Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Brenta reče pred 2 urama:

Baje da, ampak je moznost za tak prenos izredno majhna oz. bistveno, bistveno manjsa kot pa pri simptomatskem bolniku. 

Kakšna je pa če si cepljen in imaš simptome? Večja/manjša kot necepljen brez simptomov?

Povezava do prispevka
hordak reče pred 5 urami:

Kakšna je pa če si cepljen in imaš simptome? Večja/manjša kot necepljen brez simptomov?

Nimam pojma, niti nimam pojma kaj pomeni "veliko manjsa moznost". Je to 10x,100x,1000x

??? 

Samo reproduciram zadnja dognanja lahko dostopna sirsi javnosti. 

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 2 urama:

Žena od sodelavca je dvakrat cepljena in so doma vsi zboleli, simptomi približno enaki, čeprav sodelavec in otroci niso cepljeni. (dela v zdravstvu in je prva zbolela) 

 

Cepivo ni nadomestek imunskega sistema. Krkajte multivitaminčke, vitamin D (~4k IU dnevno), omega 3, se gibajte na soncu in ne jejte sranja.

Povezava do prispevka

še veliko, kot kaže

Navedek

Raziskava še ni končana, glede njenih izsledkov pa določeni strokovnjaki ostajajo zadržani, vendar ameriške zvezne zdravstvene oblasti dopuščajo možnost, da so se prve okužbe v ZDA pojavile kot zelo redki posamični primeri, še preden se je svet zavedal izbruha virusa na Kitajskem.

Center za preprečevanje bolezni (CDC) je že pred časom objavil izsledke analize 7000 vzorcev krvi, ki jo je Rdeči križ zbiral na krvodajalski akciji. Nekateri vzorci so pokazali prisotnost protiteles na novi koronavirus, kar pomeni, da bi se lahko okužbe v ZDA pojavile že decembra 2019.

https://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-amerika/bi-virus-lahko-vzniknil-v-zda-in-ne-na-kitajskem/584532

Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče Dne, 16. 6. 2021 at 18:21:

Mal več nadur si bojo morali pisat. No biggie.

 

Navedek

UKC Ljubljana: objava visokih plač bi ogrozila življenja

 

Če bi prišlo do javne objave plač zaposlenih v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana v času drugega vala epidemije covid-19, bodo ogrožena življenja ljudi.

 

S temi navedbami poskušajo v naši največji zdravstveni ustanovi preprečiti objavo poimenskega seznama visokih plač zaposlenih. Zoper odločbo informacijskega pooblaščenca, ki jim je v postopku odredil takojšnje posredovanje seznama plač našemu mediju, so namreč vložili tožbo. V UKC Ljubljana želijo upravno sodišče prepričati, da bi bili njihovi zaposleni "nedvomno deležni takšnih in drugačnih, predvsem negativnih odzivov okolice glede višine plače". "V javnosti bi bili nedvomno tudi stigmatizirani", vse to pa bi "ključno negativno vplivalo na izvrševanje delovnih nalog zaposlenih". "S tem bo v posledici ogroženo tudi življenje in zdravje ljudi, ki so nujno potrebni obravnave v ordinacijah tožeče stranke," trdijo v UKC.

 

sploh ne vem, kaj lahko človek še reče.

  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
black187 reče pred 15 minutami:

Se že kaj ve kdo bo krivec za pričakovano jesensko porast okužb in slabo precepljenost, ter posledično lockdowni - gotovo že obstaja draft krivcev?

mainstream mediji

globoka država

stranka SD, ki je na oblasti že 70 let

Jaša Jenull

radikalna in neustavna Levica

metelkova in rog umetniki

Kučan

Čeferin zaradi UEFA turnirja

nasilni protestniki

Kitajska

NVO organizacije

slovensko sodstvo

val okuženih migrantov iz Bosne

...

 

To napišejo na lističe in vržejo v boben, pol pa vsak teden potegneš ven en listek in besno twittaš o tem 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

A ni to praktično uradno, da PCT ostaja za nedoločen čas? Mislim, da vseeno zna bit kak delen lockdown zaradi slabe precepljenosti pa verjetno znajo za čisto vsako storitev razen živilskih trgovin zahtevati PCT. Restavracije in kafiči imajo še vedno pogoj PCT v notranjosti če se ne motim? Predvidevam, da bo jeseni enako za trgovine z oblekami, bencinske itd. 

Povezava do prispevka

Moja izkušnja s cepljenjem: cepil sem se 10 dni nazaj z moderno. Prve dva tri dni je bolela roka, potem je zgledalo, kot da gre na bolje. 4. dan sem zacel opažati manjso slabost/vrtoglavico in manjso energijo, se posebej ob sportanju, kot da bi mi forma padla. Zdaj je se vedno isto, simptomi niso hudi, ampak ravno toliko, da so opazni.

