Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 34 minutami:

@BerbasecksMa sej smo sam mal žleht, itak da je tip kul :) Verjetno jih ne bi vabili na vse možne festivale, od Aachna do Soče, če bi bil slab vokal :D Škoda da se niso rodili v ZDA in 30 let prej, modeli bi bli mega zvezde

Mislim to je malo čudna izjava. Verjetno nimajo takega genija, da bi takrat izumili to, kar zdaj kopirajo.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 10 minutami:

Najjače leto v metalu 91, med drugim Florida death metal v unem studiu kjer se snemajo največje legende. Iz kje so vsi metal fotri? Slayer, Anthrax, Metallica, Megadeth, Exodus? Iz kirega leta? Dej no. Malo kasneje eno večjih metal imen pride iz Brazilije. 

 

em to so vsi izpred 90?  Pa če že bi prej dal zravn Death & Pantero, kot Exodus & Anthrax

Sabbath, Priest, Maidni, cela black metal scena - a to so Američani? 

 

je pa res, da za thrash (ofuj.gif + nomen est omen) so bli pa izrazito močni ja 

bolj ko razmišljam, bolj si mislim da sam v thrashu USA prevalda nad Evropo (pa pr death so se trudli) ...

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 38 minutami:

@Galko sam devetdeseta so bla ful slaba za metal. Pa na sploh je bolj Evropa metalska prestolnica, ne USA (čeprav od največjih bandov jih je kr par iz USA).

Sej drgač ta druga plata je bla kr dost hypana naokoli (men je sicer prva mal bl všeč).


Res to misliš? 90ta so bla slaba za 80s heavy, ampak thrash je thrival(he he), progresivneži so pokali…

Meshuggah so postavili temelje za pol muzike 2000tih sred 90tih. Tool tudi, ceprav bo folk argual okol tega če so metal(so).

Nu metal je dobesedno mainstreamal metal glasbo, zdej ce je dober ali ne je stvar okusa, ampak metal bandi so v 90tih dobro jedli. Bistveno bolj kot zadnjih 10 let.

 

Imo.

Povezava do prispevka

Mogoče bi mogu rečt za splošno popularnost, ki je bla v 80 višja in pol jih je mal ubil grunge. Dobrih izdelkov je blo sigurno v vseh metal žanrih veliko ja.

Lol no, lahk vsaj o metalu govoriš, ne pa teh bandih (ajd early Meshuggah celo so metal). Zadnji stavek pa verjetno drži ja. 

 

In nikoli ne bom razumel, zakaj bi radi kup bandov, ki niti slučajno niso metal, tlačili v ta žanr. Sej to ne pomeni, da so zanič, sam pač drug žanr so :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Odpiram še eno side debato poleg muzike, pardon za zelo angel_b post (minus zatipki), ampak sem odprl nek topic na reseteri in se prav moram skašljat

 

Zanima me, a je kdo od vas še aktivni član kakega gaming foruma/discorda/subreddita/whatever, ampak res aktivni, torej ne da priložnostno polurka, ampak da prav aktivno poasta in komentira stvari. Pa lahko tudi ne-gaming, recimo za muziko, filme, whatever

 

Jaz sem se zdaj neki trudil ufurat v resetero discord, ker imajo en projekt, kao vsak mesec igrajo isto alter/indie/ghetto igrico in se potem pogovarjajo o njej, samo pismo ej da se ne morem v noben drug community ufurat, samo v ta rumen forum, pri vseh drugih obupam. Vse se mi zdi ful neosebno, pač v bistvu je scena, da se naznani neka tema debate, potem pa vsak pridoda svoje mnenje, tu in tam kak medsebojni reply, ampak to je to. Z nobenim uporabnikom ne moreš usekat ene proper debate, ker te zasipljejo posti ljudi, ki odgovarjajo na oriđiđi topic, o nobenemu uporabniku si ne moreš ustvarit mnenja, vse se slej ko prej razvije v neko neosebno spužvo. Sploh ne gre za debato, bolj za neke zapiske sebi in random ljudem, ki jih zanimajo zapiski drugih random ljudi

