Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 10 urami:

Hajvan je evo imel recimo čisto za drek izkušnjo z unimi nemci, pa so se vseeno našli eni, ki so jih opravičevali - če bi pa to naš trgovec naredil, mislim da bi bilo takoj "evo, smo ti rekli". :D

 

Denar so pa vrnili, brez kakšnega obvestila. Samo na paypalu se je pojavil. 😀

Povezava do prispevka

Ne vem, jaz tudi ne štekam, česa bi bilo stipeta sram in kaj je sploh jeba v vsej tej zgodbi. Daš v google, pogledaš kje imajo, kok stane, a računajo poštnino, a bo to prišlo od ene firme z enim paketom al se ti splača fukat s 5 različnim, a je to neka garažna firma z modelom, ki ima laptop v dnevni in webpage je večji dealer, ki drži robo pri seb, se odločiš po prioritetah in naročiš. Je pač na konc ponavad tko, da v večini primerov dobiš mail z de domene, samo kje kle najde stipe prostor za nacionalni ponos mi je kr dost wtf.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 20 urami:

Tema se brezveze smeti, pac kdo hoce naj kupuje v tujini ali v sloveniji, kaj je to sploh pomembno ?

ker ena (ta večja) podmnožica userjev ima ful veselje rečt "KAJ TU SI NABAVIL, DEBIL, V NEM BI DAL 150 € MANJ"

 

in potem imamo manjšo podmnožico (enega userja), ki uletava nazaj: PATRIOTIZEM pa kr neki

 

 

Povezava do prispevka

Ne da sta pozabljeni, samo bo treba dat kej vec od sebe kot poceni ohisje z venti...

Dandanes ko kompu laufajo dlje cajta, se spodobi da za za nek normalen denar ponudis tudi kaksen filter zraka...

 

Ce pa na ITX ohisje za 300€+ se vedno dajes akrilno stranico, je pa mogoce cisto prav da ostanes pozabljen...

Povezava do prispevka

Zdej mal gledam te cene. Na koncu OŠ nas je v razredu 25ih, 5 imelo računalnik. V srednji šoli sem dobil nov komp. P3 667mhz, ker ni smel imeti 666 al neki :) notri riva tnt2, skratka nek midrange komp, ali budget gaming.

Samo Procesor je koštal takrat 600€   Tko mal, da vas potoložim glede brutalnih cen graifčnih danes :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 urami:

Zdej mal gledam te cene. Na koncu OŠ nas je v razredu 25ih, 5 imelo računalnik. V srednji šoli sem dobil nov komp. P3 667mhz, ker ni smel imeti 666 al neki :) notri riva tnt2, skratka nek midrange komp, ali budget gaming.

Samo Procesor je koštal takrat 600€   Tko mal, da vas potoložim glede brutalnih cen graifčnih danes :)

No, ko sem jaz kupoval svoj prvi komp v srednji šoli poleti 1998, so ravno dobro prišli ven pentium II. Imel sem na izbiro ali Pentium 233 MMX ali Pentium II 233. Ker nisem imel dovolj denarja, sem moral izbrati starejšo/slabšo varianto. Cel komp (še 32 MB rama, neka ATI grafična Plug'n'play z 8 MB, zvočna, 3,2 Gb HDD, in 15" CRT monitor, kišta in napajalnik, tipkovnica, miška) me je prišel dobrih 160.000 SIT - 700€. Če bi želel imeti Pentium II, bi moral dati 10k SIT več za matično in 10k SIT za proc. Moj proc je bil nekaj čez 20.000 SIT (cca 80-100€), Pentium II pa nekaj čez 30.000 SIT (120-130€). Komaj verjamem, da so bili Pentium III res tooooliko dražji :) Res se pa ne spomnim, kako dragi so bili pri nas...

Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 minutami:

Faking maksi spet razvaljiva :D

S 4 leta starim gpujem lahko gladko igras na fhd na zelo dobrih settingih. V tistih casih si lahko 4 leta star gpu samo fuknu v smeti al pa igral tetris na stari verziji windowsev. 

kar samo dokazuje kar pravim, če bi bilo enako kot v tistem času, bi imel 1080 Ti v letu 2019 za drobiž, zato tiste release cene nimajo nobenega smisla, ker so itak v par mesecih padle zaradi tehnološkega napredka, sedaj pa cene vsega narašča s časom :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Sploh ni dvpoma, da so bli računalniki v štartu (zač 90ih) dosti dražji. Prodajalci so meli ogromne marže in računalniške trgovine so rasle ko gobe po dežju, si jih mel povsod ene par. To se je pol konec 90ih zlo spremenilo ko jih je en kup pocrkalo. Moraš upoštevat še takratne plače.

