Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

MIHA_IS_GOD reče pred 22 minutami:

Isto kot pri kateremkoli drugemu cepivu. Virus se tezje siri in ti povzroca manj simptomov.

 

torej če menim, da cepljen ne bom statistično pomembno bolj varen pred virusom - ker se tudi stroka strinja, da nisem v rizični skupini, naj se cepim, da zaščitim rizične -> ker imam cepljen manj možnosti, da zbolim in zato manj širim naprej -> stvar s covidom je da od mene zahteva spremembo osebne paradigme na podlagi podatkov, ki se iz meseca v mesec spreminjajo; naj si bo to o neželenih učinkih cepiva, učinkovitosti cepiva ali razlik med različicami virusa  - za prevladujočo delto namreč vemo, da cepljeni ki zboli širi enako kot necepljeni, predpostavlja pa se na podlagi podatkov, da je bolj zaščiten pred hujšim potekom bolezni. koliko manj verjetno je, da zaradi cepljenja sploh ne zboli - se komu realno sanja? kolikor spremljam je odgovor ne, naj me kdo popravi. meni je etično in moralno sprejemljiv zaključek, da naj se prostovoljno cepijo zgolj rizični, zato se me "argument" da ne živim sam v sibirji praktično ne dotakne. 

 

bi reku, da se tudi njiz nagiba bolj k mojemu razmišljanju, konec koncev je težko ubežati tako neposrednim statističnim podatkom in jih ne navesti kot glavni razlog za covid krizo, kateri seveda ni širjenje virusa per se ampak z njim povezane hospitalizacije in smrti. 

 

https://www.nijz.si/sl/pojasnilo-v-zvezi-z-dopisom-prebivalcem-starejsim-od-50-let-ki-smo-jih-pozvali-k-cepljenju

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 20 minutami:

 

torej če menim, da cepljen ne bom statistično pomembno bolj varen pred virusom - ker se tudi stroka strinja, da nisem v rizični skupini, naj se cepim, da zaščitim rizične -> ker imam cepljen manj možnosti, da zbolim in zato manj širim naprej -> stvar s covidom je da od mene zahteva spremembo osebne paradigme na podlagi podatkov, ki se iz meseca v mesec spreminjajo; naj si bo to o neželenih učinkih cepiva, učinkovitosti cepiva ali razlik med različicami virusa  - za prevladujočo delto namreč vemo, da cepljeni ki zboli širi enako kot necepljeni, predpostavlja pa se na podlagi podatkov, da je bolj zaščiten pred hujšim potekom bolezni. koliko manj verjetno je, da zaradi cepljenja sploh ne zboli - se komu realno sanja? kolikor spremljam je odgovor ne, naj me kdo popravi. meni je etično in moralno sprejemljiv zaključek, da naj se prostovoljno cepijo zgolj rizični, zato se me "argument" da ne živim sam v sibirji praktično ne dotakne. 

 

bi reku, da se tudi njiz nagiba bolj k mojemu razmišljanju, konec koncev je težko ubežati tako neposrednim statističnim podatkom in jih ne navesti kot glavni razlog za covid krizo, kateri seveda ni širjenje virusa per se ampak z njim povezane hospitalizacije in smrti. 

 

https://www.nijz.si/sl/pojasnilo-v-zvezi-z-dopisom-prebivalcem-starejsim-od-50-let-ki-smo-jih-pozvali-k-cepljenju

Znanost pravi da tvoje mnenje ni pravilno. Delta se bolj siri tud prek cepljenih, sam to ne pomeni da enako. Delta tud ni prva in skor sigurno ne bo tud zadnja varianta.

 

V razvitem svetu ni eticno in moralno sprejemljivo da se ti jebe za sibke clane druzbe. V kakem afganistanu zna bit drugace.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 minutami:

V razvitem svetu ni eticno in moralno sprejemljivo da se ti jebe za sibke clane druzbe. V kakem afganistanu zna bit drugace.

 

Zakaj pa pol ne pošljemo iz vseh razvitih držav miljone odmerkov cepiva v države, ki ga nimajo? Oni se mi zdi, da so kr ranljivi člani svetovne družbe. Al se nam preprosto jebe za nerazvite države?

