Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 5 minutami:

Eno vprašanje glede diska v PS5. A ni tko, da lahko riklopiš gor katerikoli SSD disk? Samo pač PS5 only igre bodo delovale samo na internem in za tega so potem ful neke zahteve in pečat iz Bruslja?

 

Za PS4 igre in storage je dober vsak USB3 disk, za PS5 igre je pa že kar lepa lista kompatibilnih diskov ki so že celo cenejši od XSX namenskega 1TB diska navkljub več kot 100% višjim hitrostim.

 

Kar se tiče tvoje matematike glede primerjave cen iger je pa BS ker pač na konzolah obstaja retail na PCju pa travniki.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 22 minutami:

 

 

Se pravi je samo zate boljsa izbira xbox, ker igrica, ki jo rad igras, je samo na xbox in PC. Forza naj bi prisla cez nekaj mesecev, kar pa ni recen, da je ne bojo prestavl. Tko da tvojo oceno o boljsi izbiri konzoli podajas na podlagi 0 igric, ki jih ne mores igrati drugje kot na xbox in 1 (enemu) upanju, da pride dolocena igrica cez nekaj mesecev. Safe, preprical si me

Ni to Sony da bojo prestavljal vse zadnjo minuto 😉

 

In ja, men je ze sam Forza vredna nakupa Xboxa. Pac sem ljubitelj dirkacin. Problem? Pa se gamepass imam, da lahko raznorazne igre sprobujem, ki jih drugac nikol ne bi nabavil. 

 

Sej tut Gran Turismo bom igral, upam samo da ga ne bojo zasral s tem da ga bojo releasal tut na PS4 in da bo dejansko prava next gen igra. 

Povezava do prispevka
Shemso999 reče pred 4 minutami:

Ni to Sony da bojo prestavljal vse zadnjo minuto 😉

 

In ja, men je ze sam Forza vredna nakupa Xboxa. Pac sem ljubitelj dirkacin. Problem? Pa se gamepass imam, da lahko raznorazne igre sprobujem, ki jih drugac nikol ne bi nabavil. 

 

Sej tut Gran Turismo bom igral, upam samo da ga ne bojo zasral s tem da ga bojo releasal tut na PS4 in da bo dejansko prava next gen igra. 

 

 

Ok cool, da si fan Forze. Torej je v tvojem primeru med konzolami boljsa izbira Xbox (ker PS5 nima te igrce), objektivno gledano pa high end PC. 

 

Objektivno gledano nasploh pa je TRENUTNO  med konzolami boljsa izbira PS5, ker pac "xbox has no games". Lepo da smo razcistili enkrat za vselej

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 5 minutami:

 

 

Ok cool, da si fan Forze. Torej je v tvojem primeru med konzolami boljsa izbira Xbox (ker PS5 nima te igrce), objektivno gledano pa high end PC. 

 

Objektivno gledano nasploh pa je TRENUTNO  med konzolami boljsa izbira PS5, ker pac "xbox has no games". Lepo da smo razcistili enkrat za vselej

Ce smo cist odkriti na nobeni next gen konzoli se ni glih velik izbire glede next gen iger...mas pa na Xboxu vsaj gamepass, kar pa mislim da se lahko vsi strinjamo da ni slaba zadeva. 

 

Tak da ne nabiji da "xbox has no games", ker lahk cist isto recemo potem tut za PS5. Je pa vse pac stvar okusa, kaj rad igras. 

Povezava do prispevka

Ljubitelj dirkačin, zakaj nisi kupil PC? Setup s 3 montorji, najboljši VR, podpora za vse možne volane in opremo, možnost moddinga in community made avtov in prog in daleč najbolj realistične in tekmovalno naravne igre. Že en sam iRacing je vreden investicije, multi naslovi so na PCju praviloma boljši, pa tud Forze 8 ne bi zgrešil. Ta Xbox je smiselen samo če res nimaš keša za PC pa bi vseen igral moderne igrice.

