Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

ronaldinho reče pred 11 urami:

Res pametno gradijo ekipo.

 

Italijan, ki ni več najmlajši in bo prvič šel v klub iz Italije... Po vsej verjetnosti na izrazito visoki plači in z zelo visokimi pričakovanji glede na siceršnji status... Ne vem, bomo videli, jaz ne bi bil tako 100% :lol: Pa da se razumemo, super igrač drugače, ampak tveganje pri PL je pa nezanemarljivo.

Povezava do prispevka

26 so prime leta, ne nek prospect, to hoče povedati. Sicer pa je vsaka menjava lige oz. okolice tvegana, tudi največji talenti so postali flopi, alternativa je 2x več preplačati nek angleški prospect.

 

Sicer pa piše nek fan kluba, kateri je plačal 80-90m za napadalca iz portugalske lige.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

model je zmagal Euro in je lih igral v finalu Lige Prvakov, nedavno nazaj tudi v finalu Europa League

 

pomoje ima dovolj izkušenj, da lahko gre igrati v katerokoli ligo, je pa treba tudi rečt, da ravno tako kot Lukaku in Lautaro ima tudi Barella kake tekme, ko mu nič ne gre, ni lih to novi Modrić

 

ako Barella res gre v Newcastle, bo Inter za dost manj denarja pripeljal Frattesija (midfielder iz Sassuola, praktično isti tip igralca)

Povezava do prispevka

 

Po mojem je pri 26. letih manjši rizik flopa kot pa pri nekem mulcu, ki še išče svoj prostor pod soncem. Je pa to itak odvisno od človeka, nekdo bo pri 19. bolj zrel in prilagodljiv za življenje v drugem okolju kot kdo drug pri 33. 

 

Tveganje obstaja pri vsakem prestopu, tudi če je igralec dokazan znotraj ene lige lahko da mu ne bo uspelo v drugem klubu z drugačnim sistemom ali pa že zaradi samega pritiska povezanega z igranjem v večjem klubu in/ali zaradi visoke odškodnine.

 

Howe je iz flop napadalca naredil odličnega box to box vezista, tako da ne dvomim, da bi tudi iz Barelle potegnil maksimum. 

 

Tudi če ne uspe ga pa še vedno lahko pošljejo nazaj v Italijo, kjer bi bil velik interes zanj. Itak bi izgubili precej denarja, ker so pač Serie A klubi finančno dokaj v racku (no, skoraj celoten svet je v primerjavi z EPL, tako da če bodo njihovi klubi prodajali flope izven lige bodo finančno v 99% primerih v izgubi), ampak Newcastle si to res lahko privošči. So pa doslej vsi njihovi nakupi zgledali premišljeni (za razliko od Chelseaja). Nemogoče je, da bi klub uspel z vsakim transferjem, tako da nekatere njihove okrepitve bodo sigurno razočarale. Ali bo to Barella ali ne je nemogoče reči, ampak meni se teoretično gledano ne zdi nič bolj ali manj rizičen kot pa npr. Mac Allister v Liverpool, čeprav je slednji že navajen na ligo, ampak tudi lahko pogrne zaradi katerega zgoraj omenjenih razlogov. Pa mi je sicer simpatičen igralec in upam, da uspe, ampak veš pa nikoli ne. 

 

 

Povezava do prispevka

Ne, saj MacAllister ni res mlad, gre za bolj kot ne izdelanega igralca, ki mu lahko dober trener doda še kakšen segment v igri. Ključna razlika je, da je oddelal že 4 sezone v Premier ligi in je na ligo povsem navajen.

 

Da je riziko enak kot pri Barelli, zagotovo ne drži, Ronaldinho, ker PL klubi z razlogom plačujejo "premijo" za nogometaše iz lige. Statistično gledano tistih od zunaj zelo veliko flopne, ampak navijači pač vidimo potem tistih par, ki jim uspe. Vseh tistih, ki so pogrnili na celi črti, ne vidimo, razen mogoče v klubih, za katere navijamo. Jih je pa neprimerno več in Arsenal bo z razlogom plačal veliko (več) za prestop Declana Rica, kjer je po mojem mnenju verjetnost, da prestop ne bo uspel, relativno nizka.

 

No saj, bomo videli, tudi odvisno na kakšno plačo je prišel, ker je potrebno gledati celoten paket. Darwin je daleč od neriskantnega prestopa in nikoli nisem napisal, da je... Je pa vsaj - relativno gledano - prišel na nizko plačo za te čase. Poleg tega je zanimivo, ampak prestopi iz portugalske lige so relativno uspešni v primerjavi z drugimi ligami - ne vem zakaj, mogoče sta si ligi po stilu bolj podobni.