 

Pa glede, da no ta s cepljenjem zaščitiš le sebe in nikogar drugega, je tvoj argument sfaljen. Sploh, ker se cepljenim ni treba testirat in lahko širijo okužbo, pa tega sploh ne vejo. Kdo je pol neodgovorn?

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 3 minutami:

 

Zakaj pa pol ne pošljemo iz vseh razvitih držav miljone odmerkov cepiva v države, ki ga nimajo? Oni se mi zdi, da so kr ranljivi člani svetovne družbe. Al se nam preprosto jebe za nerazvite države?

Dobro vprasanje, zal nima nic s cepljenjem v nasih drzavah.

 

Odgovor je pa verjetno da zato da bodo farmacevtske druzbe zasluzile in ble motivirane razvijat cepiva tud v prihodnosti. To je bla nekak logika da niso sprostil patentov.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 10 minutami:

Znanost pravi da tvoje mnenje ni pravilno. Delta se bolj siri tud prek cepljenih, sam to ne pomeni da enako. Delta tud ni prva in skor sigurno ne bo tud zadnja varianta.

 

V razvitem svetu ni eticno in moralno sprejemljivo da se ti jebe za sibke clane druzbe. V kakem afganistanu zna bit drugace.

Daj ne širi dezinformacij, ker ustreza tvojemu prepričanju. To ni enako cepivu, ki te naredi imunega in posledično s kolektivno imunostjo ščitimo ljudi, ki se ne smejo cepit. 

Pri tem cepivu si zaščiten pred težkim potekom bolezni, zboliš še vedno lahko, prav tako ga lahko širiš.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 13 minutami:

Znanost pravi da tvoje mnenje ni pravilno. Delta se bolj siri tud prek cepljenih, sam to ne pomeni da enako. Delta tud ni prva in skor sigurno ne bo tud zadnja varianta.

 

V razvitem svetu ni eticno in moralno sprejemljivo da se ti jebe za sibke clane druzbe. V kakem afganistanu zna bit drugace.

 

 viral load med zbolelimi cepljenimi in necepljenimi je enak, to je bil v usa razlog za ponovno vpeljavo mask - kaj to pomeni po tvoje?

 

to da se mi jebe za šibke člene družbe je zgolj tvoja zmotna moralno vzvišena pozicija, ker si ocenil, da s tem ko si cepljen pomagaš zaščitit ta del družbe. še več - čutiš se dolžnega jih zaščititi, tudi če se sami ne želijo. v tem je bistvena razlika - notranji aparat za dojemanje osebne odgovornosti. moja ocena je, da tvoj deluje "narobe" -> pretirano v osebno odgovornost drugega.

Povezava do prispevka
NesToR reče pred 17 minutami:

Daj ne širi dezinformacij, ker ustreza tvojemu prepričanju. To ni enako cepivu, ki te naredi imunega in posledično s kolektivno imunostjo ščitimo ljudi, ki se ne smejo cepit. 

Pri tem cepivu si zaščiten pred težkim potekom bolezni, zboliš še vedno lahko, prav tako ga lahko širiš.

Nobeno cepivo te ne naredi 100% imunega.

 

Znanost ni vera da rabis met prepricanje. Cepivo primarno preprecuje resne simtome, ampak konkretno pomaga pa tud pri sirjenju, Delta varianta sicer malo manj, a se vedno.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 9 minutami:

 

Jah ce mi nalepi kot dokaz video kjer jo odrezejo dejansko sredi stavka in mi to prodaja kot dokaz sem pac skepticen. 

 

 

https://www.facebook.com/rtvslo.si/videos/381850153026666/

 

Dejansko ni sred stavka odrezana, sam pike nezna naglasit.

 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka

Če prav razumem zadnje debate s(m)o največji krivci sedaj tisti, ki s(m)o se držali ukrepov (po najboljših močeh), se nis(m)o okužili/zboleli in s(m)o mnenja, da cepljenje le ni tako "nujno" za vzpostavitev normalnega pre-covid stanja?

