Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

Ma moj prvi javno objavljen strip je bil v nadaljevanjih objavljen v tedniku 7 Dni, ko sem bil star ca. 13-14 let. Celo pošten honorar sem dobil, kar mi je bilo takrat totalno nooorooo. To mi je dalo kar precej elana, pripravljal sem veliko boljši (in daljši) strip, ampak ga potem nisem nikoli dokončal. Naenkrat sem namreč kar nehal z risanjem stripov. Puberteta al nekaj. 

Sploh me ne čudi, da tvoja puberteta še vedno traja.

Povezava do prispevka

Noro! Danes sem lepo hodil po pločniku in se pred vrati pri ograji v bajto ustavim, da pač odklenem. Pa mi začne neka (starejša) kolesarka zvonit. Pomoje je mislila, da se ji bom umaknil al kaj vem kaj. Direkt po pločniku proti meni je drvela in cingljala. Itak se nisem niti premaknil in je pač morala zapeljati na cesto ter tam nadaljevati svojo pot. Manever ji je sicer komajda uspel; morebiti je bila celo pod vplivom kakšnih substanc.
Btw.: na ulici nimamo nobenega znaka, ki bi dovoljeval promet kolesarjev na pločniku (ki je itak širok zgolj 1 meter).

Point te objave je, da si kolesarji dandanes enostavno preveč dovolijo/izsiljujejo/kajvemkajjimdelavglavi. 

edit: Ajde, če bi bila vsaj kaka mlada in lušna, potem bi se lahko kresnila. :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Definitivno mi je šlo za princip. Poleg tega: če bi se kar ruknila v mene, bi bila verjetno ona na slabšem. Ipak je tu 95 kg moje teže v igri,  dočim stara posušena pa s kolesom vred pomoje ni imela več kot 40. Nalet tudi nima veze, ker sem bil pripravljen. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem editiral :) . Nalet načeloma ne bi imel kaj dosti veze, ker sem jo z enim očesom itak spremljal. Pač neko staro babje telo, ki je zvonilo že 100 metrov prej. Mi je pa vseeno smešno. In tudi če bi jo avtobus ruknil v tistem, ko se je bila primorana na brzino umakniti iz pločnika na cesto mi ne bi bilo niti malo žal. Žal, tako pač je. Kaj se pa ne drži pravil.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 23 minutami:

Sem editiral :) . Nalet načeloma ne bi imel kaj dosti veze, ker sem jo z enim očesom itak spremljal. Pač neko staro babje telo, ki je zvonilo že 100 metrov prej. Mi je pa vseeno smešno. In tudi če bi jo avtobus ruknil v tistem, ko se je bila primorana na brzino umakniti iz pločnika na cesto mi ne bi bilo niti malo žal. Žal, tako pač je. Kaj se pa ne drži pravil.

No ja, da te avtobus zbije je mal huda kazen za nek benigni dušbeg move na kolesu al

Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 minutami:

Sej imajo kolesa ravno za tak primer izum z imenom: zavore.

Mislim, seveda, ne vem, zakaj to pišeš tbh. Bolj sem cikal na to, da bi mu bilo kao vseeno, če bi žensko zbil avto. Če bi bilo človeku vseeno, bi pomoje bil res orto psihopat, saj ni to, da človek "ni kriv prometnega prekrška" edini razlog, da nam je hudo za udeleženca prometne lol. Moj brat je zbil skuterista, ki je yolo priletel iz stranske ceste na glavno in mu odvzel prednost, pa je imel moj brat res fucked up filinge po tem, čeprav je policija na licu mesta rekla, da ni kriv ničesar. Tudi večkrat obiskoval tega skuterista v bolnici med okrevanjem

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 31 minutami:

