Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 6 minutami:

To je bil najvecji fail socializma, gradile se trokatnice, zdej pa gromozanske samujejo z enim penzičem v tisti eni ogrevani sobici, 300 kvadratov pa nabija nepremicninski davek in triggera mlade k placujejo premijo za smrdljive garsonjere. 

No ja, to je preveč pavšalno. Če imaš ogromno hišo blizu mesta, je to cool. Recimo v Kranju nafukaš Albance not = profit.

 

Če si pa kje v vukojebini pa lahko tudi staro hišo oblečeš v izolacijo, okna, toplotna, solarni paneli itd... skratka opcij je ogromno. Nepremičninski davek v SLO je pa itak a joke.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

Recimo v Kranju nafukaš Albance not = profit.

 

Če si pa kje v vukojebini pa lahko tudi staro hišo oblečeš v izolacijo, okna, toplotna, solarni paneli itd... skratka opcij je ogromno.

 

Ruralna Slovenija ima bistveno večji problem s praznimi bajturinami, v Spodnje Pizdovje pa ne moreš - niti nočeš - nafukat Albancev. 

To drugo je seveda vedno opcija, ampak spet... penziči v praznih bajtah imajo še en čist cel layer problemov... ampak to ni moj point, seveda se da optimizirat bivalni prostor, ampak stane, še posebej danes.

Mi imamo veliko preveč velikih bajt, ki so bile grajene za tri generacije, v katerih sedaj živi ena, dve max. In ta problem izvira povečini iz Juge, kjer recimo (vsaj pri nas) nisi niti mogel dobiti gradbenega dovoljenja za bajto, ki ni tako huge. Sedaj se pa bajte nižajo, delajo ločeni vhodi, izdajajo AirBnBji... skratka scramblamo za rešitev ker smo se 40 let nazaj šutnili v koleno. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

No ja, to je preveč pavšalno. Če imaš ogromno hišo blizu mesta, je to cool. Recimo v Kranju nafukaš Albance not = profit.

 

Če si pa kje v vukojebini pa lahko tudi staro hišo oblečeš v izolacijo, okna, toplotna, solarni paneli itd... skratka opcij je ogromno. Nepremičninski davek v SLO je pa itak a joke.

Pač bile so narejene za sobivanje dveh ali treh generacij. V hiši od mojih starih staršev živi samo babica, v hiši od mojih staršev zdaj starša. Dve bajti, ki sta recimo 80 % prazni

 

Recimo bajta od babice, ko bo umrla, bo DAY 1 porušena od novega lastnika pomoje

 

Mislim da se ne zavedaš čisto, kako vserazsežen je ta problem na Štajerskem in v Prekmurju, ker živiš na območju, za katerega je značilno priseljevanje - tudi na podeželje. Tam iz vasi, kjer jaz živim, ti lahko na hitro recapam sosednje hiše. V naši hiši moja starša, v sosednji hiši samo en gospod (žena umrla), v še eni sosednji hiši samo en gospod, čez cesto pa polna hiša, ker je ena hčerka delala prizidek, pol naslednja hiša spet starejši par sam, pol ena hiša zapuščena, pol pa ene tri v vrsti od mladih družin, novogradnje, lude kuče, pol pa je že pokopališče :D . In to je sam ena vas, popolnoma razštelana od tričetrtinsko praznih bajtur. Tako da nauk, ki sem ga potegnil iz tega, je, da bodo otroci načeloma hotli it na svoje. Zdaj če si imel bajto v Ljubljani, si jo itak sezidal v osemdesetih za max 100.000 €, danes je pa vredna vsaj eno nulo več, tako da si zmagal v življenju, nekje globoko v podeželju, kjer ni al nekih res epskih naravnih "znamenitosti" ali pa avtoceste v bližini, pa je ali vredna enako, ali pa je vrednost padla (narastla je edino vrednost zemlje)

 

Jaz imam pomoje tako afiniteto do majhnih stanovanj/hišk, ker sem odraščal v res oversized bajti in zraven še kmetijsko poslopje. Bajta je imela polklet (torej z okni), pritličje in prvo nadstropje, zraven tega pa smo imeli še kmetijsko poslopje za delo, pol štalinke za mislim da 8 prašičev, pol pa še res eno huge poslopje (ene 60m2x2), ki je bilo namenjeno shranjevanju kmetijski reči. Ko sta starša nehala s kmetijstvom, se je to vse preuredilo, štalinke za prašiče so postale garaža za moj avto, dokler sem tam živel, uno huge poslopje pa za fotra, ki je potem postal prevoznik in je naredil garažo za tovornjaka tam. Pol pa smo itak imeli še sadovnjak, huge vrt, njivo in gozd. Sam tekom mojega odraščanja se je vso kmetijstvo (razen sadovnjaka in vrta) dropalo. Zdaj jaz po osebnosti pač nisem bil ful balanced za odraščanjem na tako prostranem, jebiga, pač pride froc, ki raje bere knjige in se zadržuje v svoji glavi, nimaš kaj :D. Tako da sem postal res fan zelo dobro porabljenih površin, kjer pač ni odvečnega prostora, hkrati pa minimalizma, da imaš res čimmanj sranja doma

