Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

rage reče Dne, 25. 11. 2021 at 9:12:

Jaz sem navijal za Liverpool, ko ga je vodil Roy Hodgson, ko so v prvi postavi redno igrali kalibri tipa Konchesky, Salif Diao, N'gog in Djimi Traore... Neoš ti meni in dolgoletnim navijačem o tem, za koga navijajo pravi moški :panika::ninja:

Degena ne pozabit:mafija: Al je bil on se prej pod Benitezom. Carska ekipa v glavnem. 

Povezava do prispevka

Degen vsaj ni nič igral (pripeljal ga je Benitez, ja). Ostali, ki sem jih napisal, so pa dejansko bili določeno obdobje v prvi postavi.

 

Kakorkoli, ker se očitno nobenemu navijaču Uniteda ne da napisati nič pametnega o Rangnicku ali pa - glede na to, da navijajo za United not surprising - ne znajo :P

 

... Vsekakor gre za zelo dober podpis, ne glede na to, kaj mu bo oziroma ne bo uspelo letos narediti iz te ekipe. Pogosto se ga omenja kot človeka, ki je postavil nove temelje v nemškem nogometu in je močno vplival na številne trenerje s svojo filozofijo. Gre za človeka, ki je minuciozen in postavlja sistem za dolgoročno delovanje kluba, in nobenega dvoma ni, da ga zna postaviti. Gre za nekaj, kar je - kot sem omenil že neštetokrat - Unitedu povsem manjkalo najbrž vse od odhoda Fergusona.

 

Ker gre za podpis, ki je za vse, ki ne maramo pretirano Uniteda, potencialno zaskrbljujoč, saj bi celo lahko dobili neko smer za uspešno dolgoročno delovanje, bom sam raje omenil stvari, ki bi lahko tukaj spodletele :ninja:

 

- Prvič, kolikor sem ga spremljal, mu očitno trenerske vloge ne dišijo tako zelo in je raje nekdo, ki skrbi za strateško vodenje kluba. To je sicer njegova planirana vloga, ko se ta sezona konča, ampak do takrat se v komediji, ki je United, lahko zgodi še marsikaj. Posebej, če trenersko slučajno zavozi, čeprav glede na dosedanje vodenje ni slab trener.

 

- Je pa s s tem povezana druga težava: glede na njegovo filozofijo si težko predstavljam, da mu obstoječa ekipa odgovarja. Vsaj za največje zvezdice si težko predstavljam, da bodo pripravljene igrati tako kot bo hotel ali da so celo sposobne igrati na tak način. Tukaj se znajo zgoditi precej veliki clashi.

 

- Tretjič, to pomeni najbrž vnovičen rebuild. Trener kot je Zidane bi najbrž lahko delal tudi s to ekipo, z nekom kot je Rangnick pa se bo vsaj v nekaterih delih šlo v prenovo. Čeprav pri Ronaldu in Pogbaju, ki bi v tem lahko bila najbolj problematična (druga točka), se najbrž tako ne računa, da bosta naslednjo sezono še v klubu.

 

- Četrtič, kolikor se spomnim je tip precej control frik - bo lahko povedal kdo, ki več spremlja nemški fuzbal. Glede na kaos v klubu in pogoste odločitve, ki nimajo nič z nogometom (vse pa z bildanjem brenda United), si v bistvu težko predstavljam, da bi mu res dali toliko svobode, da bi haral po svoje... Bomo videli, kako bo to delovalo na srednji rok, zna pa biti, da bo to super recept za zanimive interne boje, ki bodo rezultirali v dreku.

Dve leti se po eni strani zdi večnost, ampak v resnici to ni prav veliko za pravi rebuild in izgraditev sistema, če bi United res šel v to. United je kadrsko sicer v neprimerno boljšem položaju od Kloppa, ko je prišel v klub, ampak velja imeti v mislih, da je prvo sezono končal na osmem mestu, še v svoji tretji sezoni pa je komaj napraskal četrto mesto za Ligo prvakov (čeprav so igrali v finalu LP).

 

Skratka, veliko lahko gre prav, veliko pa v takšnem mastodontu, ki deluje po neki svoji inerciji, tudi narobe.

