Bessie Objavljeno 22. marec 2023 Avtor Share Objavljeno 22. marec 2023 (urejano) Sej premaga več kot enega črnega, potem je pa prjatu z večimi pa tko, da se uravnilovka izravna... 22. marec 2023 uredilo bitje Bessie Navedek Povezava do prispevka
Bessie Objavljeno 22. marec 2023 Avtor Share Objavljeno 22. marec 2023 (urejano) Tole pa sploh nisme vedel, da obstaja... in celo dva dela... 22. marec 2023 uredilo bitje Bessie 1 Navedek Povezava do prispevka
Vučko3 Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Sej čez kake dve leti boš ugotovil, da tudi tretji del obstaja 5 Navedek Povezava do prispevka
DaCapo Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Creed 3 je bila ravno v začetku marca premiera. Je kdo gledal ? Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Stipe2 Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Nisem gledal, ampak si skoraj upam trdit, da je odličen popcorn movie - sej nimaš kaj dosti filozofije pri takih filmih, samo sedi in uživaj. 1 Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Stipe2 Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 tomazek reče pred 31 minutami: To je kar rasistično. Najbolj korektni bi bili filmi, če se v njih ne bi smelo pobijati/premagovati ostalih kot modrookih belcev. Rocky ni rasist, samo je pač boljši od črncev Navedek Povezava do prispevka
NixoN Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Stipe2 reče pred 2 urama: Ej, kaj je kdo že dobil novo Jazbino? Da, danes je prispela. 2 Navedek Povezava do prispevka
Vučko3 Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 DaCapo reče pred 24 minutami: Creed 3 je bila ravno v začetku marca premiera. Je kdo gledal ? Razturačina, ni tu neke polemike ali filozofiranja 1 Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Stipe2 Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Koga razvali tokrat? Navedek Povezava do prispevka
Hernir Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Črna trans ženska odlomi njega 2 Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Stipe2 Objavljeno 22. marec 2023 Share Objavljeno 22. marec 2023 Queen Latifah igra - nice... Navedek Povezava do prispevka
kid666 Objavljeno 23. marec 2023 Share Objavljeno 23. marec 2023 hoho Linusa (LTT) so shekal na njegovem YT kanalu se v živo trenutno rola nek kao elon deepfake cryptoscam, scan my QR code to VIRUS stream 1 Navedek Povezava do prispevka
lizz Objavljeno 24. marec 2023 Share Objavljeno 24. marec 2023 (urejano) meanwhile by BigBang 24. marec 2023 uredilo bitje lizz Navedek Povezava do prispevka
Aktivist Vanč Objavljeno 24. marec 2023 Share Objavljeno 24. marec 2023 Prideš? Če te ne bo potem veš kaj... Navedek Povezava do prispevka
Enrico Pallazo Objavljeno 25. marec 2023 Share Objavljeno 25. marec 2023 kid666 reče Dne, 23. 3. 2023 at 12:30: Linusa (LTT) so shekal Based hacker 1 Navedek Povezava do prispevka
Paljo Objavljeno 25. marec 2023 Share Objavljeno 25. marec 2023 Ahahahahahahha adblocker je isto k piracy. KYS pls 1 Navedek Povezava do prispevka
kid666 Objavljeno 25. marec 2023 Share Objavljeno 25. marec 2023 to je isto ko da aktiviraš invisibility cloak in greš v trgovino in ukradeš komplet štumfov in gat change my mind velik direktorjev si zarad tega lahko privošči samo eno hišo z bazenom in dve jahti, za tatretjo zmanka keša kako sploh lahko spite ponoči?? 2 1 Navedek Povezava do prispevka
Aktivist Vanč Objavljeno 25. marec 2023 Share Objavljeno 25. marec 2023 Jaz sem se tega zavedel že v korona času in izklopil vse adblockerje in tudi na Youtube pustim reklame, da tečejo, ker je to edini način, da supportam content creatorje. Treba biti fer v življenju in podpreti ljudi, če konzumiraš njihovo vsebino. Navedek Povezava do prispevka