Povezava do prispevka
Shemso999 reče pred 5 minutami:

Ce smo cist odkriti na nobeni next gen konzoli se ni glih velik izbire glede next gen iger...mas pa na Xboxu vsaj gamepass, kar pa mislim da se lahko vsi strinjamo da ni slaba zadeva. 

 

Tak da ne nabiji da "xbox has no games", ker lahk cist isto recemo potem tut za PS5. Je pa vse pac stvar okusa, kaj rad igras. 

 

Next Gen iger ni veliko se, se strinjam, ampak je vseeno vec izbire na PS, tko da ne, ne mores rect za PS "PS has no games"

 

Gamepass ni slaba zadeva, se spet strinjam,  ampak to ne pomeni kar naenkrat, da je pa tam vec igric. Ne, to pomeni, da jih je ful od teh tam đabe. 

 

Tko da best combo je se zmerej PS5 + PC

 

 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 3 minutami:

Pa jaz nisem biased, jaz samo povem tako kot je. Men je se kr bad, da ni ekskluziv na xboxu in carskih igric, ker ce ne bi tudi to kupil. Tko pa 99% igric k je na PCju, je tudi na PS5, s tem da so na PSju dodatno tudi ekskluzive.

Ja zdej so pac tako naredil da so vse xbox eksluzive na vseh Microsoft sistemih, ne samo Xboxu...fajn za vas PCjase I guess, sej noben ne zgubi nič s tem, razen oni, ki imajo samo PS.

 

@Šimšalamima Huhu

PCja nimam zato ker spilam samo casual , po nekaj ur na teden, malo fifo s kolegi na PS, malo Forzo/Flight Simulator tu pa tam na xbox in za svoje potrebe res ne potrebujem gaming PCja ki bi me prisel precej vec kot pa me pride XSX. 

uredilo bitje Shemso999
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 4 minutami:

Jaz imam samo PS5, ampak zaenkrat nism se nic izgubu (razn igranja 4 igric, ki me ne zanimajo). Kaj pa bo v prihodnosti, aka cez neven 5 let k bo mogoc kaka extra PC/Xbox only igrica prisla, pa bomo  vidl

Cez par let bo sigurno PS5 konzola "to have" ko bojo zunaj tezkokategorniki, ce mene vprasas. Res se veselim izida Gran Turisma, ponavadi ne razočara.

 

Do izida le-teh pa men nic ne fali ce imam PS4 Pro + XSX

 

 

 

uredilo bitje Shemso999
Povezava do prispevka

drek je, da stvar ni zastavljena tako, da bi bili vsi PS4 špili zastavljeni tako, da bi se instant odklenili na 60FPS, če bi zaznali da tečejo na PS5. to bi bil sam po sebi najboljši razlog za nakup PS5, ker tistih nekaj mlačnih igric to pač ni. ampak ker je to prej izjema kot pravilo + če maš še kak starejši TV, ki je samo FHD capable, si the happiest camper s ps4pro in je PS5 samo waste of money atm.

Povezava do prispevka
Kočevc reče Pravkar:

Ps4pro prodas za 200e pa doplacas 200e in imas boljso konzolo, ker se vse ps4pro igrice boljse na PS5 igrajo. Tko da men je ze zdej "to have", je pa res da 90% casa samo Call of Duty igram

Sej ga imam narocenga in ko se ga bo dal dobit ga bom pac imel, pa mel oboje (PS5+XSX), do takrat imam pa PS4 Pro. Preplacval pa ne bom za njega na Bolhi, ker tolk obupan pa nisem 😅 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 minuto:

drek je, da stvar ni zastavljena tako, da bi bili vsi PS4 špili zastavljeni tako, da bi se instant odklenili na 60FPS, če bi zaznali da tečejo na PS5. to bi bil sam po sebi najboljši razlog za nakup PS5, ker tistih nekaj mlačnih igric to pač ni. ampak ker je to prej izjema kot pravilo + če maš še kak starejši TV, ki je samo FHD capable, si the happiest camper s ps4pro in je PS5 samo waste of money atm.

