Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

LargoWrench reče pred 1 uro:

Eno tako se cujem, da je Harvey Benton best bang for the buck al pa da so Ibanezke shitty, pa vas bom pobenal do gola kost

Benton je legit firma, res je best p/p, pa reci kaj hočeš :) 

 

Jaz sem si tole nabavil:

 

Arturia MicroBrute - Digital Audio Service

 

Ter tole:

 

Arturia MiniLab MK II WH - Muziker

 

Pa Squier Cabronita P-Bass je šel v nove roke končno :D

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
LargoWrench reče pred 1 minuto:

Also, NOOOOOOOOOO, MUH SQUIER CABRONITAAAAA... 

 

Ma nisem ga zares več igral, imam boljšega precižna doma + na vajah uporabljam Fender P-Bass Nate Mandel signature oziroma Fender J-Bass z aluminijastim vratom ( :wub: ) 

 

Tako da na temle se mi je res samo prah nabiral, pa sem ga trejdal za analog synth, fak, kok je pa to noro zabavna igračka. Gladko lahko 2 uri z njim v kosu vrtim knofe pa sprobavam zadeve :wub: 

 

Also team Fender. 

Povezava do prispevka
LargoWrench reče pred 38 minutami:

Ma js trolujem napaceni narod (Areya predvsem :D <3 ya Arey, ne bit jezn)

 

HB je kul firma ja :)

 

Also, NOOOOOOOOOO, MUH SQUIER CABRONITAAAAA... 

 

Pizda, da bi v lajfu poznal clovek se kej drugega kot pa #IbanezCrew bi blo tut lepo

A reka san NE MOZE

Sure sure, arey itak ni znan po vzkipljivosti. Lahko uporabniki foruma poslusajo bivsega priznanega in uglajenega mojstra zvoka z lepimi, gostimi lasmi, ki imajo ze precej sarmantnih sivih dodatkov. Al pa nekega lardofrench modela o katerega laseh vemo manj kot o firmi ki jo hypa in jo najdes samo na aliexpressu pa se to le ta teden. :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Benton je legit firma, res je best p/p, pa reci kaj hočeš :) 

 

Jaz sem si tole nabavil:

 

Arturia MicroBrute - Digital Audio Service

 

Ter tole:

 

Arturia MiniLab MK II WH - Muziker

 

Pa Squier Cabronita P-Bass je šel v nove roke končno :D

 

Arturia :wub:

 

Jaz imam tale keylab, ampak me ful rajca nek proper synth. Kako si kaj zadovoljen z microbrutom?

 

Keylab-49.jpg

Povezava do prispevka
LargoWrench reče pred 3 urami:

Eno tako se cujem, da je Harvey Benton best bang for the buck al pa da so Ibanezke shitty, pa vas bom pobenal do gola kost


Lej nimas pojma… pa lep lp…sem prehitro napisal, nisem videl se odgovorov spodaj…vzamem nazaj…😅lep lp pozdrav

uredilo bitje uros678
Povezava do prispevka

A koga zanima tko zbirka 700 filmov na DVD-jih in blurayjih? Razmišljam, da bi dal svojo zbirko proč in ne bi več zbiral filmov, ker je samo še ena navlaka in me je ke_kit malo navdihnil, da se losam. Zbiram igre in knjige in to mi je dovolj, glasbo in filme bom dal vstran 

 

Ene 100—150 filmov je kuriranih in dobrih, ene 500+ pa sem dobil zastonj, ko je šla ena videoteka v stečaj. Nisem takrat sploh gledal, kaj sem basal v avto, ampak kolikor sem enkrat malo čekiral ohranjenost je bila zelo dobra. Kakšna škatla razfukana pa kak DVD manjka, ampak tako 98 % je dejansko zelo ohranjenih stvari, 90 % pomoje tipi topi, ker so itak releasi od takrat, ko si folk ni sposojal več filmov v videotekah :D. Vmes so tudi sezone TV serij 

 

Lepemu forumašu dam zastonj, samo da se pripelje in mi odpelje to iz kleti. Zamenjam pa tudi za kakšno dobro PS4/5/Switch igrico, če bi kdo dal kaj v zameno :D

 

Skratka, če si je kdo kdaj ful želel met filmsko zbirko, si lahko odpelje mojo

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 urama:

 

Arturia :wub:

 

Jaz imam tale keylab, ampak me ful rajca nek proper synth. Kako si kaj zadovoljen z microbrutom?

