Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

gojc reče pred 2 urama:

Čist nedolžen primer recimo Tomova lastnica, ki je vidiš vedno le v noge in samo slišiš je debela črna gospodinja. To baje zdaj ni okej več.

Pa ko Tom špila  casanovo ali pa igra jazz kot črni glasbeniki je to zdaj žaljivo do manjšin. Pa Jerry je nekje indijanc in Tom kavbojc.

 

Popeye je tudi ukinjen :cry:

& spidi gonzales

 

 

še dobr da je pepe dihur francoz amirite

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 minuto:

& spidi gonzales

 

 

 

k so pol bli Mehičani čist razpizdjeni, ker je za njih heroj, ne pa rasizem :avadodo:

če se ne motim je bla podobna zadeva, k so iz enga špila zarad "cultural appropriation" odstranili sombrerote in podoben stuff 

a blo na polno hit v Mehiki

Povezava do prispevka

ko so v 90ih filme rezali za teve, ni noben kričal sjw, ko pa danes režejo risanke, pa je kar cela množica odraslih moških in žensk nepopravljivo oškodovanih

 

kot razumno bitje recognizam tako vrednost tega, da se ohrani kultura v nespremenjeni obliki ter vrednost tega, da daš na streaming servis risanko s kakšnim žaljivim stereotipom manj

 

ful bi bilo bedno živeti v svetu, kjer bi dela kar izginjala ali bila nepovratno deformiana, da slučajno ne bo kdo užaljen

 

ful tudi recognizam, da ima smisel in korist ne izpostavljat mladičev raznim prizorom,  ki res normalizirajo kakšna gnila gledišča in ideje

 

rešitev: daj staršu, ki bi naj bil sposoben vzgajat otroka, izbiro, pa lep lp

 

če mu je, naj frocu predstavi izvirno delo, morda se malo pomenita al kaj vem kaj, če se mu ne da ubadat s svojim otrokom pa naj obstaja "safe" opcija, kje bo nek adhd mulc zdaj še dokute gledal, da bo razumel kontekste lol

 

tako ni dobesedno noben na slabšem

 

samo tole je verjetno čist preveč high IQ razmišljanje za ene in druge ekstremiste

Povezava do prispevka
Navedek

ko so v 90ih filme rezali za teve, ni noben kričal sjw,

1)v 90ih nism imel interneta

2)noben ni povedal

3)nism se počutil oškodovanga (kar ne veš pa to)

4) v 90ih ni blo sjwjev. sjw movement je nastal kmalu po wall street protestih prejšnega desetletja (go figure)

Navedek

ko pa danes režejo risanke, pa je kar cela množica odraslih moških in žensk nepopravljivo oškodovanih

ko imaš 200+IQ dojameš da je od toma lastnica zelo fucking premožna glede na posest in hišo in ti je njen "THOMAS" ton carski, tako da ja, počutim se oškodovano da nek rasističen sjw retard misli da je moj IQ enak njegovemu in bo moja prva asociacija ko to vidm "oh poglej črna gospodinja, to pomeni da so črnci manj vredni" oz. karkoli se že plete tem retardom po glavi

 

Navedek

ful bi bilo bedno živeti v svetu, kjer bi dela kar izginjala ali bila nepovratno deformiana, da slučajno ne bo kdo užaljen

res je

 

Navedek

ful tudi recognizam, da ima smisel in korist ne izpostavljat mladičev raznim prizorom,  ki res normalizirajo kakšna gnila gledišča in ideje

res je

T&J to pač ni.

 

Je pa dosti drugih "normalizacij" v  risankah, sam te so degenerirane v drug pol tko da all fine i guess ?

.. če gledamo čez te iste sjw opticse;  Zakaj lahko froc gleda npr. cow and chicken ? Tranny hudič, skos neke muhe fekalije dreki fotr mt oba prfuknjena do amena vsi froci k da majo downov sindrom ... kaj je to neko normaliziranje nekih gnilih idej?

in takih risank maš k dreka, pa pustimo razne family guy/american dad/archer/drawn together ki jih ne predvajajo po raznih otroških programih in sm vse to kot degeneriranec ki sem, pogledal

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Mislim ke je treba recognizat, da ni nič narobe, če nek kulturni objekt analiziramo z najrazličnejšimi prizmami: feministične, marksistične, Derridajeve dekonstrukcije, psihoanalize ... V bistvu je to zelo dobro. Če nek kulturni izdelek scenzuriraš in ne izdaš na platformi, mu s tem efektivno odtegneš možnost kritike oziroma sploh neke poglobitve v kontekst, ki ti bo dal vedenje, zakaj so določeni stereotipi slabi, žaljivi in potencialno zelo škodljivi. Se strinjam s tistim predlogom, da na začetku magari objaviš nek disclaimer, da je delo iz drugega časa. Pač treba je sprejet, da je "moralno" zelo odvisno od nekega družbenega, religijskega in socialnega ozadja in da se spreminja skozi zgodovinsko perspektivo, tako da je to najboljš čimprej ozavestit pri mladem človeku. Kako se denimo spreminja perspektiva: ko govorimo o suženjstvu, danes zvečine problematiziramo suženjstvo, ki je vzklilo v dobi kolonializma, ne pa neke starorimske suženje. 

