Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ja to je zato ker je odvisno od tega kako si navajen

 

Zdaj ko so na konzolah uvedli performacne in 60 fps tudi konzolasi tezko grejo nazaj ma 30

 

En ytber je rekel da igra na 240hz/fps

 

In mu je med 144 in 240 opazna razlika.. meni je opazna razlika med 60 in 120 npr in mislim da kar je vec kot 120 je brezveze

 

Drugace pa konzolasi so bolj navajeni na vecje zaslone npr in itak vemo da je 30 fps bolj cinematicno :)) uno ko obracas camero in ti malo steka, doda neko tezo igri, kot da je bolj pomebna :))

 

 

 

Drugace pa moje mnenje je da je ful odvisno od kamere in koliko se premika.. bolj ko se premika camera npr fps boljse je da imas bisje fpsje.. ce je bolj fiksna pa ni problema tudi ce je manj.. npr ko gledas yt videe dragon dogma 2 na ps5..  se kamera skoraj vedno ful malo premika in izgleda okej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ajde pleškurji in dvospolni opičnjaki, naštejte igrice, ki bodo izkoriščale moč proja.


Meni pade na pamet edino Cyberpunk. Vse ostalo mi že zdaj izgleda zelo dobro in teče v 60 fps.

 

Pa jeba bo ker verjetno igrice ne bodo kar takoj delovale na ps5 pro bolje, ampak bodo rabile patche, vemo pa da marsikdo teh patchov ne izda (npr. Rockstar za RDR 2). 

 

Enega proja sigurno kupim, samo vseh treh ps5 pa gotovo ne mislim menjati za proja.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 15 minutami:

Zdaj ko so na konzolah uvedli performacne in 60 fps

No ja. Zdaj. Konzole so poznale 60fps pri sekljačinah, pretepačinah, dirkačinah etc. že za časa PS1. Takrat so kvečjemu PCji bili neoptimizirano smeče, kjer folk sploh ni vedel kakšen refresh rate ima v windowsih, kaj šele v igrah.

PS3/4 generacija je začela srat z low fps tudi pri akcijskih igrah.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 15 minutami:

No ja. Zdaj. Konzole so poznale 60fps pri sekljačinah, pretepačinah, dirkačinah etc. že za časa PS1. Takrat so kvečjemu PCji bili neoptimizirano smeče, kjer folk sploh ni vedel kakšen refresh rate ima v windowsih, kaj šele v igrah.

PS3/4 generacija je začela srat z low fps tudi pri akcijskih igrah.

Ja

 

Prej so bile 60 fps igrice

 

Mah v glavnem.. vedno je fora v razmerju s ceno in performansom

 

Pac igre ao postajale vedno oblk graficno zahtevne cena konzole pa okoli 500 denarnih enot, ce preracunamo od oka

 

V pc si lahko dal graficne.. v konzolo so pac strpali not kar so lahko za neko sprejmljivo ceno

 

Ce bi naredili za konzolo za 1000 bi ziher poganjala na 60 fps VSE

 

Sam pol vprasanje koliko bi jih prodali

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 14 minutami:

Ampak a ni point konzol, da je ena konzola za fse?

 

500, 1000, 2000 € konzolo že imaš, reče se mu PC z legalno kupljenimi igricami na Steamu, ki sam detecta tvoje specse in ti nastavi grafiko :D

 

Upam, da se bo dalo basic PS5 prodat za vsaj 50 % cene novega :S 

 

Točno to. Jaz sem absolutno proti temu. Ne bodo razvijalci konkretno naredili optimizacije za vse vrste konzol, ki bi bile na trgu. Samo zmeda bi bila. Saj je PC točno za ta namen pa se naj ukvarja s tem tisti, ki ima veselje. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Ajde pleškurji in dvospolni opičnjaki, naštejte igrice, ki bodo izkoriščale moč proja.