 

Za Gakpa, ki je prišel iz Nizozemske, sem jaz napisal na primer, da je prestop zelo tvegan in ga ne razumem povsem, pa je bil vreden precej manj...

 

Moj point: zna se zgoditi, da gre pri Barelli samo na papirju za izjemen deal, glede na tveganje. Se ga bodo pa ob enormni plači, ki so mu jo najbrž ponudili, težko preprosto znebili (kar pri teh arabcih sicer ni nek big deal v resnici in itak se bo pozabilo, da so fuknili denar zanj, če spušijo). Se mi zdi, da je bolj blizu flip coin prestop.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

Sej ce bi sel v lpool bi pa pisal hvalospeve kak hud biznis je dobit takega igralca za tak dnar. 
 

 

Še posebej, ker ima Liverpool tako izjemne izkušnje z nogometaši iz Italije :lol:

 

Kdo je sploh zadnji italijanski nogometaš, ki je res uspel v PL, če ne štejemo zraven Jorginha, ki je bil rojen v Braziliji?

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 1 uro:

 

Še posebej, ker ima Liverpool tako izjemne izkušnje z nogometaši iz Italije :lol:

 

Kdo je sploh zadnji italijanski nogometaš, ki je res uspel v PL, če ne štejemo zraven Jorginha, ki je bil rojen v Braziliji?

Real ma tut hude probleme z britanci pa so nabavl Juda. Zdj se neki ozirat na vrazevernost glede narodnosti je na nivoju obramb Kariusa v finalu cl.

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

S kom pa konkretno? Jude je world class, generacijski talent, če on spuši potem je nekaj narobe tudi s klubom - ampak sem prepričan, da ne bo, ker ima glavo na pravem mestu.

 

Z Italijani pa se mi zdi, da je nasploh precej velik problem, ne samo pri Liverpoolu... Kot rečeno, zdaj iz glave se ne spomnim, kateri je nazadnje res uspel v PL. Tudi v tujini igrajo relativno redko.

Povezava do prispevka
rage reče pred 11 minutami:

Z Italijani pa se mi zdi, da je nasploh precej velik problem, ne samo pri Liverpoolu... Kot rečeno, zdaj iz glave se ne spomnim, kateri je nazadnje res uspel v PL. Tudi v tujini igrajo relativno redko.

Jorginho (inb4 je Brazilc)

Zola

Di Matteo

Vialli

 

le kaj je skupni imenovalec :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

EPL je zdaj veliko bolj "mednarodna" liga kot je bila 15 ali 20 let nazaj, sam stil igre z "uvozom" tujih trenerjev tudi postaja vedno bolj evropski. Včasih bi Španci ali Latinoameričani tudi težje uspeli, zdaj pa imajo pomembne vloge v skoraj vseh ekipah. Imo je treba vsak prestop obravnavat individualno, ne pa gledat na narodnost, kje kdo uspeva ali ne. Brazilci so tudi imeli tradicionalno veliko uspeha v Barci pa je Coutinho postal največji flop v zgodovini kluba. A naj zdaj zato nehajo kupovat Brazilce? Ne, ampak treba je premislit pri vsakem posebej, če oz. kako se bo ujel v sistem.

 

Italijani na splošno res niso na veliko uspevali v tujini, ampak razlog za to je bil, da jim do 15-20 let nazaj niti ni bilo treba izven domovine, ker je bila Serie A še na prelomu tisočletja pred finančnim zlomom najboljša liga in ni bilo nobene potrebe, da bi igralci odšli drugam. Sem pa siguren, da bi igralci tipa Maldini, ADP ali Totti uspeli kjerkoli (pa s tem ne dajem Barelle v njihov rang). Potem pa je posledično skupaj s padcem kvalitete lige padla tudi overall kvaliteta njihovih mlajših igralcev (medtem ko so se legende postarale in šle v penzijo), kar se kaže tudi na rezultatih reprezentance - na SP že od zmage 2006 niso nič naredili, najprej dvakrat izpadli v skupinskem delu, na zadnji dve prvenstvi se pa sploh niso uvrstili, kar je katastrofa za takšno nogometno nacijo. Imajo pa zdaj obetavno generacijo, kolikor sem videl na U20 SP (na U17 Euru so me manj prepričali).

 

Tako da vse to so lahko razlogi, zakaj "Italijani niso uspeli v EPL". A to ne pomeni, da se v prihodnosti ne more spremeniti. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja kaj pa počnem drugega kot pa da ocenjujem vsak prestop posebej... Saj ocenjujem samo Barello. Ampak del te ocene je pač neizbežno tudi to, kakšne so pretekle izkušnje pri prehodih iz določenih lig in kulturnih ozadij.

