Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hvala vsem za mnenje glede Jimmy Fantastic! Ne moreš verjeti, ampak ravno danes sem mislil naročiti malce večjo količino, ker mi je na netu v reklamci izgledalo dokaj slastno. 

Btw, vseeno pa sem radoveden: Kaj točno ni bilo OK? Okus? Sladkor? Tekstura? ... ?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Hvala vsem za mnenje glede Jimmy Fantastic! Ne moreš verjeti, ampak ravno danes sem mislil naročiti malce večjo količino, ker mi je na netu izgledalo dokaj slastno. 

Btw, vseeno pa sem radoveden: Kaj točno ni bilo OK? Okus? Sladkor? Tekstura? ... ?

 

Ma naroči 20 komadov, da maš za 2-3 tedne in sam potestiraj. Ni mi bla za kurac... ampak so mi boljše ali enako dobre in cenejše. Jaz sem probal samo slano karamelo.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

če kakega čistuna zanima 

 

180 g sladkorja, ki jih naš junak stisne vsak dan samo v čokoladi, je ekvivalentno jebenim 45 kockam sladkorja :D:D :D :avadodo: 

zdele k delam zavreto šabeso fliknem ene tolk cukra na 2l vode

pa pol ga bakterije še neki pojejo k fermentira

in pol kar ostane še vedno razredčim na ene pol da se mi zdi za pit :rofl:

 

ke_kit reče pred 31 minutami:

Fak, kjera nostalgija me udari direkt v čustvo, ko vidim te stare konektorje

unknown.png

:wub:

mi mamo to še vedno na nekaterih inštrumentih, še kr je pain k ne delajo vsi adapterji na USB tko kot bi moral

Povezava do prispevka

@DaCapo ješ vlaknine? So v Milki?

 

tomazek reče Pravkar:

Na kratko:

  • Med prehranske vlaknine uvrščamo vrsto snovi, ki so za naše telo neprebavljive – predvsem kompleksno sestavljene ogljikove hidrate.
  • Prehranske vlaknine so pomemben del uravnotežene prehrane - priporočen dnevni vnos za odrasle je 30 g.
  • Nahajajo se predvsem v hrani rastlinskega izvora - največ jih je v polnozrnatih izdelkih, sadju, zelenjavi, krompirju in oreških.
  • Učinek prehranske vlaknine na telo je odvisen od njenih strukturnih lastnosti. V splošnem zmanjšujejo energijsko gostoto hrane, upočasnijo praznjenje želodca, pospešujejo prehajanje črevesne vsebine, povečajo količino blata, upočasnjujejo absorpcijo glukoze, zmanjšujejo holesterol v krvi idr.
  • Tipična vrste v vodi netopne prehranske vlaknine je celuloza, med vodotopne vlaknine pa uvrščamo beta-glukane in ječmena in ovsa, pa tudi pektine, ki jih najdemo predvsem v sadju.
uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Šalo na stran, ampak to knjigo res močno priporočam v branje vsem, ki jih ta tematika zanima ali pa potrebujejo dober priročnik (velja za staro in mlado) :

 

image.png.033377ffde0ca002f77f1d29885e0ade.png

Napisano je marsikaj več (in veliko boljše) o prehrani, kot pa naključno in nepreverjeno brskanje po internetih. 

/cena: sitnica za tako kvalitetno zadevo!

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazek: Enako pri meni!!
Moj foter je ravno te dni v bolnici :(. Že prej je imel neke težave s prostato, zdaj pa še ni točno jasno kako in kaj, ampak načeloma naj bi šlo za rak. 
Dedek po fotrovi strani je umrl za rakom na pljučih (ni bil kadilec!). Pradedek po fotrovi strani pa tudi za nekim rakom, ampak sem bil takrat še premlad, da bi ga sploh dobro poznal.
Dočim, po materini strani pa tudi pri meni ni tega v familiji. 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 36 minutami:

kdo the fuck reče šabeza


V moji familiji (MB) vsi striktno in še prav posebej naglasijo Z.  Šabezzza. Dobesedno tako se sliši!
Sicer pa je dobro vedeti, da živim v neki zmoti in/ali v preveč čebelarskem okolju. :)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 minutami:

@tomazek: kaj pa ocvrt bezeg?
Slučajno sem se spomnil, ker smo ga ravno nekaj dni nazaj na polno konzumirali. Meni je fenomenalno dober že od nekdaj!

 

 

Zanimivo, da mi pa nikoli. Dolgo časa sploh nisem vedel, da to obstaja. Pri nas so babice delale bezgov sirup, cvrli pa so se od akcije cvetovi. Bezgov sirup sem par krat delal tudi sam. Cvrl pa sam nisem nič od tega. Tudi pri kolegih sem večkrat dobil ponujeno ocvrto akcijo, bezga pa nikoli. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...