Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Že 6700XT je high end. Ravnokar sem videl opis pri enem sestavljenem računalniku na komponentko.si

 

Navedek

Osrednji del je AMD Ryzen 5 5600X procesor serije 5000 v sodelovanju z zmogljivo grafično kartico AMD RX 6700XT 12GB GDDR6. Za gladko sočasno delovanje več programov poskrbi 16 GB kakovostnega DDR4 pomnilnika. Vezni nabor AMD B520 osnovne plošče ponuja vse potrebne priključke za povezavo komponent. Tako računalnik brez težav poganja vse igre v 8K (7680×4320) ločljivosti z vsemi vklopljenimi podrobnostmi.

 

5600x+6700XT je dovolj za furat 8k vse na max :D

  • Trol 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Don Retardo reče pred 1 uro:

Kišta crknila.

Zdej malo berem temo in sem zasledil, da Mindfactory ne pošilja več v Slo tudi firmam.

Ali se zdaj najbolj splača naročit na amazon.de? (Bom naročil na firmo)

Ali so res problemi z ohišjem tudi na amazonu?

Hvala za odgovore.

https://geizhals.eu/

 

Tle pogledas stacune pa ce kera ponavad posilja.   https://www.computeruniverse.net/en je nazadnje se posiljal.

Povezava do prispevka

Comp.thumb.png.04a40c6dc0d8dc0fe154d9154bfadd64.png

 

Tole sem si zamislu vzet. Ker že enih 7 let nič ne spremljam upam, da je izbrano smiselno.

Nič ne bo nikoli navito. Najbolj me zanima glede matične. Izbral sem, da štima z zadnjo generacijo procesorja

(da ne bo treba nič štelanja z Biosi).

Izbrani RAM  bi če stvari prav zastopim moral biti ustrezen.

Ohišje vzamem pri nas (PHANTEKS Eclipse G360A).

Ali je kaj takega na kar še moram biti pozoren? (ali  je za rtx 4070 res boljše, da ima PSU ATX 3.0 standard?)

 

Lepa hvala.

Povezava do prispevka

jaz bi vzel MSI b760 mortar ali tomahawk, pa G.skill ripjaws ram, pa kak bequiet pure power gold napajalnik, svetujem, da pogledas MF (za predstavo, kupis pa na computeruniverse, ker MF ne posilja) pa koliko cesa gre v obtok, ker pisejo cifre zraven artiklov, za obcutek, kaj imamo ljudje radi zadnja leta :)

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka
Don Retardo reče pred 10 urami:

Comp.thumb.png.04a40c6dc0d8dc0fe154d9154bfadd64.png

 

Tole sem si zamislu vzet. Ker že enih 7 let nič ne spremljam upam, da je izbrano smiselno.

Nič ne bo nikoli navito. Najbolj me zanima glede matične. Izbral sem, da štima z zadnjo generacijo procesorja

(da ne bo treba nič štelanja z Biosi).

Izbrani RAM  bi če stvari prav zastopim moral biti ustrezen.

Ohišje vzamem pri nas (PHANTEKS Eclipse G360A).

Ali je kaj takega na kar še moram biti pozoren? (ali  je za rtx 4070 res boljše, da ima PSU ATX 3.0 standard?)

 

Lepa hvala.

 

Pr SSDju, kaksna velikost je to?

2TB? Ugodna cena.

1TB? Fejst predrago (se dobijo pod 80€)

 

Maticna, je spodobna, nic posebnega... Zanima me samo ce si se zavestno odlocil za DDR4 in ce ne bi raj sel na DDR5, ko so se cene celo ze mal normalizirale? Ni pa seveda nic narobe ce ostanes na DDR4 se en cajt. Performans se ne pozna veliko.

 

Osebno bi vzel se en aftermarket hladilnik, ker intelov privzet je res en glasen srot... Niti ne rabis neki hudo mocnega...

Ze kak Arctic Freezer i35 bi bil zadosti, al pa BeQuiet! Pure Rock slim 2, al pa ce das se dobrega desetaka zraven dobis Thermalright Peerless Assassin 120 SE...

 

PSU-jev ATX 3.0 standard pomeni da imas zraven PCIe 5.0 priklop, kar je tanovi 12-pinski priklop, ki ga nvidia not tisci pri visjih rangih (4080-ka in visje) in potem ne rabis nekih pretvornikov iz 2-h ali treh 8-pinskih PCIe priklopov na tega.