Se strinjam, jaz sem si sicer kupil Sony Bravio XH90 Serijo - torej TV, ki naj bi bil idealen za PS5 z hdmi 2.1 - 120 fps in low input delayem, ampak ce ni nekih pravih next gen iger zunaj, kaj mi nuca. 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 minutami:

drek je, da stvar ni zastavljena tako, da bi bili vsi PS4 špili zastavljeni tako, da bi se instant odklenili na 60FPS, če bi zaznali da tečejo na PS5. to bi bil sam po sebi najboljši razlog za nakup PS5, ker tistih nekaj mlačnih igric to pač ni. ampak ker je to prej izjema kot pravilo + če maš še kak starejši TV, ki je samo FHD capable, si the happiest camper s ps4pro in je PS5 samo waste of money atm.

 

Se pravi: vsi spili na 30fps > spili na 30fps plus nekaj spilov na 60fps

 

Cool

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Čaki malo... nisi ti rekel, da si imel PS5 in prodal? Sedaj pa imaš naročenega in čakaš?

Jap. Sem ga prodal ker sem raje 200€ profita v zep pospravil, ce si tako neucakan da ne mores pocakat na svoj na PS5 pa placaj. Not my problem, nisem nobenega silil da more kupit 😉

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 minutami:

A veš bolje igrat next gen MS Flight Simulator na 20-30fps ko pa Returnal, DeS, R&C itd na 60fps ker je pač XSX konzola z več next gen igrami lol

Sem ze povedal na kaj jaz cakam - Forzo novembra. Je pa MS Flight Simulator dobra igra ja, mogoc na tvojem PCju laufa na 20 fps, na XSX je na "mal" vec.

 

Sicer pa kaj tebe briga kaj jaz igram? 😂

uredilo bitje Shemso999
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 5 minutami:

A veš bolje igrat next gen MS Flight Simulator na 20-30fps ko pa Returnal, DeS, R&C itd na 60fps ker je pač XSX konzola z več next gen igrami lol

 

od naštetih mi dogaja samo DeS, ampak ga iz principa ne bom kupil dokler, ga ne bom dobil za cheap. pa še takrat ga bom kupil second hand, ker pod nobenim pogojem ne bom prispeval k sonyju in enejblal neumnosti tipa "ekskluzive" v jebenem letu 2021.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 27 minutami:

drek je, da stvar ni zastavljena tako, da bi bili vsi PS4 špili zastavljeni tako, da bi se instant odklenili na 60FPS, če bi zaznali da tečejo na PS5. to bi bil sam po sebi najboljši razlog za nakup PS5, ker tistih nekaj mlačnih igric to pač ni. ampak ker je to prej izjema kot pravilo + če maš še kak starejši TV, ki je samo FHD capable, si the happiest camper s ps4pro in je PS5 samo waste of money atm.

Ni tko enostavno zal, igre na konzolah niso isto kot igre na pcju. Ene bi delale super, druge bi ble toralno brakken, tretje se niti pognale nebi. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 minutami:

Ni tko enostavno zal, igre na konzolah niso isto kot igre na pcju. Ene bi delale super, druge bi ble toralno brakken, tretje se niti pognale nebi. 

Zato bi pa lahko naredil tako kot so pri Xboxu, kjer imajo dolocene igre optimizirane za XSX/XSS. 

 

Last gen igre na splosno so dosti bolje optimizirane na XSX kot na PS5, kakor sem gledal neke direktne primerjave na YT. 

uredilo bitje Shemso999
Povezava do prispevka

Ce se "pogovarjate" kaj je trenutno boljsi nakup vsaj ne se ponavljat.

 

Vemo dobro da ps5 ima 3 ekskluzive, xb 0. Vemo dobro, da skoraj vse igre ma xb lahko igras na pcju. Vemo dobro, da se xb precej bolj izplaca, razen ce ne premores hybridno kvantno in racunovodsko matematicnih sposobnosto kot Atomic in racunas kvantno amortizacijo ampak ja.. lazje je pljunit 300 oz 500eur kot 1500 2000 za pc, tudi, ce po eni strani se dolgorocno slednje mogoce res izplaca.