Mislim, seveda, ne vem, zakaj to pišeš tbh. Bolj sem cikal na to, da bi mu bilo kao vseeno, če bi žensko zbil avto. Če bi bilo človeku vseeno, bi pomoje bil res orto psihopat, saj ni to, da človek "ni kriv prometnega prekrška" edini razlog, da nam je hudo za udeleženca prometne lol. Moj brat je zbil skuterista, ki je yolo priletel iz stranske ceste na glavno in mu odvzel prednost, pa je imel moj brat res fucked up filinge po tem, čeprav je policija na licu mesta rekla, da ni kriv ničesar. Tudi večkrat obiskoval tega skuterista v bolnici med okrevanjem

Jz ravno zelel ne bi nekomu da ga zbije avto sam mislim pa da bi zgubil tocno nic spanca ce bi mi en prizadeti motorist/kolesa/pesec/whatever priletel v avto. Darwin award pac, kaj se bom sekiral za neki cesar ne bi mogu spremenit.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 minutama:

Jz ravno zelel ne bi nekomu da ga zbije avto sam mislim pa da bi zgubil tocno nic spanca ce bi mi en prizadeti motorist/kolesa/pesec/whatever priletel v avto. Darwin award pac, kaj se bom sekiral za neki cesar ne bi mogu spremenit.

Mislim, blagorček al neki, da ti je tako vseeno, če pred tabo avtobus zbije kolesarko, mislim da ste folk, ki vas tako boli kurac, v konkretni prednosti pred mano, ki se tok sekiram za druge :D. Tako da malo sem jelly v bistvu

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

ko se že pritožujemo nad kolesarji - mogoče sem mentalno že v tisti fazi, ko se začne jamrat nad nevzgojeno mularijo, ampak kot pešcu v centru LJ mi grejo orenk na kurac:

 

kolesarji, ki po ulcah in ploščadih, polnih pešcev, v ravni črti pičijo z nezmanšano hitrostjo, tudi počez direktno v tvojo smer hoje; od tebe se pričakuje, da boš odskočil al pa se ustavil, da lahko prileti mimo tebe; skiroji so itak poglavje zase

 

zoomerke in zoomerji, k po trije ali štirje vštric korakajo po ulici ali pločniku (recimo busy Trubarjeva sredi dneva je najlepši primer) in se tista dva na zunanjih straneh niti za milimeter ne pomakneta noter ali nazaj, da greš lahko mimo, brez da bi se z rameni zabil skupaj; v določenih primerih nimaš druge izbire, kot da se praktično stisneš ob rob stavbe, da greš lahko jedva mimo brez trka

 

sej najstniki s(m)o bli vedno malo entitled pizdunke in pizduni, ampak bi rekel, da smo vsaj jaz in večina frendov in sošolcev vseeno bli tolko vzgojeni, da si v takih situacijah (tudi recimo odstopit sedež na busu) mal upošteval druge; te tamali pa imajo očitno energijo le za fajt s patriarhatom, podnebno katastrofo in homofobijo, v takih vsakdanjih situacijah pa mega brezobzirni in ne jebejo drugih

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Raz reče pred 42 minutami:

ko se že pritožujemo nad kolesarji - mogoče sem mentalno že v tisti fazi, ko se začne jamrat nad nevzgojeno mularijo, ampak kot pešcu v centru LJ mi grejo orenk na kurac:

 

kolesarji, ki po ulcah in ploščadih, polnih pešcev, v ravni črti pičijo z nezmanšano hitrostjo, tudi počez direktno v tvojo smer hoje; od tebe se pričakuje, da boš odskočil al pa se ustavil, da lahko prileti mimo tebe; skiroji so itak poglavje zase

 

zoomerke in zoomerji, k po trije ali štirje vštric korakajo po ulici ali pločniku (recimo busy Trubarjeva sredi dneva je najlepši primer) in se tista dva na zunanjih straneh niti za milimeter ne pomakneta noter ali nazaj, da greš lahko mimo, brez da bi se z rameni zabil skupaj; v določenih primerih nimaš druge izbire, kot da se praktično stisneš ob rob stavbe, da greš lahko jedva mimo brez trka

