Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

Jaz sicer že kar nekaj let ne pijem kave, ampak ta Illy mi je pa kar fascinanten zaradi pogostosti pojavljanja.  Je to res dobra kava ali gre zgolj za marketing? 

Vsi ful hvalijo, predvsem poznavalci. Meni ni pretirano všeč, ker ima malo priokusa po suhem sadju.

Povezava do prispevka

jaz ne pijem kave, niti caja 

drugace tu pa tam ko grem na kavo vzamem dvojni espresso

vcasih sem vzel belo kavo, samo da je pac

pol sem prebral nekje, da je to lame in da pravi poznavalci pijejo espresso

in valda jaz vzamem dvojnega ker en ni noben

in morem rect, da so imeli prav in se ful bolj s cuti okus kave oz razliko dobre kave al neke brezvezne. mogoce lahko cel orecem, da je dobro, ce je lih prav cukra.

ampak se vedno mi kava ni nek vrhunec v lajfu

ko sem kadil je recimo bila ql kot kombinacija s cikom, sam zdaj je pac brezveze, lih da neki je pac

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 50 minutami:

Kvalitetna kava je bog i batina. Nic boljsega kot nalit ogromno šalco kave in 30-45min uzivat. Nikoli ne bom razumel tistih, ki kavo spijejo v treh pozirkih in grejo naprej z lajfom.

 

Tako je :D Zjutraj sta mi obvezni dve dozi turške v veliki šalci za čaj in vsaka traja kot praviš cca. 45 minut. Čist sem zjeban in nervozen, ko se par krat na leto zgodi, da zjutraj ne morem spiti kave (kak laboratorij ipd.).

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 47 minutami:

Kvalitetna kava je bog i batina. Nic boljsega kot nalit ogromno šalco kave in 30-45min uzivat. Nikoli ne bom razumel tistih, ki kavo spijejo v treh pozirkih in grejo naprej z lajfom.

Mah, pač pomoje to dosti služba pogojuje. V času študija, ko ni bilo faksa (recimo se je pisala magistrska al neki), pa lepo velika šalca pa najmanj 45 minut uživanja. Zdaj v službi pa pač rabim ruker, da se gre delat 

 

Drugače pa za kavo iz avtomata je meni pač najjači zeleni barcaffe. Vem, na polno normie, ampak si naredim zeleni barcaffe in z mandljevim no sugar mlekom (imam malo netolerance na laktozo, tako da ne morem običajnega mlake, espresso z avtomata pa mi je prehud)

 

Za turško pa ali klasični barcaffe, za posladkat pa se občasno Coronini Caffe, ki jo pražijo v Tolminu. Meni brutalno dobra, priporočam nakup vrečke 

 

Obožujem kavo, žal pa sem dosti pussy, ko pride do kofeina. Eno na dan dobro prenesem, drugo še kar, pri tretji se mi tresejo roke, četrte raje ne

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 minutami:

 

 

Obožujem kavo, žal pa sem dosti pussy, ko pride do kofeina. Eno na dan dobro prenesem, drugo še kar, pri tretji se mi tresejo roke, četrte raje ne

jaz sem zadnjic slucajno spil 2 dvojna espressa in dva redbula in kasneje v fitnessu podiral rekorde

sicer nebi tega pocel vsak dan ker bi se tudi jaz kamlu zacel trest 

 

 

Povezava do prispevka

Jaz žlampam kavo ko krava. Sem IMO razvil že orenk toleranco do kofeina. Če sem res u pizdi, recimo po kakem Baldurs all nighterju, zategnem najprej proper Galko kavo doma (5-6 zvrhanih žličk barcaffejev v džezvo, s cukrom in mlekom), potem ko pridem v pisarno še dvojni espresso, vmes pade še kak redbull... pa smo še v času pred kosilom. Pol pa še kak espresso po kosilu. Kadar pa nisem v pizdi, pa samo eno domačo Galko kavo in en espresso na jobu.

 

Naredim pa najbolšo turško kavo v džezvi, ni vprašanja sploh, ostali mi lahko samo popušijo kurac. Sem pripravljen stavit keš in čast, pa nima veze al si barman, kuhar turškega sultana al pa amaterski kavofil. Jezus Kristus ne naredi boljše turške kave od mene.

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

Naredim pa najbolšo turško kavo v džezvi, ni vprašanja sploh, ostali mi lahko samo popušijo kurac. Sem pripravljen stavit keš in čast, pa nima veze al si barman, kuhar turškega sultana al pa amaterski kavofil. Jezus Kristus ne naredi boljše turške kave od mene.

