Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče Pravkar:

Aikido tehnike niso namenjene temu, da jih uporabljaš v fajtu. Glavna (aikikai) zveza je obrnila aikido v neko prizadeto spiritualnost, metanje brez dotikanja, absoluten bullshit. Ampak ja, če boš hotu kvalitetno odlamljat folk na ulici pojdi trenirat boks, ki nudi najboljši p/p, aikido verjetno najslabšega. Lahko pa aikido treniraš 20 let in ne boš prišu do dna. Daleč od tega, da na stritu ne boš imel nič od znanja aikida.

 

Je pa poanta fajta tudi to, da ni vedno deklariran začetek, število napadalcev, okoliščine itd. Fajt v ringu zame nima veze skorajda s fajtom na stritu. 

 

 


Strinjam se v popolnosti. In še to, Aikido ti absolutno bo pomagal v street fajtu, že to, da znaš po kepi dobit, da se znaš umaknit, premaknit, vse to je boljš kot stat na miru in dobit po kanti. Zdej, a ti bo pomagal proti nekom ki je treniran v borilni veščini? Mislim, bolj kot netreniranemu, sam še skuz bosta pojstla do pojstle v bolnici imo. Tudi frača je orožje, sam je puška boljše. 

Folku najedajo te veščine prav zaradi Segalov kot bullshido masterjev drugač. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 minutami:

On je v svetu aikida, katerega del sem bil jaz, klovn. 

 

Ma ne res mi nisi simpatičen in nimam želje po pogovoru s tabo. Kot da se moram zdej zagovarjat na tak primitiven nastop s tvoje strani.

 

Ni panike, ti ni treba.

 

Nevem sicer zakaj sem primitiven. Zalim te ne osebno, samo pravim da je aikido nefunkcionalna borilna vescina. Ce te zalijo dejstva, to ni moj problem.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 uro:

Kok bo neka stvar regularna ce sploh ni blo igre? Sej je pa ja piskal 5 sekund prej. 

S tem da jim je to pustil v 113 minuti podaljsal je pa do 109te pa pol se kao 2.minuti

Kakorkoli obrneš so zajebali. Kar pa ne spremeni dejstva, da si je Real zaslužil zmagati.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 16 minutami:


Strinjam se v popolnosti. In še to, Aikido ti absolutno bo pomagal v street fajtu, že to, da znaš po kepi dobit, da se znaš umaknit, premaknit, vse to je boljš kot stat na miru in dobit po kanti. Zdej, a ti bo pomagal proti nekom ki je treniran v borilni veščini? Mislim, bolj kot netreniranemu, sam še skuz bosta pojstla do pojstle v bolnici imo. Tudi frača je orožje, sam je puška boljše. 

Folku najedajo te veščine prav zaradi Segalov kot bullshido masterjev drugač. 

No meni je v edini zaresni situaciji (sta bla še dve taki semi, kao malo se hecamo malo se tepemo) pomagal proti pijanemu divjaku samo s tem, da sem se postavu pravilno v stav. Tip se je na polno zagnal vame in ga je odbilo ko pink ponk žogico od stene, sam gledu me je kot da sem ravnokar prekršil zakone fizike in delil z ničlo, bes je v trenutku izginil in se je obrnu za 360 stopinj in šel stran. Še minuto nazaj pa je vleku enega moledujočega tipa ven iz lokala da ga prefuka. Že take minimalne stvari naredijo ful, da znaš stat in če prileti udarec veš kam it s telesom. Pa da se recimo navadiš držat odprte oči med fightom, to je tudi del treninga.

 

Če bi pa bil fight aikidoka proti boks, bjj whatever, ne bi stavil na aikido. Ne greš v aikido zato, da boš ultra fighter, ampak po druge stvari, ki so meni osebno neprecenljive in ena izmed boljših odločitev v mojem lajfu je bil vpis v klub, hkrati pa ti random papki ne morejo sikat na stritu.

