Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

Čista horror katastrofa al kaj vem kaj. S kolegom sva bila na pijači, zgolj par minut peš hoje od moje bajte. Pa spijeva vsak 2 pivi in 2 jegra, res na easy in kar dolgo sva se zasedela. Je bilo potem že pozno, mislim da okoli polnoči, ko sva se poslovila in šla vsak na svoj konec. Jaz sem se spotaknil v temnem drevoredu, padel v nek trnov grm in dobesedno obležal. Ker me noge mučijo že kar nekaj časa se nisem mogel pobrat. Ležal sem v tistem trnju, se poskušal nekak obrnit, pa sem se samo še bolj opraskal. Eno uro (!!!) sem ležal tam, po telefonu nisem uspel poklicat nobenega znanca, noben pa tudi ni šel ob tej uri mimo, da bi mi pomagal. Razmišljal sem ali naj malo zaspim ali kaj vem kaj.. Nato sem se vseeno nekako spravil na vse štiri in zlezel do prvega drevesa, kjer sem se uspel dvignit. Potem sem milimeter po milimeter lezel proti domu kot neki zombi. Za pot, ki jo drugače prehodim v šestih minutah sem potreboval še dodatno celo uro!  Ko sem končno prišel do zadnjih vrat na vrtu naše bajte so bila le ta zaklenjena, zato sem z zadnjimi močmi splezal preko ograje, itak padel na glavo in se potem nekako spravil v hišo, ker vrata na terasi imamo vedno odklenjena. Padel v posteljo in zaspal. Ko sem se danes zbudil sem videl, da imam obe koleni totalno razbiti (otečeni kot glava dojenčka in vroči kot da bi hotel skuhat džezvo kave). Po rokah imam toliko prask, da kaj takega vidiš samo v kakšnem horror filmu. Niti fotke ne bom dal, ker bi marsikdo kar padel v komo ali pa rekel, da je fotošop. Danes ne morem hodit, zaradi omenjenih kolen, sedim pač pri PC-ju in se dolgočasim in čakam da bo boljše. Hvala bogu, da zaenkrat še nisem rabil na WC.

dej slike pa da vidimo

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Fotk mojih svežih poškodb ne morem objavit ker je fotkano v nekem .heic (?) prvič slišim formatu in zahteva kodek, ki ga nimam inštaliranega. Če bi ga želel namestit pa je plačljiv, za kar niti slučajno ne dam centa.
Dam rajši eno halloween iz arhiva:
storm_master.thumb.jpg.5fc4d72b828fec80ba2b9f229ea0d2ef.jpg

Btw:  Zgodba včerajšnje prigode je do pike resnična! In tega res nobenemu ne privoščim da doživi. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@kemik: Imam težave z nogami, da. Ampak po ravnem lahko hodim čisto ok. Pijan nisem bil, ker 2 pivi in 2 jegra me niti slučajno ne spravijo na tla. Padel sploh nisem močno, spotaknil sem se pač ob nek kamen ali vejo ali kaj vem kaj in me je vrglo direkt v trnovo grmovje ob poti. Pobrat se potem enostavno nisem mogel, to je bila težava. Težko opišem. Pozabimo rajši, ker to je bila zame res nočna mora. 
Dejansko imaš mogoče celo prav glede kakšne podtaknjene droge. Ker take situacije v celem življenju še nisem imel.  Ampak kdo bi mi to podtaknil in zakaj? Mlada natakarica ziher ni bila, ker sem ji pustil dokaj obilno napitnino in niti še ni dolgo tam zaposlena. Za kolega s katerim sva bila na pijači tudi ni variante, ker sva res dobra prijatelja in se poznava že 30 let. Sicer je k mizi prisedel še en starejši gospod s kužkom (sladki stari bokser), ampak tudi njega dobro poznam. Tako da... res ne vem no. :)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hja, zadnji dve leti pojem več sveže zelenjave, kot je sploh zraste na domačem vrtu. Solata, paradižnik, paprika, melancani, bučke, kumare, ... Več zelenjave pojem, kot pa mesa. Mogoče je problem ravno v tem.
Plus vsak dan jem neke vitaminske tablete, kao dopolnila k prehrani (C, D, magnezij, kalcij..)
Komplet sem se pa odrekel pohani hrani (ocvrtim jedem z drobtinami), jajcam in kruhu iz bele moke. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 20 minutami:

Hja, zadnji dve leti pojem več sveže zelenjave, kot je sploh zraste na domačem vrtu. Solata, paradižnik, paprika, melancani, bučke, kumare, ... Več zelenjave pojem, kot pa mesa. Mogoče je problem ravno v tem.
Plus vsak dan jem neke vitaminske tablete, kao dopolnila k prehrani (C, D, magnezij, kalcij..)
Komplet sem se pa odrekel pohani hrani (ocvrtim jedem z drobtinami), jajcam in kruhu iz bele moke. 

