Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/v-sloveniji-se-tudi-uradno-koncuje-epidemija-covida-19/525620

 

Je pa epidemiološka slika najslabša v južni Ameriki, točneje v Braziliji.. tudi Čile in Peru imata krizo.

 

AFrika bo še sledila enkrat poleti  in bo zadnji kontinent, ki ga bo Covid-19 prizadel. Pol pa se bo pojavil novi val v Aziji in Evropi in S. Ameriki.

 

Še bo pestro naslednje mesece.

 

 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 20 minutami:

 

Razlog je da Avstrijci ne zaupajo cefu...ehm Slovencem  ko se gre za stevilke. In bi zarazene Italjanose k njim spusca, Drug pa so migranti in nesposobnost rupetine.

Bk, ze od vsega zacetka krize in zaprtja sem dobil posebno prepustnico, lahko grem cez meje brez zastoja ali karantene, Pac za drzavo kljucna panoga, mu pomolim tist papir pa se lahko samo jebe

 

Tko da meni ta zapora kar pase. Avstrijci bodo zapravljal doma (dobro za nas ki tam delamo) jaz pa lahko brez tezav grem cez meje. Portoroz bo lepo prazen in bom enkrat celo nasel plac za parkiranje. Slo gospodarstvo pa je v prostem padu in se bo dalo kam bolj ugodno investirat. Saj sam ves kriza je vedno priloznost za taksne kot sva ti in jaz andrejus

 

Hahahaha, Avstrija zatuska Ischgl in se odziva z: blame it on Italy, med tem ko jih druge drzave vnasajo na crno listo. 

Malce naj se vprasajo kdo je tu balkanec. Zivijo v nekem vzporednem svetu glede tega, tako kot Nemcija in se enih par hochstaplerskih drzav ze lep cas. 

Slovenija bi glede na epidemolosko sliko morala omejit vse dostope iz Avstrije in rigorozno pregledovat vse in vsakogar, ki zeli vstopit v drzavo od tam,izkljucno z razlogom, da jim naredimo guzvo na meji. Pa naj se vozijo cez Madzarsko na Hrvasko, oz naj gredo kot pravi gospodje tja z letalom. 

Kurc jih gleda, dobesedno. 

Povezava do prispevka

Imas povsem prav in se strinjam. Slovenija bi morala zapreti meje z Avstrijo, saj ravno to poudarjam

ravno berem da je v Slo  70% nastanitev iz tujine, vecji del Avstrije, panoga predstavlja 20% drzavne ekonomije bo ostalo vec sob za Slovence!

Tudi tale mi je vsec da zamasimo meje z Nemcijo v hostaplersko drzavo ki je slovenski najvecji narocnik in od katere rupetinska ekonomija zivi 

sem vedno vedel da mi boste levicarji prnesli vec osebne koristi ko fellow desnicarji. Zato se vec taksnih idej ki pokoplje rupetinsko ekonomijo prosim!

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Ja, 70% iz tujine in od tega le 10% iz Avstrije. Kaj si hotel s tem povedat? Da jim zagotavljamo infrastrukturo, ki jo placujemo mi, da lahko nemoteno pridejo do destinacije izven nase drzave?

Sploh glede na to, da je turizem rak rana vsake drzave. Prinasa dohodek le do neke mere in v glavnem omogoca le golo prezivetje ce sploh to, saj ponuja polno nizkoplacanih sluzb za dolocen cas. Ob dvigu cen cenjeni gostje zbezijo na naslednjo, cenejso destinacijo. Vse pa povzroca hud udar na lokalne skupnosti z vidika prenasicenosti in onasnezevanja. Je panoga, v katero pac dolgorocno ni pametno polagati vseh asov oz. jo je treba z zdravo mero omejevati. 

 

Jao saj res, odgovarjam VG-ju. Time to stahp. 

Povezava do prispevka

Saj se strinjam (pa tole ni sarkazem). Menim da bi bilo bolje da Avstrijci in Nemci raje počitnikujejo v lastnih drzavah (ali pa Nemci v Avstriji za katere so itak meje odprli). Namesto turizma pa se lahko v Sloveniji raje ustanovi kaksen nvo vec ki bo skrbel za okolje in poskrbel 20k turisticnim delavcem novo zaposlitev, turizem je rak rana vsake drzave. 

Ce pa hrncki najebejo pa toliko bolje

 

ekonomska mentaliteta levice mi je vedno bolj vsec.

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Men se tud zdi bedarija turizem. Potuha ljudem ki na lepem živijo. Nej delajo tako kot vsi ostali. Primer Bled, nej gojijo ovce, alpa se vozijo v Kranj delat.

