Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...
Arey reče pred 15 minutami:

Ne, ta je pcie 4 in je predrag. Tvoja plata ga ne bo izkoristila ker je PCIE 3.

 

Kupis sledece:

https://eigre.si/ssd-2tb-m-2-80mm-pci-e-x4-nvme-tlc-v-nand-samsung-970-e-1567183436

ali

https://eigre.si/ssd-kingston-m-2-pcie-nvme-2tb-nv2-3500-2800mb-s-4-0x4-1667315887

 

 

Osebno bi vzel cenejsega kingstona.

 

 

Povezava do prispevka

Te dni študiram, da bi nabavil nov PC. Trenutno imam i7 9700K, 32 GB rama in RX 5700 Pulse.

 

Gledam RX 6800 (Sapphire). 

Kaj je trenutno best p/p od sistema? Procesor obvezno Intel. 13600K?

 

Se splača sedaj menjat? 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 52 minutami:

Te dni študiram, da bi nabavil nov PC. Trenutno imam i7 9700K, 32 GB rama in RX 5700 Pulse.

 

Gledam RX 6800 (Sapphire). 

Kaj je trenutno best p/p od sistema? Procesor obvezno Intel. 13600K?

 

Se splača sedaj menjat? 

 

Isto se splača kot pred 3 meseci ali pa čez 3 mesece. če rabiš kupi to je to.

 

6800 mam jaz je super kartica, monitor imam 1440p in delajo vsi špili odlično.

Sam ima 5800x3d in je top procesor.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje, verjetno čisto nevredno teme.

Žena bi rada mal izboljšala računalnik, čeprav, po moje bi bilo boljše, da kar novega kupi.

Praktično največ uporablja office, občasno kak film, pa rada igra Skyrim. Se pravi ne rabi bit top of the line, sam zadosti vredu, da shendla Skyrim z njenimi 20 modi. Pa rada bi, da je tišja zadeva.

A bi se dalo tole (glej spodaj) kaj izboljšat in stišat (nov napajalnik, ssd namesto hd)? Ali je bolje nekaj novega za kakih 500 evriča nabavit?

 

Zdaj ma neko antično zadevo staro cca. 8 let:

Matična: ASUS P8H61-MX R2.0

Proc: intel pentium g2120

Ram: 4 gb ddr3

Grafa: AMD Radeon HD 7700 Series

Povezava do prispevka

Kupi neki novega

Problem so v tem rangu grafe, ker so relativno drage napram ostalemu...  Imo best buy 3060ti če hočeš nvidia (sam ta je verjetno že out of your budget), cenejše so amd 6600 alpa 6650 oziroma 6500xt pa en i3

Za ene 600€ iz Nemčije sestaviš en ok mlinček.

Malo za orientacijo:

https://www.logicalincrements.com/

 

Country dej Nemčija 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 1 uro:

Ja imam tudi jaz 1440p monitor in RX5700 že šepa... Saj študiram, da zaenkrat menjam samo grafo, ker so komponente drage trenutno.  

hm, pa misliš, da se ti splača it iz 5700 na 6800? Izboljšava je "le" 80%. Še zmeraj daš za kartico več kot 500€. Kaj, ko bi vzel morda 6900XT , ki je v MindFactoryju zdaj okoli 680€, pa je 125% boljša od tvoje zdajšnje? Boš imel še kako leto ali dve dlje mir kot z 6800.

Povezava do prispevka

Pri takih zadevah je najboljše pogledat kaj igraš, mogoče bo pri 6900xt procesor ozko grlo na 1440p, nisi napisal kaj imaš. Testi so vedno delajo z high-end proci trenutne generacije, tako da to še ne pomeni, da boš tudi sam imel takšno izboljšavo.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 11 minutami:

Pri takih zadevah je najboljše pogledat kaj igraš, mogoče bo pri 6900xt procesor ozko grlo na 1440p, nisi napisal kaj imaš. Testi so vedno delajo z high-end proci trenutne generacije, tako da to še ne pomeni, da boš tudi sam imel takšno izboljšavo.

saj je napisal, da ima 9700K

Povezava do prispevka
maksi reče pred 10 urami:

Ta je počasnejši kot 5600x, 6900xt je overkill (na 1440p). Lahko pa nekje na meji, odvisno od igre.

Pa ajde sej verjetno jo bo mel par let, ce si lahko privosci malo drazjo kartico se verjetno splaca, ne? Bi moral zracunat ceno na frame, ampak ce je to kar vec placas manj kot performance bump cez cenejso kartico pol ima smise kupit drazjo (ce mas kes). 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 21 minutami:

Odvisno kasn monitor maš, če maš 1440p 165Hz+, je 6900 čisto ok grafa

 

Bolj fora je, da za ta dnar dobiš že novejšo 7800, 4070ti

sem razmišljal, če bi mu svetoval 4070ti, pa sem raje rekel  6900xt, ker je le 10% počasnejša, hkrati pa 250€ cenejša. Poleg tega, da bi bila še toliko bolj verjetno CPU bottleneckana. Ne vem pa, koliko mu pomenijo drugi featurji (DLSS, RT), ki pa jih ima nVidia boljše, vendar glede na to,  da že v prvi vrsti gleda AMD, bi rekel, da ne ravno veliko.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...