Meni pade na pamet edino Cyberpunk. Vse ostalo mi že zdaj izgleda zelo dobro in teče v 60 fps.

 

Pa jeba bo ker verjetno igrice ne bodo kar takoj delovale na ps5 pro bolje, ampak bodo rabile patche, vemo pa da marsikdo teh patchov ne izda (npr. Rockstar za RDR 2). 

 

Enega proja sigurno kupim, samo vseh treh ps5 pa gotovo ne mislim menjati za proja.

 

Dobro, ti imaš vsaj CP2077 še za prešpilat, pa verjetno še kej, glede na to da kupuješ samo kadar pade cena :D

 

Jst sem pa vse glavne grafične petarde že vse prešpilal, za naprej pa tko ni enega resnega špila, ki bi upravičil nakup Projke. Razni novi Hollow knighti in Hadesi in System Shocki in podobni krucifiksi pa verjetno lepo delajo na ps3 lol.

 

Res hecna situacija.

Povezava do prispevka

@Feget@GalkoOd kje vama, da CP77 ne teče na 60fps?

A so kaj spremenili odkar sem jaz igral pred več kot letom? Igra je imela performance mode, ki je tekel pri solid 60fps.

 

Glede neumnega feget vprašanja pa.

Feget reče pred 1 uro:

naštejte igrice, ki bodo izkoriščale moč proja.

Najbžr vse igre, ki imajo že sedaj težave držati 60fps v performance mode. Recimo Elden Ring, FF16, DD2 (allegedly), Lords of the Fallen, FF7 Rebirth. To je to kar se spomnim trenutno.

Lahko pa enostavno samo rečem vse bodoče igre narejene v UE5.

Povezava do prispevka

Ja glej ce bi scetovna populacija bila kot na tem forumu oz izbi bi se jim izplacalo delat konzole za 1000.. sam pac ni ne

 

Lahko bi naredili enih par projev ze na zacetku.. in pol upgrejdali

 

Samo.. ne vem koliko se jim izplaca delat manjao kolicino iz vidika peodukcije oz koliko si upajo

 

Pac tako je, mogoce se bodo en dan bolj potrudli in nardili hudo konzolo za pp in bo postal novi standard

 

Sam trenutno jaz ne vidim resitve ker ocitno folk kupuje.. bi mogli gejmerju odjebat konzole in kipot pcje, da bi se tipi bolj potrudili.. 

 

Jaz mislim da 60 fps standard nebi smel bit problem... sam ta generacija je malo cudna na zacetku ni bilo za dobit ps5.. zdaj ko so zunaj ze novi graficni pogoni in bi moral bit ps5pro ready.. dobro mogoce bo konc leta.. sam malo ga laga generacija zaradi covida al vojne in pomanjkanja cipovja al whatever... imam tak obcutek.. 

 

Na zacetlu ko je prisel ven ps5 je bil ql za pognjat une igrice za ps4.. bil je na nivoju 2080 pomoje

 

Anyway... potreba na trgu za ps5pro ze postaja konkretna.. upam, da se bodo zmigali

Povezava do prispevka

PS5 je kot en PS3 (pa še ps3 je mel neki omembe vrednga). res nč vrednga, da bi bi kupu. PS4 s ssd še zmer zmaga. načrtno nočjo za ps4 izdat iger, sam fak lahk dajo ps5 ceno 200€ pa še zmer tega nam kupu, ker ni nč jebenih špilov. naughty dog izdaja remastered špile iz tm. ma kaj je to pizda PS5 še zmer čist nevredn nakupa. ko jebe to.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

@Feget@GalkoOd kje vama, da CP77 ne teče na 60fps?

A so kaj spremenili odkar sem jaz igral pred več kot letom? Igra je imela performance mode, ki je tekel pri solid 60fps.

 

Cp77 sem dal kot primer grafično zelo naprednega špila, ki gotovo lahko še dodatno izkoristi extra moč. Meni je bila sicer igrica že na base PS5 za umret lepa, mogoče najlepši špil na konzoli.