Da imam Slovenci potem sploh kam razgrnit brisačo, oziroma da se sploh da vržt v blejsko jezero in ni jebeno rdeče od vse gužve.

Đabe država keš daje za neke hotele, nakoncu itak nimamo nič od tega. Dober kao prinaša turizem delovna mesta, sam pač jebiga, nej nekje drugje najdejo zaposlitev.

 

Kakšno dodano vrednost bi prineslo dejstvo da se človek lahko v miru skopa na morju, alpa se sprehodi okoli jezera Jasna

 

res bedarija mamo oazo v Kranjski gori za žide (alpa italjane), dnar se steka večinoma itak v hotele ki niso v naši lasti, oziroma gostilno od župana. Mi nej se pa vozmo isto iskat v Avstrijo, pa potem tam puščamo dnar spet enmu drugmu

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 31. 5. 2020 at 10:22:

 

Razlog je da Avstrijci ne zaupajo cefu...ehm Slovencem  ko se gre za stevilke. In bi zarazene Italjanose k njim spusca, Drug pa so migranti in nesposobnost rupetine.

Bk, ze od vsega zacetka krize in zaprtja sem dobil posebno prepustnico, lahko grem cez meje brez zastoja ali karantene, Pac za drzavo kljucna panoga, mu pomolim tist papir pa se lahko samo jebe

 

Tko da meni ta zapora kar pase. Avstrijci bodo zapravljal doma (dobro za nas ki tam delamo) jaz pa lahko brez tezav grem cez meje. Portoroz bo lepo prazen in bom enkrat celo nasel plac za parkiranje. Slo gospodarstvo pa je v prostem padu in se bo dalo kam bolj ugodno investirat. Saj sam ves kriza je vedno priloznost za taksne kot sva ti in jaz andrejus

 

 

Dej se ti prosim nauci citirat tekst, prav mucno je takole brat odgovore na nakljucne besede s kopiranim oblikovanjem.

Povezava do prispevka

Jaz bi si samo sedaj ko konec vala želel da se pofočkate kreteni ki ste bili proti popolnem zaprtju tovarn v prvem tednu, ko še nič nismo vedeli in smo vsi samo stokali flatten the curve blabla.

 

Takrat sem trdil da bi bilo treba takoj prvi teden magar samo za en teden zapret tovarne žmigavcev

 

pa so se našli ljudje ki so težil kako bo to povzročilo nepopisljivo škodo, vaši ubogi dobavitelji kako bodo živeli brez vas

 

ZDEJ MI PA NAŠTEJTE POFUKANE DOBAVITELJE KI TAKRAT EN TEDEN NE BI MOGLI ZDRŽAT DA NE BI BILO KONEC SVETA

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Gre se mi za to da blo takrat nekaterim nepredstavljivo da bi nehali proizvajati žmigavce za teden ali dva. Sedaj po dveh mesecih ko vse napol teklo, pa se šele sedaj normalizirajo zadeve pa vidimo da tista dva tedna nič ne bi vplivala na vaše dobavitelje.

 

folk pa kr jokal kako se bodo takoj začeli proizvodnji obrati v romunijo selit, prec naslednji teden bi že raztavli tovarno pa jo po kosih v ukrajino peljal. Tam ljudje lačni, so komaj čakali da se začne proizvodnja

mongoli so se začeli po stepah podit, črnc je preplaval čez morje

 

samo ne smemo proizvodnje žmigavcev prekinit, nikoli nikdar

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
hordak reče Pravkar:

Kot na Švedskem?

Lej, pojma nimam. Pri nas se mi ni zdel, da bi bil folk v povprečju ful strikten glede držanja ukrepov, in če ne bi ustavili javnega življenja, bi se priporočila ignorirala še v velik večji meri. Ful dvomim, da bi jo odnesli tolk dobr kot Švedska, sam nemogoče pa ni.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

Dejansko je v lepem delu industrije tko, da so morali delati v času epidemije

zdaj, ob normalizaciji epidemološke slike, pa ni več dela :/

in se odpušča ter zapira

 

je pa vrjetn res, da se deadlinov ni dalo premaknit

 

To mi je neumnost. Če se je vedlo da bo ekonomska pizdarija, glede virusa pa nismo še nič vedli

 

Kje hudič je logika da bi kdo težil za deadline za une prve dni/tedne

 

S tem da jaz trdim da bi bilo kontrolirano sporočanje s strani Jelka, raje hitro zaprimo da bomo lahko hitro odprli, dosti bolje sprejeto z vidika gospodarskega vzdušja in bi se lahko hitreje pobrali. Se pravi mogoče un en teden res ne bi blo nobenih novih žmigavcev bi se jih pa lahko hitreje spet ponovno začelo na veliko štemat. Negotovost je največji buzzkill v ekonomiji.

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...