Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Drugace jaz ne poznam dobro dinamike, ker sem bil premajhen in kot slovenec nisem imel neke zlahte dol in me ni niti zanimalo.

 

Ampak kot berem tle so tudi hrvati cistili po bosni? Jaz sem mislil, da je bila srbija prti bosancem in hrvatom.. samo izgleda da je bil to nek gang bang

Povezava do prispevka

@BigBoss82: podobno je bilo pri meni. Pa takrat so nas tudi itak medijsko bombardirali s slogani v stilu: "Srbija je agresor. Srbi so taslabi." itd.  Ampak zdaj vem, da so vse vpletene strani imele slabe in dobre. 
Na Pagu so hrvati npr. zminirali vikend od neke srbske družine. Tik ob naši hiši. Pridemo mi leto dni po vojni dol, pa od njihove bajte skoraj niti temelji niso ostali. Ne vem glih, če so tisti vikendaši kdaj komurkoli naredili kaj slabega (razen da so bili pač Srbi). Hrvati so sploh znani po izrednem nacionalizmu.  

Mislim, kako bi lahko tako mešana država dejansko dolgoročno obstajala v miru in simbiozi, če si bil že v OŠ priča obkladanjem v stilu "Hrvat je tat!" in "Srbe na vrbe". Slovenci smo bili pa Janezi in hlapci. itd.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

 

Galko reče pred 2 minutama:

tudi bolj retro gamerjem je zaigralo srce, potem ko so enkrat uleteli mudžahedini s faking handžarji in glavami na kolih


Ma itak, če je pa dropal nov DLC. Nov game mode, nova fakcija, cel nov area, celo arhitektura druga. Dodali so še NPC UN sile, sam nihče ni vedel kaj dejansko delajo.

Povezava do prispevka

Momci kaj pa, če bi nekje potegnili črto?

 

____________________________________________________

 

Ne rabi se prerekati po gayming forumu o teh zadevah. Sem mel dovolj nafilano mladost s vsemi temi pičkarijami (sicer daleč od tega kar ste doživeli nekateri izmed vas tukaj), saj imam sorodnike tako v Srbiji kot na Hrvaškem in sem večino otroških let preživel na počitnicah v eni ali drugi državi... Kasneje pa srečeval mnogo prijateljev, ki so jih (jim sorodnike) klali ali eni ali drugi. Malo bi rad po tolkih letih dal ob stran te zadeve. Na srečo pa moram rečt, da v mojih krogih te debate zamirajo in se zelo zelo redko odpirajo.

 

Bodimo rajši pedri igračkarji, nedorasli in nedojebeni otroci, ki bomo igrali do smrti in kuhali smrdljivo hrano pa se z njo hvalili tukaj.

uredilo bitje Aktivist Vanč
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 3
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

meni je pa OK debata. Imaš človeka ki je bil direktno o vojni. Imaš folk ki je imel tam ogromno sorodnikov in prijateljev. Imaš folk, ki je bil na SLO strani in se še vsega spomne iz "naše" perspektive. Imaš folk, ki pozna zadevo iz knjig / faksa. 

 

IMO je OK, dokler poteka takle ekstremno kulturen in normalen pogovor o tem, tko jaz ne čutim 1% sovraštva ali jeze ne pri Vučkotu ne pri Buzzkillu ne pri Atomicu, pa so bili oboji trije očitno ORENK prizadeti v zadevi in bi komot kazali 3 prste / risali U-je s križi v ASCII formatu.

 

Ampak valda, to je moj, kar se te vojne tiče popolnoma junfer pogled, pač 2x smo leteli v zaklonišče in babica je jokala kot dež, ker se dedek ni hotel skriti, saj je bil pripravljen umreti skupaj s hišo, ki jo je zidal praktično cel lajf, in to je blo to. Komot rečemo, da se o tem ne bomo pogovarjali, če drugi tako hočejo.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

 

Ampak valda, to je moj, kar se te vojne tiče popolnoma junfer pogled, pač 2x smo leteli v zaklonišče in babica je jokala kot dež, ker se dedek ni hotel skriti, saj je bil pripravljen umreti skupaj s hišo, ki jo je zidal praktično cel lajf, in to je blo to. Komot rečemo, da se o tem ne bomo pogovarjali, če drugi tako hočejo.

Ja isto pri nas, moj oce tudi bil pripravljen umret skupaj s stanovanjem :))))

 

Mislim, da so bli vai moski..ker v kleti od bloka smo bli samo froci in mame..ocetje so branili blok z gledanjem tvja

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

TBH, ne vem kaj mi je težje brati, te vojne anekdote z etničnim čiščenjem ali debat o kulinariki.