Vidiš, če bi prodajal take oglase bi bil član. Ne pa ta pussy ass clean psycho shit.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 16 minutami:

Naredim pa najbolšo turško kavo v džezvi, ni vprašanja sploh, ostali mi lahko samo popušijo kurac. Sem pripravljen stavit keš in čast, pa nima veze al si barman, kuhar turškega sultana al pa amaterski kavofil. Jezus Kristus ne naredi boljše turške kave od mene.

 

Vidiš, tega pa jaz ne znam :( Ogormno ljudi mi skuha fantastične kave, jaz pa nikoli nisem uspel in sem se praktično odpovedal kuhanju kave. Zdaj sem si za takrat, ko bi moral sam kuha, nabavil Barcaffe Black'n'Easy, ki mi je najboljši približek pravi turški kavi in pijem to kavo.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 urami:

Jaz sicer že kar nekaj let ne pijem kave, ampak ta Illy mi je pa kar fascinanten zaradi pogostosti pojavljanja.  Je to res dobra kava ali gre zgolj za marketing? 

Illy je izjemno preceniena kava, sam ni pa zanic. Dobis pa boljse za ta kes.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

 mene 1 redbull ubije. dobesedno pritisk taki, da ne morem niti vstat. svojčas pa sem ji na dan komot spil tudi do šest. 

 

men se po peti ali šesti orenk kavi začnejo malo tresti roke pa začenjam čutit, da sem bolj "navit", ampak na malo nezdrav način, tko kot neko napetost v telesu čutim. Do štirih kofetov sem čist kul, uno vsak me 4-5% bolj zbudi, čez to mejo se pa pol začnejo kazat negativni efekti :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

 

men se po peti ali šesti orenk kavi začnejo malo tresti roke pa začenjam čutit, da sem bolj "navit", ampak na malo nezdrav način, tko kot neko napetost v telesu čutim. Do štirih kofetov sem čist kul, uno vsak me 4-5% bolj zbudi, čez to mejo se pa pol začnejo kazat negativni efekti :D 


Jaz sicer nisem nikoli imel omenjene tresavosti, ampak mi pa dobesedno nabije pritisk preko vseh mej. Prav vrtet se mi začne, srce pa razbija kot da bi maraton prekolesaril. Zato zdaj kave sploh ne upam več pit (čeprav včasih dobim skomine), redbulla pa še manj. 

Povezava do prispevka

Jaz zjutraj spijem en tist Dolce Gusto bullshit  ob zajtrku. Na šihtu microdosam uber premočno turško kavo tam do 13:00, če spijem več kot par požirkov čutim srce nabijat. Doma spijem mogoče še kako Dolce Gusto kapsulo, to je to. 


Je pa samo navada, če skipam vse, sploh ne opazim.

Povezava do prispevka

Čista horror katastrofa al kaj vem kaj. S kolegom sva bila včeraj na pijači, zgolj par minut peš hoje od moje bajte. Pa spijeva vsak 2 pivi in 2 jegra, res na easy in kar dolgo sva se zasedela. Je bilo potem že pozno, mislim da okoli polnoči, ko sva se poslovila in šla vsak na svoj konec. Jaz sem se spotaknil v temnem drevoredu, padel v nek trnov grm in dobesedno obležal. Ker me noge mučijo že kar nekaj časa se nisem mogel pobrat. Ležal sem v tistem trnju, se poskušal nekak obrnit, pa sem se samo še bolj opraskal. Eno uro (!!!) sem ležal tam, po telefonu nisem uspel poklicat nobenega znanca, noben pa tudi ni šel ob tej uri mimo, da bi mi pomagal. Razmišljal sem ali naj malo zaspim ali kaj vem kaj.. Nato sem se vseeno nekako spravil na vse štiri in zlezel do prvega drevesa, kjer sem se uspel dvignit. Potem sem milimeter po milimeter lezel proti domu kot neki zombi. Za pot, ki jo drugače prehodim v šestih minutah sem potreboval še dodatno celo uro!  Ko sem končno prišel do zadnjih vrat na vrtu naše bajte so bila le ta zaklenjena, zato sem z zadnjimi močmi splezal preko ograje, itak padel na glavo in se potem nekako spravil v hišo, ker vrata na terasi imamo vedno odklenjena. Padel v posteljo in zaspal. Ko sem se danes zbudil sem videl, da imam obe koleni totalno razbiti (otečeni kot glava dojenčka in vroči kot da bi hotel skuhat džezvo kave). Po rokah imam toliko prask, da kaj takega vidiš samo v kakšnem horror filmu. Niti fotke ne bom dal, ker bi marsikdo kar padel v komo ali pa rekel, da je fotošop. Danes ne morem hodit, zaradi omenjenih kolen, sedim pač pri PC-ju in se dolgočasim in čakam da bo boljše. Hvala bogu, da zaenkrat še nisem rabil na WC.

