Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Sovir reče pred 2 minutama:

tomazek, ribe si rajš sam delaj doma

 

si narediš, kot ti paše, brez nekih idiotskih prijemov :D

 

Res je, saj delam tu in tam in so mi dobre. Ampak ti moram povedati, da pa mi vseeno bolje naredijo v nekaterih restavracijah. Doma, če bi htel na kaki žar ponvi, šprica okrog ko hudič... v pečici pa mi nekak ne uspejo tak dobre (ponavadi samo ena stran lepo zapečena, druga pa bolj pocasta). To so stvari, ki jih bolj redko delam doma kar sem omenil: stejk (file mignon), ribe, lignji... zato po tem večkrat posežem v restavracijah.

Povezava do prispevka
Sovica reče Pravkar:

drgacsm postekal mek

ce ga jes recimo parkrat na tedn, lahko nenormalno vec pojes te junk hrane, nekak nabildas resist

 

Jst sm lih v teh letih, da če jem iz meka al pa kir kol drug đank food je zelo dobro, da to jem doma, ker če ne hodim, kot da bi mi čebelji panj padel v hlače.

Mislim, da je nekaj narobe z mojo prebavo. Al pa umiram... al pa oboje

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 minutami:

Točno to - probaš iz radovednosti, ampak za svoj gušt da bi sam naročil, tega filma ne boš gledal pri meni. :D

Od tistega, kar je Ćamir napisal, je meni top kombinacija kruh, pršut in olivno, to je to - vse drugo mi samo pokvari

Moraš vedet, da sem jaz seljak štajerc, pri nas nismo poznali ne pršuta ne olivnega olja ne figove marmelade ne feta sira. Tebi so vse te stvari everyday, ker si primorc :)

 

Pa se ne hecam, dejansko se tam ene do desetega leta sploh ne spomnim, da bi jedel pršut. Ko smo se preselili od babice smo malo upgrejdali hrano

 

Tako da zdaj pač kombiniram vse možno in figova marmelada mi z narezkom zelo zelo sede 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

No ja, vidva @tomazek in @Stipe2: ni to zdaj, da bi neka sladkost prevladala. Odvisno je pač od jedi do jedi oz. od dobre priprave. Kombinacija sladko - slano/pikantno pa je vsekakor odlična, če je v pravem razmerju. 
Treba je malo razširiti kulinarična obzorja, sicer pa je to itak že sto let star finta. Če pa komu ne sede, pa tudi OK. Meni so recimo fige v kombinaciji z dobrim sirom bomba, dočim skoraj ne poznam nobenega bližnjega, ki bi mu bilo to OK. Itd. :)   

 

Ne, sej ne da nisem jaz to vse probal - niti ni, da ne morem tega pojest, če je treba - ampak ni mi pa tako dobro, da bi si to sam kdaj naročil, ali pa doma naredil, poleg vse ostale hrane.

Recimo meni dostikrat bolj zapaše nekaj ful slano, ali pa ful pikantno - recimo pašta puttanesca, pizza z inčuni, pasulj s pekočimi feferoni - kmet pač. :D

 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 4 minutami:

Drugače pa že čisto predolgo nisem bil v meku, niti mccountryja še nisem šel testirat, če je še vedno tako jak kot v glory days 


Načeloma ni 100% tak kot v glory days. Vsaj kolikor imam jaz še v spominu. Na legendarni omaki se mi zdi, da malce "šparajo".  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 6 minutami:

Drugače pa že čisto predolgo nisem bil v meku, niti mccountryja še nisem šel testirat, če je še vedno tako jak kot v glory days 

Father, I have sinned.

 

:cry:

 

 

(Isto dober je kot nekoč. Malo sem zajokal.)

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 6 minutami:

Moraš vedet, da sem jaz seljak štajerc, pri nas nismo poznali ne pršuta ne olivnega olja ne figove marmelade ne feta sira. Tebi so vse te stvari everyday, ker si primorc :)

 

Pa se ne hecam, dejansko se tam ene do desetega leta sploh ne spomnim, da bi jedel pršut. Ko smo se preselili od babice smo malo upgrejdali hrano

 

Tako da zdaj pač kombiniram vse možno in figova marmelada mi z narezkom zelo zelo sede 

 

Pizda, v še eni prvini sva podobna, samo da sem jaz seljak bosanac (no ajde, lahko bi se reklo ŠTAjerc) :D

In isto tako pri desetih sem se preselil na Obalo...