 

Je pa bil tak superpower moment na plaži, ki smo se s frendi v mladosti vedno ruvali na pomolu pa metali v morje. Pol uno leto ko sem začel trenirat pa je blo kot da bi se ruval z otroci, sam z mesta sem jih pometal not brez truda, vsi so bli sam wtf. Kle sem pol vidu kaj nardi znanje in trening.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

ce se obrnes za 360 si s5 na isti tocki

 

sicer pa za take ki jih morejo ucit drzat odprte oci v fajtu je pomoje zelo ql

 

v glavnem dobro je za koga je i guess skodit ne more.. ziher se naucis kaj pametnega

uredilo bitje BigBoss82
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 32 minutami:

a aikido je pa bil

 

ga lovijo divji karateji po azijskih stepah?

Ne vem zakaj vztrajaš na smešenju samega sebe. Je skupek veščin, ki so jih uporabljali samuraji v fevdalni japonski. Danes ni več katan in drugih bodal, gre bolj za tradicijo, urjenje telesa in duha na samosvoj način, ki pa še vedno bazira na istih zakonih fizike in biomehanike, ki so dali čez preizkušnjo. 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

ce se obrnes za 360 si s5 na isti tocki

 

sicer pa za take ki jih morejo ucit drzat odprte oci v fajtu je pomoje zelo ql

 

v glavnem dobro je za koga je i guess skodit ne more.. ziher se naucis kaj pametnega

1. To je meme

2. To instinktivno naredimo vsi, ko nam leti nekaj proti glavi (al vsaj velika večina)

 

Povezava do prispevka

Dej @Vse_je_najslabse, smiri malo doživljaj in nehaj bit užaljen otrok. Noben nič noče ne tebi, ne Aikidu. Čisto možno, da je zadeva v praksi ful uporabna. Meni kot laymanu, ki sem videl zadevo samo na videih izgleda kot nek scam, kjer sta borca vnaprej dogovorjena kaj bo kdo komu naredil. Ampak valjda ne morem tega jemati kot nek prikaz proper zadeve.

Tisto zgoraj se mi zdi pač najbolj logična stvar na svetu. Nekdo, ki je fit športnik, bo valjda imel več šans proti nekemu couch potato, če oba nimata nobene podlage v borilnih veščinah. Valjda se strinjaš, al spet pišem neke retardiranosti, ker sva se včeraj prepirala?

 

EDIT: Evo, tisti opis okoli drže pri fightu mi je legit dobra stvar.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 23 minutami:

Ne vem zakaj vztrajaš na smešenju samega sebe. Je skupek veščin, ki so jih uporabljali samuraji v fevdalni japonski. Danes ni več katan in drugih bodal, gre bolj za tradicijo, urjenje telesa in duha na samosvoj način, ki pa še vedno bazira na istih zakonih fizike in biomehanike, ki so dali čez preizkušnjo. 

zdravljenje s kristali je pa skupek vescin ki so jih uporabljali stari grki

Povezava do prispevka

@ke_kit

mah ne vem nekdo ki je sportnik ima lahko tudi sanse proti nekomu ki trenira borilne vescine ce je tip antitalent za sport

lep primer je bil uni moj napad pred solo tip se je vpisal v nek box al kick box in je ze mislil da je gadan in da se lahko spravi na vecje.. 

samo kaj ki se je ustel ne.. ni dovolj da neki treniras.. mores imet tudi fizicne predispozicije

 

mislim sej je ql, da se ves postavit, da ves udarit, da ves ubranit, onesposobit.. sam ce si hlod si hlod jebiga

ce v mozganih nimas hitrosti in smisel za motoriko.. lahko si gadan samo proti papkom

 

anyway.. 

