Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Thnx. Vidiš ko ne spremljam več tako pogosto. Sploh nisem več na tekočem. 

Kdaj pa je kaj predvidena nova arhitektura? Ker verjetno se mi trenutno ne splača menjat i7 9700K za novega a ne? 

 

Edit: vidim, da pozno drugo leto. 

Bomo vidli kaj bo Raptor Lake-S pokazal. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 43 minutami:

Thnx. Vidiš ko ne spremljam več tako pogosto. Sploh nisem več na tekočem. 

Kdaj pa je kaj predvidena nova arhitektura? Ker verjetno se mi trenutno ne splača menjat i7 9700K za novega a ne? 

 

Edit: vidim, da pozno drugo leto. 

Bomo vidli kaj bo Raptor Lake-S pokazal. 

 

Nič posebnega, kakšne 3 procente hotrejši bo kažejo prvi leaki.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 11 urami:

Thnx. Vidiš ko ne spremljam več tako pogosto. Sploh nisem več na tekočem. 

Kdaj pa je kaj predvidena nova arhitektura? Ker verjetno se mi trenutno ne splača menjat i7 9700K za novega a ne? 

 

Edit: vidim, da pozno drugo leto. 

Bomo vidli kaj bo Raptor Lake-S pokazal. 

Glede na to kaj imaš... Mislim da ni neke potrebe po menjavi zenkrat še :)

Za kaj ga pa uporabljaš je pa drugo vprašanje.

 

Tamale 2 pr men še vedno furata I5-4690k... Za roblokse pa teamse, celo test warzona je ok :D

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 2. 9. 2023 at 16:08:

A ima kdo izkušnje s Bluethoot povezavo na stacionarnih računalnikih. Rabim menjat stacionarni PC in bi vzel nekaj, kar ima BT, ker pač podcasti, muska ipd. ampak vidim da je zadeva kar omejena v naboru.

 

Ideja o USB donglu mi ni kul, ker to imam zdaj, pa se vseskozi nekaj dogaja, da se ne najde. Updejti povozijo ipd.

V veliki vecini primerov je "BT/WIFI" modul enostavna nvme kartica ze vstavljena v slot.

Edino da majo za WIFI povezavo za antene ze napeljane na backplate-u in ne rabis neki furat do tja.

 

Tako da ce ti updejt pojebe driverje ti jih cist isto z "ze vgrajenimi" zadevam :D  

 

Ethan reče Dne, 4. 9. 2023 at 13:42:

Tell me more. :)

 

Sem gledal Ryzen 5 7600x in eno ploščo MSI.... Boljši paket?

 

Za koliko časa sestavljam? Ponavadi za cca 3-4 leta. Rabim pa primarno za gaming. :) 

image.thumb.png.3ea872cb862af5d74f7e47af075eeca5.png

 

 

 

 

image.png

"nea ga seri" s CL36 ramom... raje vzem CL32 ali nizje, ce ne nisi res nic profitiral z DDR5.

Also, DDR5 so zacel z novimi marketinskim foram, da je "XMP certified za Intel" in pa "AMD EXPO" certified... Tako da bo bolje ce vzames AMD EXPO certified ram, da se ne bi slucajno kej teplo.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

@Ethan sem pred kratkim vzel tako kombinacijo MSI plate, Ryzen 7600 in teh Corsair RAMov, in niso kompatibilni (EXPO verzija). Preveri na njihovi strani pod Support -> Compatibility in izberi nekaj iz tistih če boš sestavljal tak sistem. Jaz sem RAMe zamenjal z Kingston Fury in dela super (edini ki so bli na voljo na Amazonu, na žalost c36).

Sem tudi jaz bil mišljenja, da po občutku vzamem nekaj kar piše da je EXPO kompatibilno in da bo to ok, pa ni čist tako. Sistem se je sicer po zadnji posodobitvi biosa postavil in delal ok, ampak če pa računalnik resetiraš - zamrzne. Torej vsak ponovni zagon ob updatih je pomenil da je računalnik obvisel pri zagonu, z rumeno lučko na plati. Z novimi RAMi ni več teh težav (upam)

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 7 urami:

Si ziher da ni ti ob vsakem resetu delal retraining pomnilnika?

To se da naceloma izklopt.

 

Sem izklopil, in ob clean boot ni blo problemov. Samo ko je bil reboot se je obesil. Pa sem ga pustil tut po 1 uro, ni blo sreče.

 

 

Povezava do prispevka

fantje, mal vas povprašam po naslednji konfirguraciji. Samo en trzljaj sem od pritiska "kupi", pa se vseeno prepričam, ali "blagoslavljate" takšno sestavo. Morda dodam še Creative SoundblasterX AE-5, če se mi bo dalo kaj s snemanjem in studiem ukvarjat...se ta zvočna kartica da kam vtaknit v to matično poleg grafične? Hvala za mnenja :)

konfiguracija.thumb.jpg.e4b9b8c64090c02a02b840b1a9fcdc28.jpg

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 58 minutami:

Vzel K verzijo procesorja in en dober hladilnik. Tudi če ne boš navijal.

