Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

BigBoss82 reče pred 2 urama:

bitsurugi ima job, forca, zeno, ne

 

May force be with him. 

 

Dober time manager je zgleda. Jaz full sovražim met totalno nabasan urnik. 

 

Froc pri 40+ pa nein danke. Vesel pa sem, ko imajo drugi veselje. Da bo po moji upokojitvi šele 18 let star in šel na faks... Jezus Kristus... Po 60 hočem samo še jajca guncat in lenarit (če bom živ), ne pa skrbet za ponorelega najstnika. Že od 50 dalje pa se počasi pripravljat na to, da ni pol naenkrat prevelik šok od brezdelja :D

uredilo bitje Aktivist Vanč
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@Aktivist Vanč

ja froca mores met, ko si mlad, glup in poln hormonov, ko si starejsi te bolj tezko zajebe "will to life"

pol se nekako izide z leti, da si dobvolj mlad ko tip odjebe

 

ko dobis otroka, ko si starejski, jaz sicer ne bi imel nic proti ce bi dobil pravo kadidatko

ampak ko si starejsi te pomoje bolj zenske prepricajo, ce ne zlepa pa zgrda

 

drugface pa pomoje ce ga dobis se itak navezes in ti je ql, tudi ce ni =)))

isto ko jaz z mackami, ki jih nisem hotel in zdaj so mi legendice

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 33 minutami:

Ma mislim da niso časi za imet otroka :/

To poslušam že vso življenje. :D

Sam ja, se strinjam, trenutno sem čisto preveč fatalističen glede prihodnosti sveta, da bi si želel imet otroke.

Si pa ne bom lagal, da to ni predvsem me problem. :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

To poslušam že vso življenje. :D

Sam ja, se strinjam, trenutno sem čisto preveč fatalističen glede prihodnosti sveta, da bi si želel imet otroke.

Si pa ne bom lagal, da to ni predvsem me problem. :D

Ma ne zdej je res frka. Globalno segrevanje, AI, rastoča napetost glede vojnih spopadov, visoka razvojna stopnja kapitalizma, socialna omrežja zaradi katerih izumira socialno življenje, visoka stopnja osamljenosti, samomorov, staranje prebivalstva, slabši pogoji v službah, zjeban nepremičninski trg, wokeness, smrt kulture ... ma ne vem, dobesedno najslabši možni časi in samo na slabše gre.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 6 minutami:

To lahko za dobesedno vsako časovno obdobje napišeš 

Ma ne, dejansko imaš happy days obdobja kjerkoli po svetu.

Pred kake 30-40 leti je bila čisto druga atmosfera (vsaj pri nas). Razlike, ki jih jaz najbolj opazim so, da je folk takrat lažje kupil hišo/stanovanje, vojne so bile dlje od oči in predvsem upanje za rešitev problema onesnaževanja je še obstajalo.

Socialnih omrežij, rampant mladostniških motenj v razvoju in ostalih povezanih stvari, pa sploh ne morem primerjati, ker prej tega ni bilo. Vsaj ne v taki obliki kot je zdaj.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

plus treba je vedeti, da so otroci res svinjski izkoriščevalci, manipulatorji in dvoličneži - pač isto kot oseba: JUD, samo v pomanjšani verziji

 

od frenda hčerka je zraven očeta največji angelček, ful vljudna, prijazna, pospravlja za sabo, ubogljiva, res uno noro priden otrok - pač kolega je ful investiral v disciplino in vzgojo ter mu je dejansko ratalo

 

no, potem pa pride babica, ki jo je vzgajala po babičarsko aka vse dovoljeno, vse se kupuje, vnučica ni nikdar nič kriva in vse naredi prav

 

otrok se spremeni v faking demona :D ne uboga nič, sika babici, jezika, razfukava po bajti, ni da ni  :D  Prov uno, Satanic possessions 101

 

In pol kliče babica kolega vsa v solzah, naj pride domov in naredi red lol

tale poast bo za naprintat pa obesit tašči na steno

trenutno sem ful skeptična kolk ji bom kdaj pripravljena pustit otroka

mislim sej en ga mora tud razvajat I guess

 

ke_kit reče pred 4 minutami:

Ma ne, dejansko imaš happy days obdobja kjerkoli po svetu.

Pred kake 30-40 leti je bila čisto druga atmosfera (vsaj pri nas). Razlike, ki jih jaz najbolj opazim so, da je folk takrat lažje kupil hišo/stanovanje, vojne so bile dlje od oči in predvsem upanje za rešitev problema onesnaževanja je še obstajalo.

Socialnih omrežij, rampant mladostniških motenj v razvoju in ostalih povezanih stvari, pa sploh ne morem primerjati, ker prej tega ni bilo. Vsaj ne v taki obliki kot je zdaj.