ke_kit Objavljeno 25. marec 2023 Share Objavljeno 25. marec 2023 Jaz dejansko whitelistam subscriptione, ker mi je kul podpirat folk, ki ga spremljam. Navedek Povezava do prispevka
Paljo Objavljeno 25. marec 2023 Share Objavljeno 25. marec 2023 kid666 reče pred 5 urami: kako sploh lahko spite ponoči?? Kr dobr odkar mam nov jogi. lp Navedek Povezava do prispevka
Hernir Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 Kdo bo odprl temo za pogovore o Videoigricah in resentimentu (po domače fight med woksterji in nonwoksterji) Berem članek o tem, da bodo cenzurirali knjige Agathe Christie Navedek Niti znamenitim knjigam Agathe Christie o Herculu Poirotu in gospodični Marple, napisanim med letoma 1920 in 1976, se v novih izdajah očitno ni uspelo izmuzniti preureditvi nekaterih odlomkov, ki bi se lahko sodobnemu občinstvu zdeli žaljivi. Si mislim, okej, da vidimo, kaj je najslabše, kar je sproducirala ... Ok, I get it Navedek Povezava do prispevka
Kočevc Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 10x RAL 9005 1 Navedek Povezava do prispevka
Feget Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 Kar zanimiva dilema zate buddy. Po eni strani si največji woker LGQBT podpornik, po drugi pa literat in književnik. Kaj ti pomeni več? Podpora woke agendam ali podpora lastni stroki - književnosti kot umetnosti skozi čas. Navedek Povezava do prispevka
ke_kit Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 (urejano) Ne vidim smisla v cenzuriranju zgodovine. Naj je vsem na očeh kako zabiti smo bili in po možnosti ne ponovimo istih napak. 27. marec 2023 uredilo bitje ke_kit Navedek Povezava do prispevka
Aktivist Vanč Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 Zgodovina nas ni še nikoli nič naučila. Oziroma izučila... naučila že, napake pa se ponavljajo. Navedek Povezava do prispevka
Flegma Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 (urejano) Chenier reče pred 1 uro: Berem članek o tem, da bodo cenzurirali knjige Agathe Christie Okej, določene posodobitve jezika in menjave besed, ki z družbenemi spremembami pridobijo drugačen pomen, niso nič novega. Sicer jaz bi raje videl, da bi bilo v opombah razloženo, da mogoče uporabljene besede v starejših besedilih nimajo današnjega pomena, ali pa da so takrat veljali drugačni nazori, sploh v izdajah za odrasle. Če osebek, ki se loti branja knjige, poseduje vsaj inteligenco dvakratne številke čevljev, bi bržda moral doumeti, da naj ne pripisuje v knjigi podanih besedam ali vrednotam današnji pomen. Pri otroških knjigah se mi sprememba besed, ki danes veljajo za žaljivke, zdi povsem opravičljiva. Največji problem tega spreminjaja besedil je, da se s tem odvzame duh časa, v katerem so nastale. Če danes kaj iz preteklosti velja za sporno, to ne pomeni a priori, da so bili te osebe v preteklosti slabe, le vrednote so bile drugačne. Družba se itak venomer spreminja, s cenzuro se pa izgubljajo vpogledi v preteklost. Izbrišejo se koraki, ki ponazarjajo razvoj družbe. Revizija zgodovine je grozna stvar. Če sedaj brišemo rasistične opazke britanske gospode pred stotimi leti, to ne pomeni, da se niso zgodile. Pravzaprav so bile nekaj normalnega. Saj so še sedaj, le poglejte, kako nizko mnenje imajo na Otoku še vedno recimo o Slovanih? (Vsebinsko povezan intermezzo: denimo sodobni zelo popularni woke avtor kriminalk Robert Bryndza, napisal je popularno serijo Dekle pod ledom, ki se dogaja v Londonu, značilno za serijo pa je do so bad guys beli moški, nesposobni policisti, glej no, glej, beli moški, sposobni policisti temnopolti imigrantje ali pripadniki LBTQ, itd. itd., get the picture. Vse to me sploh ni motilo, dokler