 

Vsi spletni viri navajajo isto stvar - da se simptomi nehajo po par dneh. Ker so se meni pojavili sele kasneje, nisem bil 100%, da je povezano s cepljenjem, ampak je sodelavka omenila podobno izkusnjo. Vse, kar sem nasel na netu, je ta forum, kjer imajo zelo podobne izkušnje: https://vestibular.org/forum/dizziness/covid-19-vaccine-side-effects/paged/20/.

 

Nekdo omeni, da je nasploh nagnjen k slabosti med voznjo, na vrtiljakih itd, in pri meni je isto.

Povezava do prispevka

A je nekdo tu zaznal prikrito grožnjo?

 

Navedek

 

"V prihodnjih mesecih bo naše življenje toliko bolj enostavno, kolikor višji delež prebivalstva se bo prostovoljno cepil," je v nagovoru delegatov na kongresu SDS-a v Slovenskih Konjicah poudaril premier Janez Janša. 

 

 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 8 urami:

Jaz sem dobil drugi shot Moderne par dni nazaj, prvi dan ok, zvecer vrocina in glavobol in isto do naslednjega dne, potem pa zacelo popuscat.

Po prvem shotu nic razen mogoce manjsa utrujenost prvi dan in boleca roka

 

Podobno. Šele po 12ih urah po drugem odmerku se je začelo. Kar naenkrat udaril močan glavobol, slabost, še par korakov od postelje do wc-ja in nazaj je komaj zneslo naredit. Drugi odmerek Moderne res ni izgledal nedolžen.

Povezava do prispevka

Ne bomo mi dosegli niti 50 procente preceplejenosti kaj šele želene 60 procentov do jeseni.. 

 

Včeraj sem ga pil v lokalnem bifeju, 80% znancev in frendov proti cepljenju.. Vsi vejo vse kaj je narobe s cepljenjem in zakaj se ne bodo cepili.. Jaz sem 2x dobu shot s pfizerjem, stranskih učinkov nisem mel

 

Jeseni zgleda spet porast okužb, samo lockdownov naj ne delajo več.. Kdor se ne želi cepit naj se okuži preboli umre whatever.. 

 

Pa skužu sem da so najbolj proti cepljenju ljudje ki delajo v zdravstvu in farmaciji, vsaj iz mojega kroga.. 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 14 minutami:

Ne bomo mi dosegli niti 50 procente preceplejenosti kaj šele želene 60 procentov do jeseni.. 

 

Včeraj sem ga pil v lokalnem bifeju, 80% znancev in frendov proti cepljenju.. Vsi vejo vse kaj je narobe s cepljenjem in zakaj se ne bodo cepili.. Jaz sem 2x dobu shot s pfizerjem, stranskih učinkov nisem mel

 

Jeseni zgleda spet porast okužb, samo lockdownov naj ne delajo več.. Kdor se ne želi cepit naj se okuži preboli umre whatever.. 

 

Pa skužu sem da so najbolj proti cepljenju ljudje ki delajo v zdravstvu in farmaciji, vsaj iz mojega kroga.. 

 

 

Nisem presenečen.

 

Folk je pač pameten ko 100 mater, dokler ne pride do štale, pol pa bo jok in stok. 

 

To jesen bo ponovno širjenje koronavirusa v naši državi, sploh ko se bo širila Indijska (Delta) varianta, ki zdaj dela razdejanje v Veliki Britaniji in to kljub večjem % precepljenem prebivalstvu kot pri nas, kje bi bili šele, če ne bi imeli precepljenega tolikšnega deleža. Situacija bi bila takrat več razredov slabša kot je bila v Indiji.

 

prevelik % populacije v naši državi ni niti prebolel, niti cepljen. Enostavno imamo velik bazen, ki ga bo Indijska varianta pridno izkoristila. Toliko bolj, ko je 64 % bolj kužna od Kentske (Britanske (Alpha)) variante. In tudi zelo verjetno bo več ICU hospitalizacij kot pri Kentski varianti.

 

Sam kaj naj, ko ljudje slabo tehtajo tveganja in izberejo najslabšo mogočo opcijo - prebolitev virusa.

 

 

uredilo bitje Henrik
  • Račka +1 1
  • Trol 3
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

In kako to, da bo virus spet problem šele jeseni in ne sedaj čez poletje, ko bo spet več raje na kupu in se bo tako ali tako še manj upoštevalo predlagane ukrepe? Glede na vse informacije iz medijev zadnje leto in kako prenosljiv je ta virus nekako ni logično, da poleti ne bo problem s okužbami....

 

Potem pa še druge cvetke medijev...najprej naslov, da cepivo ni primerno in da ga več ne bomo dobavljali.....potem pa novi naslov, da če drugega zdravila ni je pa tudi to ok...mislim WTF...ne moreš ti meni rečti, da nekaj kar ni ok potem naenkrat je ok, ker s tem delaš samo zmešnjavo med ljudmi.

 

mRNA je pa še vedno vprašljiv za človeštvo dolgorčno in res ne razumem, da se v to testiranje tišči množico zdravih ljudi.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...