90-ta so bla nenavadno srečno obdobje

razen tega dela z vojno stran od oči lol, mela sem 5 let pa sem vedla da je v Bosni dobesedno klanje

Povezava do prispevka

Življenjska doba je bla nizka zaradi visoke smrtnosti otrok. Ma ne sej bedne stvari so ble vedno, samo zdej vlada prav neko splošno mrtvilo duha in prihajajoče vojne/ekološke/tehnološke katastrofe. 

 

Prejšnji teden sem šel pogledat v potapljaški klub, če bi se včlanil in je razlagal predsednik da je blo 15 let nazaj čisto drugače. Ful bolj dostopne cene za opremo in samo potapljanje, s folkom se je dalo komot zmenit, da greš za en teden se nekam potapljat itd. Zdej je reku moraš vsaj en mesec prej predlagat datum in še to ne bo en teden ampak mogoče nek podaljšan vikend. Tudi v službi prej so razumeli tvoj hobi in je blo ok če si bil kak dan prvo polovico delovnika manj produktiven, danes to nobenega ne zanima.

 

Mislim če si kultiviran človek, res bode v oči razlika pred in po 2000.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 minutama:

Življenjska doba je bla nizka zaradi visoke smrtnosti otrok. Ma ne sej bedne stvari so ble vedno, samo zdej vlada prav neko splošno mrtvilo duha in prihajajoče vojne/ekološke/tehnološke katastrofe. 

 

Prejšnji teden sem šel pogledat v potapljaški klub, če bi se včlanil in je razlagal predsednik da je blo 15 let nazaj čisto drugače. Ful bolj dostopne cene za opremo in samo potapljanje, s folkom se je dalo komot zmenit, da greš za en teden se nekam potapljat itd. Zdej je reku moraš vsaj en mesec prej predlagat datum in še to ne bo en teden ampak mogoče nek podaljšan vikend. Tudi v službi prej so razumeli tvoj hobi in je blo ok če si bil kak dan prvo polovico delovnika manj produktiven, danes to nobenega ne zanima.

 

Mislim če si kultiviran človek, res bode v oči razlika pred in po 2000.

Tole pri nas furamo v JU :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 minutami:

Ma ne, dejansko imaš happy days obdobja kjerkoli po svetu.

Pred kake 30-40 leti je bila čisto druga atmosfera (vsaj pri nas). Razlike, ki jih jaz najbolj opazim so, da je folk takrat lažje kupil hišo/stanovanje, vojne so bile dlje od oči in predvsem upanje za rešitev problema onesnaževanja je še obstajalo.

Socialnih omrežij, rampant mladostniških motenj v razvoju in ostalih povezanih stvari, pa sploh ne morem primerjati, ker prej tega ni bilo. Vsaj ne v taki obliki kot je zdaj.

To če vzameš nek ozek timeframe potem to drži. Drugače je bilo stanovanje/hiša zmeraj drago in težko dosegljivo.

 

Povezava do prispevka

Zato pa nihče med mladimi nima otrok:D Razen tisti, ki imajo bogate starše, pa seveda jugosi ki uletijo sem s 5+ otroki in takoj bodijo socialno stanovanje in socialno podporo par jurčkov na mesec:D

 

Povprečni slovenski bebček pa lepo davek 50% po faci pa nič neprofitnega stanovanja:(

Povezava do prispevka

En moj dober prijatelj ni hotel imeti otroka, ker pač ni želel, da bi bil "zapostavljan", tako kot je bil on v mladosti. Iz tega razloga ga je tudi pustila ženska (ki si pa je želela otroka!) in je dejansko ostal samski. Par let starejši od mene, finančno odlično preskrbljen, dobesedno nič mu ne manjka v lajfu. Razen pač neka ženska in potomec. Sto ljudi, sto čudi pravim.

Povezava do prispevka

Meni je kr heartwarming ki imam par frendov, ki so imeli res gnile fotre in zdej ko so sami fotri (en ma mulca že 14 let starega) so tko res najboljši očetje ever. Polni ljubezni, full support, prisotnost, vzgoja in vse kar pride zraven. Se spomnim z enim ko sva se kot najstnika pogovarjala, da se je bal, da bo tudi on slab fotr ker se to kao prenaša, ma kir bulsshit, če imaš željo bit dober foter boš to bil. 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 uro:

jaja zaradi stanja sveta..

to je res najbolj lame izgovor folka oz jaz temu recem laganje samemu sebi

 

folk se boji odgovornosti in kar povlece za sabo

Pri meni je bilo oboje. Ni se mi dalo "metati proč" najboljših let, hkrati pa sem vedel, da ne bi mogel iz finančnega vidika otroku ponuditi dovolj dobrega življenja. Zdaj tadrugo ni več problem, sem pa prestar, da bi bil nono svojemu sinu.

Odgovornost je pa najbolj glup argument kar jih obstaja. Nihče nima odgovornosti imeti otrok. To je samo socialno politični pritiski družbe, ki hoče imeti mlado prebivalstvo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...