Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Jaz tudi vem koliko je davek pri nas in si ne bi v nobenem primeru želel, da bi imel po trgovinah cene brez davka. Hočem vedeti, ko vzamem izdelek v roke, koliko bom na blagajni (virtualni ali fizični) plačal in to je to. Ne pa nek bulšit brez davka in obvezne napitnine in podobno.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

V bistvu ves tocno kok je davek v tvoji zvezni drzavi tko da ni tezko pogruntat prave cene,

 

Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

Jaz tudi vem koliko je davek pri nas in si ne bi v nobenem primeru želel, da bi imel po trgovinah cene brez davka. Hočem vedeti, ko vzamem izdelek v roke, koliko bom na blagajni (virtualni ali fizični) plačal in to je to. Ne pa nek bulšit brez davka in obvezne napitnine in podobno.

evo, tole

Povezava do prispevka

In the early 20th century, only a few states had implemented sales taxes, and they were generally low. As a result, it made more sense for businesses to advertise prices without including the sales tax, as it would vary from state to state. Over time, this practice became deeply ingrained in American consumer culture.
 

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 2 urama:

ni čudno da nimajo zdravstva urejenega, če imajo tako nizek DDV...pa še ne enoten.

hah, ko smo imeli v Sloveniji še 5% procentni prometni davek namesto 22% DDV-ja, smo imeli zdravstvo bolje urejeno kot danes. Da ne omenim natega zviševanja DDV le začasno zaradi krize, ki pa se nikoli ne vrne na predkrizno raven...očitno živimo nenehno v času krize.

Sorry za offtopic.

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 36 minutami:

LI AN LI nekaj..011?

Zna bit  - menda so vse komponente tega kompa junija bile kupljene na PcPlus... se zanimam za nakup tegale, samo ceno rabim dovolj zbit, da bom pripravljen prenašat tole ogabno ohišje :D sicer raje februarja kupim vse novo, ko pride ven Super serija grafik...

Čudno mi je, ker nikjer na ohišju ne opazim USB priklopov in ostalega...

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 18. 12. 2023 at 13:36:

 

 

 

Če gledaš, da je na obroke, da je pri nas v SLO, pa sestavljen, potem ti je tole best buy

https://www.mimovrste.com/namizni-racunalniki/pcplus-gamer-namizni-racunalnik-r5-5600g-1tb-16gb-rtx4060ti-w11h-145005?utm_source=ceneje&utm_medium=cse&utm_campaign=EG&utm_content=namizni-racunalniki

 

Barvna televezija za tega, kar si gledal. Dejansko zelo dober komp za ta denar. Tud v tujini ne vem, če dobiš za ta denar.

Dejansko bi bil to komp zame, kaj več od tega ne rabim. Zakaj ga dons nisem vzel? ker sem videl, da na leanpay, ki ti sicer omogoča obročni nakup tok prbije dodatnih stroškov, da izdelek nikakor ni 959€ ampak recimo na 48 obrokov cca. 1200€, kar tud če dam najmanj obrokov to jih je 6 pride še zmer cca. 1100€ (pa tud obroki 6 mesečni so mal preogromni zame trenutno). Ql je k se zraven dobi še tipkovnica pa miška. To je sm razlika, ker pr teh vezavah, ne dobiš pr obrokih dodatnih obrestih, sam tam na shoppsterju pa ni tazga kompa za tako ceno, tko da... 

Hvala za nasvet se še priporočam. BTW obročno kartico si lastim tisto do 1000€ sam jo mam kar nekaj zafilano tko da tm nebi mogu vzet za več kot 300€ tko da ne pride v poštev. 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Hola

 

Pri računalniku mi sprednji USB porti niso delali in danes sem se odločil, da stvar preverim in voila pogruntal, da je sprednja ploščica kamor se nahajajo vsi ti porti zlomljena(verjetno sem kdaj snemal pokrov spredaj) in me sedaj zanima, če obstajajo kakšne nadomestne ploščice, da bi vse skupaj zamenjal, ker me rahlo moti, ker imam računalnik pod mizo in je spredaj vse skupaj lažje.

 

Verjetno nadomestne ploščice ne obstajajo in bi jo moral dati nekomu delati?

 

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 7 urami:

zakaj so pa šle cene hardvera gor, a kdo ve?

recimo 1tb samsung ssd je bil v D par mesecev nazaj 40e, sedaj kakšnih 70.

2tb 112e -> 150e

SSDji gredo gor, ker so zmanjsali proizvodno in zbalansirali trg. Trg je bil prenasicen zaradi koronskih nakupov, takrat so mocno povecali proizvodnjo potem pa se je povprasevanje zmanjsalo.

Povezava do prispevka
rajc reče Dne, 25. 5. 2023 at 13:01:

Za mulca sestavljam računalnik, budget je cca 800€. 

 

Tole sem zložil pri nemcih:

2059780470_Breznaslova.thumb.png.fe0b004debed2a959950349799532817.png

 

Ohišje bom vzel pri nas, ker MF komplicira s pošiljanjem ohišij na P.O. boxe. 

 

Bi kaj zamenjali?

 

 

Še predračun od Annija:

 

Screenshot_20230525-125837.png.55324a4b1036d965f9b2c074b747ac41.png

vtemi kaj iz gforce 4k generacije,.. tudi če je laptop 2600rtx posebej laptopski je popoln šit,.. a sem prebral 800eur,.. Kva bo pa šponal minecraft,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
foker reče pred 5 urami:

vtemi kaj iz gforce 4k generacije,.. tudi če je laptop 2600rtx posebej laptopski je popoln šit,.. a sem prebral 800eur,.. Kva bo pa šponal minecraft,..

 

dej, pejdi nazaj v temo od rusije nabijat karkoli že nabijaš. 

@rajc za 800e dost spodobna mašina. Mulc bo lahko vse špile gor poganjal na solidnih FPSjih.

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 2 urama:

 

dej, pejdi nazaj v temo od rusije nabijat karkoli že nabijaš. 

@rajc za 800e dost spodobna mašina. Mulc bo lahko vse špile gor poganjal na solidnih FPSjih.

 

starejše špile tam leto dve nazaj pri ok rezolucijah,.. povej mi kaj novega bo poganjal pri solidnih fpsjih,.. govoriš bedarije pa če že amdjevo stvar kupuje naj se vsaj ne zajeba z am4 procesorjem in motherboardom (kot sem se jaz),.. ker pač ne bo mogel nič upgrejdat,..  CPU ratuje precej pomembna stvar,. Cena zgleda mamljiva,.. meni je pa zdajle kar žal,.. četudi imam najhitrejši am4 procesor kar ryzen5 5600 več kot manj tudi je,.. kmalu bom pa moral zgleda kmalu menjat celo plato,.. samo zaradi AM4 socketa,..cena razumem,.. ampak za prihodnost,.. vglavnem sam povem

 

ni pa slaba mašinca tole,.. tudi odvisno kako razvajen si supervisokih  rezolucij če ma 1440p monitor ajde,..na 4k monitorju bo zgledalo precej messy tole potem

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
Nyrix reče pred 1 uro:

Na am4 lahko kupis 5800x3D ki je se vedno en najbolsih gaming procesorjev tako da tudi ta upgrade path ima na voljo. 

tale procesor bo kmalu EOL, čez par let boš ga preplačal, ker ga noben ne bo hotel prodajati, ker ni boljšega na AM4, če ga misliš kupiti, to naredi sedaj

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...