Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 8 minutami:

@Aktivist VančPojma nimam, ker imam vse v angleščini in nisem nikoli niti iskal nastavitev za jezike. Sry.

 

OK, tnx vseeno. Saj niti ni tako pomembno, samo navaditi se moram mogoče, ker mi je novo. In mam zdaj za eno firmo Office, za drugo pa Google Worspace. Bom se malo poigral, če pa bo kaj neznanka pa naredil v Office al pa malo poguglal zadeve, da se naučim :D

 

Sem mislil, da maš italijansko :)

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 5 urami:

So mu zrihtali Severino, ko v Petelinji zajterk


Norček, kakšno naklučje! Ravno par dni nazaj sem ta film naložil na Nas in pubecu razlagal, da je v njem glavno vlogo odigral mlajši bratec mojega sošolca iz OŠ. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 20 urami:

A si mu že naložil Severinin posnetek z ladjice. 


Ajoj kakšen blast from the past.
Ko je ta posnetek leaknil na internete sem bil ravno v službi. Pa lepo sedim v pisarni in se delam da delam, ko pride en sodelavec in reče da je Severinin pohujšljiv posnetek na torrentih in da naj za hec downloadam. (Eden redkih na firmi sem bil, ki sem takrat imel v pisarni internet brez blokiranih portov, vse ostalo je bilo pač na lokalni mreži).  OK, naložim jaz posnetek, potem pa se je začel big bada boom. Ne vem, če sem še kdaj kasneje imel takšen obisk v pisarni! To so se čez ves dan izmenjavali prodajalci, čistilke, blagajničarke, vodje oddelkov, varnostniki,  tudi poslovodkinja in celo taglavni šef, ki sem ga drugače dokaj redko videl. Mislim da so bile takrat tudi res velike vrste na blagajnah (dejansko smo dali napise: "Blagajna zaprta zaradi obveznega izobraževanja, hvala za razumevanje"). Na oddelkih (kjer so stranke že tako ali tako težko našle prodajalca) pa je bilo itak še 2x bolj prazno kot ponavadi. Napis: "Sem na malici" je bil tudi uporabljen največkrat v zgodovini.   Mislim, kaj je takrat naredila ena Severina celodnevnemu prometu dokaj velike trgovine... nouro.  

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 7
Povezava do prispevka

Saj sem pa otroštvo res preživel v Jugi. In to čisto blizu vojašnice. Ko je bila tista nekajdnevna vojna za Slovenijo ni bilo najbolj easy.  Čeprav sem jaz takrat na Amigi vseeno veselo nabijal Falcon F16 simulacijo, medtem ko je bil alarm za zračni napad in se je cela familija skrivala v kleti. 

Ampak mladost je pač norost. Lahko bi se čisto drugače vse skupaj končalo :( . Okno moje sobe je npr. gledalo na drevored tik ob vojašnici in ponoči je res dostikrat bliskalo in pokalo, ko je kakšen JLA obveznik prebegnil preko ograje (stražarji so sicer streljali v zrak,, ampak kaj pa veš...). Danes je o tem itak malce brezveze pametovat. Srečni smo lahko, da se je vse načeloma OK končalo in to je to.
Btw, še pomnite tiste redne oddaje v živo na TV, ko sta Kacin in Janša poročala o trenutnem stanju vojne za Slovenijo? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Imam eno pomebno vprasanje za empiricno raziskavo.

 

Kdo od vas ima to plemenito navado, ki je namenjena samo elitnim ljudem s kurcem in visino nad 180cm in sicer da scije v umivalnik?

 

Sploh ce zenaka zasede wc, ipd

 

Aja sprasujem za kolega.

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 6 urami:

Imam eno pomebno vprasanje za empiricno raziskavo.

 

Kdo od vas ima to plemenito navado, ki je namenjena samo elitnim ljudem s kurcem in visino nad 180cm in sicer da scije v umivalnik?

 

Sploh ce zenaka zasede wc, ipd

 

Aja sprasujem za kolega.