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 12 minutami:

Recimo meni dostikrat bolj zapaše nekaj ful slano, ali pa ful pikantno - recimo pašta puttanesca, pizza z inčuni, pasulj s pekočimi feferoni - kmet pač


Vsaka dobra hrana je vredna dobrega človeka oz. obratno :) . Jaz recimo obožujem domače vampe, ričet, golaž s polento, pasulj ...  Pa nisem kmet (živim skoraj v centru mesta). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ko smo že kdo je večji kmet - kaj pa to da ko sem bil jaz res mali ('88, '89) še niti pizze niso poznali v Ljubljani :D

 

Prov spomnim se da je bilo kot za praznik, ko smo se z mamo in babico odpravili v edino pizzerijo v LJ - v Konditor, tam kjer je zdaj Mac na čopovi. Pa res una najbolj ghetto pizza direkt iz električne peči :D

 

par let za tem je pa neka pizzerija proti Tržiču med prvimi ufurala krušno peč in je bilo pa ko da je Jezus prišel na Zemljo. Ne vem če bi se Bloodborna 2 zdej tok veselil kot une pizze tam lol

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Jaz recimo obožujem domače vampe, ričet, golaž s polento, pasulj ...

 

Joj vampov celo večnost nisem njami kak bi jih!

 

Sem pa danes po dolgem času piščančjo drobovino na čebuli in pire krompir zraven.... mmm... tudi pasalo. Sem včeraj na eni kmetiji kupil domače piščance in je seveda zraven drobovina (jetrca, želodčki in srčeki).

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

Ko smo že kdo je večji kmet - kaj pa to da ko sem bil jaz res mali ('88, '89) še niti pizze niso poznali v Ljubljani :D

 

Prov spomnim se da je bilo kot za praznik, ko smo se z mamo in babico odpravili v edino pizzerijo v LJ - v Konditor, tam kjer je zdaj Mac na čopovi. Pa res una najbolj ghetto pizza direkt iz električne peči :D

 

par let za tem je pa neka pizzerija proti Tržiču med prvimi ufurala krušno peč in je bilo pa ko da je Jezus prišel na Zemljo. Ne vem če bi se Bloodborna 2 zdej tok veselil kot une pizze tam lol

socalist pizza iz električnih peči :wub:v SŠ mo hodili v eno tako včasih :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

Ko smo že kdo je večji kmet - kaj pa to da ko sem bil jaz res mali ('88, '89) še niti pizze niso poznali v Ljubljani :D

 

Prov spomnim se da je bilo kot za praznik, ko smo se z mamo in babico odpravili v edino pizzerijo v LJ - v Konditor, tam kjer je zdaj Mac na čopovi. Pa res una najbolj ghetto pizza direkt iz električne peči :D

 

par let za tem je pa neka pizzerija proti Tržiču med prvimi ufurala krušno peč in je bilo pa ko da je Jezus prišel na Zemljo. Ne vem če bi se Bloodborna 2 zdej tok veselil kot une pizze tam lol

 

Mi v Bosni nismo niti vedli, kako zgleda pizza, nisi imel kje videt - nam je bilo samo ful smešno ime "pica". :D

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

Ko smo že kdo je večji kmet - kaj pa to da ko sem bil jaz res mali ('88, '89) še niti pizze niso poznali v Ljubljani :D

 

Tak smo mi v pivnico na Ptuj :D po 30 letih je še ista a ne @Chenier @Slinch

 

Jaz, ki sem k vsemu kruh žrl, sem si ob pizzi kot smrkavec naročil za ziher kos kruha, ker si nisem predstavljal kaj bom to dobil in sem vztrajal, da rabim kruh.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 24 minutami:

Tak smo mi v pivnico na Ptuj :D po 30 letih je še ista a ne @Chenier

@Slinch

 

Jaz, ki sem k vsemu kruh žrl, sem si ob pizzi kot smrkavec naročil za ziher kos kruha, ker si nisem predstavljal kaj bom to dobil in sem vztrajal, da rabim kruh.

Ja itak. Užitek ob študentski pici v Pivnici s čevapi na njej se kosa samo s piki panter pico s hrenovko in tatarsko omako

 

Pizda no, sem še enkrat prebral ta svoj post in se tile čevapi in hrenovke na pici berejo ko nek dark twist iz Guillermo del Toro filma 

Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

Kvalitetno meso s pravim sadjem je bolanija, komur to ni vsec pac naj je dunajca in konfri s kecapom.

To drugače jaz naročim vsakič, ko grem v kako novo restavracijo.

Če to zajebeš (se je že zgodilo) lahko samo zapreš

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...