Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Vprašanje, kakšno zanimanje bi pritegnila skupna liga brez EPL ter nemških (sigurno noben od njih ne bi šel v to zaradi navijačev, ki bi skočili v zrak še bolj kot so Angleži ob ESL) in verjetno tudi francoskih klubov. No, vsaj PSG sigurno, ker je Nasser do konca zlezel v tazadnjo Uefi, kak Lyon ali Marseille bi mogoče šli zraven, ampak so daleč od PSG po marketabilnosti. 

 

Torej bi lahko imeli nekakšno sredozemsko ligo s španskimi, italijanskimi,  portugalskimi in francoskimi klubi pa mogoče se bi še lahko Nizozemce in Belgijce pritegnilo (čeprav oni bodo slejkoprej ustanovili skupno BeNe ligo, če se ne motim so klubi obeh držav že podprli ta predlog). Drugo vprašanje je, kako bi bila takšna liga organizirana, če gledamo, kako so večinoma vodene nacionalne lige teh držav. :D 

 

 

Kamahl reče pred 9 urami:

Kako je odigral gavi?

 

Dobro. Meni je sploh všeč, kako igra čisto brez strahospoštovanja pred nasprotniki in si upa v duele. Seveda se mora še veliko naučit in upajmo, da bo tudi v klubu kmalu dobil trenerja, ki mu bo to omogočil (saj lepo, da mu Koeman daje šanse, ampak vprašanje, koliko lahko napreduje pod njim), a zdi se, da ima ob talentu tudi pravo mentaliteto (kot Fati), ki bi mu morala pomagat, da do konca izpolni svoj potencial. Za razliko od kakšnega Bojana in podobnih talentov pred leti, ki so tudi hitro prišli na sceno, potem pa poniknili, ko bi morali začeti prenašat večji pritisk in odgovornost. Prav tako zgleda precej močan in hiter za običajnega La Masia vezista. :) 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja z to idiotsko idejo zaprte SL so uničili morebitne boljše rešitve v prihodnosti. Po tem fiasku je zelo težko pričakovati, da se bodo angleški klubi znova spustili v tak projekt, nemški pa še manj. Zame je (vsaj začasna) rešitev zmanjšanje števila ekip v domačih prvenstvih na 16 ali 18 in povečati število tekem v LP, ki bi lahko postala ligaški sistem podobno kot so mislili v SL. Tako bi bilo tudi za neangleške klube veliko atraktivnih tekem in na njihove prihodke oz. privlačnost ne bi toliko vplivala slabša domača liga. 30 tekem v domači ligi, 30 tekem rednega dela LP + playoff, zmanjšati število reprezentančnih premorov (igrajo se izključno samo kvalifikacije), domače pokale bi pa igrali rezervisti tako kot je že ponavadi sedaj. Na ta način bi bila tako domača liga kot LP veliko bolj atraktivna kot sedaj. 

 

Ja, Gavi zgleda super predvsem zato, ker je tudi fizično na nivoju za razliko od klasičnega produkta La Masije. Bolj Verratti kot Iniesta. Me zanima, če bi dolgoročno lahko skupaj igrali Gavi De Jong in Pedri, vsekakor pa bi bil Xavi lahko odličen učitelj in mentor za te fante v tej fazi kariere. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

OK ja, sem mislil da imaš ligaški sistem oz. eno skupino, kjer igra vsak z vsakim namesto več skupin, kjer igraš le z par klubi kot je sedaj. Jaz bi raje imel izključno ligaški sistem, ker je to najbolj pošteno ampak itak je v playoffu največ denarja in bo v vsakem primeru. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 2 urama:

Ja z to idiotsko idejo zaprte SL so uničili morebitne boljše rešitve v prihodnosti. Po tem fiasku je zelo težko pričakovati, da se bodo angleški klubi znova spustili v tak projekt, nemški pa še manj. Zame je (vsaj začasna) rešitev zmanjšanje števila ekip v domačih prvenstvih na 16 ali 18 in povečati število tekem v LP, ki bi lahko postala ligaški sistem podobno kot so mislili v SL. Tako bi bilo tudi za neangleške klube veliko atraktivnih tekem in na njihove prihodke oz. privlačnost ne bi toliko vplivala slabša domača liga. 30 tekem v domači ligi, 30 tekem rednega dela LP + playoff, zmanjšati število reprezentančnih premorov (igrajo se izključno samo kvalifikacije), domače pokale bi pa igrali rezervisti tako kot je že ponavadi sedaj. Na ta način bi bila tako domača liga kot LP veliko bolj atraktivna kot sedaj. 

 

Ja, Gavi zgleda super predvsem zato, ker je tudi fizično na nivoju za razliko od klasičnega produkta La Masije. Bolj Verratti kot Iniesta. Me zanima, če bi dolgoročno lahko skupaj igrali Gavi De Jong in Pedri, vsekakor pa bi bil Xavi lahko odličen učitelj in mentor za te fante v tej fazi kariere. 

 

Problem z zmanjšanjem števila ekip v ligi je, da se klubi, ki bi bili neposredno ogroženi za izpad (in takšnih je pogojno v vsaki top ligi pred začetkom sezone vsaj 6-8, čeprav seveda večina njih tega javno ne razglaša) nikoli ne bi strinjali s tem, sploh ne v EPL, kjer bi lahko potencialno izgubili tudi več kot 100m prihodkov s strani TV pravic, prodanih vstopnic in ostalega sponzorskega denarja.

