Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

Problem je, da gre za neupravičeno mučenje. A se ne pritožuje pol države že cel čas, da je težko nosit maske? Kje je pol tle problem? In maske != copati, ker copati ne interferirajo z osnovnimi življenskimi procesi. Ne vem no... a je to troll? 

Ne se ti jebat.

 

A sem zašel na 24 ur al kaj? 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 50 minutami:

Problem je, da gre za neupravičeno mučenje. A se ne pritožuje pol države že cel čas, da je težko nosit maske? Kje je pol tle problem? In maske != copati, ker copati ne interferirajo z osnovnimi življenskimi procesi. Ne vem no... a je to troll? 

Tista stroka, ki si jo poveličeval uro nazaj, se ne strinja s teboj glede mučenja. 

Verjetno zato, ker nosijo te maske dnevno tudi ko ni epidemije.

Tako da se prvo odloči koga nameravaš poslušati. 

 

Copate pa omenjam, ker očitno dojemaš otroke kot neke opice, ki jim rabimo prilepiti copate na noge, ker jih bodo reveži sicer izgubili. V resnici jih pa velika večina uspe sedeti ure in ure na miru pa dvigniti roko, ko bi kaj vprašali. Če si ga prepričal, da hodi v šolo, potem je maska še najmanj dela. 

Probleme z maskami na otrocih imajo starši, ne otroci. 

 

 

Fulltacticalgear reče Pravkar:

Ko pravim neupravičeno mučenje je poudarek na neupravičenosti. Če se je izkazalo, da otroci niso ravno ključni prenašalci potem čisto podpiram, da se to ukine, ti ne?

Pozabljaš, da imamo tudi ljudi, ki so bili negativni na covid testu. Te niso občasni prenašalci kot otroci, oni sploh niso prenašalci. 

Ravno tako potrebujejo masko za v trgovino pa letijo iz lokala ob 22:30. Če začnemo popravljati neupravičenost, moramo začeti z njimi. Ker se jim dela največja krivica.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 14 minutami:

 

Če ti uspe ljudi pripraviti do bistveno boljših rezultatov, svaka čast. Ampak tole, kar si izjavil, je zgolj sanja svinja kukuruz nivo. Od Amerike do Indije, vsi se poslužujejo preventive in informiranja. Zakaj bi pa zdaj ena Slovenija tu bila neka huda izjema?

Ker bi lahko uvedla neko varianto CH sistema z samoparticipacijo, ki sili v preventivo.

Poudarek je na lahko.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 50 minutami:

Kar se tiče posledic Covid karantene na področju gospodarstva. Stava oz. utemeljeno mnenje stroke je bilo, da v kolikor nekaj ne naredimo bodo posledice hujše kot v primeru, če ustavimo državo. Tu je šlo za kalkuliran riziko. Vsi vemo, da smo v krizi in da bomo to krizo plačali. Vprašanje je samo kako drago. Če se ne strinjaš z mnenjem stroke moraš pokazati kje se motijo.
Smo v KRIZI. Seveda se bodo stvari poslabšale, to je definicija krize. Vprašanje je zgolj koliko in kaj lahko naredimo. 

 

Čakaj to so povedali strokovnjaki za gospodarstvo na NIJZ? Strokovnjaki za šolstvo na NIJZ?
A imajo strokovnjaki infektologi karšnokoli znanje o nekih družbenih sistemih, o obnašanju družbe, vplivu raznih zadev na družbo samo...?
Jaz mislim da še tisti, ki so dejsnko storkovnjaki za takšne zadeve, niso sposobni zares napovedovat stvari. Strokovnjaki ekonomisti ne morejo zares napovedovat kako se bo obnašal trg, kako se bo obnašala globlana politika in podobno...
Jaz mislim da lahko strokovnjaki z NIJZ povedo zgolj to kako se virus hitro širi, koliko ljudi bo bolnih, koliko bo kako težko bolnih, koliko jih bo umrlo... Pa še to, sem prepričan da spomladi niso zares vedeli, ker so marsikatere napovedi bile napačne, tako kot njihovi ukrepi ne prinesejo zanesljivega rezultata.... Ensotavno je prevče spremenljivk da bi se sploh lahko to izračunalo, tudi tisti ki so strokovnjaki za takšne izraune, lahko zgolj približno napovedujejo zadeve po nekih modelih, pa še tam dostirkat potem naredijo varianto A B C... odvisno od nekih spremenljivk ki se jih ne ve zagotovo....