In za nagrado s(m)o fasali PCT pogojevanje za marsikaj in poglede zgroženosti cepljenih/stroke češ kako s(m)o lahko tako sebični in da se gre za zaščito ljudi, ki se ne smejo cepit oz. spadajo v rizično skupino.

 

Žalostno kam je prišel svet v tako kratkem (covid) času, deljenje na različne pole, podpihovanje sovraštva do drugače mislečih, pogojevanje s cepljenjem in podobna sranja. Če bi se res tako veselo vsi borili za "zaustavitev" sranja v katerem smo se znašli bi se naredilo kar je že nekaj uporabnikov pred menoj napisalo, uvedlo obvezno cepljenje brez izgovorov (razen za tiste, ki se ne smejo cepiti), bi se na položaje strokovne skupine za zajezitev epidemije dalo strokovnjake, ki so politično neodvisni, bi se sledilo navodilom in nasvetom le teh, bi vladajoča falanga poizkusila še kakšen drugačen način prepričevanja naroda v sledenje ukrepom/cepljenje, bi bilo več strpnosti in razumevanja do vseh, ampak potem bi bil svet preveč lep.

Bolje je povzročati kaos in nemir med rajo, medtem ko eni veselo izkoriščajo trenutno stanje za še znatnejše polnjenje svoje malhe, drugi pa sisajo qrac, ker je lažje narediti nič.

Nek se jebejo eni in drugi in vsi, ki menijo, da moram(o) narediti še nekaj več za "obvladovanje" stanja na katerega nimam(o) baš nekega vpliva.

Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 3 minutami:

to da se mi jebe za šibke člene družbe je zgolj tvoja zmotna moralno vzvišena pozicija, ker si ocenil, da s tem ko si cepljen pomagaš zaščitit ta del družbe. še več - čutiš se dolžnega jih zaščititi, tudi če se sami ne želijo. v tem je bistvena razlika - notranji aparat za dojemanje osebne odgovornosti. moja ocena je, da tvoj deluje "narobe" -> pretirano v osebno odgovornost drugega.

 

Ce so bolnisnice preobremenjene z ljudmi, ki se nocejo zasciti sami in zato izvisijo ljudje, ki potrebujejo drugo zdravljenje? Ni samo korona razlog za obisk klinicnega centra.

 

Po tej logiki cepljeni resujemo zivljenja. Ker ne potrebujemo oskrbe. Oziroma je procent nujne oskrbe zaradi nas manjsi. Ni za kaj.

 

Sem pa mnenja da je odlocitev ali se cepiti ali ne ta trenutek osebna in vas nihce nebi smel siliti v to. Samo ne mi srat po tistih, ki smo se cepili.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 2 minutama:

 

Ce so bolnisnice preobremenjene z ljudmi, ki se nocejo zasciti sami in zato izvisijo ljudje, ki potrebujejo drugo zdravljenje? Ni samo korona razlog za obisk klinicnega centra.

 

Po tej logiki cepljeni resujemo zivljenja. Ker ne potrebujemo oskrbe. Oziroma je procent nujne oskrbe zaradi nas manjsi. Ni za kaj.

 

Ubistvu še poklukec pravi, da bote cepljeni filal intezivne oddelke.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10226624960956574&id=1423928472

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 minuto:

 

Ce so bolnisnice preobremenjene z ljudmi, ki se nocejo zasciti sami in zato izvisijo ljudje, ki potrebujejo drugo zdravljenje? Ni samo korona razlog za obisk klinicnega centra.

 

Po tej logiki cepljeni resujemo zivljenja. Ker ne potrebujemo oskrbe. Oziroma je procent nujne oskrbe zaradi nas manjsi. Ni za kaj.

 

Sem pa mnenja da je odlocitev ali se cepiti ali ne ta trenutek osebna in vas nihce nebi smel siliti v to. Samo ne mi srat po tistih, ki smo se cepili.

 

kdo po kom serje, to se boš moral vrniti nazaj in še 1x brat

 

glede na zapisano sebe pripisuješ rizični skupini. % bolnišnične oskrbe je manjši samo za tiste osebe, ki jim je cepljenje preprečilo težji potek bolezni - je tako ? 