 

Reddit ima podobno foro. Sem probal nekaj debatirat, ampak v Reddit debati moraš sodelovat prvo uro, že če prideš drugo uro zraven, si zasipan z nekimi drugimi posti in ni več šans, da se te opazi (pa ne govorim iz nekega butthurta, če sem debatiral takoj po odprtju threada sem dobil ful karme, če sem se randomly priključil zraven, je je bilo praktično 0) 

 

Ajde, na tem forumu sem od zadnjega letnika gimnazije, znači cel odrasel life, logično da sem tu bolj navajen chatat, ampak dejansko ima ta forum res tako idealno število komentatorjev (ajde mogoče bi še kakih 30 dodatnih preživel) + ta format debat na internetu je res best, meni je zelo škoda, da so takšni tradicionalni forumi povečini izumrli. Saj je cool, da imaš na subredditu dediciran forum za praktično vse, kar ti pade pa pamet, pomoje da zdaj odprem subreddit o dacapovi sliki s Kitajko, se bo našel folk, ki se bo pogovarjal o tem, ampak ja, sam format pa sovražim

 

Torej, katere communityje še kaj aktivno spremljate, pa da pač niso Twitter/Instagram/YT kanal/whatever, ampak so bolj tradicionalne oblike, forumi, skupine etc.?

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

Mogoče bi mogu rečt za splošno popularnost, ki je bla v 80 višja in pol jih je mal ubil grunge. Dobrih izdelkov je blo sigurno v vseh metal žanrih veliko ja.

Lol no, lahk vsaj o metalu govoriš, ne pa teh bandih (ajd early Meshuggah celo so metal). Zadnji stavek pa verjetno drži ja. 


Za sake debate, zakaj ti mid-late Meshuggah niso metal? Preveč progiš? Ker jaz bi rekel, da so oni v evoluciji metala ne samo hall of famer, ampak en bolj vplivnih projektov. Progerji, deatherji in tudi klasični metalci so masivno vplivani z Meshuggah post Chaosphere. Djenta brez njih ni. Čeprav tebi verjetno Djent ni metal. Oz tko bom vprašal, kje je cutoff, ko ti več nekaj ni metal?

Povezava do prispevka
Buzzkill reče Pravkar:


Za sake debate, zakaj ti mid-late Meshuggah niso metal? Preveč progiš? Ker jaz bi rekel, da so oni v evoluciji metala ne samo hall of famer, ampak en bolj vplivnih projektov. Progerji, deatherji in tudi klasični metalci so masivno vplivani z Meshuggah post Chaosphere. Djenta brez njih ni. Čeprav tebi verjetno Djent ni metal. Oz tko bom vprašal, kje je cutoff, ko ti več nekaj ni metal?

 

lih to ja, Djent pač ni metal, isto kot nu-metal, crossover (ala RATM) in celoten core (pa naj bo death, metal ali math).  Pa mi je iz omenjenih zadev kr nekaj ljubih bandov (na Meshuggah sem bil glih lani). 

 

Težko ti rečem, kje je moj osebni cutoff, to lahko samo na podlagi slišanega od primera, do primera.  Nek safe bet je pa, a je na Encyclopedia Metallum al ne.  Majo tud po forumih težke debate, zakaj na primer nekateri bandi niso gor. Recimo v zadnjih letih so glede tega dvigali prah Ghost. Js jih obožujem, ampak niti slučajno niso metal (jih pa zaradi tematike tja radi tlačijo). Z izjemo prvega albuma, ki se približa heavyu.  