Povezava do prispevka

Rangick je odlična izbira, sploh, če bo potem tudi imel funkcijo DoF oz. nekaj podobnega in se pripelje poleti Eric Ten Haga ali nekoga drugega, ki sledi njegovi poti nogometa.

 

Upam, da se bodo potem te poti tudi držali in bodo tudi nakupi sledili tej poti.

 

To manjka Unitedu že nekaj časa in resnično upam, da bo Rangick naredil svoje in je dobra izbira!

 

Ima pa Merson tudi delno prav, da Rangick ni glavni trener, ki bo v United naredil čudeže, a tudi ni mišljen za to na dolgi rok.

 

 

IMHO so tud Glazerji nekako dojeli, da trenutna pot ni prava izbira in da rabijo pomoč in sam upam, da bodo Rangicka tudi poslušali v prihodnje!

uredilo bitje dio1ds
Povezava do prispevka
rage reče pred 12 urami:

Degen vsaj ni nič igral (pripeljal ga je Benitez, ja). Ostali, ki sem jih napisal, so pa dejansko bili določeno obdobje v prvi postavi.

 

Kakorkoli, ker se očitno nobenemu navijaču Uniteda ne da napisati nič pametnega o Rangnicku ali pa - glede na to, da navijajo za United not surprising - ne znajo :P

 

... Vsekakor gre za zelo dober podpis, ne glede na to, kaj mu bo oziroma ne bo uspelo letos narediti iz te ekipe. Pogosto se ga omenja kot človeka, ki je postavil nove temelje v nemškem nogometu in je močno vplival na številne trenerje s svojo filozofijo. Gre za človeka, ki je minuciozen in postavlja sistem za dolgoročno delovanje kluba, in nobenega dvoma ni, da ga zna postaviti. Gre za nekaj, kar je - kot sem omenil že neštetokrat - Unitedu povsem manjkalo najbrž vse od odhoda Fergusona.

 

Ker gre za podpis, ki je za vse, ki ne maramo pretirano Uniteda, potencialno zaskrbljujoč, saj bi celo lahko dobili neko smer za uspešno dolgoročno delovanje, bom sam raje omenil stvari, ki bi lahko tukaj spodletele :ninja:

 

- Prvič, kolikor sem ga spremljal, mu očitno trenerske vloge ne dišijo tako zelo in je raje nekdo, ki skrbi za strateško vodenje kluba. To je sicer njegova planirana vloga, ko se ta sezona konča, ampak do takrat se v komediji, ki je United, lahko zgodi še marsikaj. Posebej, če trenersko slučajno zavozi, čeprav glede na dosedanje vodenje ni slab trener.

 

- Je pa s s tem povezana druga težava: glede na njegovo filozofijo si težko predstavljam, da mu obstoječa ekipa odgovarja. Vsaj za največje zvezdice si težko predstavljam, da bodo pripravljene igrati tako kot bo hotel ali da so celo sposobne igrati na tak način. Tukaj se znajo zgoditi precej veliki clashi.

 

- Tretjič, to pomeni najbrž vnovičen rebuild. Trener kot je Zidane bi najbrž lahko delal tudi s to ekipo, z nekom kot je Rangnick pa se bo vsaj v nekaterih delih šlo v prenovo. Čeprav pri Ronaldu in Pogbaju, ki bi v tem lahko bila najbolj problematična (druga točka), se najbrž tako ne računa, da bosta naslednjo sezono še v klubu.

 

- Četrtič, kolikor se spomnim je tip precej control frik - bo lahko povedal kdo, ki več spremlja nemški fuzbal. Glede na kaos v klubu in pogoste odločitve, ki nimajo nič z nogometom (vse pa z bildanjem brenda United), si v bistvu težko predstavljam, da bi mu res dali toliko svobode, da bi haral po svoje... Bomo videli, kako bo to delovalo na srednji rok, zna pa biti, da bo to super recept za zanimive interne boje, ki bodo rezultirali v dreku.