 

Tako da to, kakšne bodo posledice ukrepov in neukrepanja v resnici nihče ni vedel in ni mogel vedet. Tudii infetologi ne. Zato pa tudi strokovnjak v rezličnih državah sprejemajo različne ukrepe, ralzično ocenjujejo kaj je potrebno in kaj bo kakšne učinke pripeljalo... Vsi so storkovnjaki, vsi izobraženi, problem je samo da je človeška družba izjemno kompleksna zadeva in ne moreš ravno ensotavno stvari zračunat. Nenazadnje že samo to, držav je ogromno na tem svetu, vsaka ima različne ukrepe in posledično bod rezultati v različnih državah različni, če bo povsod po svetu stanje boljše, bo verjetno tudi v slovneiji, če bo povsod po svetu slabo, se bomo težko izognili da ne bo in tudi z našimi ukrepi ne moremo na vsi vplivat... V glavnem zadeve so pač kompleksne  ni ni ga strokovnjaka ki bi lahko stvari napovedal, niti napovedal kakšen ukrep bo zanesljivo uspešen. Še manj pa je strokovnjak ki bi znal izide epidemije napovedat, predvsem pa izračunat kakšen vpliv bo to imelo na gospodarstvo, kaj bo pomenilo ča bodo otroci bolani ali ap če nebodo dobili neke izobrazbe.... Če misliš da so na NIJZ vse to preračunali in s matematično in znastveno lotili, pol lepo za tebe. Jaz mislim da tega ne morejo in da je to na koncu pač enostanvo njihova odločitev in odločitev politike, kaj bodo pač naredili, kakobodo po filingu in pač po zelo omejenih dejavnikih ki jih lahko ocenijo, sprejeli neko odločitev. Približno tako kot se vlagatelj odloči da bo vložil v nek rizičen sklad. Vedet ne more. Lahko je napaka če ne vloži, lahko pa je napaka če vloži, zares vedet kakšen bo izid pa ne more.

In zato tudi različni strokovnjaki in različne politike v različnihdržavah v tej epidemiji sprejemajo različne odločitve in različne ukrepe. 

 

 

 

Navedek

In v tej luči tudi nadaljuješ. Tvoj argument je, da so se stvari poslabšale. Spregledaš pa vprašanje zakaj smo se odločili za te ukrepe. Če bereš Ihanove odgovore lahko zaznaš kanček cinizma, užaljenosti in jeze. In to je popolnoma normalno. Covidioti imate stroko za bebce, ki niso sposobni osnovnih izračunov rizika in ki po vaše delajo stvari popolnoma na pamet. Kar preprosto ni res. V Covid se vlaga ogromno tako delovne sile kot denarja in vsi ukrepi so posledica utemeljenega mnenja stroke. 

Edina država, ki je tu poskusila z bistveno drugačno metodo je Švedska. In to je že bilo povedano je predvsem posledica tega, da Švedska ni imela zakonske podlage za reagiranje na način kot je reagirala Evropa. 
Smešno je, da mi doktor medicine postavlja vprašanje kot kdo je stroka. Stroka je tista normalna znanost, ki v dani situaciji postavlja normo znanosti. Recimo tudi to kaj ti uporabljaš pri svojem poklicu je rezultat mnenja stroke. Ukrepi so bolj ali manj poenoteni, še posebno v Evropi. 



Nadalje, in spet narobe predstaviš argument, da je napačno, da stroka spreminja priporočila glede na situacijo v kateri se nahaja. Še enkrat - smo v krizi. In v krizi je naša primarna naloga zmanjšati učinek krize. To kar ti praviš je recimo enako kot govoriti kako je neprimerno, da med vojno uvedemo omejitve pri distribuciji hrane, ker pač teh omejitev v normalnem času ni. To je nesmisel. Če recimo je eden glavnih momentov kužnosti prav stik pacienta in zdravnika potem je NORMALNO, da se čimveč situacij poskusi rešiti po telefonu. To ni idealno, na tak način bodo tudi nekateri ljudje bržkone umrli ampak to je prekalkulirana cena tega kar smo pripravljeni plačati danes zato da bomo imeli boljši jutri.

Seveda pa je res, da tudi stroka ni nezmotljiva. Stroka je pravzaprav v idealnem svetu najbližji približek temu kar res vemo o neki stvari. Lahko je naše vedenje tu tako nezadostno, da je vse kar vemo napačno (dober primer je bil recimo radioaktivnost). A vseeno je to najbližji približek temu kar lahko vemo. Stroka je tista, ki na osnovi poskusa in globalnega preverjanja postavlja standard znanosti. 

