Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Najhuje je, da je najdlje zdrav in v najboljši formi odkar je zavrnil pogodbo. Če bi podaljšal in ostal tak bi bil idealen partner Aubi in Fatiju/Ferranu v napadu. Res škoda, da mu je toliko bolj pomembno kratkoročno dobiti kak milijon več sedaj ko ima končno trenerja, ki ga zna uporabiti, je zdrav, dozorel v odločitvah itd. Tudi v Barci ne bi bil revež, itak je bil sedaj 5 let močno preplačan glede na to kaj je dal klubu. Če bi bil zdrav in na nivoju bi itak dobil v roku 2 let novo bogatejšo pogodbo. 

Povezava do prispevka
shure reče pred 7 minutami:

V njegovi karieri je toliko če-jev, da hoče potegniti maximalno dokler mu še kolikor služijo noge.

 

Ja, z tega vidika je bolj razumljiva njegova odločitev. Ne bi pa bil presenečen, če celo sprejme ponudbo do konca sezone v kolikor bo šlo vse tako super kot zadnje čase. 

 

Pedri postaja res world class igralec že sedaj. Že lani je bil dober ampak sedaj je dobil par kil, vidijo se Xavijeva navodila, poizkuša z asistencami, dolgimi podajami, driblingi, streli... Če bi lahko redno gledali vezo Gavi-FDJ-Pedri bi bilo že kičasto. 

 

Mogoče smo malo preveč evforični prehitro ampak je res lepo gledati tako igro po doooolgih letih dolgčasa (razen Messijevih potez seveda). Tako dobre igre kot v zadnjem mesecu nismo gledali od 2015. 

Povezava do prispevka

Meni nikoli ni bil Valverde tako sporen kot že od začetka Koeman. Priznam, da rdečemu majmunu nisem dal niti kančka možnosti, da me prepriča in sem kozlal od začetka njegovega prevzema. Vseeno sem stiskal pesti, da bi se vse poklopilo in recimo po finalu Cope Del Rey sem rekel whoah, kaj pa če bi se id sedaj naprej zmeraj tako igralo bi bilo še sprejemljivo. Samo kaj ko je bila res samo ena tekma, ko so imo dobro, nadzorovano odigrali.

 

Valverde se je popolnoma izgubil zadnjo sezono. Deloval je nemotiviran kot tudi cela ekipa. ne vem kaj je bilo, a tiste apatije se ni dalo več gledati in nič niosem zameril, da je prišel Setien. Pa čeprav je bilo tisto tudi bolečina. Najbrž je takrat že res močno zaudarjalo povsod pod Bartomeujem in so tako Valverde kot igralci popolnoma izgubili voljo do življenja :D

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Za prvo sezono Valverdeja lahko rečemo, da je bila igra učinkovita, lepa pa zagotovo ne. Pa tudi rezultati so bili precej boljši od igre, tisto sezono so imeli toliko sreče, da se je še ZZ-jev Real ne bi branil. No pa Messi je takrat še vedno bil na vrhuncu kar je bilo dovolj za naslove v ligi. Zagotovo ne bom jokal za tistim 4-4-2 z povprečno starostjo ekipe 33+ let, zabetoniranem statusu starterjev praktično cele enajsterice in reševanjem njegove riti s strani Messija in MATS-a vsako tekmo. 

 

Sedaj se lahko pogovarjamo o lepših stvareh, glede Valverdeja je pa itak nogometni trg pokazal kako ceni njegove "dosežke" v karieri. 2 leti že na Zavodu, seveda po lastni izbiri. :rofl:

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Lahko imava različno pojmovanje besede lepa igra. Sam imam rajši učinkovitost kot pa neko brezvezno nabijanje posesti kot pod Setienom in tudi večinoma pod Koemanom. 

 

Drugače to, da je bila ekipa stara ni bila samo Valverdejeva krivda. Je čas pokazal, da je imel prav glede vseh "mulcev", za katere je folk hotel, da bi jih forsiral (Mina, Semedo,  Malcom, Alena, Denis,...). Edino Digne bi lahko dobil več šans, ker je bil vedno soliden, ko je igral, ampak Alba je tudi bil odličen pod EV. Bil je pripeljan z mislijo, da bo Neymar ostal in da bomo morda dobili Verrattija, na koncu je prvi spizdil, drugega seveda ni bilo, dobil je pa steklenega Dembeleja in potem še Coutinha. Noben od teh ni bil ravno "njegov" igralec.

