Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Freedom House: Koronakriza krči svobodo na internetu

Navedek

Neprofitna organizacija Freedom House, ki vsako leto izda tudi poročilo o svobodi na internetu Freedom on the Net, ugotavlja, da je koronakriza pospešila fragmentacijo interneta, uvajanje preprek in krčenje svobode. V letošnjem poročilu so zapisali, da gre za dramatičen padec svobode na internetu, sicer pa je to že 10. leto, ko se svoboda na internetu zmanjšuje. Situacija je sicer v različnih državah precej različna.


 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 6 minutami:

Štajerci spet pokazali da so glavni klovni v Sloveniji.

 

In ti pričakuješ, da se bomo spremenili? Mi vemo, da smo svojevrstni klovni and we like it and are proud of it ;)

 

Tudi edini, ki se res upamo postavit gor zase in vržt oblast s stolčkov, zažgat radarje po mestu...ostali pa tam nekje z vrtnicami stojite in nič konkretnega...samo jamrajo in protestirajo kot pičkice.

 

P.S.: Tega konkretnega protesta zdaj pa vseeno ne podpiram. Opisal sem na sploh kaki klovni smo in mnogo krat čudni za druge .D

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Saj sem jaz tudi sam zapisal, da tega protesta ne podpiram. Naj se vsaj kak teden počaka, da vidimo, če bo padec okužb.

 

Sem pa glede kazni tudi jaz slišal, da ob pritožbah serijsko padajo. So že nekje zasrali in nekaj narobe uredili. Zdaj pa še ustavna presoja policijske ure. Bomo videli.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Mi lahko kdo pojasni, zakaj ni vec karanten (odlocb) za tiste, ki so bili v stiku z okuzenimi in se ne kazejo znakov? To je retardirano, pol pa poziv folku naj se strezni lmao. Debilnost. V ozji familiji primer ko je bil sodelavec okuzen in ostaja doma, vsi ostali pa normalno hodijo na siht in valjda bo v roku tedna cela bajta okužena. Norost. Premier pa jamra, naj se zresnimo, lol. Zacnite izdajat odlocbe za karantene spet, da bo folk dobil bolnisko

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Se še spomnem, kak pestro je bilo, ko sem še študiral v Mariboru ter leta 2012 skoraj dobil solzivca v faco.

 

Tudi jaz ne podpiram tega protesta, ker so “nora, divja študentska leta” pri meni že zdavnaj mimo. Me pa vseeno zanima, kak se bo vse skupaj izšlo.

 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
Janša reče pred 10 minutami:

Mi lahko kdo pojasni, zakaj ni vec karanten (odlocb) za tiste, ki so bili v stiku z okuzenimi in se ne kazejo znakov? To je retardirano, pol pa poziv folku naj se strezni lmao. Debilnost. V ozji familiji primer ko je bil sodelavec okuzen in ostaja doma, vsi ostali pa normalno hodijo na siht in valjda bo v roku tedna cela bajta okužena. Norost. Premier pa jamra, naj se zresnimo, lol. Zacnite izdajat odlocbe za karantene spet, da bo folk dobil bolnisko

 

Kaj je po tvojem norost - to da se ne izdaja odločb, da bi imel folk osnovo za odsotnost z dela in nadomestilo ali to da država ne govori folku naj ostaja doma, naj ne hodi med folk in naj se izolira?

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
shure reče pred 26 minutami:

Nisem na Twitterju, a se da vlado dobiti tudi na kak drug način?

 

Najbolj nepriljubljen politik, pa gre pravit ljudem naj se streznijo. Bog pomagaj, a si lahko tako neumen in ne vidiš, da bo samo še slabše zaradi tega. :facepalm:

Jaz mislim da ga to sploh ne zanima več.

Ne glede kaj naredi ima cca  20% glasov.

Kar pa je res že pomemben blok.

 

Lahko se zgodi da je relativni zmagovalec še na nasednjih 2, 3 ali celo 4 volitvah. 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
osis reče pred 7 minutami:

A mi zna kak dober pravnik razložit vlogo vlade, če:

- je razglašena epidemija

- je razglašeno izredno stanje

 

 

Nisem pravnik. Ampak če je razglašena epidemija:

 

HellAngel reče Dne, 18. 10. 2020 at 22:58:

 

Nč, zate, zame, za ostale mn3njalničarje in večino državljanov to ne pomeni nič novega. Ukrepi ostanejo v veljavi isti, samo sprožijo se določeni protokoli in načrti, recimo civilna zaščita se angažira in začne razdeljevat materiale in koordinirat človeške resurse. V glavnem se se bolj angažira Uprava za zaščito in reševanje. Oz. država (formalno) aktivira več resursov za boj proti covidu.

Bottom line, bolj kot ne se gre za formalizacijo stanja, zato da se jasno določijo odgovornosti, naloge in nosilci. Konkretne ukrepe (zapiranje občin, itd.) še vedno sprejema vlada.

 

Pa janša hejterji, kolesarji, razni potrči in nimiousi dobijo mal municije za pokat. ;)

 

Za izredno stanje pa iz glave kokr vem ga razglasi državni zbor oz. predsednik, če državni zbor ne more, na predlog vlade, tko da tole v zdajšnjih razmerah no go. Se pa loh zakone sprejema mimo parlamenta (tole nisem ziher), pa predsednik dobi neka pooblastila glede vojske (mobilizacija,..). Izredno stanje naj bi se uporabljalo ko je ogrožen obstoj države (vojno stanje bolj kot ne), tko da po moje to ni glih verjetna opcija.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...