Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 15 minutami:

Haha, o jugonastalgičnih razlogih ne bi vedel, jaz ti hočem povedat, da iz vidika geografije / etnične sestave / logistike / dejanskega stanja na bojišču ne bi šlo nikdar čez. Pač besnenje in bombardiranje (kar je bilo v planu), to je pa to.


Situacija ni enaka kot na Hrvaškem, ampak imho precenjuješ slovensko zmožnost obrambe in podcenjuješ srbsko zmožnost do iracionalnih razlogov zakaj je nekaj "njihovo" ter še bolj iracionalnih muvov da to dosežejo. Mislim, to je narod, ki 20 let po žuru bombnikov in lovcev po Beogradu in Novem Sadu spet fura isto zgodbo. Srbi niso rational actor, pa nor desync imajo med dejanskimi zmožnostmi in realno situacijo. 

Povezava do prispevka

Ma @Buzzkill je dost based hrvat in hoče prikazat srbe, kot ultimate evil. Mislim itak, da Srbi na Hrvaškem niso hotl iz Yugoslavije ven, če ti nova vlada spogleduje z ustaštvom. Zelo podoben primer, kot Ukrajina. Srbi pa itak, ne može nam niko ništa, lako čemo to...

 

Da bi pa Slovenijo napadli lol... itak da ne, mogoče bi rekl, dej "plačejte malco" al neki, mogoče za kake deleže denarje v podjetjih al neki... Slovenija se je skoz v Yugoslaviji gledala drugače, ker smo tukaj drugače govorili, bili tudi do 10x bolj razviti od določenih republik, 2x nad povprečjem Yuge, v nekem obdobju konec 80ih celo blizu Asvtriji - kle se bo folk smejal, ampak resno... Če je nek zahodnjak prišel v Ljubljano v 80ih ni imel ravno občutka, da je v komunistični državi.

 

Kar se pa tiče vojn, je pa vedno samo keš v igri imo... Ne moreš ti nekega Angleža prepričat, da naj gre na križarski pohod, zato ker je tam biznis in center  poti za trejdat z azijo. Če mu parečeš za boga za sveto zemljo pa lahko.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 13 minutami:

Ma @Buzzkill je dost based hrvat in hoče prikazat srbe, kot ultimate evil. Mislim itak, da Srbi na Hrvaškem niso hotl iz Yugoslavije ven, če ti nova vlada spogleduje z ustaštvom. Zelo podoben primer, kot Ukrajina. Srbi pa itak, ne može nam niko ništa, lako čemo to...


Kar se tiče vojne na Hrvaškem, so bili evil. Vlet JNA je mel še najmanj s tem tho. Četniki in koljači ter Arkanovi fanti, ki so pridoma vleteli na Hrvaško klat, ropat in posiljevat so faktor, ki jih dela evil. JNA je JNA, vojska, jebat ga. it's their job. Paravojaški koljači so tisti, ki so naredili to vojno next level bullshit. Dvomim, da so JNA masakrirali vasi in izvajali etnična čiščenja in pokole. Srbi iz Like in Korduna, ki so se vstali so imeli tudi drugačne kanale, če so imeli kaj proti novi hrvaški vladi, ne vem če je glih "vstaja pod vodstvom lokalnega mesarja in klanje sosedov ker HDZ al neki" legitimen postopek. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

V Bosni so delali pizdarije tudi Hrvati, tle jih ne mislim branit. Ko jih branim, specifično govorim o Hrvaški domovinski vojni, kjer so bili napadeni. Ko so se gadosti premaknile v Bosno, je defenzivna vojna postala pizdarija polna attrocityev zarad katerih so morali sedet oboji (vsi troji).
 

Povezava do prispevka

Vsaka vojna je priloznost za psihopate, da pridejo ven. Sem jih vido osebno. Jaz sem pol hrvat pol srb. Takoj ko se je vojna zacela, dobesedno TAKOJ, pol hrvaskega dela familije je oznacilo mojega fotra za četnika. Tip niti vedel ni kaj je to. Pol srbske strani mojo mater pa ustašo. Sam so čakali. Zato pravim, ja, politika je igrala vlogo pri vsem tam. Ampak narod je rabil samo mali push v pravo smer in je šlo vse v kurac. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 6 minutami:

V Bosni so delali pizdarije tudi Hrvati, tle jih ne mislim branit. Ko jih branim, specifično govorim o Hrvaški domovinski vojni, kjer so bili napadeni. Ko so se gadosti premaknile v Bosno, je defenzivna vojna postala pizdarija polna attrocityev zarad katerih so morali sedet oboji (vsi troji).
 

ko govorimo o pizdarijah, bomo govorili samo o pizdarijah, kjer ni bilo hrvatov, se ve

