Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 11 minutami:

 

i'll bite

 

od 1970 - 2000

30 tornadov

 

od 2000 - 2021

101

 

od tega 2000 - 2015

70

 

2015 do danes

31 

 

sem za foro se razdelil da nebi reku da so prej majn zapisoval oz da je majn znanega

 

skor tko k da bi se podnebje spreminjal a ne

 

 

 

 

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka
Navedek

In Europe there are on average 600 tornadoes per year (with 60% of them waterspouts), in the US that are on average 1200 per year. There are thus only two times as many tornadoes in the US as in Europe (US and Europe are of a comparable size). But the strength of the tornadoes is another factor. In Europe most of the tornadoes are EF0, EF1 or EF2. While in the US there are multiple EF4 and EF5 each year, in Europe the last EF5 tornado was in 1967, in Palluel, France.

 

Navedek

Almost everywhere in Europe tornadoes are possible, except Iceland, North Scandinavia, Central Spain, The Alps, The Balkan and Central Turkey, where tornadoes are very rare. Tornadoes are the most reported in West and Central Europe: France, Benelux and Germany hev clearly seen the most. This can be due to the population density that is much bigger in these areas than in the east of Europe (Poland, Russia), and more of the tornadoes are seen and reported.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 22 urami:

Kot sem rekel, nekateri imate magično sposobnost vsemogočne presoje in lahko vedno zaupate sebi. Nekateri se moramo žal opirat na druge. In raje kot nate, lokalno vedeževalko ali mamice, se oprem na znanost (naravoslovno ali humanistično).

 

Jaz sem komentiral tvoj post, kjer si hotel povedat, da nek uvid v prihodnost implicira zaroto in ti razložit, da se mnogo ljudi že mnogo let ukvarja s patogeni, ki imajo epidemični oz. pandemični potencial.

 

Hotel sem tudi napeljat na to, da se iste stvari dogajajo dobesedno na vseh področjih s katerimi se človek ukvarja. En plastičen primer zate: Gasilci imajo kar naprej vaje, da ostanejo pripravljeni, pa jih nihče ne obtožuje, da so sami zanetili ogenj, če 3 dni po vaji nekje zagori. Ta primer ti je najbrž domač. Ni ti pa domače, da znanstveniki po svetu lovijo miši, podgane, netopirje, komarje, itd., ter študirajo njihove patogene. Ni ti domače, da virologi in farmacevti nenehno iščejo nova protivirusna zdravila, razvijajo cepiva in preizkušajo nove tehnologije. Celo gojijo viruse, da bi bolje predvideli njihove prilagoditve na ljudi (ta praksa iz Wuhanskega laboratorija se pojavlja kot možen vir za izbruh). Ti pa pred to epidemijo najbrž nisi niti eno uro posvetil razmisleku o virusu, ampak blebečeš pa že leto in pol.

 

10x sva se že pogovarjala kako glup je odziv na pandemijo. Dopovedoval sem ti, da se je znanost učila in se še ogromno ima za naučiti, pa strinjala sva se, da so politiki največje smeti med ljudmi. Jasno mi je tudi, da si ti korono prebolel kot prehlad in jo vidiš le s te perspektive in perspektive tvojega trpečega ega. Pustiva to za naslednjo pandemijo.

butelj

Povezava do prispevka

Mene sam zanima komu je v interesu da nas konstantno posiljujejo s tem COVIDom. Ok smo dojel 2 leti nazaj ni blo ventilatorjev al neki

 

Ampak zakaj mi dobesedno vsak dan na spletni strani od nacionalne televizije forsirajo igle pa novice da so odkril 12 okužb.

 

Druzga kot da je nekomu to v interesu ne more bit, kerga človeka za njegovo delovanje in informiranje o svetu dejansko zanima to

 

 

 

Brez naslova2.png

 

Mal že verjamem da smo ljudje tisti ki ustvarjamo novice, pač folk klika gor pa je pol top novica

 

sam to pa že to much, more bit neka uredniška mutna posla vzadi da nam prov servirajo to

uredilo bitje Marvak
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Evo Kastor se že našel, brez virusa mu živeti več ni

kako bo živel po vsem tem

ko pa sedaj lahko ostal doma in spremljal statistiko, v prvi bojni liniji

 

Bože milo kdaj nam bo ta golazen neprilagojena za življenje dala mir

 

To so ljudje ki pomoje dejansko komi čakajo da se jeseni jim spet neki začne dogajat, se bodo od doma borili proti virusu

 

Vmes bo šel pa v trgovino pa virtue signalal z masko, šel domov spet številke pogledat pa se trepljal po rami da bil danes priden ker ostal doma pa vsem ostalim pokazal kako se maska nosi.

 

GO-LA-ZEN

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

The fuck ima to veze s tem kar sem napisal? Ne bit debil. Dovolj je raziskav, ki kažejo, da za cepljene maska v notranjih prostorih ni smiselna. Poslušaj WHO, če hočeš, zame so se prevečkrat izkazali za totalno neumne in skregane z znanostjo.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Navedek

Slovenija si je v začetku junija od Madžarske izposodila 300.000 odmerkov cepiva proti covid-19 proizvajalca AstraZeneca. Na slovesnosti pred sedežem Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) ga je sprejel predsednik vlade Janez Janša. Takrat je dejal, da "bo Slovenija na ta način do poletja ustavila epidemijo in lahko računala na sproščeno poletje". Sporočil je tudi, da "od danes ni več vrst, saj se lahko cepi vsak, ki to želi".

 

Toda Janša je javnosti zamolčal, da je Slovenija od Madžarske dobila cepivo tik pred iztekom šestmesečnega roka uporabe. To je razvidno iz pogodbe med Madžarsko in Slovenijo o izposoji cepiv, ki smo jo od ministrstva za zdravje pridobili po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja. Kot razkriva dokument, se 137.200 odmerkom cepiva rok uporabe izteče 31. julija, torej čez mesec dni. Pri preostalih 162.800 odmerkih pa se bo to zgodilo 31. avgusta. 

 

ocitno bo vecina tega cepiva koncala v unicenju.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...