Kolk gledam slike pa tvoja izbira uporablja "standard" 8-pinski PCIe power priklop:

2930661-l4.webp

 

Edinole... Bi osebno se trenutno izognil Gigabyte-u...

Mel so neke polemike da so pri grafah visjega ranga mel zelo mehko plosco, ki je potem pri zaticu pocila in tako prekinila neke hudo pomembne dovode. Garancije oz. serijske napake na to pa niso priznaval.

Tk da mogoce ne bi sel v smer Gigabyte-a trenutno.

 

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 urami:

 

Pr SSDju, kaksna velikost je to?

2TB? Ugodna cena.

1TB? Fejst predrago (se dobijo pod 80€)

Ja, to je 2TB

DaMachk reče pred 3 urami:

 

Maticna, je spodobna, nic posebnega... Zanima me samo ce si se zavestno odlocil za DDR4 in ce ne bi raj sel na DDR5, ko so se cene celo ze mal normalizirale? Ni pa seveda nic narobe ce ostanes na DDR4 se en cajt. Performans se ne pozna veliko.

Ja zavestno, kolkr sem bral se ne splača.

DaMachk reče pred 3 urami:

 

Osebno bi vzel se en aftermarket hladilnik, ker intelov privzet je res en glasen srot... Niti ne rabis neki hudo mocnega...

Ze kak Arctic Freezer i35 bi bil zadosti, al pa BeQuiet! Pure Rock slim 2, al pa ce das se dobrega desetaka zraven dobis Thermalright Peerless Assassin 120 SE...

Hvala, bom vzel (če le  ni neka znanost pri montaži).

DaMachk reče pred 3 urami:

 

PSU-jev ATX 3.0 standard pomeni da imas zraven PCIe 5.0 priklop, kar je tanovi 12-pinski priklop, ki ga nvidia not tisci pri visjih rangih (4080-ka in visje) in potem ne rabis nekih pretvornikov iz 2-h ali treh 8-pinskih PCIe priklopov na tega.

Kolk gledam slike pa tvoja izbira uporablja "standard" 8-pinski PCIe power priklop:

2930661-l4.webp

 

Edinole... Bi osebno se trenutno izognil Gigabyte-u...

Mel so neke polemike da so pri grafah visjega ranga mel zelo mehko plosco, ki je potem pri zaticu pocila in tako prekinila neke hudo pomembne dovode. Garancije oz. serijske napake na to pa niso priznaval.

Tk da mogoce ne bi sel v smer Gigabyte-a trenutno.

Kaj priporočaš. Vzel bom RTX 4070 do 600EUR (vse vzamem na firmo).

DaMachk reče pred 3 urami:

 

 

RAM bom lahko spremenu na zgornji predlog od bendehota. Kaj imaš tudi kake pripombe glede PSU-ja?

Hvala za že prejšnje izčrpne odgovore.

Povezava do prispevka
Don Retardo reče pred 2 urama:

Hvala, bom vzel (če le  ni neka znanost pri montaži).

Kolk gledam animacije na https://support.arctic.de/de/freezer-i35 je ful simpl :D 

 

Mal gledam na galaxus... Palit zgleda kar mamljiv :D 

Drugac pa MSI al pa ASUS skor ne mors falit. 

 

Levo procent defektov v prvoh 24 mescih od nakupa pri njih, na desni povprecn cas odzivnosti da zrihtajo RMA (v dnevih... Tag = dan)

image.thumb.png.3e1cd25d1d2d88dd82d4b2ca33b7a950.png

Don Retardo reče pred 2 urama:

Kaj priporočaš. Vzel bom RTX 4070 do 600EUR (vse vzamem na firmo).

RAM bom lahko spremenu na zgornji predlog od bendehota. Kaj imaš tudi kake pripombe glede PSU-ja?

 

 

Ram lahk potrdim da je GSkill kr fajn, sam sem nedavno vzel enga kingstona pa je tud super.

PSU zgleda cist hud, na hitro rivjuji pravijo da je kul, stabilen, pri polni obremenitvi zna bit kar glasen, sam mi ne zgleda neki prevec hudo, kao pr 75% obremenitvi ga niti ne slisis.

