Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Šur, seveda, Ameri, ki še za svoje ne poskrbijo, in kjer je polovica folka še bolj prizadeta kot pa reptilijanci v tej temi, bodo rešili svet pred pomanjkanjem hrane.

Ameri nas bodo rešili le, če Pozsonceva* Horvath objavi najdbo večjih zalog nafte v Prekmurju.

 

*slowpoke moment, nisem vedel, da je gospa že pokojna (RIP)

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 2 urama:

Masovno zbiranje pred testnimi točkami za prostovoljno testiranje si pozabil. 

 

 

Nisem pozabil, samo mislim, da tisto ni niti približno tako velik faktor.

Čisto anekdotalna indikacija je recimo, da samo jaz vem za 15 ljudi, ki so se okužili  -  9 na božični večerji, 6 na silvestrovi večerji. Poleg tega je recimo v mojem podjetju ta teden že 9 ljudi javilo bolniško zaradi korone, pa med prazniki praktično nikogar ni bilo tam. To, da jaz v treh dneh izvem za 25 pozitivnih, je zelo slab podatek. Itak bodo pa zelo kmalu tudi uradne številke potrdile, da vstopamo v shitstorm. 

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Čist anekdotalno jaz poznam samo enega ki v vsem tem času, 9 mesecov imel korono.

 

Tip je tak tip človeka ki dobi kazen za prečkanje občinske meje...

 

Valda fasal tud to vašo korono, z vsemi možnimi indikatorji, rekel ni mel absolutno nič okusa



Zdravstveno mu ni bilo pa nič. Sedaj prebolel, in isto zdrav kot prej. Sam mal preveč naseda vsemu kar prebere v medijih.

 

Edit: ajd dva. Še bivši šef, okol 60 let. Absolutno nobenih problemov

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 31 minutami:

Šur, seveda, Ameri, ki še za svoje ne poskrbijo, in kjer je polovica folka še bolj prizadeta kot pa reptilijanci v tej temi, bodo rešili svet pred pomanjkanjem hrane.

Ameri nas bodo rešili le, če Pozsonceva* Horvath objavi najdbo večjih zalog nafte v Prekmurju.

 

*slowpoke moment, nisem vedel, da je gospa že pokojna (RIP)

Vse velike lakote v 20. stoletju je povzročila politika, tudi sedaj ni treba nobenega nič reševati.

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 2 urama:

kaj pa je s tem podatkom zadnjič da letos ni bilo primera gripe v sloveniji? to je nekot mirno šlo mim ... ne me f*** da tu ne gre za nek crossower teh bolezni? je to sploh možno? edini argument ki sm ga slišu je to da ukrepi delujejo zato ni gripe, hkrati pa ukrepi ne delujejo ker se sars pa še kr širi. uizi mindblown glede tega. splošno pa bi edino si želel še kake grafe, podatke, kakšna je bila sicer povprečna zasedenost teh bolnišničnih kapacitet za povprečn januar, december ... pravilno je in spodobi se. js jim sicer vrjamem da je zdej bol, ne me narobe razumet, vem pa da so že prej ogromno jamral, če druga ne privatno. zato mormo vedet kje so triggerji

Nisem strokovnjak, ampak meni se zdi povsem smiselno, da se gripa ne more širiti. Je pač manj nalezljiva od korone. Letos se je pa tudi več ljudi cepilo proti njej.

 

Sicer pa samo ni potrjenega primera gripe, to ne pomeni, da tudi dejansko ni nobenega. Tudi gripo večina ljudi preboli brez hujših simptomov, testirajo (na gripo) verjetno samo koga, ki pride v bolnico.

Povezava do prispevka

se strinjam s tabo Andy, tu je predpostavka da je sars tolk bol nalezljiv od gripe, da bi vsakdo 20m oddaljen od bolnišnice imel veliko možnost kontaminacije. ko stopiš v bolnišnico je kontaminacija 99,9 odstotna, tako nalezljiv je postal. v gostilni je manjša in tudi manj ljudi je tam dnevno stalno :P neprofesionalno je ne-slediti virusu influenzi, samo zaradi tega ker je v telesu prisoten vseprisotni novi sars, ko pa je influenza naš ljubši smrtnež, vsaj moj

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 18 minutami:

Teb res ze konkretno naziga na psiho vse skup? Firmo mam doma, delam ze 7 let od doma. Tud v teh casih nemoteno.

 

aja, si zamudil njegove parcela/Bosna poste, kjer je blo več kot očitno, da mu že krepko od prej?

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 minutama:

 

aja, si zamudil njegove parcela/Bosna poste, kjer je blo več kot očitno, da mu že krepko od prej?