50:50

Men pa ni smesno, eni majo travme zarad pobojev druzine, drugi zarad dacapove pizze s cevapi. To so resne stvari. Kdo bolj trpi ne vem, me je pa groza obeh scenarijev.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

Komot rečemo, da se o tem ne bomo pogovarjali, če drugi tako hočejo.

 

Prepovedat debate valjda ne :D Sem nekako apeliral zgolj na to, da je mogoče ne bi glih razvlekli. Je pa čist kul, če se ima narod voljo pogovarjat na kulturen način. Bal sem se, da ne bi preraslo v to kar omenjaš zgoraj in se čist izrodilo.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Men pa ni smesno, eni majo travme zarad pobojev druzine, drugi zarad dacapove pizze s cevapi. To so resne stvari. Kdo bolj trpi ne vem, me je pa groza obeh scenarijev.

Jaz DaCapove kulinarike ne bom vec kritiziral, ker imam obcutek, da je zadnjic malo zameril in to so resne stvari skratka

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Ko smo že pri najgršem, kar premore človeška duša - kaj si kaj mislite o temle, kar se zdaj dogaja v Izraelu in Gazi? Ali je sploh še možno, da se dve strani še bolj sovražita kot se ti dvoji? Obstaja še kaka druga rešitev za Palestino in Izrael, razen da eden drugega pobije ali izžene?

 

Meni se zdi, da tako čistega, nedestiliranega sovraštva, kot ga furajo tile drug do drugega, še ni bilo v moderni zgodovini. Prov ne vidim 1% šanse, da bi lahko kadarkoli normalno bivali en ob drugem.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Vsaka vojna je priloznost za psihopate, da pridejo ven. Sem jih vido osebno. Jaz sem pol hrvat pol srb. Takoj ko se je vojna zacela, dobesedno TAKOJ, pol hrvaskega dela familije je oznacilo mojega fotra za četnika. Tip niti vedel ni kaj je to. Pol srbske strani mojo mater pa ustašo. Sam so čakali. Zato pravim, ja, politika je igrala vlogo pri vsem tam. Ampak narod je rabil samo mali push v pravo smer in je šlo vse v kurac. 


 

cakali na kaj? Tega nism kapiral v poastu

 

 

drgac @Vučko3 @Buzzkill oboji ste pobegnili z avtom, a lahko to malo bolj opiseta situacijo? A ste vedli kam ste bli namenjeni, kaj ste vzeli s sabo, kako je bilo glede denarja? Verjetno niste mogl it na banko dnar dvignit al nimam pojma. Al pa tankat na tankstelli, a je blo normalno oz dovoljeno “pobegnit”. Al je bil lih se trenutek k se ni drzava se cist zaprla. 
 

jaz sem samo rojen v Yu, ampak sem bil baby se k se je to vse odvijalo plus razn da je se mi zdi samo enkrat nek reaktivc letel po zraku, nismo bili nic vojni izpostavljeni. Meni je zato to odlicna debata, ker o tem cisto nic ne vem, v soli pa se tudi nikoli nismo ucili o sodobni zgodovini. To je blo v knjigi samo zadnjih 5-10 strani, pa se to se je skos preskocilo, ker pac konec solskega leta. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 43 minutami:

meni je pa OK debata. Imaš človeka ki je bil direktno o vojni. Imaš folk ki je imel tam ogromno sorodnikov in prijateljev. Imaš folk, ki je bil na SLO strani in se še vsega spomne iz "naše" perspektive. Imaš folk, ki pozna zadevo iz knjig / faksa. 

 

IMO je OK, dokler poteka takle ekstremno kulturen in normalen pogovor o tem, tko jaz ne čutim 1% sovraštva ali jeze ne pri Vučkotu ne pri Buzzkillu ne pri Atomicu, pa so bili oboji trije očitno ORENK prizadeti v zadevi in bi komot kazali 3 prste / risali U-je s križi v ASCII formatu.

 

Ampak valda, to je moj, kar se te vojne tiče popolnoma junfer pogled, pač 2x smo leteli v zaklonišče in babica je jokala kot dež, ker se dedek ni hotel skriti, saj je bil pripravljen umreti skupaj s hišo, ki jo je zidal praktično cel lajf, in to je blo to. Komot rečemo, da se o tem ne bomo pogovarjali, če drugi tako hočejo.

