Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 6 minutami:

Ah ta rožnata očala nostalgije. :) Namesto, da bi dandanes stremeli k čimboljši sliki filtriramo z nekimi softverskimi tweaki, da potem dobimo bedno oldschool zadevo.

Glavno da to reče tipo, ki vsak teden obrne eno 25 let staro point and click pixel igro in piše, kako je lepa. A ste danes vsi pijani že ob dvanajstih, ali kaj

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

reče tipo, ki vsak teden obrne eno 25 let staro point and click pixel igro in piše, kako je lepa.


Valda da so mi retro pixel igrice lepe (če so seveda dobre; ker vsaka tudi ni top). Ampak to nima veze s tem da bi jo igral s CRT efektom ali bognedaj celo s kakšnimi scan-linei. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 12 minutami:

Osnova + 1,5K...

 

no, in ta 1,5k = razlika:

Slinch reče Dne, 20. 4. 2024 at 12:54:

Mislil sem osnoven budget, torej karkoli je ta osnova, ki si jo namenil + tistih 1,5k, ki ti ostane pri cenejšem teveju :D 

 

 

osnova + razlika

 

pa 2x sem napisal in oboje si citiral

 

ne pa 

Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

Slinč predlagal setup za 1500€ + razliko

 

kaj ti pomagajo fakti, če jih ne razumeš :lol:

Povezava do prispevka

Ja, obratno je pač blo, suma keša pa ista kot sem jo omenil. In suma je bistvena koliko bi naj dal za setup, ne pa s kerega dela koliko €.

 

Kakorkoli, definitivno se je splačalo pretrpet bombanje s strani dveh ali treh uporabnikov, če na koncu vidim, da smo tistemu v dilemi pomagali do edine pametne/racionalne odločitve. To pa je tudi osnovni namen, da se pomaga človeku v stiski.

 

lp do naslednjič

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Valda da so mi retro pixel igrice lepe (če so seveda dobre; ker vsaka tudi ni top). Ampak to nima veze s tem da bi jo igral s CRT efektom ali bognedaj celo s kakšnimi scan-linei. 

To se seveda strinjam. Ne samo, da vsaka ni lepa, večina jih ni nič posebnega. Vseeno pa imaš tistih 10 do 20 % starih pixel iger, ki so res zelo lepe

 

Pixel igra brez CRT efekta ali scanlineov (kar se itak povečini prekriva, prvi CRT efekt v večini iger je dodajanje scanlinov) ne zgleda pravilno, sploh retro igre ne, ker niso bile narejene za igranje na 2024 LCD-jih

 

Kaj šele pixel igra s prek poveznjenim AA-jem, to je najbolj ogabno na svetu. Kdor igra pixel igro s forcanim AA-jem je nekje tamtam s poslušanjem zvoka iz TV-ja 

 

Najlepšo pixel sliko boš dobil s CRT-jem, drugo najlepšo z dobrim shaderjem (ki jih ni veliko), vse ostale opcije so na tretjem mestu

 

Podobno so kakšni stari TV-showi. Zdaj gledam X-men Animated Series, ki ni imel HD releasa. Low definition risanka s čez poveznjenim dobrim shaderjem = otroštvo as it was = GLORIOUS. Gledanje na Disney+ pa kuža ovce jedel scena 

Povezava do prispevka

Čamir, jebeš sound (ne sej ne, hecam se bratje audiofili). Absolutno ne jemat karkoli kar ni OLED. Razlika je kot noč in dan.

Sem bil pri kolegu, ki si je nabavil non OLED 75ko (za 1500 neki neki) in po tem ko sem videl un ogaben light bleed in kako slabo se vidi, če gledaš iz strani, mi ni bilo niti malo žal, da imam doma samo 55 in.

Enkrat ko greš OLED ni poti nazaj.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 minuto:

Ja, obratno je pač blo, suma keša pa ista kot sem jo omenil. In suma je bistvena koliko bi naj dal za setup, ne pa s kerega dela koliko €.

 

Spet lažeš. V bistvu samo lažeš, piješ in lažeš. :( 

 

Noben ne ve koliko je suma, saj nikjer ni omenil, koliko je osnova, v bistvu je niti nima. Tako da trenutno je osnova 0 in suma 0 +1500 = 1500.

 

Slinch reče Dne, 20. 4. 2024 at 12:54:

Mislil sem osnoven budget, torej karkoli je ta osnova, ki si jo namenil + tistih 1,5k, ki ti ostane pri cenejšem teveju :D 

 

Aktivist Vanč reče pred 3 urami:

Slinč je rekel naj kupi sound setup za 1,5K + razlika TV med ne OLED-OLED. Torej ene 2,5K samo za sound

 

Ni to lepo.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 13 minutami:

Kakorkoli, definitivno se je splačalo pretrpet bombanje s strani dveh ali treh uporabnikov, če na koncu vidim, da smo tistemu v dilemi pomagali do edine pametne/racionalne odločitve. To pa je tudi osnovni namen, da se pomaga človeku v stiski.