 

ce mene vprasas meni so najjaci tej rokoborci in judo tudi naprimer.. res da ce te zadane z nogo po faci si ciao,

samo ce te fali in proti nekem rokoborcu in judoistu, je zelo velika verjetnost da te bo falil, pol je konec, ker izgubis ravnotezje in koncas po tleh roke za vrat al okoli orke, noge.. in si koncal.. al te uspava al ti izpahne neki to je to in se mocni in hitri so ko svinja

 

 

 

uredilo bitje BigBoss82
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

@BigBoss82Se strinjam. Ma moj point je bil bolj to, da če ne drugo ima natreniran športnik neprimerljivo boljšo kondicijo in lahko izmuči nasprotnika. Pa valjda so izjeme. Nek maratonec kenijec valjda ne bo šel grappling proti 120 kilskemu konju, ki mu je glavni šport craft pivo. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

@BigBoss82Se strinjam. Ma moj point je bil bolj to, da če ne drugo ima natreniran športnik neprimerljivo boljšo kondicijo in lahko izmuči nasprotnika. Pa valjda so izjeme. Nek maratonec kenijec valjda ne bo šel grappling proti 120 kilskemu konju, ki mu je glavni šport craft pivo. :D

ja vse je odvisno

sploh pa na ulici ni pravil

v ringu pa ima vsak svoja pravila in omejitve... tako da..

enkrat sem gledal caki mogoce bom najdu...

 

 

dobro zdej ne vem koliko je show

samo kaj sele da ga prime in fukne potleh 

 

pac.. sej ta mma ki je zdaj je ql.. se najbolj objektivno iz vidika tehnike ampak se tam so kategorije in niso kategorije za brezveze

 

pa kot si reku je dosti faktorjev.. moc, hitrost, refleksi, kondicija, kolko lahko kasiras udarce, intuicija, tehnika, kategorija oz velikost oz teza.......

 

uni kitajcki mojsti, ki so trenirali kung fu ipd.. uni ki so bli gadni niso bili gadni ker so cel lajf trenirali ampak ker so se rodili gadni s pravimi predispozicijami za to borilno vecino ki je bila na kitajskem najbolj popularna in sevda cel lajf trenirali

 

drugace se te spomnem pizda ti bi bil dober za kaksen judo al rokoborbo.. se vedno si zelim videt fajt Galko vs KeKit in their primes hahahaha

uredilo bitje BigBoss82
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 1 uro:

a aikido je pa bil

 

ga lovijo divji karateji po azijskih stepah?

 

ja, sam ponavadi ostanejo praznih rok :D

 

 

also, vzhodnjaške borilne veščine so smehi orehi proti zahodnjaškim, kjer se stavi bolj ali manj izključno na efektivnost

zagovarjanje njih pa na nivoju shitty katan proti glorious evropskim mečem

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 uro:

 

Alo brez problema 😀 

Capoeira ima vsaj potencial biti funkcionalna borilna vescina. Brce mi delujejo, kot da bi se jih dalo uporabit v fajtu. Aikido pac neha delovat v sekundi, ko nasprotnik ne sodeluje s tabo. Torej takoj.

meh

15 let rednih treningov imam za sabo in mislim, da je funkcionalna samo znotraj same sebe

gibi so razmeroma počasni, imajo znano trajanje znotraj ritma glasbe in čeprav v principu podpira tudi gibe, ki ritem zlomijo, to običajno šteje za 'grdo igro'

koncepti iz nje so vsekakor uporabni - zelo dobro nauči opazovanja nasprotnika, predvidevanja njegovih premikov, poznavanja nestabilnih položajev in uporabe celega telesa

ampak mislim, da se absolutno bolje obnese kot rekreacija kot pa kot borilna veščina

kot rekreacijo jo lahko edino priporočam, dobra je za moč, gibljivost, koordinacijo, ravnotežje in skor ni boljšega filinga kot ko prvič samostojno izvedeš eno akrobacijo, in pol še enkrat k jo prvič izvedeš z nasprotnikom

 

Kruz reče pred 1 uro:

kera je bila prva spletna stran, ki ste jo zavestno obiskali? pač da ste vedeli, hočem it pogeldati to spletno stran in jo šli odpret

fak, po mojem je bil to forum Moj Pes v časih, ko sem imela še idejo, da bi lahko imela psa

druga spletna stran k sem jo namenoma odprla so bli pa Stellini vodiči za Tomb Raider The Last Revelation :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
×
×
  • Ustvari novo...