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 11 minutami:

Jaz sem se zdaj neki trudil ufurat v resetero discord, ker imajo en projekt, kao vsak mesec igrajo isto alter/indie/ghetto igrico in se potem pogovarjajo o njej, samo pismo ej da se ne morem v noben drug community ufurat, samo v ta rumen forum, pri vseh drugih obupam. Vse se mi zdi ful neosebno, pač v bistvu je scena, da se naznani neka tema debate, potem pa vsak pridoda svoje mnenje, tu in tam kak medsebojni reply, ampak to je to. Z nobenim uporabnikom ne moreš usekat ene proper debate, ker te zasipljejo posti ljudi, ki odgovarjajo na oriđiđi topic, o nobenemu uporabniku si ne moreš ustvarit mnenja, vse se slej ko prej razvije v neko neosebno spužvo. Sploh ne gre za debato, bolj za neke zapiske sebi in random ljudem, ki jih zanimajo zapiski drugih random ljudi.

 

Nisem nikjer drugje. Ne na forumu, ne discordu, ne na Redditu, ne na X-u... Samo tu kjer "poznam"uporabnike, veš komu greš totalno na kurac, komu malo manj, poznaš malo njegovo ozadje ipd. To mi je najjače in na neki xyz pizdariji kjer je vse formalno in si na neki točki ne moremo jebat mtk... nimam namena biti.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 minutami:

 

lih to ja, Djent pač ni metal, isto kot nu-metal, crossover (ala RATM) in celoten core (pa naj bo death, metal ali math).  Pa mi je iz omenjenih zadev kr nekaj ljubih bandov (na Meshuggah sem bil glih lani). 

 

Težko ti rečem, kje je moj osebni cutoff, to lahko samo na podlagi slišanega od primera, do primera.  Nek safe bet je pa, a je na Encyclopedia Metallum al ne.  Majo tud po forumih težke debate, zakaj na primer nekateri bandi niso gor. Recimo v zadnjih letih so glede tega dvigali prah Ghost. Js jih obožujem, ampak niti slučajno niso metal (jih pa zaradi tematike tja radi tlačijo). Z izjemo prvega albuma, ki se približa heavyu.  


Metal puristi boste zbrisali band iz Enciklopedije trenutek, ko se zlomi ritem al pa zarepajo. Machine Head zarad ene une plate zgubili ves ugled, morali so izdat 8 brutalitet da folk pozabi kako so šli v nu tisto eno plato hehe.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 32 minutami:

 

em to so vsi izpred 90?  Pa če že bi prej dal zravn Death & Pantero, kot Exodus & Anthrax

Sabbath, Priest, Maidni, cela black metal scena - a to so Američani? 

 

je pa res, da za thrash (ofuj.gif + nomen est omen) so bli pa izrazito močni ja 

bolj ko razmišljam, bolj si mislim da sam v thrashu USA prevalda nad Evropo (pa pr death so se trudli) ...

 

Ja, ampak leto 91 je znano kot legendarno, ker izidejo takrat najbolj strnjeno najbolj kultne plate. Mislim death metal pride iz usa ... morbid angel, cannibal corpse ... pantera so že kasneje, niso oni med očeti.

 

Black sabbath so pradedki, ma to še ni bil metal. Ma metal je thrash/death. Power, black, doom, prog ... to je bolj sekundarno. Poanta metala je agresija in razbijanje in tega je najvec v deathu in thrashu. Fak samo da sem prebral to izjavo si moram takoj dat nekaj pravega metala za poslušat. Death to false metal.

 

Zubokill, a prideš danes na meto?

 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

 

Nisem nikjer drugje. Ne na forumu, ne discordu, ne na Redditu, ne na X-u... Samo tu kjer "poznam"uporabnike, veš komu greš totalno na kurac, komu malo manj, poznaš malo njegovo ozadje ipd. To mi je najjače in na neki xyz pizdariji kjer je vse formalno in si na neki točki ne moremo jebat mtk... nimam namena biti.