 

drugače pa jugo vojna najbolj bedna vojna? tri vojske, ki so se ogibale ena druge in čakale na šanso, da vpadejo v vas polno civilistov in jih pokoljejo

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 minutama:

Vsaka vojna je priloznost za psihopate, da pridejo ven. Sem jih vido osebno. Jaz sem pol hrvat pol srb. Takoj ko se je vojna zacela, dobesedno TAKOJ, pol hrvaskega dela familije je oznacilo mojega fotra za četnika. Tip niti vedel ni kaj je to. Pol srbske strani mojo mater pa ustašo. Sam so čakali. Zato pravim, ja, politika je igrala vlogo pri vsem tam. Ampak narod je rabil samo mali push v pravo smer in je šlo vse v kurac. 

evo, to je fascinacija te vojne in še zmeraj nisem prebral kaj dovolj dobrega na to temo

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 3 minutami:

Vsaka vojna je priloznost za psihopate, da pridejo ven. Sem jih vido osebno. Jaz sem pol hrvat pol srb. Takoj ko se je vojna zacela, dobesedno TAKOJ, pol hrvaskega dela familije je oznacilo mojega fotra za četnika. Tip niti vedel ni kaj je to. Pol srbske strani mojo mater pa ustašo. Sam so čakali. Zato pravim, ja, politika je igrala vlogo pri vsem tam. Ampak narod je rabil samo mali push v pravo smer in je šlo vse v kurac. 

Kot nekdo, ki je te stvari doživel first person, se ti zdi še kaj takega možno v recimo temu razvitejšem delu Evrope? Da bi kje sovraštvo še tok eskaliralo? Ali zdaj ne sovražimo več dovolj? :D

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 3 minutami:

evo, to je fascinacija te vojne in še zmeraj nisem prebral kaj dovolj dobrega na to temo

 

kaj pa rabiš brat? 3 različne vere, 3 različne kulture, 3 različni narodi, ki so se pred tem dobesedno z noži pobijali že 500 let nazaj. Skupaj zmiksani v eno federacijo in pomešani po različnih republikah. M m mmm, kaj bi le lahko šlo narobe.

 

me je zanimalo od kje izvira tako goreče sovraštvo med hrvati in srbi in jebomater da je zadeva začela tleti že v času vzpostavljanja Vojne krajine, priseljevanja Srbov in turških vpadov. 

 

Veš, kdaj je bila ustanovljena Vojna krajina? 1460 :) 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Kot nekdo, ki je te stvari doživel first person, se ti zdi še kaj takega možno v recimo temu razvitejšem delu Evrope? Da bi kje sovraštvo še tok eskaliralo? Ali zdaj ne sovražimo več dovolj? :D

A veš kaj je moj fotr rekel, večer preden se je začelo in smo mogli bežat? Ma ni šanse da bo vojna, ne bo to dolgo trajalo. 

 

To je moj komentar :D pojma nimam. Jaz dvomim, ker ena taka vojna bi potegnila še več držav v vojno. Upam, da se večje države zavedajo, da to pol vodi v konec. 

Je pa res, da je naša vojna dost specifična, in to se bo težko zgodilo kje drugje v Evropi. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

 

kaj pa rabiš brat? 3 različne vere, 3 različne kulture, 3 različni narodi, ki so se pred tem dobesedno z noži pobijali že 500 let nazaj. Skupaj zmiksani v eno federacijo in pomešani po različnih republikah. M m mmm, kaj bi le lahko šlo narobe.

 

me je zanimalo od kje izvira tako goreče sovraštvo med hrvati in srbi in jebomater da je zadeva začela tleti že v času vzpostavljanja Vojne krajine, priseljevanja Srbov in turških vpadov. 

 

Veš, kdaj je bila ustanovljena Vojna krajina? 1460 :) 

Evo to je to. Nima smisla kaj več dodajat. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 6 minutami:

Vsaka vojna je priloznost za psihopate, da pridejo ven. Sem jih vido osebno. Jaz sem pol hrvat pol srb. Takoj ko se je vojna zacela, dobesedno TAKOJ, pol hrvaskega dela familije je oznacilo mojega fotra za četnika. Tip niti vedel ni kaj je to. Pol srbske strani mojo mater pa ustašo. Sam so čakali. Zato pravim, ja, politika je igrala vlogo pri vsem tam. Ampak narod je rabil samo mali push v pravo smer in je šlo vse v kurac. 


Fak dude, sred familije? Shit. 