 

lp do naslednjič

 

Ti si sam narobe predvideval, da že ima neko osnovo in sem bil zaveden, da obstaja.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 minutami:

Spet lažeš. V bistvu samo lažeš, piješ in lažeš. :( 

 

Noben ne ve koliko je suma, saj nikjer ni omenil, koliko je osnova, v bistvu je niti nima. Tako da trenutno je osnova 0 in suma 0 +1500 = 1500.

Evo, lahko confriram official informacije s prve roke, čeprav sploh ne vem več, kaj se pogovarjate

 

Trenutno stanje ozvočenja = dobesedno nimam / zvok iz TV-ja

Trenutno stanje TV-ja = na vikendu random 55-incher, ki ga nameravam pustit tam, tako da tudi štart iz nule

Budget = nekje 2500 € imam na lagerju trenutno za random neživljenjsko pomembne stroške/zabavo/ne-potovanja

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Evo, lahko confriram official informacije s prve roke, čeprav sploh ne vem več, kaj se pogovarjate

 

Trenutno stanje ozvočenja = dobesedno nimam / zvok iz TV-ja

Trenutno stanje TV-ja = na vikendu random 55-incher, ki ga nameravam pustit tam, tako da tudi štart iz nule

Budget = nekje 2500 € imam na lagerju trenutno za random neživljenjsko pomembne stroške


Beroč ta thread, imaš 3 opcije

TV za 2500€ in vgrajenimi zvočniki
TV za 2000€ in 500€ soundbar oz nek basic surround.

TV za 350€ in butični sound sistem kerga boš moral pripelat iz Šri Lanke, ker je tam zadnji kos

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 minutami:

a mi zna tole en argumentirat?

 

a folk res gleda teveje s strani?

Najboljša pozicija TV-jev je v kakih low-do-medium budget hotelih

 

V Ameriki v vsakem motelu, ki sva lani prespala, je bil TV tako 6 metrov vstran od postelje, diagonala pomoje 50 cm, pa obvezno tako, da si si s pojstle zlomil vrat

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:


Beroč ta thread, imaš 3 opcije

TV za 2500€ in vgrajenimi zvočniki
TV za 2000€ in 500€ soundbar oz nek basic surround.

TV za 350€ in butični sound sistem kerga boš moral pripelat iz Šri Lanke, ker je tam zadnji kos

Ali P/P offical atomicTM opcija.

85" TV za 1500€ + 1000€ za denon receiver in Teufel zvočnike

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Pravkar:

@Hernire v kakem času pa se misliš selit? Koliko časa si predvidel za renovacijo?

Maja se bo full energy prenavljajo, pa še del junija pomoje. Tako da nekje mid-poletje bo pomoje selitev 

Glede na to, da imam zdaj neko zasilno rešitev dela od doma in biti na vikendu vmes ne rabim hitet, se lahko v miru vse poštima

Najprej sem mislil, da bom moral bit pri tašči in da bom moral speedrunat obnovo, sam na srečo ne bo treba 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 22 minutami:

a mi zna tole en argumentirat?

 

a folk res gleda teveje s strani?

Doma res nimam tega problema, ker imam majhen prostor. Na movie nightih, ko je zaseden ves kavč se pa kdaj dam za mizo v jedilnici in gledam pod kotom.

To je bilo veliko bolj opazno pri omenjenem kolegu, ki ima zelo dolgo dnevno sobo in tisti TV je čisti debakel tamle. Čim sem se vsedel na rob kavča, da nisem bil naravnost pred TVjem, je bila slika ene 10-20% bolj svetla. Poleg tega ima tip zelo nizek kavč in TV postavljen visoko na steni. Že samo to je naredilo sliko slabšo, kot če bi bil TV na višini oči.

Kdorkoli zagovarja tole, hudo rabi očala.

 

P.S. Mi je jasno, da obstajajo tudi pri non OLED TVjih kategorije in pripadajoči cenovni razredi. Tole kar je nabavil ta kolega (nek LED Philips) je katastrofa.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 3 minutami:

Po tem kar berem, izbira tvja ni edina katastrofa :D 

Temu res ne morem oporekati. :D

Se mi pa zdi, da ful folka postavlja TVje previsoko. Med znanci poznam samo še enega, ki ima TV postavljen tako, da je spodnji rob malo pod višino oči.

Jaz imam sicer po moje mal prenizko. Sredina TVja na višini oči.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 19 minutami:

Najboljša pozicija TV-jev je v kakih low-do-medium budget hotelih

 

V Ameriki v vsakem motelu, ki sva lani prespala, je bil TV tako 6 metrov vstran od postelje, diagonala pomoje 50 cm, pa obvezno tako, da si si s pojstle zlomil vrat

 

če bi le imeli tomažka, da bi jim svetoval OLED :( 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...