Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Da, za gmail prijavo je verifikacija na fonu, če se prijavi z neznane naprave..

Za epic pa je 2-step da pač dobiš email s kodo..

Zdaj, verjetno je nekako prišel do mojega emaila, spremenil podatke za epic account in nekako izbrisal stari email iz kompletne epicove baze (dejansko kot da nikoli ni obstajal).

Support mi je včeraj edino še javil, da naj bom potrpežljiv, da poskušajo oz. delajo na tem... Ampak sem se že sprijaznil. Zdaj čekiram svoj PC za morebitne vdore..
 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 6 minutami:

A se je tebi dejansko kdo prijavil v gmail? Si se mogoče prijavljal v Google prek kakih random strani or smth?


Nope, silno pozoren sem glede sumljivih strani in nasploh vsega podobnega okoli prijav. Saj pravim, 30 let že v računalniških vodah, pa tega še nisem doživel :) 
Se očitno zgodi. Zdaj je kar je, še vedno pa me muči tisto, " kaj za vraga..."., 
In zakaj samo epic, če je že imel "dostop" do praktično vsega, kar imam preko tega primarnega emaila? In to dejansko tretji primer epic heka (prvič je samo ime zamenjal, drugič ime in geslo, zdaj tretjič pa gre očitno v rado in je še email lepo skenslal/zamenjal). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

saj nisem miren.. ampak ne vem kaj še sploh lahko naredim.

sem šel skozi google preglede varnosti. našel sem edino, da je bila včeraj ob 19.40 uri prijavljena neznana naprava!!!! ampak kako, pa mi ni jasno. sedaj je seveda odjavljena.. ampak kaj pa v prihodnje?

itak sem že takoj zamenjal geslo za mail. 

 

@Slinch: nope. Včeraj je lepo igral farming sim (je bil free na epicu), potem izklopil in šel malo GTA preko Steama, potem hotel nazaj na epic in je javilo napačno geslo/email. to je bilo to. jaz seveda takoj odprem email in vidim, da je nekdo uporabil 2-step in nato zamenjal dostopne podatke za account. javim support, reagirajo, jijm pošljem še neke screenshote, javijo nazaj da je komplicirano (ničesar ne najdejo) ampak da delajo na tem in naj bom "potrpežljiv"... 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

saj nisem miren.. ampak ne vem kaj še sploh lahko naredim.

sem šel skozi google preglede varnosti. našel sem edino, da je bila včeraj ob 19.40 uri prijavljena neznana naprava!!!! ampak kako, pa mi ni jasno. sedaj je seveda odjavljena.. ampak kaj pa v prihodnje?

itak sem že takoj zamenjal geslo za mail. 

 

@Slinch: nope. Včeraj je lepo igral farming sim (je bil free na epicu), potem izklopil in šel malo GTA preko Steama, potem hotel nazaj na epic in je javilo napačno geslo/email. to je bilo to. jaz seveda takoj odprem email in vidim, da je nekdo uporabil 2-step in nato zamenjal dostopne podatke za account. javim support, reagirajo, jijm pošljem še neke screenshote, javijo nazaj da je komplicirano (ničesar ne najdejo) ampak da delajo na tem in naj bom "potrpežljiv"... 

A pa ne piše nič podatkov o tej neznani napravi? 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 9 minutami:

ne štekam kako ti je lahko prišel v gmail, če imaš 2FA. Praktično nemogoče je. A si preveril logine... ne štekam kako si lahk tok miren ob tem :D Men bi se strgal.

 

Delam na področju kjer mamo velik tega in DEFINITIVNO se ne 'kr zgodi'.

Hm, ampak v Gmail mu niso vdrli? Če prav razumem so mu samo epic zjebali

 

2fa je pa tudi odvisen malo od implementacije, maš primere kjer so ble res neumne napake (sms koda v post sporočilu in podobno) 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Pravkar:

A maš slučajno 2FA na več kot eni napravi... na kakšni tablici, sinovem telefonu, njegovem kompu. Nekdo je mogu to potrdit. Preveri kere naprave majo vse 2FA.

 

Samo moj PC in moj fon. Pač glede 2FA vezan na moj primarni email. S tem emailom imam recimo Epic account, oz. sem f**** imel, pa Steam in Ubi..

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Samo moj PC in moj fon. Pač glede 2FA vezan na moj primarni email. S tem emailom imam recimo Epic account, oz. sem f**** imel, pa Steam in Ubi..

Čak čak. Skos razlagaš o nekih tablicah pa jadnih gadgetih. Ne rečt, da si z gmailom loginan samo na PC-ju in telefonu. Ziher si še na kaki tablici ali pa nekje loginan 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 6 minutami:

Razen če je blo to narejeno iz naprave, ki je že prej mela dostop do Gmail accounta.


To je edino možno, da. Razmišljam kakšna (moja) naprava bi to lahko bila... Kak star prenosnik? Ampak ti ležijo v omari. Tako da ... kaj pa vem. Pustimo, ker me že malo glava boli :) Bom videl, če bo Epic kaj javil. Pa pozorno zdaj pač spremljam dogajanje na splošno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...