Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

fauzić reče pred 4 minutami:

Ne morem mimo tega, da si je človek vzel 5 ur za raziskavo. To je eno poglavje edith finch al neki :P (mogu sem)

Ne razumem tega komentarja, a to je kao podton, da dosti igram igre? Pomoje iskreno manj od tebe, ti si včasih praktično vsak dan par ur streamal igranje

 

Drgač pa sem ugotovil, da je narativni vidik pretežno nezanimiv, zato sem vse skupaj opustil 

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 2 urama:

Daj človek spiši nekaj konkretnega na to temo, z obeh vidikov, knjizevnega in kolk si kradejo. Ker če me kaj res triggera zadnjih 10 let, je to poplava lifecoach/spiritualnost/selfhelp/new age/kvazireligioznih knjig po knjigarnah in knjižnicah. Najprej mi sploh ni jasno, kdo financira toliko prevodov tega šita in potem mi ni jasno koliko teh knjig slolvencki pokupijo, da je vsak teden nekaj novega izdanega. Pa te založbe so se namnozile v pm. 

Kako to misliš kdo to financira? To so najbolj prodajane knjige. Nisi povprečna evropska mamica, če nimaš vsaj ene knjižne omare tega sranja. 

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Ne razumem tega komentarja, a to je kao podton, da dosti igram igre? Pomoje iskreno manj od tebe, ti si včasih praktično vsak dan par ur streamal igranje

 

Drgač pa sem ugotovil, da je narativni vidik pretežno nezanimiv, zato sem vse skupaj opustil 

:) . Igre je potrebno popolnoma opustiti. to je moje globoko prepričanje. Sam sem kar nekaj preigral, ampak pravzaprav zgolj iz golega dolgčasa. 

 

Niso nezanimive. Pred kratkim mi je bilo oponošeno v nekem pogovoru, da pa se "vendarle da živeti brez bolečine v svojem izmišljenem svetu". Točno to je ideja self helpa. Najti neko ideologijo v katere laži je taisti svet, ki ga oba bržkone poznava iz moderne umetnosti : naenkrat znosnejši. 

 

kar je zanimivo pri self helpu je učinkovanje ideje. Ideja lahko naredi neznosen svet popolnoma "v redu", če se le dovolj prepričamo v njeno resnico. 

 

Kar pa je res zanimivo je, da je velika včeina teh knjig pisanih iz vidika nekega tradicionalne vzhodne filozofije/mistike, ki strogo PREPOVEDUJE način človeka, ki ga živi povprečen bralec self helpa. Pridemo torej v neke vrste protislovje, ko se skuša tradicionalno azijsko modrost kako biti človek, kot nekako kot obliž prilepiti na nečloveškost človeka, ki v svoji nečloveškosti tare povprečnega bralca self helpa. 

 

Reicmo, meditativni postopki niso timeout od vrveža življenja (kot jih uporabljajo podjetniki), ampak kulminacija tiste modrosti biti človek, ki zaobsega prehranjevanje, gibanje, mišljenje in delo (ter nedelo). 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 2 minutama:

:) . Igre je potrebno popolnoma opustiti. to je moje globoko prepričanje

Pomoje bi tebi bolj koristilo opustit forum, pač za neko samoaktualizacijo. Realno tvojih postov pomoje noben ne bere, jaz preberem prvo vrstico in mogoče par zadnjih besed, vpliva na tvojo agresijo (vsake par mesecev agresiven izpad) ... Če bi opustil forum, bi ti pomoje imel potencial več doseč, to da si/boš opustil igrice, ti pomoje ne bo nič koristilo 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

Pomoje bi tebi bolj koristilo opustit forum, pač za neko samoaktualizacijo. Realno tvojih postov pomoje noben ne bere, jaz preberem prvo vrstico in mogoče par zadnjih besed, vpliva na tvojo agresijo (vsake par mesecev agresiven izpad) ... Če bi opustil forum, bi ti pomoje imel potencial več doseč, to da si/boš opustil igrice, ti pomoje ne bo nič koristilo 

Saj nisem na forumu. Kdaj pa kdaj podam svoje mnenje. 

Moje poste bere par ljudi, ki razumejo koliko jih presegam. To je izredna lastnost, namreč da dopustiš nekomu, ki te presega to priznanje. Je tudi edini način rasti. Danes, v dobi egoizma, je to seveda nemogoče za 99% ljudi, ki mislijo, da imajo vsi po vrsti najbolj prav. 

 

Problem igric je, da terjajo ogromno časa, ki gre pravzaprav v nič. Nimajo smisla. Zapolnjujejo dolgčas tistega človeka, ki se nima kam dati. Človek bi se moral vrniti med knjige, se dati tem raztrgati. Igrice ... nimajo te moči. So šibke, narejene za množice. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 1 minuto:

Moje poste bere par ljudi, ki razumejo koliko jih presegam.

