Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 43 minutami:

Kdo tukaj je kaj vračal Amazonu? Koji kurac je to za papirje, ki jih sprintaš in moraš dat gor? Pa to se komaj kaj vidi kaj piše... me ne bodo na pošti poslali v pizdomater, ko jim dam to?

 

Pa dva relativno velika papirja naj zalimam na kuverto in še črtno kodo? En papir piše, da moram dat poštni službi (enega identitčnega pa prilimati gor). Če hočem vrniti preko DHL kot oni predlagajo, moram plačat 8,5€, zadeva pa ima 100g in gre v obloženo kuverto z lahkoto. To me bo na pošti stalo ene 3€ s kuverto vred, zato sem izbral opcijo, da bom sam poslal in ne preko DHL.

 

@Arey ti si pravil, da je komot vrniti. Si vračal kdaj na svojo pest in ne preko njihove DHL variante?

 

Narobe sem naročil in sem prvo mislil, da se niti ne bom jebal s tem. Po drugi strani pa ne vem zakaj bi jim pustil 20€ in to bek fuknil, ker si nimam kaj začet s tem. Še manj, da bi se jebal na Bolhi in probal prodat.

2 lable-a dobiš, enega nalimaš na škatlo drugega daš notr v škatlo. Neseš na pošto, izpolniš un prizadet obrazec in jim zaželiš lep lp in sončen dan. Nič ne plačuješ.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 minutami:

2 lable-a dobiš, enega nalimaš na škatlo drugega daš notr v škatlo. Neseš na pošto, izpolniš un prizadet obrazec in jim zaželiš lep lp in sončen dan. Nič ne plačuješ.

 

Meni je sprintalo 3 nalepke in eno črtno kodo. Na eni nalepki moram dopisati svoje podatke (tu je tudi naslov kam gre pošiljka), drugi dve sta identični in gor pišejo mori ter Amazon podatki in kaj je v pošiljki ter vrednost. Pri teh dveh piše, da moram eno prilepiti tudi gor na paket, drugo pa dati prevozniku. Četrta je črtna koda, ki piše, da jo moram dati notri v paket.

 

Potem sem imel (kot omenjeno) izbrati možnost vračila preko DHL v vrednosti 8,5€, ki piše, da mi jih odbijejo od vračila ali pa možnost, da pošiljko pošljem sam preko prevoznika, ki ga izberem sam. Sklepam, če je pri DHL navedena cena, da prevoznika/ponudnika, ki ga izberem sam moram plačati pač sam?

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Kdo tukaj je kaj vračal Amazonu? Koji kurac je to za papirje, ki jih sprintaš in moraš dat gor? Pa to se komaj kaj vidi kaj piše... me ne bodo na pošti poslali v pizdomater, ko jim dam to?

 

Pa dva relativno velika papirja naj zalimam na kuverto in še črtno kodo? En papir piše, da moram dat poštni službi (enega identitčnega pa prilimati gor). Če hočem vrniti preko DHL kot oni predlagajo, moram plačat 8,5€, zadeva pa ima 100g in gre v obloženo kuverto z lahkoto. To me bo na pošti stalo ene 3€ s kuverto vred, zato sem izbral opcijo, da bom sam poslal in ne preko DHL.

 

@Arey ti si pravil, da je komot vrniti. Si vračal kdaj na svojo pest in ne preko njihove DHL variante?

 

Narobe sem naročil in sem prvo mislil, da se niti ne bom jebal s tem. Po drugi strani pa ne vem zakaj bi jim pustil 20€ in to bek fuknil, ker si nimam kaj začet s tem. Še manj, da bi se jebal na Bolhi in probal prodat.

Jaz sem že parkrat vračal nazaj robo (med drugim PSVR, ki ni delal out of the box). Enostavno sem sledil njihovim navodilom. Sem pa pošiljal vedno nazaj preko pošte.