 

Skratka prednost XB je, da je ugoden! Tako hardwersko kot softwersko. Res da nima ekskluziv in ce imas relativno nov pc se ti ne izplaca. Ampak XB oz MS ni samo xb je tudi Game Pass..ce imas Game Pass na pcju si ze na pol njihov.

 

Skratka ja. PS5 ima 3 ekskluzive.

XB ima poceni, dostopen hardwere in softwere. Se pravi. Na PS5 das 700 oz 600 eur (3 igre vstete v ceno na grobo) in lahko igras 3 ekskluzive, ki jih ne mores drugje. Na XB lahko za dobrih 400 oz 600 eur igras ogromno kvalitetnih free igric (100 eur GP 3 leta). Srkatka po mojih lastnih izkusnjah, porabim ful manj kesa in imam potencijalno precej vec ur igranja. Iz vidika price for value je to totalna ownaža.

 

Nocem pa govorit, da dobis v naprej tri leta, tudi ekskluziv ipd.. ker govorimo kako je sedaj. V prihodnje bo tudi ps5 imel vec ekskluziv. Pa lahko pride ven kaksna igra, ki me bo povlekla not in bom cisto pozabil na XB GP..ampak trenutno je tako. 

 

Long story short, jaz ne vem kaj je trenutno boljsi nakup, to je odvisno od posameznika. Trenutno igram precej vec XB ker je ful robe relativno free. Pred meseci pa sem ful igral DeS in Returnal. Ce sestejemo cas je tam tam.. ce sestejemo pare zmaga XB za nekoliko, ce sestejemo kvaliteto porabljenega casa zmaga IMO PS5 za nekoliko

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

Ce se "pogovarjate" kaj je trenutno boljsi nakup vsaj ne se ponavljat.

 

Vemo dobro da ps5 ima 3 ekskluzive, xb 0. Vemo dobro, da skoraj vse igre ma xb lahko igras na pcju. Vemo dobro, da se xb precej bolj izplaca, razen ce ne premores hybridno kvantno in racunovodsko matematicnih sposobnosto kot Atomic in racunas kvantno amortizacijo ampak ja.. lazje je pljunit 300 oz 500eur kot 1500 2000 za pc, tudi, ce po eni strani se dolgorocno slednje mogoce res izplaca.

 

Skratka prednost XB je, da je ugoden! Tako hardwersko kot softwersko. Res da nima ekskluziv in ce imas relativno nov pc se ti ne izplaca. Ampak XB oz MS ni samo xb je tudi Game Pass..ce imas Game Pass na pcju si ze na pol njihov.

 

Skratka ja. PS5 ima 3 ekskluzive.

XB ima poceni, dostopen hardwere in softwere. Se pravi. Na PS5 das 700 oz 600 eur (3 igre vstete v ceno na grobo) in lahko igras 3 ekskluzive, ki jih ne mores drugje. Na XB lahko za dobrih 400 oz 600 eur igras ogromno kvalitetnih free igric (100 eur GP 3 leta). Srkatka po mojih lastnih izkusnjah, porabim ful manj kesa in imam potencijalno precej vec ur igranja. Iz vidika price for value je to totalna ownaža.

 

Nocem pa govorit, da dobis v naprej tri leta, tudi ekskluziv ipd.. ker govorimo kako je sedaj. V prihodnje bo tudi ps5 imel vec ekskluziv. Pa lahko pride ven kaksna igra, ki me bo povlekla not in bom cisto pozabil na XB GP..ampak trenutno je tako. 

 

Long story short, jaz ne vem kaj je trenutno boljsi nakup, to je odvisno od posameznika. Trenutno igram precej vec XB ker je ful robe relativno free. Pred meseci pa sem ful igral DeS in Returnal. Ce sestejemo cas je tam tam.. ce sestejemo pare zmaga XB za nekoliko, ce sestejemo kvaliteto porabljenega casa zmaga IMO PS5 za nekoliko

Se popolnoma strinjam. Od vsakega posameznika posebej je odvisno kaj pac raje spila, in ne razumem res ljudi tle ki tolk posiljujejo s PS5ko in PCjem. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...