Ja pri ihanu sem zaznal cinizem. Kakorkoli Ihana zelo spoštujem in dosti dam na njegovo mnenje, ne samo v tej zadevi ampak tudi nasplošno.Vseeno, glede na to da si bral Ihana, je govoril o strokovnih stvareh. O stvareh ki jih lahko strokovno trdi, za nekatere zadeve je celo podal vire informacij.... Ampak eno je, da razložiš kako deluje PCR, kaj lahko iz njega izveš, kako testiramo inkako zanesljivo je.... Lepo in prav in vsaka čast da se je tega lotil.
Ni pa govoril o konkretnih ukrepih. NE vem, dajmo nek primer recimo zaprtja igral za otroke na igriščih. A ima kak znanstveno raziskavo ki je pokazala da se je covid na tak način ful iril, ali ap znanstveno raziskavo ki je pokazala da je ta ukrep bil učinkovit pri zmanjšanju prenosa covida...? Res dvomim da imamo take zadeve zares znanstveno podkrepljene.

 

 

Navedek

Tudi ta argument "kdo si ti" ne pije vode. Jaz sem nekdo, ki pozorno posluša mnenje stroke. Zato ne rabim izobrazbe, da argumentiram svoje stališče, ker se sklicujem na mnenje avtoritete. Ti, na drugi strani, ki spodbijaš to mnenje pa moraš dokazati kako in kje se stroka moti. 

Jah no vidiš, jaz tudi poznam in poslušam mnenje stroke. Samo sem pa tako po naravi, kot tudi "od strok" naučen, da je mera skepticizma vedno dobra. Vedno osbrajajo neke splošno priznane razlage in vedno se najde kdo ki dvomi in dokaže nasrpotno in tako pridemo do novih spoznanj. Včasih so razlagali da je svet sestavljen iz štirih elementov in razlaga je relativno dobro pojasnejvala stvari, pa vseeno so se našli sketiki ki so videli luknje v razlaga in posledično so prišli do razlage da zadeve sestavljajo atomi... Včasih so razlagali daj e zemlja pološčata pa je kulumb bil butec ki bosebe in druge pahnil v smrt ko bo hotel prit na drugo stran zemlje, pa se je izkazalo da je imel prav in je šloveštvo napredovalo. Včasih so mislili da je zemlaj v centru vesolja in da se sonce vrti okoli nje, pa je so ljudje kot Galilejo in Giordano Bruno trdili drugače in so nenazandje tudi na grmadah končali ker poneumljajo ljudi, ker so strkoovnjaki za bibilijo povedali, da je bog naredil zemljo v centru....
Pa nimam se za tistega ki bi zdaj spremenil zadeve in dokazal drugače. Se mi pa zdi skepsa vedno dobrodošla. Ni mi dovolj da mi stroka nekaj reče in bom slepo sprejel zadeve in ni če bom videl probleme v razlagi in odločitvi stroke, pač nisem človek ki bi enostavno rekel "jebi ga, čudno mi je, ne zgleda mi logčno, ampak sem pač butast in omejen in temu ne bom posvečal pozornosti". Jaz mislim da je ravno luknjem v razlagah treba posvečat pozornosti in zdu se mi to dobrodošlo in prav se mi zdi da se potem stroka poskuša na to odzvat na način da razliži zakaj mogoče nekaj zgleda tako, pa je drugače.... In zato tudi pravim vsaka čast ihanu, ker se je tako lotil, četudi z malo cinizma, ki bi ga lahko izpustil. Vsekako boljše, kot diskreditacije. In ne potrč in podobni niso škodljivi, ampak prej koristni da se bo stroka ali poskusila bolj potrduit in ovrečt dvome. Ali pa jih ne bo mogla in bodo potrebne boljše razlage oz mogoče celo sprejetje da to kar stroka pravi ni čisto prav... Kakorkoli, to da si pozoren na neka odstopanja v razlagah je bistveno. In to je to kar je naš dekan rekel, da lepo in fajn da imamo znanje, ampak to znanje ni ultimativno pravilno in zato je treba iskat in odpravljat napake, samo tako bodo zadeve boljše.