 

Pa vzem fractal design obišje, čisto zaradi designa, ker je edino podjetje, ki nima designov ekskluzivno za najstnike.

sem dal Fractal design Define C, upam, da je dovolj velik.

Je pri procesorju kaj narobe, če je zaklenjen in s stock hladilnikom? Navijal zagotovo ne bom, performance je med tem in K verzijo skoraj identičen. Kakšna tveganja so v primerjavi s K verzijo in aftermarket hladilnikom? Ker ta zamenjava hitro nanese 100-150€ več za praktično isti performance.

 

Povezava do prispevka
cashman reče pred 3 urami:

sem dal Fractal design Define C, upam, da je dovolj velik.

Je pri procesorju kaj narobe, če je zaklenjen in s stock hladilnikom? Navijal zagotovo ne bom, performance je med tem in K verzijo skoraj identičen. Kakšna tveganja so v primerjavi s K verzijo in aftermarket hladilnikom? Ker ta zamenjava hitro nanese 100-150€ več za praktično isti performance.

 

Osebno bi gledal v 2023 ohisje ki ima vsaj en USB-C priklop spredaj...

Design 7 bi moral bit en taksnih., BeQuiet Pure Base 500DX tud (lahko izklops ledike), Fractal design Meshify 2 tud (boljsi airflow)

 

Absolutno bi pri taki kisti "riskiral" tam okol 50€ in dal dober aftermarket cooler gor, ce ne drugega pridobis na dolzini max boost frekevnce. Procesor namrec navije na max boost X sekund oz. dokler se ne zagreje do meje. Vecji hladilnik, daljsi boost, boljsi hladilnik, prej lahko spet boostne.

Ze Arctic Freezer 34 esports duo za 40€ bi bil dovolj

Alpenföhn Dolomit (37€)

Cooler Master Hyper 212 Black Edition (35-45€)

BeQuiet Dark Rock Slim (56€) tud

BeQuiet Pure Rock 2 (40€)

DeepCool AK500 Zero Dark (55€)

Thermalright Peerless Assassin 120 Black (53€)

Thermaltake Toughair 510 (40€)

 

Noctua je sicer super, sam se "zacne" z Noctua NH-U12S redux za 55€

 

Karkol od tega je boljse ko smrdljivi stock cooler.

 

Peerless assasin je trenuten P/P king se mi zdi.

 

G-Man reče pred 2 urama:

SSD vzemi p5, ne 3, so minimalne razlike v ceni.

Absolutno raje P5 plus napram P3 Plus (110€ vs 90€).
p3 nima D-ram cache-a, kar zna pripeljat do tega da ko je disk zelo poln zacne bremzat in imas hitrosti na nivoju HDDja, da ne omenjam zlo slabo zivljenjsko dobo (p3 plus 440TB, P5 plus 1.2PB).

alternativno tud:

Samsung 980 Pro (130€, 1.3PB zivljenjske dobe)

WD Black SN850X (130€, 1.2PB) *

Transcend MTE250S (123€, 1.56PB) *

Kingston Fury Renegade (130€, 2PB)*

Transcend MTE220S ce ti je vseen za brzine, pa bi rad dolgo zivljenjsko dobo (110€, 4.4PB)*

Adata Legend 960 (123€, 1.56PB) 

 

Oznaceni z * baje nimajo hardware kodiranja AES 256 ali TGC Opal

 

Bi za SSD rekel da mi je bolj pomembno huda zivljenjska doba, na drugem mestu hitrost in na tretjem cena.

Tej na seznamu bi moral bit kar dober p/p, vsi od nastetih imajo 5 let garancije oz. do dosega "TBW" (Tera Bytes Written)


 

Navedek


se ta zvočna kartica da kam vtaknit v to matično poleg grafične?

 

Seveda. Imas 2 PCIe 3.0 x1 slota, spodnji bi moral bit dovolj stran od grafe da bo slo not.

Ce ne imas pa cisto na dnu 1 PCIe 4.0 x16 slot, ki ga verjetno ne bos zafilal.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

@kebane bo samo za igre... upam, da čim manj za igre in da bom produktiven na njem :D

ryzen je res cenejši in oba sta 8-jedrnika,  a intelov multi-core performance je toliko boljši, da upraviči razliko v ceni.

 

@DaMachk hvala za obrazložitev 100-150€ sem mislil še z razliko v ceni od 13700 do K verzije + hladilnik. Sicer sem prvotno imel v planu K verzijo + BeQuiet Pure Rock, pa sem potem pregledoval performance obeh verzij in videl, da je za precej manjšo ceno skoraj enak... disk sem že zamenjal  s p5.