nisem prišel do delov besedila, kako avtor razlaga, da je edini način, da Slovanka pride do denarja ta, da je prostitutka, slovanski moški so pa itak dobri le za krajo in kriminal. In to razlaga na primeru srednjeevopskih slovanskih držav, ki naj bi bile tako zaostale. Izjemno žaljivo in, ja, faking rasistično. Ampak Slovani smo belci, zato se lahko pljuva po nas. Me zanima, če bo kateri »sensitivity reader« šel spreminjati njegove knjige ...) Je pa dosti zaskrbljujoče, ker so ti »sensitivity readers« očitno venomer neki skrajneži. Recimo, zakaj je treba v primeru Agathe Christie tako močno spreminjati besedila (time stamp 0:54)? S tem se izgublaj »žmohtnost« besedila, avtoričin slog. Ali pa naslednje bedarije: »edits cut references to ethnicity, such as describing a character as black, Jewish or Gypsy«. Pa koga to sploh moti, razen teh »sensitivity readerjev«? Kot nekdo, ki mi že dolgo dogaja zgodovina filma, me skrbi, da se to prenese še na filmsko umetnost. Čeprav sedajle nisem povsem prepričan, kako naj bi filme predelali tako, da se ne bi med junaki poznale razlike med raso, spolom in bržda se starostjo. 27. marec 2023 uredilo bitje Flegma 2 Navedek Povezava do prispevka
To je priljubljen prispevek. Hernir Objavljeno 27. marec 2023 To je priljubljen prispevek. Share Objavljeno 27. marec 2023 (urejano) Feget reče pred 2 urama: Kar zanimiva dilema zate buddy. Po eni strani si največji woker LGQBT podpornik, po drugi pa literat in književnik. Kaj ti pomeni več? Podpora woke agendam ali podpora lastni stroki - književnosti kot umetnosti skozi čas. Jaz, kot nekdo, ki se ukvarja s književnostjo, pripadam polu, kjer raziskujemo estetsko vrednost besedil in se manj ukvarjamo s percepcijo literature skozi različna družbena gibanja. Torej, po domače, poklicno literature ne raziskujem skozi marksizem, psihoanalizo, feminizem ipd., o tem se pogovarjam predvsem na internetu. Ti odgovorim čisto iskreno: v resnici sem velik konservativec. Osrednje tekste Zahodne kulture obravnavam kot vrednoto, ki jo je treba spoštovati in prenašati na prihodnje generacije. Zato sem načeloma proti tovrstnih intervencijam. Ampak samo načeloma. Je treba razumeti dvoje, in sicer, prvič, ne govorimo o nekem osamljenem pojavu 21. stoletja. Književnost je bila žal in na srečo vedno odprta za intervencije, prva in največja je itak prevod, ampak tudi na krajšanje, daljšanje, spreminjanje izvirnega materiala ni bila književnost nikoli odporna. Drugič pa, da so te intervencije vedno služile enemu namenu, in sicer približati klasična dela sodobnim generacijam in pomoje gre za isto stvar tudi pri teh intervencijah. Ne toliko za nek družben boj, pač pa za željo kapitala, da bi se te knjige spet odlično prodajale. Osebno sem purist in nisem navdušen nad slabimi predelavami (se razširi tudi na moj odklonilen odnos do filmskih ali igralskih rimejkov), si pa težko predstavljam 21. stoletje zoomerje, ki berejo Don Kihota v neskrajšani različici. Nisem fan, da smo kot človeštvo kolektivno prišli do točke, ko izvirnega Don Kihota verjetno ne bo bral nihče več (ne govorim o jeziku, pač pa o skrajšanih različicah), čeprav gre npr. za ontološko delo, ki med prvimi nagovori prehod iz (lažnih) idealov viteških časov v (lažno) stvarnost zgodnjega kapitalizma. Ampak v predelanih različicah, ki jih boš danes našel v knjižnicah (recimo slovenska izdaja iz 2021), je političen podton praktično izginil, v ospredju pa so Kihotove dogodivščine z mlini na veter in ostalo nesnago. Razumem pa, da je to, da me moti, posledica mojega konservatizma in nekega zasledovanja magičnih estetskih idealov, ki so sicer že vsaj 60 let passe. Ker sem konservativec, me tudi moti, da na faksu