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka

Mogoče so bili dražji, samo ko si kupil novega to ni bil incremental upgrade kot sedaj, ampak ker novih iger sploh nisi mogel igrati na starem.

 

Pač ko si šel iz šel iz osembitnikov -> amige -> 486/pentium = mind blown

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Dobrega leta 1998/99 sem tudi sam dobil družinski PC. Precej dobro je blo, da je foter v firmi tud dobil takrat PC (za modeliranje, z 2gb rama!), tko da ni kupil najbolj low end komponent 
P3 500mhz
64mb rama
Ati Rage 32mb
10gb hdd 

Pa monitor 19" IIiyama Vision Master Pro 450. Imo je samo monitor stal tok kot cel komp tist cajt. 

Monitor je bil top še naslednjih 10let, to se je sploh vidlo ko sm šu h sošolcem, ki so ponavadi imeli 15, max 17 inčni monitor, ki je bil v primerjavi z mojim ponavadi "megleni" :D 

 

Je pa hecno to, da sem potem čez 2 leti že vse skup menjal za Amd Athlon 2200+, ker je bila zgornja mašina praktično neuporabna. Od takrat sem AMD fanboy!
 

Povezava do prispevka

Jaz mislim, da je dober.

Se pa strinjam maksi, da so sedanje cene prenapihnjene, samo jebi ga, zato smo krivi sami. Preveč ljudi kupuje po teh cenah, če bi vsi kolektivno nehali bi se cena spustila na bolj realna tla, beri z  manj marže. Samo to se nebo zgodilo, če pa enih par ne kupi, ker so 'osveščena' pa jim res dol visi, ker jih je odzadaj še par tisoč, ki komaj čakajo na to.

Isto je pri igrah, katerih cene samo lezejo gor.

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 1 uro:

Jaz mislim, da je dober.

Se pa strinjam maksi, da so sedanje cene prenapihnjene, samo jebi ga, zato smo krivi sami. Preveč ljudi kupuje po teh cenah, če bi vsi kolektivno nehali bi se cena spustila na bolj realna tla, beri z  manj marže. Samo to se nebo zgodilo, če pa enih par ne kupi, ker so 'osveščena' pa jim res dol visi, ker jih je odzadaj še par tisoč, ki komaj čakajo na to.

Isto je pri igrah, katerih cene samo lezejo gor.

Praktično se z vsem strinjam, le pri igrah bi bil malo bolj previden. Morda cene lezejo gor AAA igram, se mi pa zdi, da je razpon cen vseh vrst novih iger zelo širok. Spet primerjano z 20 let nazaj, ko so bile praktično vse igre v cenovnem razponu 5k-7k SIT (20-30€). Še danes pa je marsikatera nova igra s takšno ceno...res pa ni AAA naslov in ni PS/XBOX igra :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

Faking maksi spet razvaljiva :D

S 4 leta starim gpujem lahko gladko igras na fhd na zelo dobrih settingih. V tistih casih si lahko 4 leta star gpu samo fuknu v smeti al pa igral tetris na stari verziji windowsev. 

Jup, ko pomisliš, da je GTX 1080 5 let stara grafa in kako potentna je še :)

Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

To je res, samo nima povezave s tem, kar pravi atomic, ko je primerjal cene CPU in GPU danes in pred 20 leti.

Seveda ima vezo.

Kompi so bili vedno dragi. Tukaj imamo še inflacijo in vse... Danes v tej noriji, daš za grafo 1000€ in jo boš imel lahko 5 let. Včasih je bila po dveh letih obsolote. Pomeni, da ni več toliko draga, če jo imaš 5 let ane... Pa da je po petih letih še vedno nekaj vredna. Če danes kupuješ 3080 za 1000€ se sliši veliko, ampak svojo staro 1080 lahko tudi prodaš za 400€, pa si zanjo dal samo 600€.

 

Kje je tu še inflacija, ki je od leta 2000 do danes 50%, kar pomeni, če je bilo nekaj takrat 660€ je danes 1000€

 

Tko da jest ne bi rekel, da so kompi dragi danes. Če pa ne ciljaš na high end, pa sploh. Imaš lahko zelo dober midrange komp za dober denar.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...