In ja, tudi pri covidu zadeve pač niso čisto tako črno bele. Lahko ti govorijo da je ful nalezljivi n smrtonosen, na drugi strani pa statsitike kažejo drugače, da ni bistvene razlike z gripo... SAj vem, rekli so da ima ful večji potencial prenosa, samo spet, delež pozitivnih na testih je pa približno podoben, kar pomeni da v primerjavi z drugimi boleznimi s podobnimi simptomi covid ne pridobiva, kar bi moral če se hitreje širi.... Ali pa čakanje in tavljenje na cepivo, a hkrati vemo da člvoeštvo v vsej svoji zgodovini še ni naredilo niti enega učinkovitega cepiva proti kateremukoli koronavirusu, zakaj pplačat ogromno gospodarsko ceno da prebrodimo to kratko obdobje do cepiva, če se zna izkazat da ga ne bo in bomo mogoče morali sprejet da takšne gospodarske škode na dolgi rok ne bomo mogli nosit, cepava tudi ne bo in da bomo mogoče prisiljeni iskat neke druge rešitve....

In ja Švedska je šla neko drugo pot. MArsikje so jo tudi strokovnjaki kritizirali, kao poglejte koliko jih je mrtvih, v drugih skandinavskih državah pa ne, švedi so naredili narobe...
 Ampak tako kot sem rekel, stvari se v resnici ne da zračunat za naprej in rečt takšno je stanje, takšni bodo ukrepi in takšen bo rezultat.... Vsi to delamo, ampak v resnici pa ne moremo zares izračunat kak in kaj. In ja, Švedi so šli nekoliko drugačno pot, v resnici pa imamo to srečo, da e bomo eni in drugi sedaj lahko bolj učili en od drugega. Če bi vsi delali enako, v rensici nikoli nebi vedeli kaj bi bilo če bi delali drugače, ravno zato ker se ne da izračunat. Hvala bogu da se je nekdo odločil drugače, šel v malo drugačen iriziko in posledično prinesel novo znanje.

Ampak vidiš, ena država proti celemu svetu, šla po svoje, kritiziralo se jo je, pripisovalo se jim je odgovornost za nepotrebne mrtve.... Po drugi strani pa je zdaj ko ima večina evrope drug val na svedskem ful bolj blaga zadeva....  In ja, to je spet en primer, ko pač pove da ni znotraj stroke samo enega in edinega pravilnega pogleda.

 

Pa samo nekaj, jaz nobenega ne spodbujam naj krši kake predpise, tudi sam se zadev v kar veliki meri držim, tudi tam ko nihče ne nadzoruje... Pa vseeno pač vidim zadeve ki mi kažejo na to, da stvar niso čisto črnobele, da ni samo ali pogled naše stroke in nič drugega. Tudi verjamem da se na NIJZju trudijo, da želijo dobro ... Verjamem pa tudi da so strokovnjaki predvsem za svoje področje, da najpoblje poznajo širjenje virusa in njegove lastnosti, verjamem pa tudi na niso strokovnjaki za vsa druga področja življenja v državi in da posledično v resnici zalo težko tehtajo na eni strani svoj boj porti virusu in na drugi vsa druga področja ki nosijo kolateralno škodo tega boja, ne verjamem da zares vedo za neko odločitev, kje vse in kako vse bo ljudem zakompicirala življenje in kakšne posledice bo timelo na druge stvari razen virusa... Ne vedo zadev ki jih vedo ljudje ki delajo na centrih za socialno delo pa se ukvarjajo z družinskimi poroblemi ki so nastali ko je folk predolgo bil zaprt skupaj, niso storkovnjaki za šolstvo ki bi vedeli kaj bodo učenci v šolah izustili in kakšne dolgoročne posledice bo imelo to na učence same v življenju in posledično na družbo, tudi če so še najbližje strokovnjakom za zdravstvo, ne vedo kakšne bo imelo posledice na zdravje ljudi, če se bo poslabšala dostopnost do zdravstva, niso storkovnjaki na zavodu za zaposlovanje da bi lahko vedeli koliko ljudi bo več brezopselnih tako ob neukrepanju glede virusa kot ob ukrepanju, niso strokovnjaki za finance in ne bodo mogli napovedat koiko nas bo stal boj proti virusu, niti koliko nas bo stalo če se en bomo borili, niti kako dogo bomo ceno enega ali drugega plačevali....
Pač strokovnjaki so za svoje ozko področje, ki pa na koncu vpliva na praktično vse v družbi.
In zato ta covid kriza ni samo stvar stroke, stvar epidemiologov in NIJZja, ampak v resnici stvar celotne družbe. Lahko nam strokovnjaki povedo kako je virus nevaren, lahko na povedo kako se boriti proti širenju... Tu pa se njihova strokovnost konča in se začne od vsakega posameznika v družbi, kjer kriza vpliva na njegovo udejstvovanje v družbi. In zato ta kriza ni samo virus, ampak je družbena kriza in ima vsak pravico o zadevi razglabljat. Pa razumem da se recimo ti ne strinjaš z mano pa se ti zdi da nimam prav in nebi smel govorit... bolj problematično pa je, ko se stroka postavi v to pozicijo, ko si vzame pravico odločanja in hkrati diskreditira in napada skeptike... Jaz pač mislim da je prava pot stroke to kar je naredil ihan, torej da zadeve proba razložit. Ne pa kot smo poslušali reicmo gospodar Pretnarja "jaz sem strokovnjak, jaz imam prav in po novem je sinonim za idiota Marko in naj gre raje dvigovat uteži".... Da ne govorim celo o idejah da bi trebalo kaznovat ljudi ki izrazijo skepticizem... KEr ne, to tudi niso infektološka vprašanja, to so družbena vprašanja in to ni vprašnje ali se hočeo ali nočemo borit proti virusu, to so vprašanja ali hočemo totalitarno družbo ali ne.

