Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče Dne, 8. 4. 2021 at 13:24:

Med 4650g in 3400g v sami zmogljivosti ni velike razlike, je pa 4650g novejsi in manj potraten. Se ga bolj splaca kot 3400g.

Pomoje s tem ne bos zgresil.

 

Pripravljen naročit tole:

 

- Ryzen 5 PRO 4650G

- ASRock B450M-HDV R4.0

- 2x4GB 3200 CL16 G.Skill KIT Ripjaws V

- 500GB SSD Kingston M.2

- Corsair Builder Series CX450M

- Sharkoon S1000 Window mATX case

 

Bo PSU vredu? Also, kakšen je likelihood, da matična proca ne bo podpirala out of the box? :D

Povezava do prispevka
bainit reče pred 33 minutami:

bios updataj oz. naj ti ga v štacuni, če je možno

kuk te bo pa vse to stalo? jaz tudi razmišljam, da bi neki nabavo.

 

Okol 500€ pri Funtechu.

 

Za moje potrebe se mi zdi kar solid kištica, na kompu ne igram praktično nič grafično intenzivnega. Bi sicer raje kak malenkost boljši CPU, sam na kakem Intelu pa potem brez dedicated grafe res ne morem praktično nič.

 

 

uredilo bitje Nobody92
Povezava do prispevka
Nobody92 reče pred 52 minutami:

 

Pripravljen naročit tole:

 

- Ryzen 5 PRO 4650G

- ASRock B450M-HDV R4.0

- 2x4GB 3200 CL16 G.Skill KIT Ripjaws V

- 500GB SSD Kingston M.2

- Corsair Builder Series CX450M

- Sharkoon S1000 Window mATX case

 

Bo PSU vredu? Also, kakšen je likelihood, da matična proca ne bo podpirala out of the box? :D

Napajalnik je kul, lahko vzames se svohnejsega - 300W. Razen ce mislis v prihodnosti dodati graficno.

 

Sam sicer nisem pristas ASROCKA. Plato raje vzami ASUS, GIGABYTE ali MSI.

Ce bo delalo out of the box ne mores biti 100%.

Se ena glede plate, morda je bolje ce vzames tako, ki ima 4 RAM slote, lahko nekoc po zelji dodas se 8GB rama.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ojla,

 

mi lahko svetujete komp za starse, ki ga uporabljata samo za browsanje po internetu in za dolpoteg filmov?

 

Ce se da bom graficno in PSU uporabil kar ze mam, sicer obstojec komp je 10 let star, ampak ta del deluje se ok. Najbolj me zanima proc pa plata, po moznosti se RAM.

 

Hvala!

Povezava do prispevka
Douchebag reče pred 27 minutami:

Ne kupuj pocen komponent v tujine, ker se ne splaca, da ne govorimo o uveljavljanju garancije!

 

Tole bo dovolj glede na zahteve:

 

 

e_gold.jpg

 

 

Alternativa je procesor 10100F, ki je cca 40- 50 eur drazji in bo primeren celo za kak gaming.

 

Add: Pentium gold ima integrirano grafo, ki je dovolj za browsanje, svojo grafo lahko pa prodas.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Nobody92 reče pred 18 urami:

Bo PSU vredu? Also, kakšen je likelihood, da matična proca ne bo podpirala out of the box? :D

Glede na to da podpira za CPU sele od biosa 4.50 dalje in je le-ta na voljo sele dober mesec...

Bi rekel da slabo kaze za ou-of-the box podporo...

 

Sauce:

image.png.a9ca479391a37943e105eb8dd3c20e95.png

sauce 2:

image.thumb.png.57365b45592106c83f9ec9c402652b41.png

 

EDIT: PSU bo pa cist dovolj... Tak sistem bi moral zret okoli 200W pod najvecjo obremenitvijo...

Kot ze receno, ze 300W bi bil cisto dovolj... Razen ce bos neankrat obesal ful diskov not ;)

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Hardware Unboxed mi je sicer kul,. samo ta video je bolj click bait.  Na B560 moras pac nastaviti power limit, ce hoces performance. Drugace bo potrebno pocakak na 2. del kjer bo dejansko VRM rezultate pokazal.

Prav tako pri z590 testirajo z default odklenjenimi limitom pri porabi 200W in nic ne nastavljajo. Pri taki porabi moras imeti ze high performance water cooler.

Dejansko moras vsako Intelovo masino konfigurirat v BIOS ce hoces normalne rezultate. In to sigurno ni PL1 na max (200W+), kot imajo vecina Z490 in Z590 plat nastavljeno, ce mene vprasate.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...