Seasonic je kar dobro poznan, tud v vecini primerov dobr ocenjen pa se mi ne zdi da je kej problemov z njimi.

BeQuiet je spodobna firma, mam ze ta tretji napajalc od njih (en je v homemade NASu, 600W sm nedavno premenjal za 850W ker sm nabavu mocnejso grafo) pri vseh brez nekih negativnih pripomb. Le pri PurePower 12M 850w se slisi rele ko se vklopi, ker se pri starem 600W ni.

 

be quiet! Pure Power 12 M 650W ATX 3.0 se mi zdi da je se mal cenejsi od Seasonica,  nudi tud PCIe 5.0 priklop, ce se hocs zazihrat za prihodnost.

 

Izbran seasonic je cist super, ce bi rad neki se tisjega v kisti, bi pa mogoc res raje bequiet gledal.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Rabim nasvet  - mam en star računalnik:

CPU:  i5-760  (2.8ghz - 3,33Ghz)

plata: asus p7p55d-e

ram:   8gb ddr3

grafa: 460 gtx  cyclone

SSD : ocz  vertex 2  (sata 2, 2.5) 55?gb

monitor: Samsung 2233BW  (1680 x 1050 resolucija)

 

Random crap keyboard, neki junk zvočniki, junk mouse.

 

Računalnik dela ok, zato kar je, mati je nekaj browsala na njem.

 

CD dela, teoretično, če ga odpreš na silo

Disketnik - nevem če dela, bol ne kot ja, nimam niti disket da bi probal

 

A je to vredno 100 eur?

Kje bi to lahko prodal, če se sploh splača?

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 4 urami:

Rabim nasvet  - mam en star računalnik:

CPU:  i5-760  (2.8ghz - 3,33Ghz)

plata: asus p7p55d-e

ram:   8gb ddr3

grafa: 460 gtx  cyclone

SSD : ocz  vertex 2  (sata 2, 2.5) 55?gb

monitor: Samsung 2233BW  (1680 x 1050 resolucija)

 

Random crap keyboard, neki junk zvočniki, junk mouse.

 

Računalnik dela ok, zato kar je, mati je nekaj browsala na njem.

 

CD dela, teoretično, če ga odpreš na silo

Disketnik - nevem če dela, bol ne kot ja, nimam niti disket da bi probal

 

A je to vredno 100 eur?

Kje bi to lahko prodal, če se sploh splača?

podari ga kakšnemu društvu, k daje take računalnike revnim družinam, to ni dobesedno nič več vredno.

mogoče za NAS ampak še to vprašanje, koliko časa bo še zdržala matična. na 55gb sata boš komaj sploh winse spravil.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 17 urami:

Rabim nasvet  - mam en star računalnik:

CPU:  i5-760  (2.8ghz - 3,33Ghz)

plata: asus p7p55d-e

ram:   8gb ddr3

grafa: 460 gtx  cyclone

SSD : ocz  vertex 2  (sata 2, 2.5) 55?gb

monitor: Samsung 2233BW  (1680 x 1050 resolucija)

 

Random crap keyboard, neki junk zvočniki, junk mouse.

 

Računalnik dela ok, zato kar je, mati je nekaj browsala na njem.

 

CD dela, teoretično, če ga odpreš na silo

Disketnik - nevem če dela, bol ne kot ja, nimam niti disket da bi probal

 

A je to vredno 100 eur?

Kje bi to lahko prodal, če se sploh splača?

Za 300€ dobis nov laptop z vecjim SSDjem, hitrejsim delovanjem in boljso resolucijo ekrana...

 

Raje doniraj, ker ne vem ce bi to sploh kdo kupil...

https://racunalniki.duh-casa.si/donatorji/seznam-zbirnih-tock/

Povezava do prispevka

Ma 100€ v vsakem primeru ne, mogoce dobis 50€ zanj pa jz bi reku da tut 50 ni vreden. Bi ga pa zagotovo bil vesel kdo ki si ne more privoscit pcja, kot so drugi rekli. Sej racunalnik je se dost spodoben za internet pa kaksen office work, za karkoli drugega pa ne vec. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zaenkrat sem pri sestavi spravil skupaj nekaj takega. Zdaj se samo lovim kje naročit. So kakšni predlogi za spremembe? Gledam nekaj kar bo solidno trajalo 5-10 let (Trenutno imam i5 3570k+R9 380+8 GB RAM+navaden HDD disk, tako da ja :D ) za vsakodnevno rabo + gaming kar ne furam na PS5. Kakšne MMO streljačine, če me spet prime kdaj (kjer grafika niti ni toliko pomembna), strateške ala Crusader Kings 3 in kar na konzoli ni na voljo. Se mi pa lih ne mudi z naročilom :)