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 35 minutami:

 

Ruralna Slovenija ima bistveno večji problem s praznimi bajturinami, v Spodnje Pizdovje pa ne moreš - niti nočeš - nafukat Albancev. 

To drugo je seveda vedno opcija, ampak spet... penziči v praznih bajtah imajo še en čist cel layer problemov... ampak to ni moj point, seveda se da optimizirat bivalni prostor, ampak stane, še posebej danes.

Mi imamo veliko preveč velikih bajt, ki so bile grajene za tri generacije, v katerih sedaj živi ena, dve max. In ta problem izvira povečini iz Juge, kjer recimo (vsaj pri nas) nisi niti mogel dobiti gradbenega dovoljenja za bajto, ki ni tako huge. Sedaj se pa bajte nižajo, delajo ločeni vhodi, izdajajo AirBnBji... skratka scramblamo za rešitev ker smo se 40 let nazaj šutnili v koleno. 

Ne da se ne strinjam, ampak mislim, da preveliko pozornost daješ temu.

 

Danes če greš gradit hišo 150m2 na gorenjskem rabiš 400k€, za 250€ pa 500k€, ni zdej to nek ultra strel v koleno al neki... A misliš, da je 300€ na mesec več stroška s staro veliko bajto, kot pa s staro majhno bajto.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 47 minutami:

Ruralna Slovenija ima bistveno večji problem s praznimi bajturinami, v Spodnje Pizdovje pa ne moreš - niti nočeš - nafukat Albancev. 

Albanci Spodnjega Pizdovja še niso odkrili, sam prebivalci imajo dejansko travme zarad tega — dobesedno da se ponekod soseščine dogovarjajo med sabo, da bi odkupili kakšne prazne hiše in jih pustili propadat, sam da se ne bi slučajno začeli Albanci naseljevat tja

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

Pač bile so narejene za sobivanje dveh ali treh generacij. V hiši od mojih starih staršev živi samo babica, v hiši od mojih staršev zdaj starša. Dve bajti, ki sta recimo 80 % prazni

 

Recimo bajta od babice, ko bo umrla, bo DAY 1 porušena od novega lastnika pomoje

 

Mislim da se ne zavedaš čisto, kako vserazsežen je ta problem na Štajerskem in v Prekmurju, ker živiš na območju, za katerega je značilno priseljevanje - tudi na podeželje. Tam iz vasi, kjer jaz živim, ti lahko na hitro recapam sosednje hiše. V naši hiši moja starša, v sosednji hiši samo en gospod (žena umrla), v še eni sosednji hiši samo en gospod, čez cesto pa polna hiša, ker je ena hčerka delala prizidek, pol naslednja hiša spet starejši par sam, pol ena hiša zapuščena, pol pa ene tri v vrsti od mladih družin, novogradnje, lude kuče, pol pa je že pokopališče :D . In to je sam ena vas, popolnoma razštelana od tričetrtinsko praznih bajtur. Tako da nauk, ki sem ga potegnil iz tega, je, da bodo otroci načeloma hotli it na svoje. Zdaj če si imel bajto v Ljubljani, si jo itak sezidal v osemdesetih za max 100.000 €, danes je pa vredna vsaj eno nulo več, tako da si zmagal v življenju, nekje globoko v podeželju, kjer ni al nekih res epskih naravnih "znamenitosti" ali pa avtoceste v bližini, pa je ali vredna enako, ali pa je vrednost padla (narastla je edino vrednost zemlje)

 

Jaz imam pomoje tako afiniteto do majhnih stanovanj/hišk, ker sem odraščal v res oversized bajti in zraven še kmetijsko poslopje. Bajta je imela polklet (torej z okni), pritličje in prvo nadstropje, zraven tega pa smo imeli še kmetijsko poslopje za delo, pol štalinke za mislim da 8 prašičev, pol pa še res eno huge poslopje (ene 60m2x2), ki je bilo namenjeno shranjevanju kmetijski reči. Ko sta starša nehala s kmetijstvom, se je to vse preuredilo, štalinke za prašiče so postale garaža za moj avto, dokler sem tam živel, uno huge poslopje pa za fotra, ki je potem postal prevoznik in je naredil garažo za tovornjaka tam. Pol pa smo itak imeli še sadovnjak, huge vrt, njivo in gozd. Sam tekom mojega odraščanja se je vso kmetijstvo (razen sadovnjaka in vrta) dropalo. Zdaj jaz po osebnosti pač nisem bil ful balanced za odraščanjem na tako prostranem, jebiga, pač pride froc, ki raje bere knjige in se zadržuje v svoji glavi, nimaš kaj :D. Tako da sem postal res fan zelo dobro porabljenih površin, kjer pač ni odvečnega prostora, hkrati pa minimalizma, da imaš res čimmanj sranja doma