 

Sploh pa, če recimo zavrnemo neko risanko kot rasistično ter jo izbrišemo iz zgodovine. Kje se ustavimo? Bomo izbrisali Triumf volje, najslavnejši dokumentarec "od nacistov, za naciste in o nacistih", čeprav je po svoje monumentalen wagnerjanski spektakel, o katerem se še danes učiš v filmskih šolah. Kaj z drugimi filmi iz nacistične nemčije? A porežemo tudi hollywoodske filme, ki so bili posneti pod vplivom nacistične cenzure (gl. Hitlerjev pakt s Hollywoodom). Kaj potem naredimo s trumo filmov, kjer so za namen snemanja ubili real life žival? Kaj naredimo s filmi iz začetka 20. stoletja, kjer so ku klux klanovci predstavljeni kot heroji? Če vse porežemo, pol efektivno sporočamo, da rasizem ne obstaja, mučenje živali ne obstaja, ne obstajajo modelčki v belih haljah, ki zažigajo križe in z avtomobilom po tleh vlečejo črnce, ignoriramo, da je Hollywood paktiral z nemško cenzuro, da bi na novem velikem nacističnem trgu obrnil kak milijon ...? Razumem pa tudi argument druge strani: s tako cenzuro sporočamo, da so te ideje popolnoma nesprejemljive v družbi. Sam ravno na slednjem argumentu (sem malo googlal) se meni osebno razkrije neka naivnost. Lahko to s to cenzuro sporočiš, a te stvari ne izginejo.

 

Rešitev? I Z O B R A Ž E V A N J E I N K O N Z U M I R A N J E U M E T N O S T I
 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 16 minutami:

Zakaj lahko froc gleda npr. cow and chicken

 

meni foter ni pustil glejat cow and chicken, tominjerryja pa sem lahko (in sva ga skupaj in to ful rada, good old times), tako da

 

glede ostalega pa ne bi, ki se viji da si pač ful triggered :D 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 minuto:

Se strinjam s tistim predlogom, da na začetku magari objaviš nek disclaimer, da je delo iz drugega časa.

Tole. Najboljša možna rešitev. Plus PG, po možnosti s strani staršev, ki niso narrowminded "SJW so vsega krivi" old schoolerji (pri nas zelo težko lol).

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 minutama:

 

meni foter ni pustil glejat cow and chicken, tominjerryja pa sem lahko, tako da

baased fotr

 

Navedek

glede ostalega pa ne bi, ki se viji da  si pač triggered 

triggered me je naredu tale easy way out.

 

sm mislu da je dost jasno napisan, 

če je čez "sjw opticse" bo najbrž deloval triggered, ja.

drgač sploh nimam nič čez cow and chicken čeprav kot froc res nism maral risanke ravno zarad vseh teh nekih fekalij in whatever.

bom drugič naspamal par srčkov vmes al neki

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 4 minutami:

Zato, k te gledanje gole moške rit lahko naredi geja.

 

drugač če se prav spomnim je bilo neki v smislu "to je ful grdo narisano"

 

pač vse te spastične CN produkte sem glejal na skrivaj, kot mulcu mi je valda dogajalo ker nonstop šopa, kot odraslež pa ful recognizam tudi vsebinsko carskost določenih teh produktov

 

samo foter je pa bil ful disney fan in to, pa pol ko poglejaš nek beauty and the beast in gor cow and chicken čist štekam, da je dobesedno kot vilce v oči

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 2 minutama:

Jaz sem se drugače samo hecal valjda. Mam nek filing, da nisi odraščal ob old school vzgoji (tko kot jaz recimo) :D

Jaz sem pri ene desetih fasal en izklopljen ekran, ko je uletel foter in je bil lih nek film, kjer sta se randomly žvalila dva moška (včasih ful bolj redek pojav v filmih). In valda foter: to ni poučno, ne bi smeli kazat tega po TV-ju

 

Sam pol je bil carski twist in je v ožji družini bil en coming out of the closet in je na srečo foter dobro sprejel in od takrat se normalno obnaša, tudi ko ta gej par uleti na družinski piknik :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...