 

Cilj je bil potegniti še maksimum iz te ekipe, kar je naredil. Če bi mu Bartomeu rekel, da naj rebuilda ekipo in ga pri tem podprl, bi po mojem to tudi naredil. V Bilbau je dobro razvil nekaj mulcev (Muniain - sicer je bil že pred tem v prvi ekipi nekaj let, a je bil star šele okrog 20, ko je EV prevzel; Laporte, Kepa, Inaki Williams, Yeray,...). Će bi imel Pedrija ali Gavija, bi jima sigurno dal šanso, tako kot jo je Fatiju.

 

Pa Baski so tudi igrali drugače, ker je imel mlajšo in fizično boljše pripravljeno ekipo. Če kaj, potem je dokaz njegove trenerske kvalitete, da se je prilagodil ekipi, ki jo je imel in ni igral presinga z Messijem in Suarezom, ki pač nista igralca za to.

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Zame je lepo kar se igra zadnji mesec, kar je v prvih 2 sezonah igral Lucho pa Pep. Nihče noče tega kar smo videli pod Setienom in Koemanom, ki sta še slabša trenerja od EV. Žalostno, da smo vse te 3 trenerje sploh gledali v klubu kot je Barca. 

 

Ja bilo ogromno trenutkov ko bi kak mlajši igralec lahko dobil vsaj kakšno šanso pa je ni, ker so vedno igrali odsluženi starci. Tudi če ti fantje niso izpolnili potenciala (za kar je delno kriv tudi EV kljub temu, da so bili nekateri v očeh navijačev precenjeni), bi vsaj ti starci bili bolj spočiti in posledično boljši, če ne bi igrali 99% minut. Glede ostalega se pa strinjam, toliko bolj sem bil razočaran nad EV ravno zaradi tega, ker sem pričakoval, da bo začel že takrat potreben rebuild, da bodo igrali z večjo intenziteto pa smo dobili ravno obratno, počasen nogomet z odsluženimi starci, ki jih je reševal takrat še neverjeten Messi. Pa ne pozabimo še luzerstva, ki mu sije iz oči, njegovo vodenje ekipe v LP, da ni imel popolnoma nobene avtoritete, da so igralci delali kar so hoteli,  da se ni treniralo... Ogromen del Barcine krize v zadnjih letih je na njemu. 

 

No, z moje strani dovolj o EV. Dovolj smo debatirali o njem, ni nam več treba. :D

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
Karim reče pred 3 urami:

Fifa in Uefa sta izlocili vse ruske ekipe iz tekmovanj. Podobno naj bi storila Fiba. V euroligi bi lahko bile 3 ruske ekipe v playoffu, v nogometu pa je v vseh tekmovanjih ostala zgolj sparta moskva. 

Meni se zdi kar blesava poteza niso zj igralci krivi za to. Dvomim, da tudi so za vojno.

 

Drugo pa zakaj druge ko so bli v vojnah nikoli niso banal ala ZDA ali Izrael ko lepo bombandira Palestino,...

Povezava do prispevka

res je, igralci in klubi niso nič krivi. lahko bi jim dali pogoj da si morajo svoje domače tekme zagotoviti nekje v Evropi (Srbija se je pred tem že veselo ponujala). imajo oz bojo imele nekatere ekipe kar težave s sestavo svoje ekipe, npr. košarkarski klub CSKA je zapustilo že 5 igralcev (danec, litvanec, gruzijec, nemec in rus ukrajinskih korenin), prav tako nekaj odhodov pri Zenitu in Unicsu.
nevem pa kakšne sancije bojo imeli v individualnih športih, zaslediu sem da je Rubljev (tenis) promoviral stop war, sigurno pa ne bo smel nastopati pod rusko zastavo in himno. bi bilo pa zelo bedno, da bi se njegov naslednji nasprotnik odločil: ne, proti tebi pa ne bom igral, ker si rus. pa ravno so dobili Rusi no.1 na ATP lestvici.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...