Moja izkušnja je bila taka, da smo bili tist vikend, ko so se Krajišniki vstali na obisku pri babici, in na poti nazaj nas pred neko pravoslavno vasico vstavijo lokalni fanti s srbsko zastavo, čez cesto zrušeno drevo, nema prolaza. Mene flešira k moram v šolo naslednji dan, starši pa ne vejo, če nas bojo streljali v šumici lol. Nas pustijo, se obrnemo, fotr gazi po makadamu in lokalnih gozdičkih, ker je večina cest neprehodnih zaradi zrušenih dreves in lokalnih patrulj. Čez par ur pridemo do hrvaške vasice, tam nam povejo kako do Karlovca in spizditis. Jaz srečen, ker bom šel lahko v šolo, nisem pa vedel, da 4 leta ne bom videl babice. 

 

Also ni pomagalo, da smo leto in več lahko poslušali iz Slovenije kako raketirajo in bombardirajo Karlovac, dokler so mi sorodniki tam na fronti lol. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 minutami:

 

kaj pa rabiš brat? 3 različne vere, 3 različne kulture, 3 različni narodi, ki so se pred tem dobesedno z noži pobijali že 500 let nazaj. 

 

 

ja in? marsikje so te zadeve, pa se folk ne pokolje čez noč; pač ljudje so živeli skupaj v bloku, v ulici, njihovi otroci so špilali basket pred blokom vsak dan, cela leta, oni sami so hodili v iste fabrike in se po ali med šihtom tudi kdaj skup napili etc.

 

Tudi zgodovine nima bistvenega smisla gledat, ker norost se je začela z ustaši leta 41; prej so bila pač takšna in drugačna sranja ja, ampak to je next level

 

  

Vučko3 reče pred 6 minutami:

Evo to je to. Nima smisla kaj več dodajat. 

neh; simplistična razlaga

 

 

Saj je tudi Avstrija razpadla, pa so bile borbe za meje in ozemlje, ampak folk se ni šel poklat. Avstrijci/Slovenci niso šli v (random obmejno vas nekje severno od Drave) v vas in pobit vseh ljudi, ki so v njej živeli ali vseh moških ali karkoli.

 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:


Fak dude, sred familije? Shit. 

Moja izkušnja je bila taka, da smo bili tist vikend, ko so se Krajišniki vstali na obisku pri babici, in na poti nazaj nas pred neko pravoslavno vasico vstavijo lokalni fanti s srbsko zastavo, čez cesto zrušeno drevo, nema prolaza. Mene flešira k moram v šolo naslednji dan, starši pa ne vejo, če nas bojo streljali v šumici lol. Nas pustijo, se obrnemo, fotr gazi po makadamu in lokalnih gozdičkih, ker je večina cest neprehodnih zaradi zrušenih dreves in lokalnih patrulj. Čez par ur pridemo do hrvaške vasice, tam nam povejo kako do Karlovca in spizditis. Jaz srečen, ker bom šel lahko v šolo, nisem pa vedel, da 4 leta ne bom videl babice. 

 

Also ni pomagalo, da smo leto in več lahko poslušali iz Slovenije kako raketirajo in bombardirajo Karlovac, dokler so mi sorodniki tam na fronti lol. 

Precej podobna izkusnja, mi smo bezali iz Sarajeva, naletimo na drevo čez cesto, muslimani. Kaj zdaj, ampak so bili normalni ljudje, vidli otroke v avtu in nas pustil naprej. Takoj naslednji dan so pa pobili celo ulico, vsi sosedi ki niso zbezali, mrtvi.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 minutami:

Kot nekdo, ki je te stvari doživel first person, se ti zdi še kaj takega možno v recimo temu razvitejšem delu Evrope? Da bi kje sovraštvo še tok eskaliralo? Ali zdaj ne sovražimo več dovolj? :D

Zahod dost dobr živi, da se jim ne da z glupostmi ukvarjat. Tko, da na zahodu, dokler priseljenci ne dosežejo kritične mase se bo težko nemc in francoz med sabo imo dokaj nemogoče.

Galko reče pred 1 minuto:

kaj pa rabiš brat? 3 različne vere, 3 različne kulture, 3 različni narodi, ki so se pred tem dobesedno z noži pobijali že 500 let nazaj. Skupaj zmiksani v eno federacijo in pomešani po različnih republikah. M m mmm, kaj bi le lahko šlo narobe.

me je zanimalo od kje izvira tako goreče sovraštvo med hrvati in srbi in jebomater da je zadeva začela tleti že v času vzpostavljanja Vojne krajine, priseljevanja Srbov in turških vpadov. 

Veš, kdaj je bila ustanovljena Vojna krajina? 1460 :) 

To je sicer nek družbeni konzens, vendar se ne strinjam. To se je začelo s pomladi narodov tam nekje v 19 stoletje šele. Pred tem ni blo nekega sovražtva, ker tudi ni obstajala neka narodna zavest, samo hlapec in gospodar, k Matija Gubec al neki... poleg tega so imeli dost dela s Turki. 