 

Sj ne da se ne strinjam, ampak hočem povedat, da to ni tak problem, a imajo starši zdej 150m2 hišo ali 250m2 ni zdej, da jim slednje predstavlja 300€ na mesec več stroška. Največji problem nekoga v penziji je, da nima svoje nepremičnine.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 19 minutami:

Ne da se ne strinjam, ampak mislim, da preveliko pozornost daješ temu.

 

Danes če greš gradit hišo 150m2 na gorenjskem rabiš 400k€, za 250€ pa 500k€, ni zdej to nek ultra strel v koleno al neki... A misliš, da je 300€ na mesec več stroška s staro veliko bajto, kot pa s staro majhno bajto.

 

To je fundamentalna težava v razmišljanju, ki prihaja iz prav te Juga mentalitete imo. Ker se zdi kot "best buy" gre folk delat večje bajte kot jih rabi, ker ni "take velike razlike v dnarju, itak je pa kredit olol", pol pa mamo spet penziča v 250m2 bajti. 
Fora je, da jim zdej ta razlika v ceni ni nekaj, ampak po 30tih letih, ko bo nekdo moral novo fasado in novo streho dajat gor, bo spet problem. 
 

Hernire reče pred 18 minutami:

Albanci Spodnjega Pizdovja še niso odkrili, sam prebivalci imajo dejansko travme zarad tega — dobesedno da se ponekod soseščine dogovarjajo med sabo, da bi odkupili kakšne prazne hiše in jih pustili propadat, sam da se ne bi slučajno začeli Albanci naseljevat tja

 

Pri nas to delajo zaradi ciganov, ki sred vasi kupijo bajto, čez pol leta je rompompom še ne gremo domov do 3am, vrt se promptno spremeni v gym/avtomobilsko delavnico/vrtec/odpad. Za novo leto imaš larpanje afganistanskih insurgentov ki streljajo v zrak ker zakaj ne bi, če ni vsak dan policija pri njih je črn BMW s shady albanjerosi/italijani/romado itd. Sem živel lučaj od podobnih, kere so fuknli ven ker so eventualno štartali požar v  stavbi v keri so živeli. Tko da, se sploh ne čudim, ko vaščani nardijo hard ban. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 26 minutami:

Albanci Spodnjega Pizdovja še niso odkrili, sam prebivalci imajo dejansko travme zarad tega — dobesedno da se ponekod soseščine dogovarjajo med sabo, da bi odkupili kakšne prazne hiše in jih pustili propadat, sam da se ne bi slučajno začeli Albanci naseljevat tja

 

Kolega dela na UE in mamo baje zadnjih par let ogromno več prebivalcev občine. On dela na tujcih in pravi, da se mu prvič v življenju meša od dela. Prijav raznih Albancev in pa tudi iz držav tretjega sveta abnormalno. Dejansko pa sploh ne živijo tu. Kupijo se kaki vikendi in stare hiše, ker so poceni in se potem folk samo prijavlja sem, dejansko pa ne živi tu. Samo, da dobijo papirje v Sloveniji (večinoma) in potem imajo odprto pot v EU in grejo delat drugam ipd.

Povezava do prispevka

@Hernire glih za vikend sem se vozil po relativno vukojebini na Koroškem (so še orenk bolj), opazoval kupe relativno na novo zgrajenih nepremičnin in razmišljal, kako nam v bistvu skupno število prebivalstva ne narašča nekaj ful, število nepremičnin pa. Hkrati pa imamo velike težave s cenami nepremičnin. Se očitno res konkretno pozna povprečno št. živečih v eni nepremičnini.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 minutami:

3 dokumenti na dan, namesto enga? :D

 

Ma ogromno baje. Prvič v lajfu res dela :D Je rekel, da ga je minilo do službe, ki mu je bla večino ok in komaj čaka penzijo. Je pa prestar, da bi šel zdaj menjavat.

 

Zraven tega so ugotovili, da se ne gužvajo več po velikih UE in so prišli urejat zadeve na majhne. Se ljudje vozijo sem z večjih mest, ker ni blo čakanja pri nas, zdaj pa se že tu delajo gužve. Prekleti mestni ljudje!