 

Moj point je, da sem vse "lepe" špile za ps5 že preigral, ne bom jih pa šel še enkrat igrat samo zaradi boosta na ps5 pro. Edino alan woke 2 mi pride na pamet od potencialnih kandidatov, če kdaj pride na retail. Za naprej je pa itak napovedan en navaden pasji kurac od špilov  razen nekih indy / AA hitov. Ajde, GTA 6 bo gotovo ful boljši na pro verziji, ampak do takrat je pa še koliko, 10 let? 

 

Pač ps4 generacija je Pro ful rabila, in zaradi strojne podhranjenosti in zaradi tone dobrih prihajajočih špilov. Zdej je pa glih kontra situacija.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 3 minutami:

Ps5 je pomoje najslabša sony konzola vseh časov. prav ničesar ni. neki remasterji pa ves ta kurac. 

Meni pa ima dober value. Pač laufa vse PS4 igrice, dober joypad, pol pa še vse PS5 igre, ki je vseeno kar nekaj hitterjev. Pa ful je bolj odzivna in smooth kot karkoli od Sonyja prej, pač prva kompetentno skupaj dana konzola (UI), čeprav še vedno zastarela, ampak to sem že nehal upat, da bodo dejansko kdaj dali ven konzolo z vrhunsko poštimanim UI-jem

 

Sicer res nima ogromno ekskluziv, ampak pač all in all je dober paket, sploh za folke, ki so prodali PS4pro in kupili PS5 za kok ene 100 € doplačila ob izidu. Jaz sem kupil z nule, ker sem si PS4 pustil za pri starših, da lahko kaj zvečer pogledam/igram, če prespim tam, pa mi ni žal denarja

Povezava do prispevka
Galko reče Pravkar:

 

Preberi si od Hernireta post zgoraj. Konzola je top zaradi točno teh razlogov. Nima pa nikakršnih resnih ekskluziv. Ima pa drug value.

ja pa sej sm reku točno to kar je reku. nima nobenih jebenih iger. zato je naslabša sony konzola vseh časov. ja ok, teoretično ma ful plusov, sam kaj ti to pomaga brez nekih iger. 

Povezava do prispevka

Nisem pa preveč za ta midgen refresh

 

Itak je vprašanje, koliko hitterjev bo še izšlo v tej generaciji, verjetno en Naughty Dog špil, GTA in par random Spidermanov in podobnih reči

 

PS5 bo star 4 leta. Raj bi še 2 leti zdržal na tem hardwaru in potem kupil PS6

Dejch reče pred 1 minuto:

Vse kar fura PS5 lahk fura PS4 pro for sure. Tok kokr je PS5 uzun, je najslabša sony konzola. jebiga kaj čmo kle neki fejkat. totaln krep 

Daj ne piši neumnosti. Saj imaš par digital foundry videov, kako se razne pangeneracijske igrice ala Horizon 2 obnesejo na PS4. Tako da DLC-ja raj niso dal na štirko. Ne vem, kar nek cope imaš, da je PS5 slaba konzola. Če bi jo imel, bi videl, da to niti približno ni the case. Je prva kompetentno skupaj dana konzola od Sonyja (od PS2 naprej, pa še to je vprašanje, ker je PS2 v primerjavi s PC-ji tistega časa bil dost zastarel), ki je dovolj napredna, da ob izidu Atomic komp za 500 € ni bil boljši. Smooth experience, vrhunsko laufa PS4 igre, dober naročniški model, tistih par PS5 ekskluziv. Lej res ne rabiš copat, vrhunska konzola je, samo ponudbe ji manjka, ampak to manjka vsem konzolam in PC-jem trenutno, če pač iščeš higest of budget blockbusterje. Ampak to je cela industrija trenutno takšna zaradi ekonomskih razlogov, ne konzole PS5

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...