 

Bosanski Hrvat in Bosanski Srb imata praktično isto kulturo, le praznike na drug dan praznujeta in imate več skupnega, kot s tistimi iz svojih matičnih držav. Seveda se je to, dosti spremenilo od leta 1992 do danes, ker  Hrvatov razen na zahodu v Bosni skoraj ni več. Že pri muslimanih vidiš, kako se je to radikaliziralo. 

 

Če ima narod skupni cilj je tudi pot, poglej Ameriko.  Tam so bli vsi narodi zmešani, men če bi nekdo rekel, da je USA bolj potomka Nemcev, kot Angležov bi se mu  par let nazaj smejal.

Povezava do prispevka

Valda je mozno, kjerkoli, da pride do vojne.

 

Vojna je vojna, delajo se krivice, nekdo zacne in drugi se mascujejo, oko za oko in pol so vsi slepi. To etnicno ciscenje se dogaja v polovicji vonj..ampak v hag grejo samo balkanci.

 

Drugace pa srbija je itak zacela oz Milosevic zajebal 10 al 20 let razvoja in verizno reakcijo pobijanj, ker je zelel ohranit suverenost Yugoslavije al neki. Sej po eni strani je imel prav, na zacetku, sam pitaj boga kaj je on zelel neko veliko srbijo. Mogoce ce bi dobil Bosno bi relu good enought.

 

Mislim sej to je kot da se zdaj primorska hoce osamosvojit. Valda Kucanu in Jansi ni ql in posljejo vojsko na separatiste in ko vidijo da se primorci upirajo, valda nocejo izpast papki in popustit in pol si recejo, naj crknejo vsi in bomo naselili zabarje na primorsko. Tako pac to gre. Ko Putin. Na zacetku je izpadel porazenec, pol je vstrajal dokler se ni obrnilo v njegovo korist. Sam pac v YU so uleteli americani bombardirat in pol ni slo. Prevec casa je trajalo jebiga.. in ko so jih zaceli bombardirat so zastekali da ne bo slo skozi..

 

 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 minutami:

Nepismeni Balkanec ni nikoli dost rabil, da je šel klat. Napali se jih brez problema, itak je vedno kriv nekdo drug za vse. Pol pa če je ta nekdo še druge vere nedajbog, ufff. 

Mah ne vem glej.. lahko da sem nepismen, ma tudi uni ki so pismeni, da jim pobijes familijo ne vem ce rabi dosti za it klat

 

Stvari se hitro stopnjujejo sploh ce nekdo hoce vojno in provocira s pokoli in posilstvi..

 

Destvo je da srbi so mislili, da so jaki ampak ocitno niso bili dovolj jaki, jebiga.

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

Mah ne vem glej.. lahko da sem nepismen, ma tudi uni ki so pismeni, da jim pobijes familijo ne vem ce rabi dosti za it klat

 

Nekdo je nekomu prvi zaklal familijo, to govorim. In ta je bil napaljeni balkanc kermu je skuz nek other kriv. Turk, katolik, pravoslavc, musliman, anglosas lol, MI6, ni da ni. Naseli Nepalčane v Slavonijo, pa bo v roku 10 let nekdo mel noro legitimen in tehten razlog, da naredi casual etnično čiščenje. 

Related

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

To je sicer nek družbeni konzens, vendar se ne strinjam. To se je začelo s pomladi narodov tam nekje v 19 stoletje šele. Pred tem ni blo nekega sovražtva, ker tudi ni obstajala neka narodna zavest, samo hlapec in gospodar, k Matija Gubec al neki... poleg tega so imeli dost dela s Turki. 

 

Ja, to sem tudi jaz bral ja. 18-neki-neki je postajal hrvaški narod vse bolj živčen, zakaj za kurca jim "najbolj rodovitno zemljo" poseljujeo neki pravoslavci in kok bi bilo fino, če jih ne bi bilo tam. Oziroma jih sploh ne bi bilo, pika :D  Ne vem pa, če so tudi iz srbske strani prihajale take lepe pobude in želje.

 

Drgač pa, če hočete ultimate clustefruck - kaj pa to, ko so se pred, med in po WW2 Hrvatom, Srbom in Muslimanom za boljši beat čez podlago pridružili še apatriti komunisti? :D:D:D  Prov uno a se delate norca ffs, a ni že tko dost potentna kombinacija?

 

Prov uno ko se v Game of Thrones med sabo lomijo Starki, Lannisterji in Baratheoni, pol pa čez zid uletijo Undeadi in Frozen elfi, o hai, šta ima :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...