Povezava do prispevka

Pritozevanje, da je nosnja mask nelagodna med pandemijo in da se jih mora zato ovreci je nekje na nivoju da skocis iz letala, odpres padalo in si ga potem odpnes, ker te malo veze pod pazduho pa noces tvegati zulja.

 

Jao, res upam da ne bo nikoli vojne ker bog pomagaj kako bo sele potem ljudi pobralo od vse neprijetnosti.

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 2 minutama:

Edino nelagodje, ki ga maske povzrocajo je, da ti znajo zamegliti ocala ce si je na nastavis prav, to o travmah in mucenju je pa nekje na nivoju dr. Potrca in Facebook mamic.

Se strinjam.
Samo vidiš, zadeva je zelo zanimiva.  Škoda da je gnoj bil zbrisan, samo letos v začetku leta, še preden smo imeli covid in ko smo imeli sezono prehladvo, kot vsako leto, sem odprl temo da bi debatirali o tem, zakaj v sozoni viroz ne nosimo mask v prostorih kjer je mnogo ljudi, tako kot to počnejo marsikje v aziji... In da meni je kar problem ko vsako sezono parkrat zbolim, pa ne morem delat čeprav imam dela da se ven ne vidim, ali pa delam čisto zjeban.... In v službi imam masko in je normalno, če bi šel v trgovino, pa bi me vsi imeli za čudaka...
Samo vidiš kako se hitro zadeve spreminjajo. Nebi si misli na začetku leta, da se lahko v tako kratkem času zadeve tako spremenijo da je čudak tisti ki noče nosit maske.

Pa smešno je, ko smo dve leti nazaj še debatirali da bi sprejeli zakone da ljudje ne smejo okoli hodit z zakritim obrazom, ker takrat nas je bilo še strah muslimank v burkah ki bodo nekam prišle in se razstrelile...

 

Ampak ljudje nekako v večini radi sledijo nekim vodjem, nekim trendom, neki modi...Ni važno ali je zdravo, ali je koristno, ali karkoli, enkrat pač prevlada eno, drugič drugo... in pol nas je pač neka peščica čudakov ki pa vedno želimo "po svoje"

 

 

Drugače pa mani je kul ko zdaj lahko v trgovinah hodim z masko brez da bi bil čudah.
Škoda mi je samo to, da so skenslali rokavice v trgovinah. Spomladi  je še marsikdo nosil rokavice v trgovinah, na koncu sem bil že osamljen v tem, dokler nisem popustil družbi in tudi sam začel zgolj razkuževat.

Mi je pa vseeno zanimivo, da kljub tem ukrepom, pa kljub temu a sem mislil da se bom raznim virozam tako izognil, se v resnici nisem. Avgusta sem bil bolan. Zdaj pa tudi smrkam in mam zabasan nos že en teden. In si misliš "KAKOOOO, OD KOD????". V službi sem cel zavit, v trgovinah sem zavit, razkužujem umivm roke, tudi dovolj asocialen sem da nimam ful nekih stikov, praktično samo doma sem nezaščiten, a vseeno fašem nek prehlad...

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 25 minutami:

Zadnji stavek je reptilian language. Kaj si hotel povedat? 

