Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 1 uro:

A bi jo mznili(krknili)?

1677846957561.jpg

Moje domače testo (pivsko) in custom pripravljena omaka v el. pečici.

Mozzarella, šampinjoni, artičoki in par oliv.

Men je bla svetovna, samo sem biased. :D

maznila bi jo

skozi solze ptsdja po šolskih malicah

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 29 minutami:

Vode? Kere vode? A je voda v receptu?

Jaz vedno dajem mleko.

Kako želiš. Mleko naredi mehkejšo skorjo. Nekateri so ful proti mleku in ne sprejmejo nobene pice ki ne izgleda kot da je direkt iz Italije. Nekateri dajejo pa krompir not. Osebna preferenca. Men je ravn poanta pice da si naredim po svoje kakor mi paše

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 2 minutama:

pelate v bolognese!

 

Kaj pa gre? Zdaj sem šel prav googlat slovenske in tuje recepte "original bolognese recipe" in je v čistor vseh, ki sem jih na hitro pogledal tomato sauce, tomato puree, tomato passata... kot tudi koncentrat. Razen zdaj, če je v teh paradižnikovih zadevah, ki sem jih zapisal kaka velika razlika, ki je jaz ne poznam.

Povezava do prispevka

Vidim, da je Attack on Titans risanka animej finale zunaj. Sem gledal samo prvo sezono, ki mi je bila kar v redu, 7/10 na uč. A se splača nadaljevat? Sem malo googlal na Redditu za mnenja, ampak so precej shizofrenični odzivi :D 

uredilo bitje Chenier
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

Vidim, da je Attack on Titans risanka animej finale zunaj. Sem gledal samo prvo sezono, ki mi je bila kar v redu, 7/10 na uč. A se splača nadaljevat? Sem malo googlal na Redditu za mnenja, ampak so precej shizofrenični odzivi :D 

 

 

Men je zakon anime, najboljs da pogledas od zacetka se enkrat

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 3. 3. 2023 at 15:19:

Cyberpunk romani, ki ti znajo ful bolj dogajat od Neuromancerja :) Cryptonomicon je tudi ok-ish, čeprav ga jaz osebno nisem dokončal.

tko včeri mi tole priporočiš

danes zagledam tole

 

če mi bo dost všeč bom morala kupit nov meč, damn you to hell :D

Povezava do prispevka

@Fuksija: Kaj Snow Crash res še nisi brala?
Virtualno mečevanje je top. Med drugim si ravno zaradi tega elementa od nekdaj želim, da bi naredili igro. Sicer pa je knjiga v bistvu že dejansko napisan "scenarij" za a'la Cyberpunk igrico. Imaš vse od kiberprostora, rolkanja, mečevanja, mehaničnih psov-čuvajev, virusov itd. itd. Všečno je tudi, ker gre za sila akcijsko zgodbo (kar marsikdaj zelo sede), ki pa nikakor ni "plehka". 

Nek random quote:

Navedek

Snow Crash is the novel that put the word "cyberpunk" on the map*; it's a great ride.
(* Okay, I had just finished rereading the novel, and it's true that I could - fairly - be accused of an excess of enthusiasm, since the term had been around since being coined in a story published in 1983. Yes, yes I've read lots of the other stories by Gibson, Sterling, Shirley and others, all of whose works are represented elsewhere on the site.) And yes, the pizza delivery scene that starts the book is the most remarkable such scene in all of world literature

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@Fuksija: Kaj Snow Crash res še nisi brala?
Virtualno mečevanje je top. Med drugim si ravno zaradi tega elementa od nekdaj želim, da bi naredili igro. Sicer pa je knjiga v bistvu že dejansko napisan "scenarij" za a'la Cyberpunk igračko. Imaš vse od kiberprostora, rolkanja, mečevanja, mehaničnih psov-čuvajev, virusov itd. itd. Všečno je tudi, ker gre za sila akcijsko zgodbo (kar marsikdaj zelo sede). 

Nek random quote:

 

nikol se nisem pretvarjala da sem ful načitana al pa da ful dobr poznam sci-fi, tud realno cyberpunk ni med mojimi priljubljenimi podžanri, ker je v povprečju kr moreč

k gledam nazaj mislim da sem prebrala glih Neuromancerja pa neki od Chrisa Woodinga k je bolj v young adult sferi in se ne spomnim naslova

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...