In kdo te bere? Sorry, sam največ "dialogov" na forumu si imel s folkom, ki je sam batshit crazy a la Warthog, s Heretikom, ki te že dve leti v vsakem postu žali, in Okultom, ki se je na na forum vrnil zato, da bi specifično tebe trollal :D 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 7 minutami:

In kdo te bere? Sorry, sam največ "dialogov" na forumu si imel s folkom, ki je sam batshit crazy a la Warthog, s Heretikom, ki te že dve leti v vsakem postu žali, in Okultom, ki se je na na forum vrnil zato, da bi specifično tebe trollal :D 

je par ljudi. okult je samo eden od njih (okultu dogaja, da se lahko pogovoarja z nekom, ki je tako pameten kot jst), heretik je preneumen da bi razumel zato preskakuje.

 

je pa tako. večina mojih postov je namenjenih meni kot način urejanja misli. kul mi je kdaj kako razdreti v BT, ker drugače se s politiko ne bavim pogosto in je nekakšna aktualizacija v tem smislu. mi je pa popolnoma jasno, da večina nima pojma o čem govorim. sej po svoje tud jst ne vem zakaj se oglašam, ker ne pričakujem več ne razumevanje ne strpnosti. 

 

aja, pa zanimivo je opazovat kako normalni človek funkcionira, čeprav tega ne morem razumet.

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 13 minutami:

 kako biti človek, kot nekako kot obliž prilepiti na nečloveškost človeka, ki v svoji nečloveškosti

 

EJ KOJN, POČI SE PO STOPNICAH 

 

fauzić reče pred 4 minutami:

A) Saj nisem na forumu.

B) Kdaj pa kdaj podam svoje mnenje. 

 

 

a nimajo na filozofiji neke formalne logike pa to?

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 5 minutami:

@Hernire @Weraziel thanksich za predloge in linke.. sem najdo.. samo res je za kurac na kindlu, ne mors to brat.. tak da zgleda bo treba fizicne izdaje kupovat, ker na kompu se mi nena da brat tega..zaj samo fprasanje delux edition al paperback...

ja nč, za rojstni dan reč za hardcover, da ti kupijo, pa pol za božič 2. del, v dveh letih boš mel vse :D 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 5 minutami:

@Hernire @Weraziel thanksich za predloge in linke.. sem najdo.. samo res je za kurac na kindlu, ne mors to brat.. tak da zgleda bo treba fizicne izdaje kupovat, ker na kompu se mi nena da brat tega..zaj samo fprasanje delux edition al paperback...

Kindle ni nikakor optimiziran za mange. Običen je premajhen, una oversized verzija, ki je menda ne delajo več, pa je prevelik

 

IPAD 10 inčev = GOAT za stripe in mange. Ravno dovolj velik, da ne rabiš nikoli zoomirat, in ne prevelik, da bi raztegnilo stripe. Edino za revije je mogoče malce premajhen, moreš zumirat na tekst 

Povezava do prispevka

Aja o Berserku govorimo, jaz sem celega prebral na IPAD-u, pač dokler se nisem začel dolgočasit in dropal

 

Deluxe delov je 14, je pa res, da kvaliteta mange (po mojem mnenju) drastično pade od 16 zvezka naprej. Znači kupiš prvi 16 mehkih ali pa 5 trdih, da dobiš ves TOP content. 5 pa ni več tako huda cifra

 

Ostale kupiš, če si res želiš brat naprej, ampak ne vem, najboljši arc po 16 zvezku je meni mogoče vreden ocene 4-5/10, medtem ko prvih 16 zvezkov mi konstantno pokajo 8+. Pa to govorim o najboljšem arcu. Povprečni arci post 16-zvezek so mi tam 3/10

 

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Aja o Berserku govorimo, jaz sem celega prebral na IPAD-u, pač dokler se nisem začel dolgočasit in dropal

 

Deluxe delov je 14, je pa res, da kvaliteta mange (po mojem mnenju) drastično pade od 16 zvezka naprej. Znači kupiš prvi 16 mehkih ali pa 5 trdih, da dobiš ves TOP content. 5 pa ni več tako huda cifra

 

Ostale kupiš, če si res želiš brat naprej, ampak ne vem, najboljši arc po 16 zvezku je meni mogoče vreden ocene 4-5/10, medtem ko prvih 16 zvezkov mi konstantno pokajo 8+. Pa to govorim o najboljšem arcu. Povprečni arci post 16-zvezek so mi tam 3/10

 

 

 

Jaz sn zaj pogledal totih 25 delov ko so na netflixu.. bolanija.. zaj pa me zanima kak gre naprej...

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 27 minutami:

 

Jaz sn zaj pogledal totih 25 delov ko so na netflixu.. bolanija.. zaj pa me zanima kak gre naprej...