 

Če nameravaš izpostavljati nizko rizičnost otrok, da bi jim pogledal skozi prste, vedi, da so tudi manj rizične skupine ljudi od njih.

To so ljudje, ki so ravno opravili test na covid in je bil negativen. 

Ampak njim ne pogledamo skozi prste pri ničemer. Tako da je tvoj kriterij precej hinavski.

 

 

Fulltacticalgear reče pred 15 minutami:

valda ni enako bit z masko kot brez. je že @ReJzOr_na_plin povedala, da ni prijetno no pa jo skos ma pa tršica je (save me from the morons please) 

Good to know. Da je ne vabimo zaman na annual bondage party mislim, da je lepim ljudem težje nositi vemo že od prej. 

Kar ne vem je zakaj se sklicuješ na stroko, citiraš pa laike?

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 3 urami:

 

Enako. Takrat je bil vsaj red, takoj si videl, če se kdo šverca. Sedaj pa upaš, da so se spomnili razkužiti, če je sploh bilo kaj razkužila.

Plus vsi so z vsemi ravnali v rokavicah, že šala sama ti odtehta.

 

Jaz opažam da dostikrat v trgovinah razkužil zmanjka in pol si pač ne moreš razkužiti rok.

 

 

Res je bedno ko je v trgovinah ko se giblje in vozičkov dotika res množica ljudi, zadeva postala ful bolj blaga. Na drugi strani pa pravijo da bodo spet zapirali lokale, da bodo ukinjali manj nujne zdravstvene in zobozdravstvene preglede, da smo ponovno blizu novega lockdowna...

 

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka

tip napiše cel post da je že pred vsem tem nosu maske, nakonc pa prizna da je praktično že ves lajf skos bolehn. big whoop, verjetn ti vzame 20 sekund, da bi pr seb našu 5 stvari ki bi ti izbolšale zdravje, imunski sistem in pomagale pri potencialnem širjenju kovita. kitajci pa isto z maskami hodijo že od ptičje gripe pa so spet dokazal da nč ne pomaga, ker še vedno vsak posameznik ni ničesar spremenil pri svojem vedenju in je povprečno umazan prasec. pol pa dodajo še smog industrij na kitajskem, pa se jim rodijo v plučih koviti. slovenci slovenke pa nikol nismo velik pomagal. moja mama ~1970 letnik, je še nism vidu si rok umit v tem lajfu. pa mal spremlite svoje mame pa starejši folk, kolk so to kej naravnani na germofobijo. ne jebejo, privatno so se vedno norčeval iz ljudi ko so si preveč roke umival, zdej bojo pa ka ... nč. govorimo o vlki večini tega folka. govnarji. vsak dan v trgovini maš 3-4 drolje pr sadju pa zelenjavi ko razmišlajo sam o tem kak se ti najbol nastavit pa bit napot, ključno jim je ponavad da ti pridejo nek na 10 cm od kurca pol pa zginejo ... iz pohote kršijo predpisano razdaljo. ampak problem je da drolja to nardi 100 tipom v enem dnevu. prasica ma pa kovit slučajno. kašljanje po folku aka direktno masovno razprševanje kovita je pa paritveni klic ženskam tudi od nekdaj

  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:
Billy pravi da se bomo šli še vsaj eno leto tole. 

 

Billy je dober team leader in programer, ampak karkoli je kadarkoli napovedal se ni uresničilo.

 

Najbolj znana je tista njegova cvetka o računalniškem spominu. Njegovi napovedi padca IBM sem celo jaz verjel v srednji, ampak bilo prošlo. Model rad od časa do časa pripoveduje pravljice.

Povezava do prispevka

Jutri nov rekord, naj bi blo čez 300

 

Medtem me znanci/frendi vabijo na privat zabave, en ma zdej v petek za rojstni dan

 

Sem napisal da me ne bo. Veljal bo ukrep da se lahko tudi privat druži samo 10 ljudi. Samo ko ne more bit kontrole na privat dogodkih... A vi ga še kaj žurate kot da ni nič? 

 

 

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 1 uro:

 

Billy je dober team leader in programer, ampak karkoli je kadarkoli napovedal se ni uresničilo.

 

Najbolj znana je tista njegova cvetka o računalniškem spominu. Njegovi napovedi padca IBM sem celo jaz verjel v srednji, ampak bilo prošlo. Model rad od časa do časa pripoveduje pravljice.

Bizarno je sploh, da je računalničar neka avtoriteta na tem področju.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...