 

Keylab-49.jpg

Najprej bom povedal, da sem totalni n00b v svetu synthov/midijev in vsega, tako da se se ucim.

 

Oboje mi je super, keylab je pac midi kontroler in kaj delas je itak odvisno od pluginov (moram se nastudirat individualno mapiranje padsov), ampak Mikrobrut  ... HOLY FUCK KOK JE PA TO ZABAVNA IGRAČKA! Zal ti ga ne morem primerjat s kaksnim drugim analognim mono synthom, ampak Microbrute je odlicen entry level synth, ki pa je veliko vec kot samo to? Pac ne vem, jaz ga vamem v roke, dve uri kasneje se vedno drkam knofe, oscilatorje, envelope  ... Totalno addictive je, cetudi samo noisas :D

 

Ce si iz Lj, se lahko zmeniva pa ga sprobas, brez problema! Zdaj se moj kolega odloca se za nakup hibridnega Microfreaka, hjoj komaj cakam :D

 

Daj mi ti raje povej, kaj uporabljas za snemanje? Meni je Ableton res antipaticen, sicer ima res zakon eniu pluginov notri, ampak mi je user interface tako  ... Popolnoma ne zame :D Reaper mi je po drugi strani svetlobna leta bolj smiseln, ampak je bolj osiromasen pluginov in podobnega. 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 minutama:

Men komp ne prebere vec nobenga oldie cdja

 

A to k ma blueray player

Al ne dela sploh

Nimam bluerayev

Nikol nism not vstavljal karkol anorganskega do zdaj

Vecina pcjev nima opticnih bralnikov mogoce ti zato ne dela pa lep lp

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 43 minutami:

Najprej bom povedal, da sem totalni n00b v svetu synthov/midijev in vsega, tako da se se ucim.

 

Oboje mi je super, keylab je pac midi kontroler in kaj delas je itak odvisno od pluginov (moram se nastudirat individualno mapiranje padsov), ampak Mikrobrut  ... HOLY FUCK KOK JE PA TO ZABAVNA IGRAČKA! Zal ti ga ne morem primerjat s kaksnim drugim analognim mono synthom, ampak Microbrute je odlicen entry level synth, ki pa je veliko vec kot samo to? Pac ne vem, jaz ga vamem v roke, dve uri kasneje se vedno drkam knofe, oscilatorje, envelope  ... Totalno addictive je, cetudi samo noisas :D

 

Ce si iz Lj, se lahko zmeniva pa ga sprobas, brez problema! Zdaj se moj kolega odloca se za nakup hibridnega Microfreaka, hjoj komaj cakam :D

 

Daj mi ti raje povej, kaj uporabljas za snemanje? Meni je Ableton res antipaticen, sicer ima res zakon eniu pluginov notri, ampak mi je user interface tako  ... Popolnoma ne zame :D Reaper mi je po drugi strani svetlobna leta bolj smiseln, ampak je bolj osiromasen pluginov in podobnega. 