 

sej najstniki s(m)o bli vedno malo entitled pizdunke in pizduni, ampak bi rekel, da smo vsaj jaz in večina frendov in sošolcev vseeno bli tolko vzgojeni, da si v takih situacijah (tudi recimo odstopit sedež na busu) mal upošteval druge; te tamali pa imajo očitno energijo le za fajt s patriarhatom, podnebno katastrofo in homofobijo, v takih vsakdanjih situacijah pa mega brezobzirni in ne jebejo drugih

jaz opazm tud po netu tko je tud za el. skiroje sam jz nimam niti ene take izkušnje (sicer po cesti pičijo 60kmh). kaj to se tko 1x zgodi pol pa folk po netu govori kot da se dnevno dogaja 100x?

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 uro:

Zanima me za dve mnenji o dveh igrcah. MGSV in Mass Effect Andromeda? MGS3 mi je bil všeč, 2ka in 4ka pač ne. Mi bo 5ka všeč? ME trilogija mi je bla huda, mi bo Andromeda tudi?

MGS V ima zelo, ZELO dobre mehanike in s stališča vizualnosti dober open world za stealth igre (aka cela mapa v skalah in sovražnikove baze not). Špijunanje na najvišjem nivoju, pa dejansko se da misije pretežno obračat 100 % stealthy. Je pa osnovni playtrough, preden res osvojiš vse mehanike, malo drugačen stealth kot prej. V MGS V je skoraj nemogoče, da te sovražniki ne bi videli (razen, ko si high skilled player). Zato je del gameplay loopa, da po tem, ko te opazijo, narediš prave poteze in se recoveraš v stealth brez prehude eskalacije. Super igra do nekje polovice, potem pa ima neko bizarno sceno, kjer se prva polovica igre še enkrat ponovi s težjimi ISTIMI misijami. Ampak kolikor vem lahko to nekako skipaš, tako da ni panike. Aja pa igrica ima čisto preveč menijev, to mi je dejansko bil hud minus. Na koncu so mi meniji šli res ekstra na kurac

 

Zame celokupno nekje 6-7/10 igra. Je pa vsaj ene 20 ur proper 8+/10 užitka, kar ni slab ratio

Povezava do prispevka

Dosti je sekvenc. Pred misijo, po ... Ni pa nekega trganja misij s sekvencami. Ko boš začel npr. eno misijo, boš je vsaj 90 % naredil brez sekvenc, mogoče proti koncu kakšna uleti, ali pa če je nek twist v misiji (ena mega powerful sovražna enota se tu pa tam pojavlja in imajo klasični Kojima teatralni vstop). Itak pa ni neki ful tradicionalni open world. Če lutaš randomly po njem, nimaš praktično nič za delat. Imaš main/side misije, ki jih še vedno aktiviraš v meniju. Pol pa pač, če je misija npr. ukrast neki s sovražnikove baze, se ta open world pokaže, da lahko v bazo uletiš od kjerkoli, ne samo iz ene prednastavljene poti.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 14 minutami:

Dosti je sekvenc. Pred misijo, po ... Ni pa nekega trganja misij s sekvencami. Ko boš začel npr. eno misijo, boš je vsaj 90 % naredil brez sekvenc, mogoče proti koncu kakšna uleti, ali pa če je nek twist v misiji (ena mega powerful sovražna enota se tu pa tam pojavlja in imajo klasični Kojima teatralni vstop). Itak pa ni neki ful tradicionalni open world. Če lutaš randomly po njem, nimaš praktično nič za delat. Imaš main/side misije, ki jih še vedno aktiviraš v meniju. Pol pa pač, če je misija npr. ukrast neki s sovražnikove baze, se ta open world pokaže, da lahko v bazo uletiš od kjerkoli, ne samo iz ene prednastavljene poti.

ok thanks

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 20 minutami:

Dosti je sekvenc. Pred misijo, po ... Ni pa nekega trganja misij s sekvencami. Ko boš začel npr. eno misijo, boš je vsaj 90 % naredil brez sekvenc, mogoče proti koncu kakšna uleti, ali pa če je nek twist v misiji (ena mega powerful sovražna enota se tu pa tam pojavlja in imajo klasični Kojima teatralni vstop). Itak pa ni neki ful tradicionalni open world. Če lutaš randomly po njem, nimaš praktično nič za delat. Imaš main/side misije, ki jih še vedno aktiviraš v meniju. Pol pa pač, če je misija npr. ukrast neki s sovražnikove baze, se ta open world pokaže, da lahko v bazo uletiš od kjerkoli, ne samo iz ene prednastavljene poti.

 

replay misij ne rabs delat

Povezava do prispevka
Raz reče pred 3 urami:

ko se že pritožujemo nad kolesarji - mogoče sem mentalno že v tisti fazi, ko se začne jamrat nad nevzgojeno mularijo, ampak kot pešcu v centru LJ mi grejo orenk na kurac:

 

kolesarji, ki po ulcah in ploščadih, polnih pešcev, v ravni črti pičijo z nezmanšano hitrostjo, tudi počez direktno v tvojo smer hoje; od tebe se pričakuje, da boš odskočil al pa se ustavil, da lahko prileti mimo tebe; skiroji so itak poglavje zase

 

zoomerke in zoomerji, k po trije ali štirje vštric korakajo po ulici ali pločniku (recimo busy Trubarjeva sredi dneva je najlepši primer) in se tista dva na zunanjih straneh niti za milimeter ne pomakneta noter ali nazaj, da greš lahko mimo, brez da bi se z rameni zabil skupaj; v določenih primerih nimaš druge izbire, kot da se praktično stisneš ob rob stavbe, da greš lahko jedva mimo brez trka

 

sej najstniki s(m)o bli vedno malo entitled pizdunke in pizduni, ampak bi rekel, da smo vsaj jaz in večina frendov in sošolcev vseeno bli tolko vzgojeni, da si v takih situacijah (tudi recimo odstopit sedež na busu) mal upošteval druge; te tamali pa imajo očitno energijo le za fajt s patriarhatom, podnebno katastrofo in homofobijo, v takih vsakdanjih situacijah pa mega brezobzirni in ne jebejo drugih

men gre sicer tud na kurac k pešci stopijo na kolesarsko k da je pločnik, al pa čakajo na njej na avtobus :D

realno smo vsi v prometu še kr kreteni

Povezava do prispevka

Ma eni pešci imajo tudi samozavest serijsko (plus očitno armour nabildan 220+, intelligence pa -50). Npr. taki, ki stopijo oz. se dobesedno zaženejo na prehod ne da bi pogledali levo-desno, po možnosti pa celo bulijo v telefon. Ko ima enkrat nogo na prehodu on avtomatsko misli, da je varen? Da bo avto, če tudi je še dva-tri metre pred njim, v stotinki sekunde na mestu ustavil? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nisem kle bil neki pametn. Sam k sm jz dostavljal s kolesom res dost, nism vidu kolesarje al pa e-skiroje da bi delal sranje. So občasno bli skuter najstniki k so mel neke izpade, sam največ izpadov so pač mel avti. sej en me je tud zbil k sm bil na kolesu. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 39 minutami:

Ma eni pešci imajo tudi samozavest serijsko (plus očitno armour nabildan 220+, intelligence pa -50). Npr. taki, ki stopijo oz. se dobesedno zaženejo na prehod ne da bi pogledali levo-desno, po možnosti pa celo bulijo v telefon. Ko ima enkrat nogo na prehodu on avtomatsko misli, da je varen? Da bo avto, če tudi je še dva-tri metre pred njim, v stotinki sekunde na mestu ustavil? 

Jaz pač vozim po načelu "ne zaupaj nikomur", ne pešcu, ne drugemu vozniku, ne komurkoli :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...