 

Jaz v kad in pol splavim s tušem, če je sila :) Glih zdaj v roku dveh tednov bom končno razbil kopalnico in vun fuknil kad pa montiral tuš. Pač komplet kopalnico končno in potem imam mir z večjimi deli v stanovanju nekaj časa.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 urami:

Saj sem pa otroštvo res preživel v Jugi. In to čisto blizu vojašnice. Ko je bila tista nekajdnevna vojna za Slovenijo ni bilo najbolj easy.  Čeprav sem jaz takrat na Amigi vseeno veselo nabijal Falcon F16 simulacijo, medtem ko je bil alarm za zračni napad in se je cela familija skrivala v kleti. 

 

Hecno, ravno pred parimi dnevi smo imeli debato z mlajsimi kolegi o osamosvojitveni vojni. Pac mladi, kakrsen sem bil jaz nedolgo nazaj, gaza kriminal (kar tudi je), ukrajina, rusi nedolzni, americani krivi za vse, ampak res vse in glavna karakteristika, zelo zelo zelo proti vojni na splosno. 

 

Pac debata je nanesla na to, da nasi starsi enostavno niso vedeli, kam se bo vojna 91 razvila. Bili smo blizu dveh bombandiranih lokacij in povrhu vsega se vojasnice. Nihce ni vedel, da bo zadeva kratkotrajna in precej nekrvava, kar ni tako zelo samoumevno, ce pogledas Bosno in Hrvasko. Ampak njihov odziv je bil zelo odklonilen do tega preprostega dejstva, kot da bi jim rekel, da sem volilec janse in se spogledujem s fasizmom. Pa sem se vprasal, kdo je to vojno dejansko zmagal, ce zgodovino pisejo zmagovalci. Smesno mi je predvsem to, da so Srbi samo malo prisli pogledat v nase konce, kaksno je vreme, brez kakrsnih koli zlih namenov. Ampak ja vojne so slabe, razen ce jih izvajamo mi.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 42 minutami:

Smesno mi je predvsem to, da so Srbi samo malo prisli pogledat v nase konce, kaksno je vreme, brez kakrsnih koli zlih namenov.

 

hehehehe ja ja, sploh bi prišli samo malo pogledat če bi imeli veliko srbsko manjšino tako kot jo je imela HR ali BiH, pač skupi bi nabirali marjetice in zvončke, al neki :D 

 

nej si tvoji kolegi preberejo transkript 6-urnega sestanka Miloševića z JNA generalštabom po tem, ko se je TO uprla in razfukala par helikopterjev / tankov. Ko nas je od vseh oseb faking Slobodan Milišević rešil pred proper invazijo in bombardiranjem države v 3PM ravno s tem argumentom - brez veze, republika je predaleč in je že izgubljena, jebi ga, dajmo se skoncentrirati na države, ki jih realno lahko zadržimo.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 20 minutami:

Mah ne vem. Če ne bi Hrvati stabilizirali bojišča 91-92 in bi kaputulirali, kaj bi Srbom preprečilo, da nardijo harngo do Ljubljane? 

 

To, kar sem napisal zgoraj - SLO je predaleč in nima etničnih manjšin, ki bi izvajale vojaške operacije (sej to valda veš, da so glavnino bojev že od začetka izvajale srbske manjšine). Težko boš ti izvajal hardcore harungo v nekih podalpskih brdih (kjer se skriva po šumi in mestih še 40.000 oboroženih teritorialcev), medtem ko ti je matica 600 km oziroma dve državi stran, kasarne imaš pa zablokirane in te na polno seka dezertiranje vojakov :) 

 

Pa še timeline imaš obrnjen. Dejansko se je JNA začela pomikati iz SLO proti HR po tem, ko je vrh SFRJ sprejel odločitev, da je SLO izgubljen primer. Pač rekli so OK, damo vam mir in gremo proti Hrvatom tatom, delite kar vam paše PS upamo da vseeno vsi pocrkate, naši so bili pa valda veseli ko radio, ko je bilo takoj jasno, da se s to odločitvijo fokus JNA v celoti preusmerja na HR. Ne vem pa kok so bili Hrvati veseli za ta sweet sweet cheese :D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