 

+1, enako jaz

 

Sicer dokaj redno berem reddit za nba in kadar rabim kako mnenje o bolj obskurnih / indepth zadevah, ampak postam pa ne (1 post v petih letih lol)

 

Twitterja ne berem

 

Neogaffa ne berem, resetere ne berem

 

Discord sem uporabljal ko sem probal malo bolj resno igrat Blanko v SF5 in SF6 ter Astarotha in Paula v SC6 / Tekken 7

Povezava do prispevka
uros678 reče Pravkar:

 

pantera je sicer nastala prej kot ta dva benda ki si jih nastel...ampak so bli bolj glam metal.. tam neki 85 86 zacnejo harat

 

 


Ne vem če je ker band naredil večjo transformacijo na boljše lol. Iz dime-a-dozen hairmetal krinđa v ene največjih morilcev na sceni. Bi pa rekel, da so začeli harat s Cowboys from Hell, ki je valda glih 1990, perfect začetek desetletja za metal. Edino končalo se je z nu metalom in miljavžent klonov Kornov. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:


Ne vem če je ker band naredil večjo transformacijo na boljše lol. Iz dime-a-dozen hairmetal krinđa v ene največjih morilcev na sceni. Bi pa rekel, da so začeli harat s Cowboys from Hell, ki je valda glih 1990, perfect začetek desetletja za metal. Edino končalo se je z nu metalom in miljavžent klonov Kornov. 

 

Pod harat sn mislo da so spremenili still v bolj harajoc... :)

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 44 minutami:

Nisem nikjer drugje. Ne na forumu, ne discordu, ne na Redditu, ne na X-u... Samo tu kjer "poznam"uporabnike, veš komu greš totalno na kurac, komu malo manj, poznaš malo njegovo ozadje ipd. To mi je najjače in na neki xyz pizdariji kjer je vse formalno in si na neki točki ne moremo jebat mtk... nimam namena biti.

@Hernire Isto, s tem, da redno uporabljam Discord, ker imam svoj server vezan na moj Patreon in delo. V bistvu so gor moji fani in stranke, s tem da smo skozi leta z nekaterimi navezali stike in se sedaj zelo prijateljsko menimo o vseh možnih topicih. Zelo podobno Mn3.

Na drugih socialnih omrežjih pa sploh ne sodelujem. Mn3 in omenjen Discord Server sta mi edina domača.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 47 minutami:

Odpiram še eno side debato poleg muzike, pardon za zelo angel_b post (minus zatipki), ampak sem odprl nek topic na reseteri in se prav moram skašljat

 

Zanima me, a je kdo od vas še aktivni član kakega gaming foruma/discorda/subreddita/whatever, ampak res aktivni, torej ne da priložnostno polurka, ampak da prav aktivno poasta in komentira stvari. Pa lahko tudi ne-gaming, recimo za muziko, filme, whatever

 

Jaz sem se zdaj neki trudil ufurat v resetero discord, ker imajo en projekt, kao vsak mesec igrajo isto alter/indie/ghetto igrico in se potem pogovarjajo o njej, samo pismo ej da se ne morem v noben drug community ufurat, samo v ta rumen forum, pri vseh drugih obupam. Vse se mi zdi ful neosebno, pač v bistvu je scena, da se naznani neka tema debate, potem pa vsak pridoda svoje mnenje, tu in tam kak medsebojni reply, ampak to je to. Z nobenim uporabnikom ne moreš usekat ene proper debate, ker te zasipljejo posti ljudi, ki odgovarjajo na oriđiđi topic, o nobenemu uporabniku si ne moreš ustvarit mnenja, vse se slej ko prej razvije v neko neosebno spužvo. Sploh ne gre za debato, bolj za neke zapiske sebi in random ljudem, ki jih zanimajo zapiski drugih random ljudi

 

Reddit ima podobno foro. Sem probal nekaj debatirat, ampak v Reddit debati moraš sodelovat prvo uro, že če prideš drugo uro zraven, si zasipan z nekimi drugimi posti in ni več šans, da se te opazi (pa ne govorim iz nekega butthurta, če sem debatiral takoj po odprtju threada sem dobil ful karme, če sem se randomly priključil zraven, je je bilo praktično 0) 

 