Nikoli ni bilo težav. Edino malo manj so mi vrnili, kot me je stalo pošiljanje (povrnili so mi njihove stroške dostave 8 eur, med tem ko sem jaz pošti plačal 12).

 

Bessie reče pred 50 minutami:

Na pošti nič ne komplicirajo.

 

Sem se zmenil tudi že s francozi + google translate bp.

 

Do zdaj še nobenih težav pri komunikaciji na Amazonu fr, de, it, uk, us...

5*

Tole.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Saj meni je blo to zanimivo, ker so vsi pisali, da je brezplačno... jaz pa sem mel samo izbiri ali preko DHL za 8,5€ ali "i'll send&pay"menda. Izbral sem slednjo, ker vem, da neko 100-150g pismo ne pride več kot ene 2€. Če bi bil kak večji paket/škatla... pa bi se verjetno splačalo njihov DHL vzet.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ja, vračanja na amazon je enostavno. Le tole je treba vedeti:

– natisneš amazonove listke

– izpolniš na spletni strani poštni obrazec za pošiljanje v tujino in natisneš

 

Nalimaš na paket in to je to.

 

Glede plačila poštnine za vračilo, nisem ziher kaj vpliva na to, ampak morda od katerega skladišča si dobil pošiljko. Če je treba plačati, ti amazon vrne plačilo poštnine na račun, potem ko dobijo pošiljko vrnjeno v skladišče.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 47 minutami:

Hja ce vracas ker je neki narobe, je zastonj, ce pa vracas ker si si premislil, pa je treba placat, jebiga

 

Drugic jim napisi da je embalaza poskodovana al neki, bos mel zastonj return

 

Upam da sem pomagal

 

Fak, na to nisem pomislil... zgleda pa sploh ne vračam njim. Ta obrazec je en od tistih, ki jih moram prilepiti na pošiljko in gre nekam na Slovaško zgleda.

 

1446413652_Amazon2.thumb.jpg.0c8fc304d746a60b7c54f703dede6ac3.jpg

 

Drugi list pa je z njihovimi podatki, mojimi podatki in podatki o pošiljki, ki ga baje tudi treba gor na pošiljko prilepiti, enega pa kao dati pošti (2 izvoda).

 

Čez ene 2 uri bom skočil na pošto in videl točno kako in kaj. Kupil sem A4 nalepke, da to sprintam na njih, da ne rabim lepit gor izrezkov.

 

Bom zdaj plačal teh par EUR in vedel za naslednjič kako in kaj.

 

Neke jakne sem milsil naročit in bom vzel kar isto jakno L in XL in se odločil ker mi bolj paše, drugo pa jim nazaj fuknil :D

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

Hja ce vracas ker je neki narobe, je zastonj, ce pa vracas ker si si premislil, pa je treba placat, jebiga

 

Drugic jim napisi da je embalaza poskodovana al neki, bos mel zastonj return

 

Upam da sem pomagal

 

Sem kenslal vračilo in probam kaj drugo kot "no reason" za razlog :D Na podlagi česa pa ti vrnejo poštnino? Moram vzet račun na pošti in jim kam poslat?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 56 minutami:

Neke jakne sem milsil naročit in bom vzel kar isto jakno L in XL in se odločil ker mi bolj paše, drugo pa jim nazaj fuknil :D

Amazon je v tem oziru fenomenalen. Fulkrat sem kar nabavil kako tehniko za delo (risalne tablice) izključno, da potestiram stvar, ker sploh ne komplicirajo, če vrneš.

