Skoči na vsebino

[VR] Virtual reality (PS VR, Oculus Rift, Morpheus... )


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 5 urami:

Kupis oculus quest 2 in nimas prizadetih kablov, cez pol leta pa ga prodas naprej na bolhi ker ga ne bos vec uporabljal. Vsaj jz sm tko resil zadevo :D

 

Jest tud. Sem ugotovil da še nisem pripravljen na vr, ker sem mel probleme z motion sicknessom in mi ni bilo vredno žrtvovat zdravje in svoje motorike zarad nekih napol uporabnih geđetov. Sem ga pa priklopil tudi na PC in sprobal tudi PC zadeve. Jest mam tale mini PC doma  https://www.amazon.com/ZOTAC-ECM53060C-GeForce-i5-10400-ZBOX-ECM53060C-U-W2B/dp/B09CS1TT3D za špilat kakšne simulacije vožnje in kakšen špilček in tud za VR je blo v redu. Ni se mi nič zatikal in vse mi je laufal kot je treba. Cena je bla tm nekje 1200€ in mi je mašinca všeč ker je majhna in dost zmogljiva za tisto kar rabim. Ni pa nek strašen gaming PC.

 

Kastor ne vem kaj ti treniraš sicer na VR-ju, ampak jest vem da tist kar sem sprobal na VR-ju nimam tam kaj za trenirat. Recimo če grem pa zdaj kaj "trenirat" tek, tek na smučeh, drsanje, smučanje, yoga, fitnes grem to trenirat v resničnem življenju na drsališče, smučišče (okej to se bo zdaj počas začel odpirat)........tko da ne vem kaj se da trenirat na VR-ju razen neumnosti. Okej jest sem hotu met VR predvsem za simulacije vožnje, samo mi je blo res slabo ko sem samo zagnal špil in ga par minut špilu.

Povezava do prispevka
Mitsu reče Dne, 5. 12. 2022 at 14:18:

Kastor ne vem kaj ti treniraš sicer na VR-ju, ampak jest vem da tist kar sem sprobal na VR-ju nimam tam kaj za trenirat. Recimo če grem pa zdaj kaj "trenirat" tek, tek na smučeh, drsanje, smučanje, yoga, fitnes grem to trenirat v resničnem življenju na drsališče, smučišče (okej to se bo zdaj počas začel odpirat)........tko da ne vem kaj se da trenirat na VR-ju razen neumnosti. Okej jest sem hotu met VR predvsem za simulacije vožnje, samo mi je blo res slabo ko sem samo zagnal špil in ga par minut špilu.

 

Valda če igraš samo simulacije da nimaš pojma kaj "trenirat". Po mojih izkušnjah se že pri beat saberju lahko kr namatraš pri višjih težavnostih. Isto pri pistol whip, synth riders itd, da ne govorim o thrill of the fight. Jaz se bolj utrudim v 45min orenk nažiganja beat saberja kot v eni uri pa pol joge recimo. 

Povezava do prispevka

Po stopnji zahtevnosti bi ocenil:

1. Thrill of the fight, tule sta 2 borbi dovolj da teče od tebe in imaš musklfibr par dni :D

2. Beat saber/synth riders, odvisno kolk si nadrkan, ker beat saber se da kar lepo šlepati brez pretiranega mahanja naokrog. Enkrat ko si skilled seveda, na začetku pa mahaš ko zmešan in to je res legit vadba :D

3. The climb 2, tule trpi vrat, ramenski obroč in roke, konstantno iskanje oprimkov gor, sploh ko začneš huntat najboljše čase rata jebeno :D (heksenšus ftw)

4. Ragnarock, tole sem premalo igral pomoje, max do 3. stopnje igram, imo je 9. level čista norišnica :D

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 urami:

Po stopnji zahtevnosti bi ocenil:

1. Thrill of the fight, tule sta 2 borbi dovolj da teče od tebe in imaš musklfibr par dni :D

2. Beat saber/synth riders, odvisno kolk si nadrkan, ker beat saber se da kar lepo šlepati brez pretiranega mahanja naokrog. Enkrat ko si skilled seveda, na začetku pa mahaš ko zmešan in to je res legit vadba :D

3. The climb 2, tule trpi vrat, ramenski obroč in roke, konstantno iskanje oprimkov gor, sploh ko začneš huntat najboljše čase rata jebeno :D (heksenšus ftw)

4. Ragnarock, tole sem premalo igral pomoje, max do 3. stopnje igram, imo je 9. level čista norišnica :D

Ragnarock ti zapestja in roke pošlje na oni svet. Sploh od 7 stopnje gor.

Povezava do prispevka

Jah, jest k sm bil mlajši se spomnim ko sem v prvem letniku pisal za angleščino referat o temule VR-ju Virtuality  leta 1991 in so vsi samo buljili v mene ko sem o tem govoru in noben ni imel pojma za kaj se gre. Seveda sem v tistih cajtih kot zagret igričar sanju o takih VR geđetih kot jih imamo zdej in kot sem ga imel - Quest 2. Samo zdej kot starejši sem bil malo razočaran, ker v bistvu mi ni kul drkat teh zadev ala Beat Saber, Synth riders, vr boks ipd in rečt da delam na temu nek kardio in nekaj treniram. Sej niso slabe zadeve in vem da zašvicaš, ker sem tud to špilu ko sem mel Questa, ampak zdej k grem proti petdesetemu mam rajši da mam v real lifu natreniran telo in da delam neke uporabne gibe in ne da samo z rokami krilim po luftu. Pa tud jogo delam že cca 12 let, ker sem jo moral začet delat zaradi povečanja fleksibilnosti za surfanje na valu. Sej fora joge ni v tem da zašvicaš sploh, ampak da povečaš range of motion, uravnotežiš mišice, mažeš sklepe, masiraš notranje organe in začutiš pretok subtilne energije. Sej pol k delaš to par let, se telo toliko uravnoteži, da ti ni treba delat več veliko asan, ker telo osvoji neko lahkotno gibanje brez truda. V glavnem zame je ultimativni šport surfanje in že samo da si prpravlen, da ko greš na kakšen surf trip moraš celo leto nekaj trenirat da si v formi za kakšen konkreten val :))))).

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

No saj vsakemu nekaj drugega sede. Meni je top dodatek vadbi pozimi, ko je noč in težko hodim laufat v temi, da me ne zbije kak nasekan veseljak na cesti :D Tko da rajši mal pomaham doma v dnevni, dodana vrednost zame pa je ta tekmovalni del, ko še mal s kakim frendom potekmuješ kdo bo prej preplezal alpe. (climb 2 mi je vsak dan boljši, edin ja heksenšusi bodo kar stalna stranka)

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 urami:

Ragnarock question, kako za boga sedite med igranjem tega špila, men so kolena skoz napoto :D btw join the riot komad carski :D

Njaprej mi ni blo čisto nič jasno. Mislu sem, da ti je zrasel kurac zaradi awesome igre in te to moti, sam nisem bil zihr. Pol sem videl, da sem v VR temi in ni govora o GOW Ragnarok.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...