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 4 minutami:

 

Ce so bolnisnice preobremenjene z ljudmi, ki se nocejo zasciti sami in zato izvisijo ljudje, ki potrebujejo drugo zdravljenje? Ni samo korona razlog za obisk klinicnega centra.

 

Po tej logiki cepljeni resujemo zivljenja. Ker ne potrebujemo oskrbe. Oziroma je procent nujne oskrbe zaradi nas manjsi. Ni za kaj.

 

Sem pa mnenja da je odlocitev ali se cepiti ali ne ta trenutek osebna in vas nihce nebi smel siliti v to. Samo ne mi srat po tistih, ki smo se cepili.

Zakaj potem pct ovira mlade necepljene in ne starih necepljenih? 

Povezava do prispevka

Malo višje ste se pogovarjali o umrlih od cepiva. Ne razumem kako lahko nekdo resno jemlje tele statistike. Recimo poznal sem pokojnega, ki je bil v zadnjem stadiju raka na smrtni postelji, svojci so samo še čakali kdaj bo umrl. Na koncu so ga zabeležili pod covid, ker so imeli na tistem oddelku okužbe in se je vsem svojcem zdelo prizadeto. 

 

Na drugi strani je soseda doživela zastoj srca dva dni po cepljenju, nihče ni hotel niti slišati, da bi bilo od cepiva.

 

Koliko je še takšnih primerov in kako izkrivljene so te statistike? Najbrž nikoli ne bomo vedeli. 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 minuto:

Znanost ni vera da rabis met prepricanje.

Daj ne nabijaj. Dobro veš, da sem govoril o tvojem confirmation biasu

 

MIHA_IS_GOD reče pred 5 minutami:

Cepivo primarno preprecuje resne simtome, ampak konkretno pomaga pa tud pri sirjenju, Delta varianta sicer malo manj, a se vedno.

Dobro si to povedal, konkretno pomaga pa pri delti sicer malo manj, hvala kurcu, da pravi znanstveniki ne operirajo na tak način.

 

MIHA_IS_GOD reče pred 6 minutami:

Nobeno cepivo te ne naredi 100% imunega.

Imaš cepiva, ki preprečujejo okužbo in imaš cepivo, ki preprečuje hujši potek bolezni. Razumeš razliko zakaj pri določenih cepivih deluje kolektivna imunost pri precepljenosti, ter zakaj pri drugih ne, recimo pri gripi in covidu?

 

Žal, tudi jaz si želim, da bi bilo cepivo takšno, da bi lahko dosegli čredno imunost in bi bilo tega sranje konec, ampak je žal ne bomo

Povezava do prispevka
NesToR reče pred 17 minutami:

Dobro si to povedal, konkretno pomaga pa pri delti sicer malo manj, hvala kurcu, da pravi znanstveniki ne operirajo na tak način.

Ja, pri Pfizer cepivu okol 80% folka ne siri virusa pri ne-Delta varianti. Temu bi jaz rekel konkretno. Za Delto se se ne ve tocno, ampak se predvideva da manj. Za Moderno je podobno, Jonson je pa pri tem slabsi.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.12.21260377v1

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.13.21260393v1

 

Na sreco se bo prej al slej vse Tomaze prisilil v cepljenje.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 10 minutami:

Na sreco se bo prej al slej vse Tomaze prisilil v cepljenje.


ne bo se jih, ker bi bilo eticno nevzdrzno uvesti obvezno cepljenje za vse, ki niso v rizicni skupini na podlagi trenutnega razumevanja stanja in brez precepljenosti med rizicnimi. lahko bi celo zagovarjal, da ni to afganistan ane😁

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 minuto:

 


krsili so sej ves kaj

 

ce so pristali na hospitalizaciji so v veliki meri bili v rizicni grupi + ce bi si sami vplacevali zdravstveno ne bi bil problem = dohtar ne bi protestiral, kar sicer ne naslavlja etiko ampak vplacevanje v drzavno blagajno. 
 

bistvo bi zame bilo, da so statisticno gledano del rizicne skupine

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...