 

Pa 30 tekem rednega dela v CL bi tudi bilo preveč in bi prav tako lahko hitro postalo boring, ko večina njih ne bi bila odločilna. Klubi hočejo ne samo igrat proti (na papirju) boljšim nasprotnikom, ampak tudi imeti več pomembnih tekem, ki pritegnejo pozornost.

 

Še vedno bi imeli dominantne klube, ki bi si hitro zagotovili playoff in potem igrali z rezervisti, kar spet nikogar razen navijačev tistih ekip ne bi zanimalo in bi lahko bilo tudi nepošteno do ostalih klubov. Če si recimo v trenutnem formatu CL Bayern po štirih tekmah zagotovi napredovanje bi morali tudi njihovi rezervisti premagat Dinamo Kijev, proti prvi ekipi Juveta, PSG ipd. ekip, ki bi rabili zmago bi bilo pa precej težje. Seveda se pa tudi lahko argumentira, da so to dovolj močni klubi, ki bi morali v vsakem primeru biti odvisni sami od sebe, ne pa računat na "pomoč" drugih, a če imaš toliko dobrih klubov v eni ligi/skupini potem bi nekdo od njih vedno izvisel. 

 

Recimo en moj predlog bi bil, da če bi imela liga 20 klubov bi le-te še razdelil v dve skupini s po 10 ekipami, ki bi igrale doma in v gosteh vsak z vsakim, torej skupaj 18 tekem. Štiri najboljši iz vsake skupine pa naprej v playoff.

 

Če upoštevamo letošnje CL klube iz top 5 lig (+ NIZ in POR) bi bili skupini lahko nekaj takega:

 

A: Ajax, Atalanta, Atletico, Barcelona, Bayern, Benfica, Chelsea, Inter, Lille, Liverpool

 

B: Man City, Man United, Milan, PSG, Porto, RB Leipzig, Real Madrid, Sevilla, Sporting, Wolfsburg

 

Razvrščeni po abecedi (ker se mi ni dalo preveč razmišljat) in največ dva kluba iz iste lige skupaj (to bi bil moj edini pogoj s tega geografskega/ligaškega vidika), seveda bi pa žreb lahko določil čisto drugače.

 

V vsaki skupini je 4-5 "favoritov", tako da bi vsaj eden od njih bil v vsakem primeru ogrožen, ostale ekipe bi pa tudi lahko mešale štrene. Če se že same ne bi uvrstile naprej bi vsaj lahko preprečile komu drugemu, da bi se. Recimo sam zelo dvomim, da bi trenutna Barca prišla v top 4 v tej hipotetični skupini, bi pa imeli več možnosti na več tekem kot če bi se zdaj znašli v CL skupini skupaj z Bayernom in Chelseajem/Liverpoolom, kjer ne bi imeli nobenih šans za napredovanje.

 

 

Glede reprezentančnih tekem se strinjam, ker je jasno, da nisem velik ljubitelj le-teh, čeprav mi je bila včerajšnja tekma všečna. Je pa po drugi strani nepošteno do selektorjev/reprezentanc, da jim vzameš možnosti za preizkušanje/uigravanje na prijateljskih tekmah in tudi ta Liga narodov je namenjena predvsem temu, čeprav jo eni bolj resno jemljejo kot drugi. Mene motijo predvsem reprezentančne pavze vsak mesec zdaj jeseni. Naj prekinejo enkrat za 3 tedne in odigrajo 5-6 tekem pa potem še spomladi 3-4. Seveda pa spet problem, če se ti zdaj poškoduje ključen igralec za en mesec ga izgubiš za 2-3 tekme, potem ga bi pa za pol kvalifikacij.

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

OK ja, sem mislil da imaš ligaški sistem oz. eno skupino, kjer igra vsak z vsakim namesto več skupin, kjer igraš le z par klubi kot je sedaj. Jaz bi raje imel izključno ligaški sistem, ker je to najbolj pošteno ampak itak je v playoffu največ denarja in bo v vsakem primeru. 

 

yup, žal

je pa to praktično edina stvar, ki sem ji jaz pri ESL nasprotoval

ligaški sistem > all

Povezava do prispevka

Tudi to ronaldinhovo ni slab predlog, boljše od sedanjega sistema oz. od tiste zmede, ki nas čaka čez par let.

 

Saj gre vedno za najbolj atraktivne tekme v knockoutu ampak mene "moti", da na ta način pogosto naslov ne osvoji najboljša ekipa v tisti sezoni. Seznam zmagovalcev v LP v zadnjih 15 letih bi bil precej drugačen, če bi gledali ligaško tekmovanje. 

Povezava do prispevka

To je pač stvar osebnih preferenc, ampak ja, kot navijaču Barce bi mi bilo tudi ljubše, če bi se CL igrala na ligaški sistem, ker smo se v KO tekmah v zadnjih letih redno blamirali. Je pa res, da tudi v ligi proti top nasprotnikom ne bi bilo kaj boljše. Mogoče bi samo kaj prej prišlo do sprememb, če bi po 5-10x vsako leto kasirali porcije od Bayerna, PSG, Cityja ipd.

Povezava do prispevka

Jaz bolj zato, ker imam "komplekse" iz zlatih let, ker se mi zdi, da so osvojili veliko premalo LP glede na moč ekipe. Če bi bil ligaški sistem sem prepričan, da bi LP osvojili 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 in 2019.  :D

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...