 

Jaz sem tudi čist entry level, pač tale kontroler sem takrat nabavil da mi ni blo treba več s tipkovnico igrat v DAW :D Zdaj sicer že ene tri leta leži v kotu, ampak me je ful prijelo, da se spet malo vrnem oziroma bolj zares zagrabim. Uporabljal sem FL Studio, mi je bil bolj intuitiven kot Ableton, pa za elektroniko je čist dovolj fleksibilen (čeprav overall manj kot konkurenca), plus kolega ki je ful delal muziko je uporabljal tole in mi je bilo kul, ker sem se imel od koga učiti :D Sem takrat bindal vse razne knofe in sliderje na VSTje, ki sem jih največ uporabljal, in je mega bolj zabaven workflow. Ampak vem kako je, ko zgrabiš analogen synth (nisem nikoli imel, samo sprobal parkrat), pač kar cel dan bi se igral.

 

Konc meseca se selim v LJ, pa se lahko pol res kaj slišiva. Čeprav zdaj sem malo čekiral ebay in ne vem če bom sploh zdržal tako dolgo, ker je tole res đabe. Fak, ko sem videl fotke SE modelov:

 

FuwrSIb.jpg

v0G5OhK.jpg

flLCtpz.jpg

 

Kako so hudi no

 

 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 19 minutami:

Men komp ne prebere vec nobenga oldie cdja


Moj skoraj 9 let star DVD pekač še bere praktično vse. Tudi CD-je, ki sem jih pekel od leta '97 naprej (večinoma Verbatim in pa tisti kultni Joker Racmani). Originalne pa itak.   
Dejansko še tudi zapisuje (pred kratkim sem zapekel par DVD-jev in najmanj enega DVD dvoslojnega). Imam pa občutek, da počasi hira, ker če ni CD-ja v njem, ne deluje gumb za izmet pladnja (ne izvrže niti preko softverskega ejecta, pomaga edino sponka :) ), poleg tega pa večinoma pečem na mizerni 8x brzini, drugače mimogrede pride do kakšnega errorja. 
Blueray predvajalnik pa imaš itak v konzoli (ps4 recimo?). Jaz imam v dnevni sicer še 10 let star DVD/divx predvajalnik Philips, ki začuda še tudi čisto OK deluje (pa ni stal več kot ca. 40 €). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 minutama:

Sem takrat bindal vse razne knofe in sliderje na VSTje,

Daj, prideš stestirat Microbrutea in mi sproti še tole mal pokažeš, jaz provajdam pivo :D

 

Drugače pa imaš v tem cenovnem rangu (200-400€) res ogromno enih kulskih analognih oziroma hibridnih synthov, recimo poleg Microbrutea je tu še prej omenjeni Microfreak, potem od Korga Minilogue (ki je poli, ne mono, čeprav lahko tu shekaš sisteme pa posemplaš sounde od mono syntha in ga potem igraš na midiju kot ti paše hehe), Novation Bass Station II ... 

 

Prečekiraj še Microfreaka, tako kot mojega kolega tudi mene mika vzet ga. V vsakem primeru mi je kot začetniku bolj zakon popolnoma analogen synth, ker se mi zdi, da se lahko lažje naučiš oziroma da bolj razumeš, kaj delaš kot pa če imaš 101 preset. That being said, Microfreak je hibriden synth in imaš 101 preset :D In imaš še neke update, ki jih za Microbrutea pač nimaš. Po drugi strani pa lahko Microbrutea ful povezuješ z drugimi napravami ... And it never ends :D

 

 

Jaz sem svoje nabavil preko našega Audiopro, dostavili so mi paket v manj kot 24 urah + prišlo me je ceneje kot iz tujine.

Povezava do prispevka

Btw, koliko je realno gledano danes vreden popolnoma delujoč in res dobro ohranjen Momo Red volan? Tisti stari Logitechov, ki sem ga dal par postov nazaj? Sicer je res bolj za kakšne zbiratelje starin, ampak vseeno vprašam. Radovednost pač.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 2 minutama:

Kakšen muzej??


Kaj pa vem, nekdo, ki zbira starine in ima pač razstavljeno v nekih vitrinah. 

Čeprav, načeloma je volan tam nekje 2000 letnik, če se ne motim. Kar pa spet ni ravno "muzejska" vrednost. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...