 

Zaenkrat nam še ni uspelo najti res uspešnega italijanskega nogometaša, ki bi v zadnjih dvajsetih letih prišel iz lige in raztural. Izjema je brazilec, ki igra za italijansko reprezentanco (če lahko zanj res trdimo, da je raztural).

 

…Meni se to ne zdi povsem zanemarljiv dejavnik, ker se težko spomnim primera kakšne druge velesile s tako slabim izkupičkom v tej ligi, ki je, kot omenjaš ronaldinho, v zadnjih dvajsetih letih postala najbolj internacionalizirana - ki pa je v resnici tudi povsem drugačna od italijanske.

 

Lahko pa samo iz Liverpoola po drugi strani naštejem štiri italijanske nogometaše, ki so bili v tem obdobju res popolna katastrofa. Bili so tako slabi, da se jih nabrž z grenkobo spominjamo samo še navijači Liverpoola (bom pomagal: Aquillani, Borini, Dossena, Mario). V Unitedu enaka zgodba z Darmianom (ajde, Rossi in Macheda sta bila mladiča)

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Zanimivo sicer, da omenjaš čas, ko je bila italijanska liga res močna - in takrat so tisti nogometaši, ki so prišli v Premier ligo, dejansko tudi bili uspešni. Ravanelli, Zola, Vialli, Di Matteo, West Hamov fašistek... Jaz izpostavljam zadnjih dvajset let.

Povezava do prispevka

Vsi to so bili dobri igralci ki se niso znašli v čisto drugem okolju, noben od njih pa ni bil top. Torej rang del piero, totti, de Rossi, chiellini itd. 

 

Barella po moje ima fizične lastnosti da bo uspešen, bo pa kakor vsi potreboval čas za prilagoditev. Tut Henry je rabil eno sezono da se je prilagodil v Barceloni. Treba je tudi upoštevati če ima igralec enako vlogo na igrišču kot b svojem prejšnjem klubu kar je tudi zelo velik dejavnik. 

Povezava do prispevka
rage reče pred 7 urami:

Ne, saj MacAllister ni res mlad, gre za bolj kot ne izdelanega igralca, ki mu lahko dober trener doda še kakšen segment v igri. Ključna razlika je, da je oddelal že 4 sezone v Premier ligi in je na ligo povsem navajen.

 

Da je riziko enak kot pri Barelli, zagotovo ne drži, Ronaldinho, ker PL klubi z razlogom plačujejo "premijo" za nogometaše iz lige. Statistično gledano tistih od zunaj zelo veliko flopne, ampak navijači pač vidimo potem tistih par, ki jim uspe. Vseh tistih, ki so pogrnili na celi črti, ne vidimo, razen mogoče v klubih, za katere navijamo. Jih je pa neprimerno več in Arsenal bo z razlogom plačal veliko (več) za prestop Declana Rica, kjer je po mojem mnenju verjetnost, da prestop ne bo uspel, relativno nizka.

 

No saj, bomo videli, tudi odvisno na kakšno plačo je prišel, ker je potrebno gledati celoten paket. Darwin je daleč od neriskantnega prestopa in nikoli nisem napisal, da je... Je pa vsaj - relativno gledano - prišel na nizko plačo za te čase. Poleg tega je zanimivo, ampak prestopi iz portugalske lige so relativno uspešni v primerjavi z drugimi ligami - ne vem zakaj, mogoče sta si ligi po stilu bolj podobni.

 

Za Gakpa, ki je prišel iz Nizozemske, sem jaz napisal na primer, da je prestop zelo tvegan in ga ne razumem povsem, pa je bil vreden precej manj...

 

Moj point: zna se zgoditi, da gre pri Barelli samo na papirju za izjemen deal, glede na tveganje. Se ga bodo pa ob enormni plači, ki so mu jo najbrž ponudili, težko preprosto znebili (kar pri teh arabcih sicer ni nek big deal v resnici in itak se bo pozabilo, da so fuknili denar zanj, če spušijo). Se mi zdi, da je bolj blizu flip coin prestop.

Tvegaš tudi pri igralcu, ki je že navajen PL. Plačaš premijo in ti ne uspejo. Richarlison, Sterling, Kalvin Phillips. Tudi Grealish je daleč od tega, da je vreden 120m €.

 

Tudi Arsenal ter United, ki se zanimata in hočeta Havertza in Mounta. Raje vzamem nekaj takega iz tujine kot je Barella kot da se pustim, da me Chelsea nategne z svojimi premijami in noro preplačam igralca.

 

EDIT: Kake plače pa sploh majo v Newcastlu, ker koliko jaz vem so lani poleti odfukali Lingarda, ker je bil preveč požrešen z denarjem pri pogajanjih. Tako, da dvomim o norih plačah tam.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...