Tudi povratna nakazila so hitra. Ponavadi takoj naslednji dan, ko dobijo pošiljko.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Saj to... večjo izbiro imajo tudi oblačil in ceneje kot pri nas. Se mi dosti bolj splača pri njih naročit recimo 2 modela v dveh različnih številkah in doma zbrat kero hočem, ostalo pa vrnit... kot pa, da se 1 uro vozim v MB (kjer so prve kolko tolko trgovine) in šetam po njih pa izbiram/pomerjam... enostavno v dušo sovražim tak šoping fizično po trgovinah! :D

Povezava do prispevka

Glede vračil na Amazon :D Sem preklical vračilo in sedaj označil, da zadeva ne dela. Ne dela z mojo napravo. Potem pa mi je dalo brezplačno poštnino in je veliko lažje, saj je samo en obrazec bil za sprintat za DHL in za DHL lahko fuknem tudi na našo Pošto, ki so partnerji. Sem zaprl v kuverto in zalimal gor to nalepko, zdaj pa grem fuknit na pošto. Potem pa na kavo za razliko, ki sem jo prišparal.

Povezava do prispevka

Evo oddano. Kein problem. Embalažo pač sam kupiš, če nimaš doma kaj takega. Jaz sem to lahko vrnil v večji kuverti in nisem dal v veliko škatlo v kateri sem dobil več zadev. Na naši seljacki pošti zgleda niso glih vajeni tega, ker je prvo rekla "bom pogledala" in je nekaj vnesla v računalnik, skenirala kodo z nalepke in rekla "ja, ok". Še ona mi je izpolnila in dala listek kot potrdilo in fertik :D Fino, da vem za vse bodoče nakupe in mogoče bo še komu prav prišlo. 

 

Hvala za sodelovanje in lp 

 

P.S.: Zdaj pa sem že na težko prisluzeni kavici, ki sem jo prišparal. Na @Slinchračun 

 

20230929_162645.thumb.jpg.85760948ead83d47afdebcdc60150b92.jpg

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Meni je dobra, sem pa slaba referenca, ker pijem vsako kavo. Še največje sranje spijem, če ni drugega na voljo, samo da dobim kofeinsko dozo (zjutraj). Popoldan pa največkrat pijem brekofeinsko, ker me drugače zna zjebat...

 

Zdaj glih sem si naredil brezkofeinsko doma... pa grem malo brat knjigo :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem svojčas pil edino Barcaffe. Doma, ker v lokalu si nikoli v življenju nisem naročil kave. 

Btw, @tomazekkaj ti bo potem brezkofeinska kava? To je isto, kot če bi rekel: "jaz jem samo vegetarijanski zrezek, ker me meso zjebe." Hočem reči: tu pač ni tistega efekta. Zaradi nekega placebo učinka pa jaz ne vidim potrebe da bi posegal po nadomestkih. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ne iščem popoldan efekta, ker mi kofein zjebe pritisk. Paše pa mi okus kave pač full. Ni to nadomestek za pravo kavo, ampak pač topel napitek z okusom kave. Pozimi bo to čaj, čez leto pa mi ne paše piti čaja sploh.

 

Mi včasih zapaše okus kave tudi ob 19h zvečer... in če bom spil pravo, potem ziher ne bom mogel zaspati. Zakaj ne bi potem nekega nadomestka, ki mi ne bo otežil spanja?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 29. 9. 2023 at 16:27:

Evo oddano. Kein problem. Embalažo pač sam kupiš, če nimaš doma kaj takega. Jaz sem to lahko vrnil v večji kuverti in nisem dal v veliko škatlo v kateri sem dobil več zadev. Na naši seljacki pošti zgleda niso glih vajeni tega, ker je prvo rekla "bom pogledala" in je nekaj vnesla v računalnik, skenirala kodo z nalepke in rekla "ja, ok". Še ona mi je izpolnila in dala listek kot potrdilo in fertik :D Fino, da vem za vse bodoče nakupe in mogoče bo še komu prav prišlo. 

 

Hvala za sodelovanje in lp

 

Keš sem dobil nakazan par ur po tem, ko sem oddal pošiljko na pošto. Pisalo je kao, da so že prejeli pošiljko in mi vračajo denar :D

 

Sem že zapravil in še 10x zraven toliko za novo naročilo haha...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...