 

To, kar sem napisal zgoraj - SLO je predaleč in nima etničnih manjšin, ki bi izvajale vojaške operacije (sej to valda veš, da so glavnino bojev že od začetka izvajale srbske manjšine). Težko boš ti izvajal hardcore harungo v nekih podalpskih brdih (kjer se skriva po šumi in mestih še 40.000 oboroženih teritorialcev), medtem ko ti je matica 600 km oziroma dve državi stran :) 

 

Pa še timeline imaš obrnjen. Dejansko se je JNA začela pomikati iz SLO proti HR po tem, ko je vrh SFRJ sprejel odločitev, da je SLO izgubljen primer. Pač rekli so OK, damo vam mir in gremo proti Hrvatom tatom, delite kar vam paše PS upamo da vseeno vsi pocrkate, naši so bili pa valda veseli ko radio, ko je bilo takoj jasno, da se s to odločitvijo fokus JNA v celoti preusmerja na HR. Ne vem niti kok so bili Hrvati veseli za ta sweet sweet cheese :D 


Dobro poznam situacijo, pokojni stric je branil Karlovac pred točno temi manjšinami in JNA kere omenjaš. 
 

Moja teza je, da če(!!!!) bi Hrvati leta 91 kapitulirali, po povlečeni opremi iz Slovenije, in bi Srbi “vrnili” kontrolo Hrvaške Jugoslaviji (kako bi to izgledalo ne vem, ampak pustimo), bi Srbi, aka Jugoslavija ABSOLUTNO hoteli vrniti Slovenijo pod svojo kontrolo. Najbolj razvizo regijo z uber pomembno lokacijo? Lihkar smo razfukali hrvate, ampak Slovenija ima pa kočevski rog in brda o ne. Sicer imamo 15 kasarn, letališč in ravno linijo med Zagrebom in Ljubljano, natrenirano vojsko k je lihkar osvojila Vukovar, Dubrovnik, Karlovac, Osijek in Zagreb, ampak Trebnje bo pa forever quagmire?


Ne vidim scenarija v katerem bi Srbi ne hoteli Slovenije nazaj, če so lihkar osvojili Hrvaško.

Povezava do prispevka

sam scenarij ni mogoč, ker nič od tega ni mogoče - ne dobro natrenirana vojska, ne osvojitev zagreba, hrvaških vojašnic ali njihova popolna kapitulacija in ne popoln mir v zaledju, da bi se v miru llotili slovenije

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Tole čisto na kratko povedano kaj je bilo, SLO se je docepila, JLA pa to ni mogla kar pustit, ker pač Tito Jugoslavija in so zarožljal pa že v štartu vedel, da ne bo šlo, niso bili to vojaki Srbi, pač politika v Beogradu je bila pro Srbska, ker niso hoteli, da se jim narod razdeli in to je bilo možno samo v jugi. Hrvati so pa izkorostili gužvo, so ap vedeli, da en bo šlo tako an easy, pa še naši so JLA spustil domov.

Takrat je bila JLA še vedno polna vseh narodov vključno s slovenci. Men se je za las uspelo izognit pač am sem pa tja sem mutil s faksom, bratranec je pa spizdil iz vojašnice nek v bosni in se dva tedna peš prebiljal domov.

Ta posnetek slovenskega tankista mi je bil vedno srceparajoč... fantje niso imel pojma za kaj gre, enim so rekli, da nas napadajo italjinani, pa avstrici... 

 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 9 minutami:

Dobro poznam situacijo, pokojni stric je branil Karlovac pred točno temi manjšinami in JNA kere omenjaš. 
 

