Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 37 minutami:

Jst jih tud ful mega veliko vidim ja. Sploh ko jem v kaki restavraciji, to tko na 3-5 minut uleti nov dostavljalec po robo, nenormalno hitro se je prijelo pri ljudeh tole

 

osebno drgač še kolebam, ali so mi kul ali mi grejo na kurac. Hm.

Meni je to uno res maksimum izkoriščanje, sem namreč tudi jaz enkrat naročil in popričal malo z modelčkom, ki mi je prinesel hrano (pa še vizualno me je spominjal na samo_hrena, sem ga že skoraj povabil igrat igrce v stanovanje), pa mi je povedal, da so natempirani in da so jim na začetku šefi utrujali, če so na semaforju predolgo čakali (wtf). Ker da te nadrejeni na začetku skos spremljajo z navigacijo in te pol sprašujejo, zakaj si tm na križišču 1 minuto stal, če je semafor samo 30 sekund :D. Tako da tudi jaz ne vem, če so mi kul al mi grejo na kurac. Pač zdi se mi, da je spet neka varianta ala Uber-scena, ko imaš nek poklic (taksist), sam najdeš nek loophole, da delovno silo namesto razpisov in zakonov dobivaš preko "registracij na aplikaciji" in ti potem folk brez vseh pravic, ki bi jih imeli v klasičnem zaposlitvenem - ali pa celo kot SP/študent - odnosu, dela, na koncu pa dobi tisti jeben "honorarček" :D. Meni je ta peer to peer ekonomija jadna, ker po eni strani sfuka tradicionalne službe (aka kaj ti bo Albanec v taksiju, ki ga moraš poklicat in čakat, če maš tm študenta v Uberju, ki ga poklikaš na google maps), po drugi ustvarja kar ene fiktivne zaposlitve, ki zaobhajajo vsak možen loophole delavne zakonodaje evropskega sveta, po tretji pa so za uporabnika res mega privlačne, ker so gamificirane, nudijo ogromno nekih random popustov in izi za uporabljat še povrhu. Mislim, na tej hrani se dobro pretegneš, pa že padajo kupončki za -5 € pa razne ugodnosti :D 

Povezava do prispevka

@Chenier_ Evo to. Sem pa skoraj 100% da noben teh dostavljalcev tudi ne ostane dolgo. Pa ne zaradi tega, ker bi ga "nagnali", ampak ker mu je to pač 1-2 mesečni job. 

Sem se pa zdaj spomnil, da je en moj znanec (že kar nekaj let je v penziji), v januarju začel voziti  pri enem od MB taxijev (mislim da Cammeo). Rekel je, da mu je to delo res super. Čas ima, strašno rad vozi, poleg tiste uboge pokojnine pa dobi še dokaj dobro plačano in je pač vesel. Avto je seveda služben (stroškov, razen vloženega časa nima) pogoj je bil edino, da je imel svoj fon (pač, zaradi app-a). Pa je človek že skoraj blizu 70 star! No, potem je marca ruknila korona in sva malo izgubila stike, tako da ne vem, če je še v igri.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 11 minutami:

@DaCapo imo vsi k furajo furajo zarad kolesa ne zarad joba.

 

@jay nevem kako majo sam imo ne dostavljajo v raznih nevihtah?


Saj to. Plačano fitnesiranje :) 

Dočim, enkrat mi je en s kolesom dostavil, ko je ravno začelo kar konkretno snežiti. Pa spet večerna ura.. Jaz prisežem, da iz bajte ne bi šel (saj zato sem tudi naročil :) ) , on pa zum zum s kolesom! Sem ga itak vprašal kako je glede tega v zimskem obdobju, pa je enostavno rekel: "Dokler se da, pripeljemo." :) Sem bil kar presenečen, ker nisem pričakoval kolesarja, ampak bolj kak avto, če že. 
Drugače pa mislim, da v res neugodnih razmerah, npr. da bi bil konkreten sneg ali kakšna ujma, nimajo dostav. Konec lanskega leta so itak imeli srečo, ker je bila mila zima... Sicer pa jaz že iz neke logike ne bi naročil ravno v času nevihte/toče.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 2 urama:

Meni je to uno res maksimum izkoriščanje, sem namreč tudi jaz enkrat naročil in popričal malo z modelčkom, ki mi je prinesel hrano (pa še vizualno me je spominjal na samo_hrena, sem ga že skoraj povabil igrat igrce v stanovanje), pa mi je povedal, da so natempirani in da so jim na začetku šefi utrujali, če so na semaforju predolgo čakali (wtf). Ker da te nadrejeni na začetku skos spremljajo z navigacijo in te pol sprašujejo, zakaj si tm na križišču 1 minuto stal, če je semafor samo 30 sekund :D. Tako da tudi jaz ne vem, če so mi kul al mi grejo na kurac. Pač zdi se mi, da je spet neka varianta ala Uber-scena, ko imaš nek poklic (taksist), sam najdeš nek loophole, da delovno silo namesto razpisov in zakonov dobivaš preko "registracij na aplikaciji" in ti potem folk brez vseh pravic, ki bi jih imeli v klasičnem zaposlitvenem - ali pa celo kot SP/študent - odnosu, dela, na koncu pa dobi tisti jeben "honorarček" :D. Meni je ta peer to peer ekonomija jadna, ker po eni strani sfuka tradicionalne službe (aka kaj ti bo Albanec v taksiju, ki ga moraš poklicat in čakat, če maš tm študenta v Uberju, ki ga poklikaš na google maps), po drugi ustvarja kar ene fiktivne zaposlitve, ki zaobhajajo vsak možen loophole delavne zakonodaje evropskega sveta, po tretji pa so za uporabnika res mega privlačne, ker so gamificirane, nudijo ogromno nekih random popustov in izi za uporabljat še povrhu. Mislim, na tej hrani se dobro pretegneš, pa že padajo kupončki za -5 € pa razne ugodnosti :D 

Vidla sem neke screenshote oglasov na študentskih servisih, tko da bi skor rekla, da so večinoma študentsko zaposleni.

Povezava do prispevka

Me je pa enkrat skoraj malo "ruknilo", ko sem naročil kitajsko.. In je pripeljala (itak da z avtom) ena res luštna in top urejena kitajka. Pa nisem fan aziatk, ampak ta je je bila res cute. In niti malo ne kot tisti dostavljalci v trenirkah ... Marsikdo bi si lahko vzor vzel. :)  
Evo slike:
kitajska_papica.jpg.a249138539e674fa0c4d1de494d21838.jpg

Povezava do prispevka

pizda js sm se ga pa napil po izobraževanju

standardna prevozniška

nisem še tolk pod vplivom alkoholov vozil v življenju (tur vseskup je to 2. al 3.)

nisem ponosen nase

valda me je tolk scat do doma, da ni blo variante, da bi se še v meku ustavil

 

life pro tip

brez muske je ful lažje vozit pijan, k se ne koncentriraš še na to :D

glih tko sem po treh minutah nazaj napalil nadcarski metalski band Visigoth

  • Groot, ki sir je 1
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...