Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

V srednji šoli, na gimnaziji, moja razrednicarka aka profesorica slovenščine aka izobražena ženska,  me vpraša kdaj imamo mi pravoslavci Božič, in ali je januarja. Kok lepo, da ve, hvala lepa.

 

Par mesecev kasneje me vpraša kdaj mamo Bajram.

 

Toliko o tem. Slovenci enostavno ne vejo kdo je kaj, od kod prihaja. In meni je to odlicno!

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Se sicer strinjam s tabo glede ostalih stvari, sam čemu točno naj bi to kogarkoli brigalo? Jaz bom umrl veliko pred človeštvom ali planetom. Tole mi je osebno res zadnja briga.

A ti se dejansko pri sebi sekiraš za to?

 

Itak da se ne. 

Pravil sem v kontektsu: folk nima otrok ker je nemoralno spravit otroka zdej na svet ker je vse tok v kurcu. Odgovor na to teorijo je, da bi ubistvu morali v razvitih civilizacijah spraviti na svet več otrok, ne manj. 

 

Ne boš pa sam zaradi tega imel otroka valda. :D 

 

Povezava do prispevka

Samo casual rasisti in ignoramusi ne vejo specifik od kje je kdo, plz. Pro level rasizem je, ko si mega educiran o njihovi kulturi, samo zato, da jo lahko proper zaničuješ. Nekomu rečt spizdi zamorc je so 1940s, rečt, da se pa obnaša kot da je iz Benishangul-Gumuz regije Etiopije je next level.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

Jaz sem zadnje oreng snege doživel v srednji šoli 25 let in več nazaj. Zdaj se več ne spomnim poštenega snega.

leta 2003 je blo v Ljubljani okol 110 dni k je sneg ležal

verjetno je mel tud Chenir uno leto svoje 10 let k je bil 'meter' snega

carska trivia z Arso FB profila, priporočam :D

 

zadnja resna zima je bla pa 2012, kar vem zato k sem prišla v faking Belgijo na izmenjavo, k gor v povprečju niso nikol mel zime, in pol 14 dni iskanja in obiskovanja možnih najemniških sob ni blo nikol več kot 0

k sem bla na Skype z mojimi glih tolk da niso bli v kapah pa šalih not v flatu k jim centralna ni folgala spravit drugega štuka na več kot ene 17

pa mislim da je pol oktobra snežil med Ljubljanskim maratonom :D

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 12 minutami:

Predlagam, da jih raje sprašuješ o ruski književnosti, kot pa jih zmerjaš s cigani.


To si me napačno razumel. Jaz nikogar v življenju nisem nikdar kakorkoli zmerjal, še najmanj s kakšnimi nacionalističnimi fintami. Zame je človek človek ne glede na veroizpoved, rasno pripadnost itd. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

V Mariboru so cigani. Albancev tudi jaz ne videvam, muslimanko poznam eno. To je ta izkupiček.

 

Sem pa tudi jaz imel bosanko, sicer rojena na Dunaju. Čisto ok familija, jaz srb/hrvat. Nobenega ni motilo. 

Albanci pa Kosovarji so na Ptuju, v MB jih tudi jaz nisem videval

 

V MB so glavni problem cigiči, ki so tudi precej nasilni, tako na uč se mi zdijo precej bolj nasilni kot Albanci

 

Jaz sem imel enkrat probleme z njimi med študijem. 5 cigičev je v Evroparku v garažni pristopilo do mene ob avtu in so hoteli keš, dal sem jim 20 € in so šli proč. Pol sem šel do varkota, ampak itak ni mel kaj, meli so naštudiran dead zone od varnostnih kamer. Na policijo pa se mi zaradi 20 € ni dalo (kar je najbrž napaka)

Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče pred 3 minutami:

Zakaj napaka? Tak ne bi nič bilo. Dobijo kazen je ne plačajo, ker nimajo s čim. Malo odsedijo, pridejo ven pa vse po starem.

Napaka, ker bi pač (očitno naivno) upal, da jih kazni vsaj malo izučijo :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 9 minutami:

Jaz sem imel enkrat probleme z njimi med študijem. 5 cigičev je v Evroparku v garažni pristopilo do mene ob avtu in so hoteli keš,


Ampak to je bilo verjetno pred ohoho leti, ali?  

Btw, glavna avtobusna v MB je bila svojčas znana po leglu kriminala. Tam blizu je bil tudi zloglasni Jack Point lokal z videoigricami, kjer se je večinoma zadrževala t.i. "MB mafija". Jaz na srečo nisem nikoli imel težav, ker sem dobro poznal par glavnih akterjev in smo bili dejansko celo v prijateljskih odnosih.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Izučijo kazni cigane kurac lol. Jaz sem živel kakih 10 let nasprot ciganske družine, ki so spremenili prijetno blokovsko sosesko v ta bolj smrdeči čikaški geto v mesecu dni. Nonstop rotacija po zaporih moških članov, rehabilitacija je delala 0, samo hujše je bilo z leti. Pol ko so začeli na polno dilat hors, sem mislil da bojo policaji stopili romu na rep, nopes. Policaji so samo še bolj redko prihajali. No, pol so enkrat svoj lasten blok skor zažgali, pa se jih je zafukalo ven. O teh wastih kisika bi lahk knjigo zgodb napisal, ena hujša od druge. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:

Izučijo kazni cigane kurac lol. Jaz sem živel kakih 10 let nasprot ciganske družine, ki so spremenili prijetno blokovsko sosesko v ta bolj smrdeči čikaški geto v mesecu dni. Nonstop rotacija po zaporih moških članov, rehabilitacija je delala 0, samo hujše je bilo z leti. Pol ko so začeli na polno dilat hors, sem mislil da bojo policaji stopili romu na rep, nopes. Policaji so samo še bolj redko prihajali. No, pol so enkrat svoj lasten blok skor zažgali, pa se jih je zafukalo ven. O teh wastih kisika bi lahk knjigo zgodb napisal, ena hujša od druge. 