uredilo bitje DaCapo
  • Solzice 4
  • Ne me jebat 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Stari nimam pojma zakaj se ti igraš in vedno čakaš, da se bo vse samo razrešilo... človek božji daj se že spravi k zdravniku na komplet pregled. Ti, ki imaš s.p., nimaš niti "rednih" službenih pregledov.

 

Nismo več mladi, bemo mast. Jaz sem se jih tudi leta izogibal, zdaj pa sem non stop okrog njih. Redko kaka stvar se dobro sama razreši!

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 9 minutami:

js pa prav nimam unga filinga, da bi me res zbudilo

jo mam pa ful rad

 

also, moja daleč najbolj negativna izkušnja z neposrednim vplivom psihoaktivnih substanc je bil kofeinski OD

Kako zgleda kofeinski OD? Jaz sem enkrat spil dve turški eno za drugo, ogromni šalci. Mal me je treslo, srce razbijalo, cel vibriral kake pol ure. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 minuto:

Kako zgleda kofeinski OD? Jaz sem enkrat spil dve turški eno za drugo, ogromni šalci. Mal me je treslo, srce razbijalo, cel vibriral kake pol ure. 


Jaz sem imel enkrat nekaj podobnega v vojski. Ko smo bili na straži v Grosuplju smo si skuhali ogromen lonec turške kave. Itak smo pretiravali s kavo, ker je bilo na koncu dobesedno skoraj tako gosto, da si lahko jedel z žlico. 
Spijem (pojem) jaz dve veliki plehnati šalci in grem na stražo. Tam me je pa zadelo! Srce, tresenje, tudi neka mrzlica. Samo sedel sem in eno uro čakal, da bo boljše. Potem me je pa naenkrat spustilo in sem dobil nek naval energije (adrenalina?). Kar skakal sem in celo tekal od enega stražarskega mesta do drugega in strašil ostale sovojake. Zanimiva izkušnja v glavnem.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 55 minutami:

Čista horror katastrofa al kaj vem kaj. S kolegom sva bila na pijači, zgolj par minut peš hoje od moje bajte. Pa spijeva vsak 2 pivi in 2 jegra, res na easy in kar dolgo sva se zasedela. Je bilo potem že pozno, mislim da okoli polnoči, ko sva se poslovila in šla vsak na svoj konec. Jaz sem se spotaknil v temnem drevoredu, padel v nek trnov grm in dobesedno obležal. Ker me noge mučijo že kar nekaj časa se nisem mogel pobrat. Ležal sem v tistem trnju, se poskušal nekak obrnit, pa sem se samo še bolj opraskal. Eno uro (!!!) sem ležal tam, po telefonu nisem uspel poklicat nobenega znanca, noben pa tudi ni šel ob tej uri mimo, da bi mi pomagal. Razmišljal sem ali naj malo zaspim ali kaj vem kaj.. Nato sem se vseeno nekako spravil na vse štiri in zlezel do prvega drevesa, kjer sem se uspel dvignit. Potem sem milimeter po milimeter lezel proti domu kot neki zombi. Za pot, ki jo drugače prehodim v šestih minutah sem potreboval še dodatno celo uro!  Ko sem končno prišel do zadnjih vrat na vrtu naše bajte so bila le ta zaklenjena, zato sem z zadnjimi močmi splezal preko ograje, itak padel na glavo in se potem nekako spravil v hišo, ker vrata na terasi imamo vedno odklenjena. Padel v posteljo in zaspal. Ko sem se danes zbudil sem videl, da imam obe koleni totalno razbiti (otečeni kot glava dojenčka in vroči kot da bi hotel skuhat džezvo kave). Po rokah imam toliko prask, da kaj takega vidiš samo v kakšnem horror filmu. Niti fotke ne bom dal, ker bi marsikdo kar padel v komo ali pa rekel, da je fotošop. Danes ne morem hodit, zaradi omenjenih kolen, sedim pač pri PC-ju in se dolgočasim in čakam da bo boljše. Hvala bogu, da zaenkrat še nisem rabil na WC.

Haha fak, holy shit. :avadodo:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...