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 urami:

Saj vem, da je po eni strani hec, ampak po drugi strani pa je to samo ta jebena slovenska zavist. Ko iskreno poveš, da imaš 90 kvadratov zgolj klet. Nisem jaz kriv, da živim v tako veliki bajti. In nisem jaz kriv, da marsikdo živi v nekem malem "flatu". 

the struggle of Slovenc

 

namreč živi v bajti, kjer ima samo klet ene 150 kvadratov (če seštejemo to sobo, kurilnico, pralnico in še ostale prostore z raznoraznimi memorabilijami), a hkrati nima za benz, da se zapelje iz mb do lj (in nazaj)

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

To je bil najvecji fail socializma, gradile se trokatnice, zdej pa gromozanske samujejo z enim penzičem v tisti eni ogrevani sobici, 300 kvadratov pa nabija nepremicninski davek in triggera mlade k placujejo premijo za smrdljive garsonjere. 
 

če bi bil socializem malo manj zloben, bi delavstvu prepovedal graditi bajte in bi mogli živeti v ljubljanskih kletnih "garsonjerah" 10 kvadratov, postelja&wc za 600 evrov na mesec brez stroškov

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 1 minuto:

the struggle of Slovenc

 

namreč živi v bajti, kjer ima samo klet ene 150 kvadratov (če seštejemo to sobo, kurilnico, pralnico in še ostale prostore z raznoraznimi memorabilijami), a hkrati nima za benz, da se zapelje iz mb do lj (in nazaj)

 

Sej pa je ni on gradil...kaj bi te naj po tvoje naredil? Prodal, pa sel zivet v garsonjero?

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 3 minutami:

aja pingpong lahko špilaš samo, če živiš v komično gigantski bajti, kjer živiš celo sam; v neki noramlni bajti 100-120 kvadratov pa ne :D

 

Ja ne, ti si omenjal garsonjero.. kje ti je logika da prodas bajto, pa gres v neko utesnjeno garsonjero, da bos pol se tam brez dnara... pa kaj zaj ce nima za bencin za nek pederski meet v lj, ma pa clovek bajto, lahko bi neke studente not nafukal pa lepo vleko najemnino...

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 2 minutama:

 

Zakaj sma pa pol preskocla na 100-120 kvadratno bajto, ce je bil govor o garsonjeri? :) A sem izvedo enga daCapota mogoce?

 

Kruz reče pred 17 minutami:

the struggle of Slovenc

 

namreč živi v bajti, kjer ima samo klet ene 150 kvadratov (če seštejemo to sobo, kurilnico, pralnico in še ostale prostore z raznoraznimi memorabilijami), a hkrati nima za benz, da se zapelje iz mb do lj (in nazaj)

 

uros678 reče pred 15 minutami:

 

Sej pa je ni on gradil...kaj bi te naj po tvoje naredil? Prodal, pa sel zivet v garsonjero?

 

  

Kruz reče pred 13 minutami:

hm, če nimaš denarja niti za benz; potem jo ja, prodaš, greš pa živet v nekaj manjšega, kar  ni garsonjerja, pač neka normalna bajta ali flet

 

 

a se demenca širi po gostilni

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 2 minutama:

Ja ne, ti si omenjal garsonjero.. kje ti je logika da prodas bajto, pa gres v neko utesnjeno garsonjero, da bos pol se tam brez dnara... pa kaj zaj ce nima za bencin za nek pederski meet v lj, ma pa clovek bajto, lahko bi neke studente not nafukal pa lepo vleko najemnino...

Pač oboje je opcija

 

Dobro, pustimo zdaj DaCapota, ampak recimo da imamo nekega samskega 50+ tipa v 260 kvadratih, ki nima denarja za bencin

 

Ena opcija je nafukat not študente, v MB so sobe nekje 150-200 € na kos, recimo bolj 150, ker je v bajti in ne v bloku. Če recimo računaš davke in stroške, bi moral nakucat not vsaj 4 študente, raje 6, ampak s šestimi bi pomoje po vseh davkih delal ene 500 € profita mesečno

 

Druga opcija pa prodat hišo, recimo da je vredna ene 400.000, če je v centru MB (nimam čisto filinga, koliko so bajte v centru MB), 200.000 daš za manjšo hišo/veliko stanovanje, 200 pa ti ostane v žepu

 

Obe opciji validni, če ti res tako zagusti, da nimaš za bencin (ajde tretja opcija je dobit službo, ampak recimo da ta namišljena oseba ne more it delat). Jaz osebno bi raje prodal in kupil manjše, kot pa imel 6 študentov v bajti :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...