Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 16 minutami:

Kaj pa recimo porečeš npr. o unikatni majici?  Ali pa o celo o avtomobilskih tablicah? ;) 

 

Isto :) Sem filthy kažualc. Tablice za avto po naročilu so mi tudi v 99% butaste. Razen, če gre za firme. :D Majice so mogoče drugo, ampak ne vem kaj ti šteješ pod to... Tudi mi si s kolegi za kako posebno srečanje naredimo majice, ampak jo nosim samo takrat na dogodku, potem pa doma kot spalno majico, ven pa ne več.

 

Zakaj bi želel neznanemu trgovcu na bencinski, ko kupim čike, kazat svojega priljubljenega junaka iz risanke, filma, svojo hči, sina... svoj avto... ipd?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 42 minutami:

Zakaj bi želel neznanemu trgovcu na bencinski, ko kupim čike, kazat svojega priljubljenega junaka iz risanke, filma, svojo hči, sina... svoj avto... ipd?


Pa saj ne gre za kazanje neznanim trgovcem.. V bistvu, bolj za takrat, ko se malo sprehajaš okoli. Ali pa na kakšnem službenem sestanku.. Govorim za majice.. Sicer pa ne gre zgolj za to, da bi ti rad drugim nekaj pokazal, ampak se enostavno pač sam boljše počutiš.
Dočim personalizirana kartica je pa v bistvu še nivo višje, precej bolj intimna in ko jo kažeš trgovcem je čisto nek drug filing. Prvih par dni si kot Bean 2.0 !  :)
bean.jpg.603ba61b54b50fc732943241d9596e57.jpg

Oz. sploh ne vem kako bi ti razložil. Itak pa se strinjam, da ni to namenjenu za vsak dan, npr. za random obisk bencinske in podobno.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Pa saj ne gre za kazanje neznanim trgovcem...

 

Customiziran mam samo avto... prvi branik konkretno vdarjen, prtlažnjik vgreznjena bula, voznikova vrata podrapana... vse skoraj rane od predkoronskih piknikov,  pa se še nismo zmenili s kolegi kdo komu kupon da za kaj :D Naj malo mine ta pizdarija.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 5 minutami:

kaj ma to veze? saj ti piše na kartici do kdaj velja. to se ni spremenilo. 

 

no ja:

 

"Novo plačilno kartico lahko pričnete uporabljati 1. januarja 2021. Po tem datumu vaša dosedanja kartica ne bo več veljavna, zato prosimo, da jo uničite."

Povezava do prispevka

@Ćamir (izbrisani)

mal si poglej, kaj se ti splača, sploh če ne nameravaš v kredit

vrjetno ali Delavska hranilnica ali Sberbank  + valda N26/Revolut

 

bil je celo nek kalkulator, ki ga pa trenutno ne najdem

če maš pa v povprečju čez 1k na računu, se pa dost splača Sparkasse račun "udobni plus", to mam js

Povezava do prispevka

Meni je najbolj žal, ker sem pri delavski zamudu obdobje k so mel pokojninsko varčevanje z 4% obrestno mero in brez pasti. 

Valda so dost hitro skenslali na 2%

Zdej k sem šel moraš bit pa še njihov komitent

 

Medtem ko vsi ostali kar sem gledal majo polno nekih drobnih tiskov. 

 

Ma kdo kakšno kul varjanto na podobno temo? Ne zanimajo me skladi, ampak samo pure 100% pokojninsko varčevanje, torej daješ XX€ na mesec x obrestna mera in nakoncu rentna izplačila ko si v penziji 

Povezava do prispevka

Js sem čez firmo pri Triglavu, tako da mi doplačujejo del premije. Mora bit zgleda cenejš kot dat višji bruto, da bi se mi štel za penzijo :P Tbh se ne spomnim ful dobro pogojev, ker je zdej že 2 leti al kolk odkar sem jih prebrala, sam tko v oči mi ni noben resen minus padel, razen da je pač še kr nizek donos in realno ne vem, če bi se mi brez pomoči delodajalca zdela opcija posebej smiselna.

Povezava do prispevka

Še nekaj glede bank z moje strani: ko sem odprl S.P. so mi na nKBM začeli težit, da moram pri njih odpret poslovni račun (ker je pač takšna politika banke.., čeprav zakonsko to sploh ni obvezno!). No, po par emailih imam zdaj že 2 leti mir in lepo furam z navadnim TRR. Povem samo, da je treba biti pozoren. nKBM je sploh znana po visokih provizijah itd. Drugače pa nekih slabih izkušenj z njimi nimam. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 15 minutami:

vse banke ti bojo težile da moraš imeti poslovni račun za s.p.


Verjetno res. Ampak ni zakonske podlage za to. Sicer pa, saj pravim: dve leti imam zdaj že mir. Možno, pa da se bodo spet kaj spomnili in začetli težit (ker kao to je njihova politika banke in drobni tisk itd.). 

Dodatno: Že ko sem S.P. odprl so mi na Ajpesu zatrdili, da jih sploh ne zanima kakšen TRR uporabljam (in tudi nikjer ne bo zabeležen itd.). Šteje samo davčna številka in pa matična. ;) 
Pred časom je sicer res bilo tako, da si moral tudi za S.P. odpreti poslovni račun. No, na srečo so to z zakonom spremenili.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 22 minutami:


Verjetno res. Ampak ni zakonske podlage za to. Sicer pa, saj pravim: dve leti imam zdaj že mir. Možno, pa da se bodo spet kaj spomnili in začetli težit (ker kao to je njihova politika banke in drobni tisk itd.). 

Dodatno: Že ko sem S.P. odprl so mi na Ajpesu zatrdili, da jih sploh ne zanima kakšen TRR uporabljam (in tudi nikjer ne bo zabeležen itd.). Šteje samo davčna številka in pa matična. ;) 

 

vem vem =) sam res težijo s tem, oz. moraš jim povedat za kaj boš imel račun drugače ti lahka zaprejo. 

 

Fuksija reče pred 21 minutami:

kaj pa se pričakuje od informacijsko dobre/obširne rešitve?

ne kritiziram, samo ne vem kaj je v bistvu na voljo oz. kaj šteje pod dobro

 

da ne fašeš živčnega k uporabljaš njihov software :D mobile app od sparkasse je res jajc, ne vem zakaj jih je mogla evropska direktiva prisilt v to da so implementiral biometriko. 

 

tud spletna banka ni boh ve kaj. imeli so tudi precej varnostnih bugov v njihovi spletni aplikaciji. ena taka carska je bla, da so bili IDji uporabniških kreditnih zaporedne številke in si lahko v urlju menjal cifro in gledal podatke kreditnih random ljudi - ime priimek, porabo, stanje, limit. vse. še ena taka je bla, da ko si iskal iban-e podjetij je bil client side filter in če si odprl dev toolse si v json-u v network toolih videl tudi ibane fizičnih ljudi. 

 

 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 5 urami:

Točno to. Trenutno iščem alternativo, imaš kak predlog Raveer?

 

Treba je vedeti, da je bila Abanka informacijsko pomoje vrh slovenske ponudbe tega področja, NKBM pa je - na drugi strani - precej blizu dna. 

Ce se ti gre za hi-tech pol prednjacita NLB in Intesa SP. Z zeno sma sicer oba na SKB, ker nama dali res proper kredit, a za dnevno uporabo furama Sparkasse udobni plus, kar pa zdaj v casu korone zal ravno ne sluzi svojemu namenu (mama skupni acc, predvsem zaradi zastonj dvigov na bankomatih v EU, ker sma pac oba dokaj mobilna). 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...