Sem dal nazaj tudi K verzijo in cooler Pure Rock 2.

Vmes je pa iz zaloge zmanjkala grafična...ne vem, ali počakat na zalogo ali dat 6800XT oz za 100€ več 6950XT, ki ima cca 10-15% boljši performance od 7800XT. Res pa je, da ima 6xxx generacija DisplayPort 1.4, 7xxx pa 2.1. Je to ful pomembna razlika?

Povezava do prispevka

Če hočeš 4K/144hz/HDR, potem je, drugače ne.

 

https://www.cgdirector.com/displayport-1-4a-vs-2-0-on-gpus/

 

With the aforementioned improvements, it’s important to take a moment to talk about how they carry over to improvements for high-refresh rate displays. 4K 144 Hz displays have existed on the market for quite some time, for example, but were limited by the bandwidth of DisplayPort 1.4A.

DisplayPort 2.0 improves support for high-refresh displays, enabling dual 4K 144 Hz displays at full, uncompressed 4:4:4 color with HDR. DSC even enables dual 8K displays at 120 Hz!

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

Če hočeš 4K/144hz/HDR, potem je, drugače ne.

 

https://www.cgdirector.com/displayport-1-4a-vs-2-0-on-gpus/

 

With the aforementioned improvements, it’s important to take a moment to talk about how they carry over to improvements for high-refresh rate displays. 4K 144 Hz displays have existed on the market for quite some time, for example, but were limited by the bandwidth of DisplayPort 1.4A.

DisplayPort 2.0 improves support for high-refresh displays, enabling dual 4K 144 Hz displays at full, uncompressed 4:4:4 color with HDR. DSC even enables dual 8K displays at 120 Hz!

A.K.A. "noben ne rab".

 

pri 7x00 seriji dobis podporo za AI aka tensor core-e, AV1 kodek, kar ce imas namen se ubadat z videom ali streamainjem zna bit kr fajn in pa mal manjso porabo.

Sej, a pa rabis glih XFX verzijo vzet?

Ziher majo Asrock al pa Saphire al pa Powercolor na voljo.

 

 

Povezava do prispevka
cashman reče pred 20 urami:

@kebane bo samo za igre... upam, da čim manj za igre in da bom produktiven na njem :D

ryzen je res cenejši in oba sta 8-jedrnika,  a intelov multi-core performance je toliko boljši, da upraviči razliko v ceni.

 

@DaMachk hvala za obrazložitev 100-150€ sem mislil še z razliko v ceni od 13700 do K verzije + hladilnik. Sicer sem prvotno imel v planu K verzijo + BeQuiet Pure Rock, pa sem potem pregledoval performance obeh verzij in videl, da je za precej manjšo ceno skoraj enak... disk sem že zamenjal  s p5.

Sem dal nazaj tudi K verzijo in cooler Pure Rock 2.

Vmes je pa iz zaloge zmanjkala grafična...ne vem, ali počakat na zalogo ali dat 6800XT oz za 100€ več 6950XT, ki ima cca 10-15% boljši performance od 7800XT. Res pa je, da ima 6xxx generacija DisplayPort 1.4, 7xxx pa 2.1. Je to ful pomembna razlika?

Ce ti je multicore performance pomemben potem definitivno ne stock hladilnika !

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 16 urami:

A.K.A. "noben ne rab".

 

pri 7x00 seriji dobis podporo za AI aka tensor core-e, AV1 kodek, kar ce imas namen se ubadat z videom ali streamainjem zna bit kr fajn in pa mal manjso porabo.

Sej, a pa rabis glih XFX verzijo vzet?

Ziher majo Asrock al pa Saphire al pa Powercolor na voljo.

 

 

Kot je Ronin povedal. Za 500$ kartico (cca 460€), je imel XFX edino razumno ponudbo s ceno okoli 560€. Ostale firme imajo cene vse od 600€ navzgor, s tem,  da kartice 600-610€ tudi zmanjkujejo, ostajajo le še tiste od 630€ gor. Toliko pa za to kartico ne dam,  ker celo 6950XT ob akcijah  stane manj, pa je kar opazno zmogljivejša.

Povezava do prispevka

https://www.ditech.at/details.php?artnr=373367

570 pa dvajsetaka za postnino (do mene je zastonj)

 

Sem pa 22.9. spet v SLO pa se lahko na relaciji Sentilj - Vransko kje dobima za prevzem :D 

 

 

also te USD-EUR konverzije za MSRP lahko pozabis :D 

Sicer pa 466€ (kolkr je zdle 500USD) + 20% davka pa si na 560€ oz na 568 z 22% davka.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...