Dve leti se po eni strani zdi večnost, ampak v resnici to ni prav veliko za pravi rebuild in izgraditev sistema, če bi United res šel v to. United je kadrsko sicer v neprimerno boljšem položaju od Kloppa, ko je prišel v klub, ampak velja imeti v mislih, da je prvo sezono končal na osmem mestu, še v svoji tretji sezoni pa je komaj napraskal četrto mesto za Ligo prvakov (čeprav so igrali v finalu LP).

 

Skratka, veliko lahko gre prav, veliko pa v takšnem mastodontu, ki deluje po neki svoji inerciji, tudi narobe.

 

Prvič: Sem vesel za podpis in mislim, da je klub po dolgem času naredil zares razumno odločitev. Ne quick fix za short term ampak nekej za prihodnost. Ralph je builder in to United rabi bolj kot pa nekoga, ki je samo trener - ravno zaradi tega mi je bil Zidane gladko najslabša opcija od vseh. Vseeno se težko odkrito veselim, ker ne dvomim v to, da v Unitedu lahko vse skupaj zopet zajebejo. Ampak vsaj korak je v pravo smer. 

 

Drugič: pomoje so vse zvezdice deep inside željne zmage. Pa tudi drugače, ko pogledam ekipo se mi ne zdi tok far off. V rashfordu, sanchu in greenwoodu ima tri relativno mlade igralce, ki so sposobni tekat (zadaj je še amad), fred in mctominay znata dobesedno samo to, torej lavfat, sploh prvi v Braziliji kaže dobre predstave, tako da modela nebi odpisal, če bo končno igral v nekem sistemu. Tukaj je valda problem ta, da samo tekanje še ne pomeni uspešnega pressinga, tako da ga čaka precej dela. 
Glede Ronalda mi je ful smešno, da se vedno govori o njem kot o problemu, ker ne dela presinga. Govorimo o statistično najboljšem igralcu uniteda to sezono, ki je v zadnjih tekmah kazal največ želje in presinga od vseh spredaj - še krilil je z rokami in kazal drugim kje naj pritiskajo. Pri 36 letih. 


Glede pobgaja si nebom delal utvar, da kdorkoli ve kaj se dogaja v njegovi fiki, si pa predstavljam, da je Ralph človek, ki ga bo prebral precej hitro. Če gre ni IMO nobene panike, če gre zastonj je seveda govedo, kar pa itak že vemo. Zanimiva bo tudi pozicija Shawa, mislim da je Ralph pred leti naredil neko analizo kjer je bil Shaw uporabljen kot slab primer.  

 

Tretjič: glede na točko 2 se mi ne zdi, da bo rabil drastičen rebuild kot se je zgodil ko je prišel Ole. Mislim tudi, da je United igral popolnoma brez sistema, da je Ole ostal v »go out there and have fun lads« fazi in da marsikateri igralec v sredini ni vedel kaj počet. Sistem bo torej komu znal dobro prijati, tako da zna kakšen igralec blesteti pod Ralphom (DVB, kdo iz mcfred dvojice... valda bo pa kdo čisto odpadel, verjetno Matic in podobne starešine).

 

Četrtič: Kaj se dogaja v upravi je praktično nemogoče napovedat, ampak moj filing je, da so do sedaj zgoraj že zdavnaj dojeli, da nimajo pojma. Ta slavna "klub je ujetnik uprave" mantra mi je že mal mimo, ker je Ole dobil dobesedno vse, kar je hotel. Edini, ki ni, je bil Murinho, ampak takrat je bilo že možno, da je izgubil slačilnico, poleg tega je pred tem zapravil kar nekaj denarja za čudne nakupe in mu mogoče zato niso hoteli odpreti denarnice. 

 

Ralph je plod dela Murtougha in ne Woodwarda, to je ključno. Woodward se morda res nebo spokal iz kluba, se je pa več kot očitno prestavil iz nogometnega dela nazaj v finančni – marketinški del. 

 

Finančna podpora je, s tem je jasno tudi to, da si vodstvo želi uspeha in mislim da jim nebo težko predat vajeti nekomu drugemu, sploh ko sta ti vmes za buffer Murtough in Fletcher. Ravno nasprotno, mislim da si tega po letih blamaže, požigov pred hišo in dejstva, da so nekatere figure že laughing stock zaradi tega, želijo. 