 

Ze zdavnaj bi rabil v bosno ja. Raje se ukvarjam z migranti ki kradejo kot do konca prizadetim prestrasenim pocepljenim folkom

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 1 uro:

Sezmer mi noben ni odgovoril zakaj ga je manj

 

Nekako je 14 dni odkar se zacel razne frizerje pa bauhause odpirat

 

frizerski so bli 28.12 (10dni)

 

če gledaš 7 dnevno povprečje hospitalizacij smo bili najnižje od 23.12 -26.12

 

pa ne bit spet neumen in projicirat neke lastne slike name, jaz sem ti samo par podatkov navedu. 

 

zakaj je takrat dol padlo in zakaj je sedaj 'nižje' ne vem - wild guess, če so bla žarišča delovna mesta (torej druženje na delovnih mestih) bi en faktor lahko bili dopusti v prazničnih časih. bo zanimivo opazovat kaj se bo dogajalo naprej. 

 

sicer pa, pri nas doma imamo 3k neto izpada mesečno, ker so storitve zaprte. hvala k**** imamo nekaj na strani. do maja bomo pregurali. 

 

 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 27 minutami:

 

frizerski so bli 28.12 (10dni)

 

 

 

 

 In četudi se zadnja dva dneva število postelj v bolnišnicah nekoliko znižuje, infektologinja Mateja Logar opozarja na veliko previdnost, kajti postelje se polnijo s približno tedenskim zamikom.

 

 

Po novem je tedenski zamik.

 

14 dni odkar smo se lahko za božič obiskovali

 

Pa je najmanjše število hospitaliziranih

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Pazite zdaj tole

 

https://www.dw.com/en/tanzania-under-fire-from-who-for-lackluster-response-to-covid-19-pandemic/a-53304699

(članek je iz maja)

 

53230960_7.png

 

392k mrtvih v Nigeriji, če ne nič ne naredi (napoved slavnega modela od Imperial Collega na podlagi katerega so se začeli lockdowni v Evropi)
 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/nigeria/

 

Dejansko 1319 mrtvih.

 

Etiopija - napoved 265k, dejansko 1965

 

Tanzania - napoved 112k, dejansko 21

 

Takole pa izgledajo ukrepi v Tanzaniji:

 

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 7 urami:

kaj pa delate opflipo?

 

žena ima kozmetični salon, jaz sem IT in delam od doma. izpad je na ženini strani. 

 

zaprti so od 24.10, vmes so jih 1x odprli za slab teden skupaj s frizerskimi saloni. sedaj ko so frizerske odpirali drugič, kozmetičnih niso. kako, zakaj, kdo ve - če mene vprašaš, frizerski lobij je toliko močnejši, imamo v Sloveniji par frizerskih verig  in so uspeli ustvariti toliko več pritiska + javno norčevanje iz urejenih vladnih pričesk, nima pa razlikovanje med frizersko in kozmetično dejavnostjo veze s samimi primeri okužb in hospitalizacijami. recimo, če si stranka želi urediti nohte je med njo in kozmetičarko pleksi steklo, kozmetičarka mora imet na glavi tisti jebeni ščit, obe morata imeti masko. kako ima to smisel, če pogledaš frizersko dejavnost? 

 

je nujno imet urejene nohte, obrvi in brčice odstranjene, lulo obrito, noge gladke, itd.? ne ni nujno (ampak ženske vse to navkljub zaprtju imajo urejeno). stvar je v tem, da bi lahko del te storitvene dejavnosti omejili namesto zaprli (tudi če ne morejo imeti popolnega nadzora nad tem). kozmetičarke tako ali tako sedaj delajo od doma, pod iz vidika omejevanja okužb slabšimi pogoji; manjši prostori, slabše zračenje, pleksi steklo? (hahaha), nobenega nadzora. a to je bolj varno kot če se omeji promet na eno stranko v prostoru, 15 min zračenja in razkuževanja med strankami in na sploh večjo sterilnostjo in higieno, ter možnostjo nadzora? odgovor je seveda ne.

 

je pa isto s frizerji in brivci. ko so jih prvič odprli, sem si šel uredi frizuro in brado in svojemu brivcu v čveku omenim, da sem ga že hotu poklicat, pač če kej fuša, ampak da sem si premislil. pa me je samo debelo gledali in rekel, ja kaj nisi poklical, jaz delam že skoz, mam po 10 strank na dan. tako da ja, eno so ukrepi, ko folku vzameš dohodek, drugo je pa realnost upoštevanja ukrepov, ki se jih nihče ne bo držal, če bo imel problem iti iz meseca v mesec. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...