nimamo nobenega študenta in so ostale samo študentke, ker me skrbi svet, kjer se moški ne odločajo za študij književnosti, prav tako pa me moti, da so dandanes poklicni kolegi zraven preučevalcev književnosti še amaterski filozofi, sociologi, antropologi, kulturni zgodovinarji itd., vse to pa opravljajo nekje med nesposobnostjo in povprečnostjo. Zdaj, kjer pa se moja zgodba razlikuje od antiwokerjev, pa je v tem, da jaz ne verjamem, da so za aktualno stanje kriva družbena gibanja a la feminizem in LGBTQ+, pač pa kapital, ki se trudi odrasle ljudi obdržati na stopnji otroka, da bi jim lahko čim dlje prodajalo neumnosti, obenem pa nima problema z onesnaževanjem uničiti planeta. Isto mi je bizarno, ko probajo nekateri sodobni desničarji pisatelje tipa Shakespeare predstaviti kot konservativce. Ker to res kaže, da ne razumejo ničesar. Za razliko od antiwokerjev me prav tako ne motijo nove interpretacije starih besedil. Z veseljem gledam klasična dela v novih kulturnih kontekstih. Kar prestavi mi Shakespearovo dramo na Japonsko, v Južnoafriško republiko ali Zarafovo sobo v Idriji, če bo dobra, bom užival. Posledično me tudi ne moti, če je Sonic v novem delu zdaj LGBT lik ali karkoli že danes jezi antiwokerje v gaming svetu. In ne pomeni, da me moti, da dandanes v primerjavi s preteklostjo izide dosti serij z LGBTQ+ tematiko - bring it on, če so kvalitetne. Večjo sprejetost LGBTQ+ in ostalih skupin vidim kot družben napredek, ki pripomore k bolj vključujoči in na koncu dneva prijaznejši družbi. Prijaznost pa mi je izredno pomembna vrednota. Zato soforumaše v kurac pošiljam na izredno prijazen način . 27. marec 2023 uredilo bitje Chenier 13 Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Stipe2 Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 Chenier reče pred 37 minutami: Ker sem konservativec, me tudi moti, da na faksu nimamo nobenega študenta in so ostale samo študentke, ker me skrbi svet, kjer se moški ne odločajo za študij književnosti, Zdaj, kjer pa se moja zgodba razlikuje od antiwokerjev, pa je v tem, da jaz ne verjamem, da so za aktualno stanje kriva družbena gibanja a la feminizem in LGBTQ+, pač pa kapital, ki se trudi odrasle ljudi obdržati na stopnji otroka, da bi jim lahko čim dlje prodajalo neumnosti, obenem pa nima problema z onesnaževanjem uničiti planeta. Ne ga srat - nobenega moškega? Prej bi pomislil da je obratno... To drugo pa ja, precej žalostno, ampak resnično. Navedek Povezava do prispevka
Feget Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 Chenier reče pred 1 uro: Jaz, kot nekdo, ki se ukvarja s književnostjo, pripadam polu, kjer raziskujemo estetsko vrednost besedil in se manj ukvarjamo s percepcijo literature skozi različna družbena gibanja. Torej, po domače, poklicno literature ne raziskujem skozi marksizem, psihoanalizo, feminizem ipd., o tem se pogovarjam predvsem na internetu. Torej si vseeno fake woker Ker pri wokerji ni vmesne poti, ali si z njimi all the way ali pa si proti njim. Drugače pa moški zgubljamo v vseh intelektualnih sferah. Edino še računalništvo, tehnika, gradbeništvo in fizika se dobro držijo. Vse ostalo pa ženske dominirajo na polno v akademskem prostoru. Osebno bi si v svoji računalniški stroki želel še kakšno slatko malo, samo jebat ga Navedek Povezava do prispevka
Slinch Objavljeno 27. marec 2023 Share Objavljeno 27. marec 2023 Feget reče pred 17 minutami: Torej si vseeno fake woker Ker pri wokerji ni vmesne poti, ali si z njimi all the way ali pa si proti njim. Pa a si ti tukaj kje videl enga samega true wokerja? Camir je mejbi najbolj, pa je totalno fake. Na tem foromo je samo en kup don kihotov. Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.