Ajde, na tem forumu sem od zadnjega letnika gimnazije, znači cel odrasel life, logično da sem tu bolj navajen chatat, ampak dejansko ima ta forum res tako idealno število komentatorjev (ajde mogoče bi še kakih 30 dodatnih preživel) + ta format debat na internetu je res best, meni je zelo škoda, da so takšni tradicionalni forumi povečini izumrli. Saj je cool, da imaš na subredditu dediciran forum za praktično vse, kar ti pade pa pamet, pomoje da zdaj odprem subreddit o dacapovi sliki s Kitajko, se bo našel folk, ki se bo pogovarjal o tem, ampak ja, sam format pa sovražim

 

Torej, katere communityje še kaj aktivno spremljate, pa da pač niso Twitter/Instagram/YT kanal/whatever, ampak so bolj tradicionalne oblike, forumi, skupine etc.?

 

V bistvu ne, še tukaj zna bit, da bom počasi samo še gledal.

Z mn3njalnikom sem začel zaradi Jokerja, ajd IRC in BBS v času modemov ne šteje, pa tudi tam sem bolj bral oz. se zabaval ko si je kaka punca dala duška, eno sem imel z nikom SpaceBejba njej je ful dogajalo, modem 14.400 pa IRC, potem sem bil na Slo-techu, pa pomoje že par let ne več, najbolj sem bil sicer aktiven na Konzole-slovenija, zdaj grem samo malo pogledat, Dober.si je bil fajn za kaj prodat, Reditt pač pogledam če dobim kako obvestilo in izgleda zanimivo, sem ve ene par grupah na discordu, ampak spet bolj za spremljanje, na FB sem v fergamerYu grupi in BAR, ampak te virtualne interakcije mi nikol niso bile blizu, sploh, ker si folk domišlja, da je to nek prostor kjer so lahko nekaj drugega kot v RL, kot maškare, samo to je enkrat na leto. Grupno raspaljotko sploh ne vem kdaj sem na zadnje odigral s kakim VR znanci!? Včasihsmo vsak večer nekaj ur BF drkal...

Pač EMŠO al neki.

Raje grem danes, ko je sobota v kak Orto bar na pivo,  al neki.

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 25 minutami:

 

pantera je sicer nastala prej kot ta dva benda ki si jih nastel...ampak so bli bolj glam metal.. tam neki 85 86 zacnejo harat

Ja, intuitivno mi je pantera kasnejši bend, ker realno so začeli s cowboysi. Dobro cannibali so konec 80h, ampak Morbidi začnejo takoj razturavat, prva plata velja za najbolj legendarno (meni sicer prve dve sploh ne pogetneta, jaz svršavam na Gateways)

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 55 minutami:

 

 

Black sabbath so pradedki, ma to še ni bil metal. Ma metal je thrash/death. Power, black, doom, prog ... to je bolj sekundarno. Poanta metala je agresija in razbijanje in tega je najvec v deathu in thrashu. Fak samo da sem prebral to izjavo si moram takoj dat nekaj pravega metala za poslušat. Death to false metal.

 

Zubokill, a prideš danes na meto?

 

 

Z odebeljenim se ni bi mogu manj strinjat. No, ampak sej ta tvoja izjava je tud podlaga, zakaj se core meče v metal. Ker se avtomatsko kar je res heavy fukne v metal. Pa ni vse kar je heavy, tud metal. In ni vse, kar je metal, tud heavy.

Also tole je pač tvoj opinion. Če smo na hard puristi, je pravi metal itak samo heavy (in seveda najbolj trve metvl known to man: MANOWAR). 

 

Glede Black Sabbath se pa dost strinjam s tabo, men so osebno precej mejni, a so res že metal ... ampak nekako splošno mnenje je, da so (kot npr. ne velja za res zgodnje Judase). Bi skor reku, da so mi Deep Purple precej bolj metal, kot BS.  Pa sta mi potem prvi dve plati z Diom tko res med boljšimi izdelki sploh :D

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...