Ne sme se pozabiti tudi tega, da je bil senior del odbora (Ferguson) tisti, ki je po tekmi z Liverpoolom Oletu podaljšal življenje. V nasprotnem primeru bi morda že prišel Conte in bi bila zgodba popolnoma drugačna. Zdej, če je Ferguson podaljšal žilvljenje Oletu zato ker ni hotel Conteja je ok, če pa mu ga je podaljšal samo zato ker je to Ole je pa imo skrajni čas, da se neha vpletati v trenerske namestitve in vzame samo še diplomatski oz častni role. Sklepam sicer, da mu je podaljšal življenje zato, ker mu je isto storil sir Bobby Charlton takrat, ko Fergusonu na začetku ni šlo – to res omeni ob vsaki priložnosti. 

 

Mene pri Ralphu najbolj zanima:  
-    Bo spravil v red Herija, če ne, kdo bo kapetan 
-    Kaj bo naredil iz DVB in Mcfreda 
-    Kakšen presing bo spravil iz mladih igralcev in iz Brunota ter pogbaja: za ronalda so namreč že v letu 2008, ko je bil v primu, morali lavfat rooney, tevez in park ji sung, torej to ni nič novega, valda bodo delali zanj tudi sedaj, pri 36 letih . Človek ti ga v špici lahko vtakne od kjerkoli, tako da je kar dober asset, res pa je, da je zadaj Greenwood, ki nekako slovi po isti stvari.
-    Kakšen sistem bo postavil je nekako jasno, ampak kdo bo fural to naprej po njemu. A je to sploh lahko Poch, ali pa ima že preveč svoje identitete in bo »zbildal« enega novega švabota.
 

Povezava do prispevka

tolčete prazno slamo tukaj. res ni pod častjo priznat, da ne vemo ničesar o človeku, kjer bi predvidevali karkoli o igri. če si nek jaki nemec, ki dela nekje blizu Sibirije na stara leta, potem dvomim da je ravno vse šlo po njegovih planih. mourinho je tudi bil genij pa ga je čas povozil. najeli so ga sedaj za day-to-day treninge, taktike in management. čisto vseeno katera pisarna je v planu za njegovo penzijo. dobro je to, da je verjetno nor nemec (upam) in bo nekaj novega probal (ne treh CBjev), tako da bo mogoče razbita rutina. povsem 50 50 pa je da bo pošablonil in nam naredil Van Gaala. slavospevov "kr enmu" ne pisat in kako ste veseli, da bo nepreverjen človek nekoč celo v višji upravi. IMO lahko tudi faše nogo do konca leta če ne bo pozitivno deloval za letošnji Man U, ker sezona je daleč od izgubljene. Ole je lastnoročno kriv da imamo manj kot bi lahko ... ako imamo zdaj enakovrednega predvidljivca potem GTFO

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 1 uro:

tolčete prazno slamo tukaj. res ni pod častjo priznat, da ne vemo ničesar o človeku, kjer bi predvidevali karkoli o igri. 


clovek je malodane izumil gegenpress in je trenerski boter kloppu, tuchlu, nagelsmanu... mislim da mal se da sklepat, kako bo igral 😀

Povezava do prispevka

z našimi anti-tekači težko. pa ti prosi freda naj drži pressing na sredini, bo dobil rdečga v 20 min :D fred je dober samo za pašnjo na travi, potem ko ga žoga slučajno najde jo poda nazaj ali na bok. naj si pripelje neke svoje, če bo fred deležen zaupanja, kot ti predlagaš, potem je to prvi madež Rangnicka. pa ne veliko o Braziliji, ker tam v J. Ameriki nasprotniki komaj igrajo nogomet

 

danes pa verjamem da jih bomo zadržali :closedeyes: 0% da united izgubi. 1-1 ali pa 2-3 za united

uredilo bitje WoreH
Povezava do prispevka

kje so iz akademije oni ... tisti s frizuro je ja bil CM. dajte jim možnost. Mou je kupil Freda za 50-60 mil in rabi priložnosti že peto leto, ker se ga ne da nekam brcnat :no: 

ja sj ok. bo kmalu rok. za te tekme do januarja lahko igra DMja lindeloff kot sem predlagal že v štartu. nekaj. ne Fred

Povezava do prispevka

Če ti ne veš nič o Rangnicku še ne pomeni, da tudi drugi ne. So pa ta izletavanja še malce pod Mersonovim nivojem in tam nekje z dosedanjim delovanjem uprave, ki je na nivoju običnega United navijača.