 

 

 

1234.jpg

uredilo bitje Jurus
Povezava do prispevka
Jurus reče pred 12 urami:

Zaenkrat sem pri sestavi spravil skupaj nekaj takega. Zdaj se samo lovim kje naročit. So kakšni predlogi za spremembe? Gledam nekaj kar bo solidno trajalo 5-10 let (Trenutno imam i5 3570k+R9 380+8 GB RAM+navaden HDD disk, tako da ja :D ) za vsakodnevno rabo + gaming kar ne furam na PS5. Kakšne MMO streljačine, če me spet prime kdaj (kjer grafika niti ni toliko pomembna), strateške ala Crusader Kings 3 in kar na konzoli ni na voljo. Se mi pa lih ne mudi z naročilom :)

 

 

 

1234.jpg

 

Dost uravnotežen build. Mogoče, če ga kupuješ za 5-10 let bi jaz dal graficno 6800 brez xt notri zaradi 16gb rama, pa mogoce ker so zdaj res poceni procesor 5800x3d

Povezava do prispevka

Za 5-10 let gpu nima smisla kupiti, če je casual gamer si naj nabavi soliden gpu kot je 6600xt, in potem še nekaj let dosti boljši gpu kot je 6800 ali 6700xt.

 

5800x3d kot nov build tudi nima več nekega smisla, ker se bolj potem splača 7600, sedaj ko so cene ddr5 padle (edino plate so še vedno drage), kjer imaš tudi možnost nadgraditve na nekaj novih generacij

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Jurus reče pred 14 urami:

Zaenkrat sem pri sestavi spravil skupaj nekaj takega. Zdaj se samo lovim kje naročit. So kakšni predlogi za spremembe? Gledam nekaj kar bo solidno trajalo 5-10 let (Trenutno imam i5 3570k+R9 380+8 GB RAM+navaden HDD disk, tako da ja :D ) za vsakodnevno rabo + gaming kar ne furam na PS5. Kakšne MMO streljačine, če me spet prime kdaj (kjer grafika niti ni toliko pomembna), strateške ala Crusader Kings 3 in kar na konzoli ni na voljo. Se mi pa lih ne mudi z naročilom :)

 

 

 

1234.jpg

 

Osebno ne vem ce bi se kdaj notri dajal HDD...Razen ce res res res nujno rabis 8TB placa.

Za 50€ vec dobis sicer pol manj prostora za shranjevanje, bo pa vsaj hiter. Ala kaksen Transcend SSD230S 4TB v 2.5" obliki ali pa TeamGroup MP34 4TB, v M.2 obliki.

Oboje preko 2.2PB zivljenjske dobe in dosti dosti bolj odzivno od HDDja...
 

HDD bi samo izkljucno se kot zunanji disk ki ga vsake x tednov/mesecev vkljucim za backup al pa za NAS :) 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 urami:

Za 5-10 let gpu nima smisla kupiti, če je casual gamer si naj nabavi soliden gpu kot je 6600xt, in potem še nekaj let dosti boljši gpu kot je 6800 ali 6700xt.

 

5800x3d kot nov build tudi nima več nekega smisla, ker se bolj potem splača 7600, sedaj ko so cene ddr5 padle (edino plate so še vedno drage), kjer imaš tudi možnost nadgraditve na nekaj novih generacij

 

 

Ne poznam skoraj nobenega ki bi potem nadgrajeval. Omenil sem kot možnost. 

Povezava do prispevka

Nasploh nimam navade nadgrajevat posameznih komponent (razen, če kaj crkne). Kišto imam kakršno sem kupil, dokler ne postane obsolete.

 

Kar se HDDja tiče, ni da rabim lih toliko placa ma razlike med manjšimi kapacitetami in 8 TB so res minimalne. In rabil bi za shrambo datotek ala videi, slike in podobna krama, kjer hitrost niti ni pomembna.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...