Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

BuDi reče pred 6 urami:



Število oseb v zaprtih javnih prostorih, v katerih se izvaja ponudba ter prodaja blaga in storitev, se omeji na 20 m2 na posamezno stranko, ali na 1 stranko, v kolikor je prostor manjši od 20 m2.

 

 

 

Zaradi tega določila jaz ne hodim več v trgovine. A oni resno mislijo, da bom stal zunaj trgovine 10min, da se mi usmilijo, da grem not?

 

Wolt mi je hvaležen.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 19 urami:

 

Zgolj za primer, banalen sicer, bencinska črpalka je točno za mejo moje rdeče omejene pokrajine. 100 metrov za njo. Prav tako štacuna. Po pravilih moram iti tankat ali pa v šoping 14 kilometrov dalj. Glede na vse kar se dogaja, kam misliš da hodim? Zakaj bi se jaz do pičice držal pravil? Zaradi strahu pred kaznijo? Katero že? Sej nam lepo pokažejo, da jo ni. 

 

 

Malce sem presenečen, popraviti moram to izjavo.

 

V petek sem na ministrstvo poslal vprašanje s tem primerom, odgovora seveda nisem prejel, razen avtomatske tajnice, saj ne da sem ga pričakoval.

 

Danes pa:

 

Prehajanje med občinami je ob upoštevanju priporočil za posameznike dovoljeno za 13 izjem, in sicer za:

12.        dostop do trgovin ali storitev v drugi občini, če so bližje prebivališču osebe, kot so te trgovine ali storitve v občini prebivališča

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

rtvslo novinarka

Pri sprehodih na zelenih površinah in športno-rekreacijski dejavnosti, pri kateri je mogoče do drugih posameznikov neprekinjeno vzdrževati najmanj tri metre medsebojne razdalje,  posameznikom ali osebam iz skupnega gospodinjstva ni treba nositi zaščitne maske.

 

dejanski odlok

(3) Ne glede na določbo prvega odstavka 2. člena tega odloka lahko posameznik ali osebe iz skupnega gospodinjstva ob upoštevanju priporočil NIJZ na prostem oziroma odprtih javnih krajih v statistični regiji prebivališča izvajajo takšno športno-rekreacijsko dejavnost, pri kateri se ohranja varna razdalja do drugih posameznikov.

 

Kaj zdaj, maska ja ali ne, ko gremo v Tivoli? Sprašujem zgolj iz finančnega vidika, ne bi rad plačeval kazni. Ima kdo pri roki odlok/uradni list, ki črno na belem zapoveduje masko zunaj v primerih, ko ne gre za šoping ipd?

Sprehodi v gozd so rešilna bilka, da se nam ne odfuka med štirimi stenami.

 

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 5 minutami:

Tu bi samo jaz vprašal, glede teh trgovin in tega.

 

Lahko grem jaz v drugo občino, če pri nas imamo Tuš in Spar, ampak sam hodim po nakupe vedno v Hofer oziroma Lidl?

 

:) Ampak resno, tole izjemo sem izbrskal za in-laws, ki sta iz Žužemberka in imata edine resne štacune v drugih občinah (Novo Mesto, Ivančna Gorica).

 

Navedek

 

12. dostop do trgovin ali storitev v drugi občini, če so bližje prebivališču osebe, kot so te trgovine ali storitve v občini prebivališča, ali če jih v občini prebivališča ni,

 

 

 

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 16 minutami:

Boy, glede na zapisano samo v primeru, da sta bližje tvojemu prebivališču. Njih boli kita katero trgovino ti preferiraš. Važno da po čimkrajši poti nabaviš in gasa domov.

 

Spiralmind reče pred 14 minutami:

 

:) Ampak resno, tole izjemo sem izbrskal za in-laws, ki sta iz Žužemberka in imata edine resne štacune v drugih občinah (Novo Mesto, Ivančna Gorica).

 

 

Ja to sem videl da najbližje. Kar je neumno.

 

Načeloma sta mi tako Hofer kot Lidl na poti v in iz službe, tako da lahko se vmes tam ustavim, ampak vseeno. Se probably lahko vseeno izgovarjaš, da nimajo v štacunah iz tvoje občine zadev, ki jih redno uporabljaš ali kaj.

uredilo bitje DrAg0nBoY
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 30 minutami:

 

Malce sem presenečen, popraviti moram to izjavo.