 

Veliko je na tem, kako odgovorno se odgovorni obnašajo. Zakaj se jest ne strinjam, da je problem vera, to je na koncu samo ena izmed mnogih potencialnih razlik, sj če ne bi bla vera, je pa barva kože, ali pa nogometni klub za katerega navijaš. Skratka kako se odgovorni spopadejo s problematiko. Tko da jest verjamem, da je lahko jutri v Sloveniji državljanska vojna, če pride LJ policija v Maribor in Greendragonsi mal rasturijo Maribor, policija mal zamiži, ene par deset jih umre. Pa so iste vere in narodnosti, ampak to je hitro, ko bi kdo rekel, da Štajerci pa Ljubljančani nimajo iste kulture haha... Medtem, ko se je v 90ih točno to dogajal. Da ti en plačan professional killer vodi skupino navijačev k mal razvaljiva po Zagrebu medtem, ko policija domačine garba - to je recimo velikokrat omenjeno, kot tist final trigger za vojno na Hrvaškem. Oblasti se niso znale spopasti in pravilno ravnati.

 

Kot starš ali pa kot vlada, moraš bit nek zgled. In pri nas če vlade pljačkajo k fukneni, potem se to prenese še na prebivalce, zato imamo toliko korupcije. V Nemčiji je minister citiral nekaj in navedel kot citat, ni bilo pa vira in je odstopil, pri nas minister celo knjigo prerpiše in sedi celo EU parlamentu. Največji smeh je bil, ko je so dobili Uli Heonesa s prsti v marmeladi, tko največja legenda osvojil svetovno prvenstvo, legenda Bavarske, ugled ovo ono... star že 60+. Vse priznal, plačal z obrestmi... Na koncu pa okružni sudija reko 12 godina, 12 godina strogog zatvora, ne sj ne dobil 3,5 pa faking leta zapora no... Ampak oni so to rešil, Nemci niso nazziji več, mislim da se razumemo Nazije imamo povsod, sam se jim ne dovoli, da dobijo pozornost.

Pogledaš pa recimo do nek HDZ pa Vučiča? Kakšen je to zgled? Pa to bo še 200 let sovraštva.

 

Drugač pa to vojno res dobro poznam, sem velik doživel neposredno, med samo vojno sem potoval po Bosni, ko mi je dedek umrl itd... Spomnim se Bosne pred in po vojni. Tko da sem prišel do enega dobrega odkritja, da rak rana, vojne v Bosni, na Hrvaškem... je Kosovo! Več o tem pa jutri :)

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Galko reče pred 18 minutami:

Ko smo že pri najgršem, kar premore človeška duša - kaj si kaj mislite o temle, kar se zdaj dogaja v Izraelu in Gazi? Ali je sploh še možno, da se dve strani še bolj sovražita kot se ti dvoji? Obstaja še kaka druga rešitev za Palestino in Izrael, razen da eden drugega pobije ali izžene?

 

Meni se zdi, da tako čistega, nedestiliranega sovraštva, kot ga furajo tile drug do drugega, še ni bilo v moderni zgodovini. Prov ne vidim 1% šanse, da bi lahko kadarkoli normalno bivali en ob drugem.

 

Palestinci so en bogi narod, noben jih noče, kot neki Kurdi, ko se jih tamani, svet stran gleda. Židov par tisto, kar jih ni ubilo jih je naredilo še močnejše. Ne glede na to, kakšno mnenje imaš o njih je treba priznat, da so fakin najbolj uspešen narod.

 

 

Povezava do prispevka

 

 

Kočevc reče pred 10 minutami:

drgac @Vučko3 @Buzzkill oboji ste pobegnili z avtom, a lahko to malo bolj opiseta situacijo? A ste vedli kam ste bli namenjeni, kaj ste vzeli s sabo, kako je bilo glede denarja? Verjetno niste mogl it na banko dnar dvignit al nimam pojma. Al pa tankat na tankstelli, a je blo normalno oz dovoljeno “pobegnit”. Al je bil lih se trenutek k se ni drzava se cist zaprla. 


Mi smo živeli v Sloveniji, tko da nismo glih bežali od nikoder. Bili smo le na random obisku pri maminih starših v okolici Karlovca, cca 30km od slovenske meje. In glih tist dan je bila lokalna vstaja okoliških Srbov, ko so naredili blokade na cestah pri svojih vaseh. Bilo je čist random, niti starši niso vedeli da se kaj dogaja. Tam je pol bila zelo v kratkem fronta, saj je Karlovac imel 4 JNA kasarne in maso srbskega življa. Iz idile do fronte in matter of weeks. Kot sem prej napisal, 4 leta nismo videli starih staršev, ker se do tam ni dalo prit do Oluje.