Nam so hodil v študenta bicikle krast. Upravnik študenta ni upal prdnt, varnostniki tudi ne. Enkrat so vletel glih ko nas je bilo 20 pred študentom, rahlo pijani. Pobral smo jim ves alkohol in travo, in nagnal jih domov :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 minuto:

Nam so hodil v študenta bicikle krast. Upravnik študenta ni upal prdnt, varnostniki tudi ne. Enkrat so vletel glih ko nas je bilo 20 pred študentom, rahlo pijani. Pobral smo jim ves alkohol in travo, in nagnal jih domov :D

Kje sploh v največji količini živijo? Tam okoli ex-Planeta Tuš je bilo najbolj divje, tam so skos hangali in razvaljivali v tistih letih :D 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 38 minutami:

Itak da se ne. 

Pravil sem v kontektsu: folk nima otrok ker je nemoralno spravit otroka zdej na svet ker je vse tok v kurcu. Odgovor na to teorijo je, da bi ubistvu morali v razvitih civilizacijah spraviti na svet več otrok, ne manj. 

 

Ne boš pa sam zaradi tega imel otroka valda. :D

Ma to moraliziranje so po moje bolj izgovori, da ne izpadeš samo len in neodgovoren, itak.

Povezava do prispevka

Ko smo že pri MB "mafiji":
Od ene moje bivše mlajši brat je bil konkretno "mafijozo". Pa ne to da bi z ekipo nekaj malega kradli. Pravi biznis so imeli, od preprodaje drog, zavarovanj različnih lokalov itd. Noro, če se zdaj tega spominjam. Enkrat so s črnim BMW-jem bežali policiji po centru MB, pregon je potekal dobesedno po pločniku (GTA stil) in je bilo celo po TV in v časopisih. Nikoli jih pa niso dobili in nikoli niso bili za karkoli kaznovani. Pubec je kasneje "prislužen" denar porabil, da je odprl komplet legalno optiko in je danes dobesedno v penziji, pošten državljan z družino, kar nekaj let je bil celo predsednik hokejskega kluba itd.    
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 14 minutami:

Nam so hodil v študenta bicikle krast. Upravnik študenta ni upal prdnt, varnostniki tudi ne. Enkrat so vletel glih ko nas je bilo 20 pred študentom, rahlo pijani. Pobral smo jim ves alkohol in travo, in nagnal jih domov :D


Tle to ni blo možno, ker je bil cel klan v igri, vsi aggro as fuck in nobenmu se ni dalo zajebavat. Dogodivščin je blo vsak dan, od pretepanja drugih ciganov, ki so se palili na njihovo hči Jelenko, do drug dealov gone right in gone wrong, VSAK FAKIN DAN je bilo nekaj. Mi smo kot otroci morali navigirat med ciganskimi posli, ciganskimi vendettami, konstantno agresijo. 
Družina/klan je imela matriarho Marjano. Njen day-to-day je bil da gre vsak dan s stringom 5-15 otrok (njeni otroci, vnuki, možno tudi pravnuki) na socialo težit, al na policijo težit, al v ZD težit, skratka job description ji je bil teženje. Aja imela je tudi tendenco ne imeti spodnjega perila, ter nam otrokom okol bloka kazat pičko na najbolj vulgaren način (MALI A BI JEBAL?) dokler dviguje krilo in kaže nepobrito pizdurino. Neko psihološko znamenje je moralo pustit, da je to prvič (drugič, sedemnajstič) ko sem videl vagino, da je to bilo povezano z vulgarnim kričanjem grde ciganke z dvignjenim krilom. Ampak to je za psihiatra, ne pa forum. Drugač imela je kakih 40 let, izgledala pa kot worn 65.  No, pol je bil mož, perma zapor skor in 3 sini, ki so rotirali po zaporu. Če ni bil ker not, je snitchal za policaje da je ostalim nižal kazni. 

Jaz sem pol v eni fazi postal njihov največji zaveznik, ker je enmu od sinov moja sestra rešila življenje, ko je skor umrl od horsa al neki. Pol valda ker kri pa to, je bilo kot da sem to naredil jaz, od tedaj eternal respect, ampak še vedno ti bojo popalili kaj np. Kar tudi so. Aja, pa nihče v soseski ni nikol tankal polnega tanka bencina, in ful folka ni zaklepalo rezervoarja, ker bi si oni kr vzeli gas lol. Ciganjska posla pač. To nam je bilo čist vsakdanjik.

Na konc sem bil otopel do te mere, da se enkrat zbudim, oz me zbudi nek crowd pod oknom. Ves munjen dvignem roleto, vidim civile, gasilce, reporterje pod oknom. The fuck? Dvignem bolj, vidim da sosednji blok gori. Ladno spustim rolete in grem spat misleč si "ciganska posla". 
Izkazalo se je, da se jih je narodilo tolk, da so si kr v kleti naredili neka ad-hoc stanovanjca, rigali štrom not in valda da so zapalili vse skup. Hvala bogu nobenmu ni blo nič, blok tudi ok, so pa romado odjebali ven. Win i guess.

uredilo bitje Buzzkill
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...