaj je bilo to, ker se bojim, da sem sanjal

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

3 moderne overrated kulinarične jedi

 

1. napolitana

2. burgerji

3. steaki

 

Slovenske pizze so bile tradicionalno najboljše v okolici i šire. Vsakič, ko si prišel v tujino na pizzo si dobil domotožje.

Potem pa pride ta drožomania in te pizze, ej atomic a veš kako te ta pizza ne napihne. Ja kaj me bo pa napihnilo? Saj nič ni gor! Testo, ki ni hrustljavo, mal paradajza 3,7 dag mocarele in listek bazilike…

Če ti pa slučajno dajo gor 2 rezini mortadele in potresejo s pistacijo, pa računajo tolk, k da ti je un turk z dolgo čupo potresel pistacijo.

Sj ne rečem, lepo zgledajo barve italije za na instagram. Sam vseeno futr raje jem kot slikam.

Slovenska pizza = best pizza

 

2. Burgerji ok ta Hood burger je res najbolši od hipster burgerjev. Sam ni pa slučajno to neka eksplozija okusev. Pač dober burger.

Jest imam rad gosja jetra, imam rad pleskavice, imam rad rukolo, imam rad gorgonzolo, imam rad pomarančno marmelado. Sam če mi pa to vse skupaj sestaviš in daš v burger te pa ubijem. Ni zdej skp nametat drage seatavine in bo kar dobro. Moje življenje je bilo čisto ok, ko ni bilo pol kile cukra v hamburgerji. Enkrat sem prašal za ajvar so tetoviranega bradonjo, ki sam sebi pravi Chef morali trije držati, da ni skočil čez pult.

 

3. steaki

Ok tu se mogoče pozna, da sem Busanc, ki obožuje Slovensko domačo kuhinjo. Kjer je govedina kuhana zelo dolgo, bodisi v goveji juhci, golažu ali goveji zrezki v omaki. Plus naši Busanski recepti, kjer meljemo govedino za sarme, čevape, musake…

Steaki so pa tako overrated. To kar  kupiš v trgovini so krave vse bivše tekmovalke v gimnastiki. To je vse neki žilavo. Za dober steak moraš najti pravo meso, pravega mesarja, prave pasme krava, prave starosti, meso pravo uležano, meso pravo pečeno, pravi kos krave, plačati 40€/kg mesa, v nedeljo pr maš fuknit v pušco 20€, da bo steak res mehek…
Dober ribeye, ki je zame najboljši kos, od dobrega dobavitelja je 40€+/kg. Za 40€ na kilo dobim FILE ogromnega brancina, sveže kapesante brez rumenega dela,  file kvalitetne tune, jastoga… To so vse stvari, k jih ne moreš zajebat, saj so dobesedno že surove odlične!

Pa ne mi govort, da nisem dobrega jedel, k sm jedel od Kobe do raznih suhozorjenih,kjer ogromno mesa stran fuknejo… enkrat sem bil zraven k je Jezeršek predaval in pekel…

T-bone tam kjer je plučna je cool, tam kjer je hrbet gimnastika…

 

 

 

Based

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 28. 7. 2023 at 13:39:

Kakšna so kaj mnenjalniška mnenja o Istralandiji?
Aquapark Istralandia – odlična vodna zabava v Istri

Ok je, samo če naletiš na dan, ko je ful folka bo ratio "čakanje na ride" : "ride" nekje 95 : 5. Lahko preživiš večino dneva (ure) v doooolgih vrstah. Mogoče je kul poklicat in se pozanimat, ker verjetno imajo neko statistiko, vsaj v Jesolu v Caribe bay imajo tako. Tam je lahko še hujše kot v istralandiji. Kurac je ker te pol še res fajn opeče sonce. Tudi če se na brisači namažeš, ti pol tobogan spere dol kremo po prvem rajdu.

 

Tako da jaz priporočam samo če ni gneče, če ne ostani raje doma.

Povezava do prispevka
Hernir reče pred 2 minutama:

Meni je žal, da se je slika Dante pice izgubila, tisto je bila proper Lidl letak na krožniku pica, ampak postrežena v restavraciji, kar pač doda epicness napram DaCapovi privat kuhinji

 

@g. Profesor vem, da je imel fotko neki cajta, samo imo se je izgubila v času :( 

 

Kaj pa je blo na tej Dante pici? To ne vem, če sem kdaj videl.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 minutami:

 

Kaj pa je blo na tej Dante pici? To ne vem, če sem kdaj videl.

Ma vse kar je blo tist teden pred iztekom roka v Hoferju, postlano na dveh hlebcih testa pa flambirano ene 10 min predolgo v pečici. 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 8 urami:

 

Samo zacasno prestavljena, pr vpk-ju je (bil) kontejner, ne vem pa ce je ze nazaj na stari lokaciji

tiskarna je se vedno pri pop tv, ker staro lokacijo se vedno prenavljajo. meni je bil njihov burger tko meh, ful se mi je spahovalo po njem.

 

Povezava do prispevka
Hernir reče pred 51 minutami:

Meni je žal, da se je slika Dante pice izgubila, tisto je bila proper Lidl letak na krožniku pica, ampak postrežena v restavraciji, kar pač doda epicness napram DaCapovi privat kuhinji

 

@g. Profesor vem, da je imel fotko neki cajta, samo imo se je izgubila v času :( 

 

ma pisda ta fascikl je sel v kurac

sem ze parkrat iskal neuspesno

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...