Sam trip je bil pa par urc po gozdnih poteh in travnikih v Jugiču, pa spomnim se, ko smo prišli v prvo vas, kero so kontrolirale hrvaške sile. Nikol prej in pol nisem bil tolk srečen, da sem videl fakin šahovnico. Starši nam tedaj niso dali vedet, da so prestrašeni, sam bli so presrani v pm. Nihče ne bi nikoli vedel kaj se je zgodilo, da je nek trigger happy spranc opalil rafal po avtu. 
 

Ni pa to top travma. Med fakin RISANKAMI smo morali v zaklonišče, ko so letala nadletavala alooo!

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Čeprav pod črto, jaz vseeno že malo pogrešam kak recept ali fotko papice. :)  

Probaj naredit Toskanskega piščanca aka cringe TikTok verzijo Marry me chicken. Sem naredil danes in je žena bila navdušena. Za prilogo so bili široki rezanci, slike so pa lepše na netu. Vse se je pa začelo, ko sem enkrat za foro vzel sušene paradižnike. :D

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

Ko smo že pri najgršem, kar premore človeška duša - kaj si kaj mislite o temle, kar se zdaj dogaja v Izraelu in Gazi? Ali je sploh še možno, da se dve strani še bolj sovražita kot se ti dvoji? Obstaja še kaka druga rešitev za Palestino in Izrael, razen da eden drugega pobije ali izžene?

 

Meni se zdi, da tako čistega, nedestiliranega sovraštva, kot ga furajo tile drug do drugega, še ni bilo v moderni zgodovini. Prov ne vidim 1% šanse, da bi lahko kadarkoli normalno bivali en ob drugem.

To je ena tema kjer jaz sploh debatirat ne morem racionalno. Kdorkoli mi zacne lapat o razlogih/zgodovini/"ni vse črno belo" grem stran. Jaz se zavedam vsega tega, ampak prides do trenutka, kjer to vec ni pomembno. Izrael je treba ustavit. To je to. Kaj je resitev po tem, nimam pojma. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

Ko smo že pri najgršem, kar premore človeška duša - kaj si kaj mislite o temle, kar se zdaj dogaja v Izraelu in Gazi? Ali je sploh še možno, da se dve strani še bolj sovražita kot se ti dvoji? Obstaja še kaka druga rešitev za Palestino in Izrael, razen da eden drugega pobije ali izžene?

Ja. Treba bo začet živeti skup, v državi, konfederativni ali kakorkol so še druge oblike. Oboji bodo imeli isto državljanstvo in iste stvari, ki jim kot državlajnom neke države pritičejo. Apartheid pač ne bo deloval in nikoli ni. Za total genocid je pa Palestincev še vseeno preveč.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:


 

cakali na kaj? Tega nism kapiral v poastu

 

 

drgac @Vučko3 @Buzzkill oboji ste pobegnili z avtom, a lahko to malo bolj opiseta situacijo? A ste vedli kam ste bli namenjeni, kaj ste vzeli s sabo, kako je bilo glede denarja? Verjetno niste mogl it na banko dnar dvignit al nimam pojma. Al pa tankat na tankstelli, a je blo normalno oz dovoljeno “pobegnit”. Al je bil lih se trenutek k se ni drzava se cist zaprla. 
 

jaz sem samo rojen v Yu, ampak sem bil baby se k se je to vse odvijalo plus razn da je se mi zdi samo enkrat nek reaktivc letel po zraku, nismo bili nic vojni izpostavljeni. Meni je zato to odlicna debata, ker o tem cisto nic ne vem, v soli pa se tudi nikoli nismo ucili o sodobni zgodovini. To je blo v knjigi samo zadnjih 5-10 strani, pa se to se je skos preskocilo, ker pac konec solskega leta. 

Čakali v smislu, da nekdo malo zakuri situacijo in jim da razlog, da grejo delat pizdarije.

 

Mi smo meli dve hisi v Sarajevu, en vikend 20km izven, na srbski strani. Bezali smo takoj ko se je zacelo, zvecer. Pustli vse za sabo in leteli. Pol nam je uspelo nekaj stvari presvercat ven, ampak 95% vsega je slo. Obe hisi smo bili prisiljeni prodat, itak so se ze prej muslimani naselil not. Prodal smo pa za 10k mark. Ni blo druge opcije. Tam kjer je vikend, takrat ni bilo nic, nic trgovin, nicesar. Vsi mestni ljudje, mogli se naucit pridelovat hrano itd. Noben od nas krave v zivo ni vidu pred vojno :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...