Če govorimo o oriđiđi 1997 animeju, oziroma tistem najkvalitetnejšem, potem je pač v mangi nekaj zgodbe pred tem (mislim da 8 chapterjev, sicer v redu napisanih, ampak nezapomljivih). Pol pride anime arc, ki je vrhunec, po anime arcu pa vse skupaj konkretno pade. Slabši liki, nasploh slabši roaster likov, meni manj kul nasprotniki, nobenega več top villaina, ki bi imel človeško podnoto, tako kot Griffith, tudi razna ljudstva/kraji, ki jih spotoma spoznavajo, niso več tako zanimivi, isto magija ... Fora je, da je sacrificial offering oziroma eclipse tako brutalen vrh serije, da itak več nič ne more bit podobno dobro. 

 

Je pa res, da sem ene 100 delov po koncu eclipsa nehal brat, ker mi je postalo tako izrazito slabše. Lahko kdo, ki je prebral vse, kolikor je zunaj (zdaj je spet začelo izhajat), pove mnenje. Bi z veseljem prebral, da je komu pa enako dobro kot do eclipsa, me prav zanimajo druga mnenja. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 15 minutami:

Če govorimo o oriđiđi 1997 animeju, oziroma tistem najkvalitetnejšem, potem je pač v mangi nekaj zgodbe pred tem (mislim da 8 chapterjev, sicer v redu napisanih, ampak nezapomljivih). Pol pride anime arc, ki je vrhunec, po anime arcu pa vse skupaj konkretno pade. Slabši liki, nasploh slabši roaster likov, meni manj kul nasprotniki, nobenega več top villaina, ki bi imel človeško podnoto, tako kot Griffith, tudi razna ljudstva/kraji, ki jih spotoma spoznavajo, niso več tako zanimivi, isto magija ... Fora je, da je sacrificial offering oziroma eclipse tako brutalen vrh serije, da itak več nič ne more bit podobno dobro. 

 

Je pa res, da sem ene 100 delov po koncu eclipsa nehal brat, ker mi je postalo tako izrazito slabše. Lahko kdo, ki je prebral vse, kolikor je zunaj (zdaj je spet začelo izhajat), pove mnenje. Bi z veseljem prebral, da je komu pa enako dobro kot do eclipsa, me prav zanimajo druga mnenja. 

Zgodbovno gre samo še  bolj dol vse skupaj. Po Miurini smrti (RIP), pa je še art postal občutno slabši.

 

Meni je sicer tudi Gatsu + Griffith origins story (tisti del pred dogajanjem v OG animeju) zelo na nivoju.

To + ves Egg of the King arc (celotno dogajanje do žrtvovanja) je imo TOP. Pol pa rata ornk slabše vse skupaj.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 50 minutami:

 

Jaz sn zaj pogledal totih 25 delov ko so na netflixu.. bolanija.. zaj pa me zanima kak gre naprej...

Golden age je najboljsi del, manga je se boljsi kot anime. Je vec vsebine. Ima pa anime svoje care, sound track ipd

 

Pol naprej postane vse bolj fantazijsko in razvleceno in plitko

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Drgač jaz sem zdaj ob večerih čital Frieren: Beyond Journey's End, meni luškana zadeva. Je čisti classic fantasy manga, samo s twistom, da se začne dogajat 50 let po final fightu s final bossom, kjer je party, ki ga spremljamo, premagal final bossa. Po tem so nekateri člani partyja umrli, ponekod po deželi jih še vedno slavijo kot bogove, drugje pa so postale pripoved iz legend. Preživeli člani partyja pa so v bistvu še vedno OP od fighta s final bossom. 

 

Kaj pa vi, še kaj za predlagat? Predvsem raje berem mange kot gledam animeje, tako da me zanima na tem področju :) 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 minutami:

Zgodbovno gre samo še  bolj dol vse skupaj. Po Miurini smrti (RIP), pa je še art postal občutno slabši.

 

Meni je sicer tudi Gatsu + Griffith origins story (tisti del pred dogajanjem v OG animeju) zelo na nivoju.

To + ves Egg of the King arc (celotno dogajanje do žrtvovanja) je imo TOP. Pol pa rata ornk slabše vse skupaj.

Aja, nisem sploh vedel, da Gatsu + Galko origins ni v animeju, sem že pozabil, to je zelo kul ja. V bistvu je meni glede mange tako:

- prvi chapterji, ko Guts fighta neko random gnusobo, so mi zelo povprečni, nisem štekal, kje je point

- pol se začne v mangi origins story, zakaj tip nima roke in je nasploh cel defekten, no od tega momenta začetka origins storyja do žrtvovanja mi je top of the top

- pol prvi chapterji takoj po žrtvovanju so mi okay-ish

- pol pa downhill do 3/10 :D 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Vinland Saga mi je bila zadnja res kul manga, ki sem jo bral.

Edino kar še redno spremljam je pa Hajime No Ippo.

Bom počekiral Vinland. Sem dobil že dostikrat predlagano

 

Sem pa par starih mang čital, ki si mi jih priporočal, recimo une basketaše. Ful dobra manga, samo pač sem imel daljšo pavzo in padel ven :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...