 

Kar je gut, ker obstaja znatna verjetnost, da se vse skupaj razsuje, preden se sploh zares začne. Danes tudi ni začel Ronaldo, kar je dober nastavek za hitre konflikte. I like!

 

Athletic ima sicer zelo dobro serijo o Rangnicku za tiste, ki jih dejansko bolj zanima in kaj je do sedaj naredil.

 

Mimogrede, gegenpressing vsekakor ni to, kar je omenjeno zgoraj 😂👍🏼

Povezava do prispevka

Ma težko pa kdorkoli že še bolj sjebe United, kot je trenutno že sjeban. Tak da, all in v tegale Vikinga in gremo na nove zmage :D 

 

Ima pa kdorkoli verjetno najtežje delo, da iz teh 80% lenuhov spravi ven tisto najboljše v njih. Pogba (WTF še dela tu), Fred (pa da daš kosilnico na igrišče je več od nje, kot od njega), Matič (alo penzijaaaaa), Mata (jaja, mi te imamo tudi radi), Bisaka (verjetno najslabši RB po ...... unmu italijanu pred njim), Martial (mlad talent, ki je izgubil zaupanje vase, kot je izgubil št. 9), Lingard (a nismo to že sanirali, kako kurca je prilezel nazaj), Jones (OMG!!), Maguire (kapetan, a me ti jebeš. Hladilnik na sredini kazenskega, ta tip je res fafal Oletu 24/7), a sem za Pogbaja že napisal.

 

No tole je za odstrel in to po kar hitrem postopku. Potem pa začnimo zidat ekipo. 

 

Takrat bom spet z zanimanjem gledal kaj se dogaja v Unitedu. Do takrat je pa škoda mojega časa in živcev, da gledam kup preplačanih primadonc kako se lovijo po igrišču in se po koncu tekme objemajo z nasprotnimi nogometaši, ki so ji 90 minut guzili ko Fata sarme. 

Povezava do prispevka
WoreH reče Dne, 28. 11. 2021 at 15:43:

z našimi anti-tekači težko. pa ti prosi freda naj drži pressing na sredini, bo dobil rdečga v 20 min :D fred je dober samo za pašnjo na travi, potem ko ga žoga slučajno najde jo poda nazaj ali na bok. naj si pripelje neke svoje, če bo fred deležen zaupanja, kot ti predlagaš, potem je to prvi madež Rangnicka. 

 

 

 

 

image.png.ba2a9c7fed1244bccf3539e75e443ee0.png

Povezava do prispevka

ni panike, saj js tud berem zdej te najave kako bo Fred glavni motor za nov stil, kako ga tudi Carrick ljubi, kako je odličen. ne rečem, tu pa tam prodobi kakšno žogo, samo kaj nas ni chelsea brez svoje udarne sredine kante-kovačič ubil in imel ene 70% posesti? ne vem komu se je za zahvalit, da smo odnesli piko. fred pa je tam podal golmanu 3 na 1, pa se čudimo. js sm tu z Royem Keanom, treba je igralca v celoti vzet in on je max 6/10 na dober dan. presing pa mu je dobra točka očitno. žrtvuje se za ekipo. kao. ni vredu, danes glej, ko arsenal ni tak dominanten in bo fred nekaj več pri žogi IMO, pa je to potem katastrofa in tudi proti slabšim ni kreacije in je ena velka živčnost.

če potegnem črto na tvoj STAT: proti posesti laufa za žogo ko mali kuža celo tekmo, pri naši posesti je pa najslabši in dela napake. pel si ga domo. danes bom spet poskusil napovedat čeprav bo izjemno težko ...

3-2 united :closedeyes: stava na težek over golov, dva penala, čas je

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...