 

V petek sem na ministrstvo poslal vprašanje s tem primerom, odgovora seveda nisem prejel, razen avtomatske tajnice, saj ne da sem ga pričakoval.

 

Danes pa:

 

Prehajanje med občinami je ob upoštevanju priporočil za posameznike dovoljeno za 13 izjem, in sicer za:

12.        dostop do trgovin ali storitev v drugi občini, če so bližje prebivališču osebe, kot so te trgovine ali storitve v občini prebivališča

Ja, sam če maš smolo in dobiš retardiranega redarja ti bo vseeno dal kazen, ti se pa pol jebi z ugovori.

S<3NEC reče pred 1 minuto:

@berghaus čemu imate redarstvo? Naj ne bi omejitev na občine prišla v veljavo jutri?

Druga regija je. Pa tam recimo so zadnič jebali folk za sprehode, tko da lih veliko se ne da pogajati s temi moroni.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 7 minutami:

@berghaus čemu imate redarstvo? Naj ne bi omejitev na občine prišla v veljavo jutri?

 

Drži, je pa to tudi regijska rdeča meja.

 

Zato sem rekel, da sem ravno na meji, 50 metrov za njo imam trgovino (Senožeti) in po prejšnjih pravilih bi moral voziti 15 kilometrov v drugo smer, če bi hotel v šoping. Isto je s pumpo, ki je cca 100 metrov dalje.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 1 minuto:

 

Drži, je pa to tudi regijska rdeča meja.

 

Zato sem rekel, da sem ravno na meji, 50 metrov za njo imam trgovino in po prejšnjih pravilih bi moral voziti 15 kilometrov v drugo smer, če bi hotel v šoping. Isto je s pumpo, ki je cca 100 metrov dalje.

Aja moja napaka pol.

 

Samo a misliš da zdaj to spremeni prehod med regijami? Tako kot je nimious napisal, je to probably odvisno kdo te ustavi?

Povezava do prispevka

No, jaz bom v sredo prečkal xy občin, ker grem nekaj pomagat staršema

 

Napisala sta mi pooblastilo in zraven zdravniške izvide zlomljenega komolca od mame in očetove operacije ne vem kaj

 

Fak no, čisto nervozen sem bil, ko sem printal tele liste, da si moram zraven peljat 4 zdravniške izvide, da me ne bo policija kaznovala, ker grem k ostarelima staršema ...

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 32 minutami:

Bojim se, da ima Nimious prav, ti modeli znajo biti zajebani, daš jim nekaj pooblastil pa se že nosijo ko komandosi.

na Bledu že odkar so maske obvezne veselo špijunirajo za folkom, ki se izven vasi sprehaja brez mask in špecajo na najbližjo postajo milice

Povezava do prispevka
Navedek

 

Pri prehajanju med občinami mora imeti posameznik pri sebi ustrezno dokazilo, s katerim izkaže uveljavljanje izjeme, in lastnoročno podpisano čitljivo izjavo, ki vsebuje naslednje podatke:

  1. ime in priimek,
  2. naslov bivališča,
  3. naslov oziroma kraj cilja potovanja,
  4. navedbo razloga, ki upravičuje gibanje in zadrževanje,
  5. navedbo morebitnih ožjih družinskih članov ali članov skupnega gospodinjstva, ki gibljejo in zadržujejo z njim,
  6. navedbo, da njemu ali ožjim družinskim članom ali članom skupnega gospodinjstva, ki se gibljejo in zadržujejo z njim, ni bila odrejena osamitev (izolacija) ali karantena,
  7. navedbo, da se zaveda kazenske ali odškodninske odgovornosti zaradi neupoštevanja predpisov, odredb ali ukrepov za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh,
  8. navedbo, da se zaveda omejitev iz tega odloka in da jih bo spoštoval.

 

Dokazilo in izjavo mora oseba na zahtevo pokazati inšpektorju Zdravstvenega inšpektorata Republike Slovenije ali policistu.

 


 

S(d)S-ovcem se je zmešalo dokončno

Povezava do prispevka

 

 

bendeho reče pred 32 minutami:

S(d)S-ovcem se je zmešalo dokončno

 

Prvih 6 točk je povsem logičnih. Zadnji dve pa sta logični, če poznaš upravne postopke, drugače pa niti ne. Vse skupaj bi bilo izredno enostavno, če bi pripravili vzorec, kjer bi dodal prvih 6 točk.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...