 

Iz ene skrajnosti v drugo :D

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Al pa pisat na mestno občino ali imajo kake posnetke uličnih kamer od tam... To bi blo škoda, da zatone v pozabo.

 

Če se je že zgodilo, je prav tudi, da ostane med nami!


Alo @tomazek. V tem našem drevoredu ni ene kamere. Na začetku je vojašnica, na koncu pa parkirišče in potem ta t.i. Tenis plac. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 urami:

Drgac ima piksna redbulla cca dvojni espresso kofeina. Torej priblizno 18g kave.


Glede na internet ima expresso cca 70mg kofeina, redbull pa ima 32mg/100ml. Piksne imajo 250ml, torej 80mg kofeina oz tm tm z expressom

 

DaCapo reče pred 3 urami:

 mene 1 redbull ubije. dobesedno pritisk taki, da ne morem niti vstat. svojčas pa sem ji na dan komot spil tudi do šest. 


 

Nja ok, to je kr OK doza, ni pa wau ful ogromn. 480mg, oz tm bliz kar naj bi clovek max dnevno vnasal vase. Ni se take sile, je pa kr solidna doza

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 32 minutami:


Glede na internet ima expresso cca 70mg kofeina, redbull pa ima 32mg/100ml. Piksne imajo 250ml, torej 80mg kofeina oz tm tm z expressom

Nja ok, to je kr OK doza, ni pa wau ful ogromn. 480mg, oz tm bliz kar naj bi clovek max dnevno vnasal vase. Ni se take sile, je pa kr solidna doza

Mja, v resnici lahko namesto shady internet virov verjames samooklicanemu strokovnjaku Areyu, ce pa res ne pa vsaj Bogu kave, Jamesu:

Dvojni espresso ima torej cca 110mg kofeina. Je pa res, in to je treba vedet, da ima robusta bistveno vec kofeina, kar pomeni da bos dobil vec kofeina ce spijes Barcaffe kavo kot ce spijes recimo Illy kavo, ki je 100% (sicer povprecna) arabica.

Also nice try z expresotom, sam nosim komolcnike in kolencnike od zadnjega padca.

uredilo bitje Arey
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 31 minutami:

Kafetjera mi ne gre skozi, ker zjutraj požlokam dve šalci 3dcl pune turške kave :D z 0,3 mleka. Vsako po 1 urco lepo počasi srebam. Potem pa je čas za malco. 

 

pač ponavadi je tko v kafietjeri močnejša od turške in kamot dodaš še malo vode :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

pač ponavadi je tko v kafietjeri močnejša od turške in kamot dodaš še malo vode :D

 

Saj vem, da je močnejša v manjši dozi. Če bi to želel, bi lahko spil tudi obično kratko kavo v šluku (ki mi je odlična po okusu, ne pa po trajanju užitka) :D Ampak ne izgubi potem arome, če gor v kavo iz kafetjere dolijem 2 dcl vode?

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

 

Saj vem, da je močnejša v manjši dozi. Če bi to želel, bi lahko spil tudi obično kratko kavo v šluku (ki mi je odlična po okusu, ne pa po trajanju užitka) :D Ampak ne izgubi potem arome, če gor v kavo iz kafetjere dolijem 2 dcl vode?

 

jah neki že, sej si razredčil kavo

ista količina turške bo tud drgačna z 1dcl al pa 3dcl vode :D

 

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 22 urami:

Jaz žlampam kavo ko krava. Sem IMO razvil že orenk toleranco do kofeina. Če sem res u pizdi, recimo po kakem Baldurs all nighterju, zategnem najprej proper Galko kavo doma (5-6 zvrhanih žličk barcaffejev v džezvo, s cukrom in mlekom), potem ko pridem v pisarno še dvojni espresso, vmes pade še kak redbull... pa smo še v času pred kosilom. Pol pa še kak espresso po kosilu. Kadar pa nisem v pizdi, pa samo eno domačo Galko kavo in en espresso na jobu.

 

Naredim pa najbolšo turško kavo v džezvi, ni vprašanja sploh, ostali mi lahko samo popušijo kurac. Sem pripravljen stavit keš in čast, pa nima veze al si barman, kuhar turškega sultana al pa amaterski kavofil. Jezus Kristus ne naredi boljše turške kave od mene.

realno če izbiram po čem bi se me folk spominjal sta to bočno parkiranje pa turška kava

sicer ne bom trdila da je najboljša na svetu, je pa najbolj po mojem okusu

Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...