Moja teza je, da če(!!!!) bi Hrvati leta 91 kapitulirali, po povlečeni opremi iz Slovenije, in bi Srbi “vrnili” kontrolo Hrvaške Jugoslaviji (kako bi to izgledalo ne vem, ampak pustimo), bi Srbi, aka Jugoslavija ABSOLUTNO hoteli vrniti Slovenijo pod svojo kontrolo. Najbolj razvizo regijo z uber pomembno lokacijo? Lihkar smo razfukali hrvate, ampak Slovenija ima pa kočevski rog in brda o ne. Sicer imamo 15 kasarn, letališč in ravno linijo med Zagrebom in Ljubljano, natrenirano vojsko k je lihkar osvojila Vukovar, Dubrovnik, Karlovac, Osijek in Zagreb, ampak Trebnje bo pa forever quagmire?


Ne vidim scenarija v katerem bi Srbi ne hoteli Slovenije nazaj, če so lihkar osvojili Hrvaško.

Okej, da bi zdaj dejansko zavzeli Hrvaško in kapitulirali Zagreb, bi najbrž res šli naprej, sam kakšna je bila pa možnost za to, 0,01 % ? :D 

Povezava do prispevka

kar pa se je res zgodilo - da malo dopolnim galko zgodbo o

 

Navedek

Ne vem pa kok so bili Hrvati veseli za ta sweet sweet cheese :D 

 

Slo in HRT so se dogovorili, da že HRT ne bodo spustili JNA na ulice. Hrvati so seveda požrli deal in spustili JNA na ulice, ki je šla potem proti Sloveniji in mejnim prehodom. JNA je bila takrat samo z mobiliziranci, mi so imeli za 2-3 dni hrane in nič drugega, množične dezertacije in starši so prihajali po njih iz vseh republik. Po odhodu od Slovenije se je JNA nabildada s proper srbskimi momki, ne samo 18 letnimi mobiliziranci in potem so šli pač na Hrvate tate, niso bili Hrvati nič bowgi.

Povezava do prispevka

V resnici se je izkazalo, da kljub fami o gearu, spremi in skillu JNA, ter uporu skoraj tretjine Hrvaške, niso mogli naredit kurca. Pa še maso paravojaških koljačev so dobili iz Srbije, ki so samo čakali na žur.

 

Jaz trdim, da če bi Srbi imeli zmožnost in priložnost, da bi šli na Slovenijo po padcu Hrvaške. Zanikam jugonostalgične koupe o bratih Srbih, ki nam pa ne bi nič. 

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 12 minutami:

Slo in HRT so se dogovorili, da že HRT ne bodo spustili JNA na ulice. Hrvati so seveda požrli deal in spustili JNA na ulice, ki je šla potem proti Sloveniji in mejnim prehodom. JNA je bila takrat samo z mobiliziranci, mi so imeli za 2-3 dni hrane in nič drugega, množične dezertacije in starši so prihajali po njih iz vseh republik. Po odhodu od Slovenije se je JNA nabildada s proper srbskimi momki, ne samo 18 letnimi mobiliziranci in potem so šli pač na Hrvate tate, niso bili Hrvati nič bowgi.

 

no, to slišim prvič. Vem pa, da sta imela SLO in HR polno nekih planov in paktov o skupni obrambi ja, pa ni bilo potem seveda pol kurca nič iz tega.

 

Drgač sem pa ravno našel od sošolca iz faksa diplomsko nalogo na to temo, hehehe. Mogoče je kaj pametnega notri (kljub temu, da je sošolec vsaj 1x ruknil letnik :D ) http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/rebersak-danijel.pdf

 

 

  

Buzzkill reče pred 8 minutami:

Jaz trdim, da če bi Srbi imeli zmožnost in priložnost, da bi šli na Slovenijo po padcu Hrvaške. Zanikam jugonostalgične koupe o bratih Srbih, ki nam pa ne bi nič. 

 

Haha, o jugonastalgičnih razlogih ne bi vedel, jaz ti hočem povedat, da iz vidika geografije / etnične sestave / logistike / dejanskega stanja na bojišču ne bi šlo nikdar čez. Pač besnenje in bombardiranje (kar je bilo v planu), to je pa to.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...